پارک خودرو جلو درب منزل

پارک خودرو جلو درب منزل

طنز حقوقی دادپویان پارک خودرو جلو درب منزل. سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره پارک خودرو جلو درب منزل دادپویان

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص پارک خودر جلو درب منزل صحبت کند.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

مشکل پارک خودرو جلوی منزل

به دلیل معضل ترافیک و بی توجهی به زیر ساخت های پارک خودرو و فقدان پارکینگ، رانندگان برخی از خودرو‌ها به دلیل اینکه جای پارک وجود ندارد، خودروهایشان را در هر جایی رها و پارک می‌کنند که یکی از این مکان ها، روی پل پارکینگ دیگران است. پارک خودرو جلوی منزل برای ساکنین آن ایجاد مزاحمت می‌کند.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

پارک خودرو جلو درب منزل چه حکمی در قانون دارد؟

پارک ماشین جلو در خانه خصوصا درب پارکینگ نمونه بارز مزاحمت است. مقنن در قانون، مزاحمت را تعریف نکرده است.

اما از محتوای کلامش در ماده ۱۶۰ قانون آیین دادرسی مدنی می‌توان مزاحمت را این‌گونه تعریف کرد: رفتار فردی که برای متصرف مال غیر منقول مزاحمت و زحمتی در انتفاع (استفاده) وی از مال تحت سلطه خود به وجود می‌آورد.

حال می‌توان از فردی که خودرو خویش را مقابل درب خانه دیگری پارک می‌کند و با این عمل مزاحمتی برای ساکنان به‌وجود می‌آورد در محاکم طرح دعوا کرد همان‌ طور که می‌دانیم دعاوی به‌ طور کلی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند. در دعاوی کیفری هدف مجازات است و در دعاوی حقوقی احقاق حق تضییع شده است.

حال باید ببینیم که مزاحمت پارک خودرو جلو درب منزل تحت کدام دسته از عناوین جای می‌گیرد.

طرح شکایت کیفری پارک خودرو جلو درب منزل دیگری 

فردی که بر علیه فرد دیگر اقامه دعوای حقوقی تحت عنوان مزاحمت کرده و دادگاه حکمی مبنی بر رفع مزاحمت صادر کرده است.

درصورتی‌که مجددا از سوی همان شخص مورد مزاحمت قرار بگیرد (پارک مجدد خودرو جلو درب خانه) می‌تواند بر اساس ماده ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی اقدام به شکایت کیفری کند که مجازات مزاحم علاوه بر رفع مزاحمت پارک خودرو جلو درب منزل دیگری حبس از ۶ ماه تا ۲ سال است.

مراحل شکایت از پارک خودرو جلوی منزل 

 • ابتدا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر شود و گزارشی را مبنی بر پارک در محل ورودی ساختمان یا محل ممنوع تهیه کند. 
 • از محل پارک عکس‌ های واضحی تهیه کنید طوری که خودرو، پلاک خودرو، ورودی ساختمان و محل دقیق خودرو روبروی در پارکینگ به طور دقیق و واضح مشخص شود. 
 • صورت جلسه ای مبنی بر این که خودرویی برای شما مزاحمت ایجاده کرده است تهیه کنید و پس از آن استشهاد محلی بگیرید، استشهاد محلی به این صورت است که از حاضران در آن محل بابت شهود امضا گرفته تا بتوانید در دادسرا از شهادت شهود برای اثبات حق تان کمک بگیرید. 
 • به دادسرا مراجعه کنید و شکایت خود را همراه با گزارش و تصاویر تهیه شده به دادستان تقدیم کنید و منتظر بمانید تا پرونده شما رسیدگی و طبق ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی با فرد متخلف برخورد قانونی شود. 

پارک خودرو جلو درب منزل

عنوان شکایت پارک خودرو جلوی منزل 

در صورتی که خودرویی به صورت دائم جلوی پارکینگ خانه شما پارک می‌شود و با وجود تذکر و روش‌های مسالمت آمیز، فرد باز به پارک کردن خودرو خود ادامه می‌دهد، شما می‌توانید با عکس گرفتن از خودروی پارک شده در ساعات مختلف و ارائه آن به محاکم قضایی ثابت کنید که آن خودرو در ساعات طولانی و مستمر اقدام به پارک جلوی منزل مسکونی شما کرده است.

شما در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق، می‌توانید از فرد مورد نظر شکایت کنید و تمام محاکم قضایی موظفند به شکایت مزاحمت و ممانعت از حق رسیدگی کنند.

آیا پارک خودرو در پیاده‌رو جرم است؟ 

متأسفانه کمبود جای پارک خودرو یکی از مشکلات شایع است. در پاسخ به این سؤال باید گفت که طبق قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی هر نوع پارک خودرو و وسایل نقلیه در پیاده‌رو، چه در کوچه چه در خیابان تخلف و قابل پیگیری است.

اگر شهروندان از طریق پلیس ۱۱۰ شکایت خود را مطرح کنند با حضور کارشناس راهور ضمن جریمه راننده، خودرو به پارکینگ انتقال پیدا می‌کند.

اگر به خودروی ما خسارت وارد کردند چه کنیم؟ 

اگر رفتید جایی که نباید پارک کردید و آمدید با خودروی از چهار چرخ پنچر، شیشه شکسته و برف پاک کن کنده شده روبرو شدید.

 • اول با پلیس 110 تماس بگیرید تا پلیس در محل حاضر شود و گزارشی مبنی بر پنچر شدن لاستیک خودرو و مزاحمت به وجود آمده برای شما تهیه کند. 
 • از محل پارک خودرو و لاستیک های پنچر شده و خسارات عکس واضح بگیرید که دقیقا پلاک خودرو و محل توقف خودرو معلوم باشد.
 • صورتجلسه ای را مبنی بر خسارت وارد بر خودرو در محل ممنوع تهیه کنید. استشهاد محلی بگیرید از کسانی که در دادگاه بیایند و شهادت دهند و بتوانید جرم ار اثبات کنید.
 • بروید دادسرا شکایت خود را با موارد فوق تقدیم دادستان کنید. منتظر بمانید تا رسیدگی شود.

در صورتی‌که خودرو را با جرثقیل برده بودند چه کنیم؟ 

 • اول با شماره 110 با پلیس تماس بگیرید. کارت خودرو در دست تان باشد تا اطلاعات را سریع به پلیس بگویید.
 • به پارکینگی که به شما می گویند بروید و مدارک را به قسمت اطلاعات بدهید تا مطمئن شوید خودرو همان جا می باشد.
 • بعد از اینکه به دارایی رفتید و مالیات دادید، به شهرداری هم عوارض پرداخت کردید، می رسید به شعب پلیس +10 و استعلام خلافی.
 • اگر جریمه داشتید که راهی بانک می‌شوید، اگر نه با پرداخت مجدد حق الزحمه پرینت عدم خلافی، یک برگ کپی از اصل برگه عدم خلافی، از اصل کارت ماشین، از گواهینامه، بیمه شخص ثالث معتبر، مدارک پرداخت مالیات و عوارض خودرو، کارت ملی مالک و یک کپی از همین برگه اعلام تهیه مدارک می گیرید و راهی راهنمایی رانندگی مرکز می شوید. محل پاسخگویی و تحویل مدارک.

وکیل پارک خودرو جلو درب منزل در تهران

از آن جایی که ایجاد مزاحمت در هر زمینه ای باشد و مخصوصا پارک خودرو جلوی درب منزل که به نوعی به پایمال شدن حق و حقوق دیگران می انجامد با توجه به اینکه چگونه باید شکایت را تنظیم نمود و به چه مدارکی استناد نمود گاها افراد فرصت و از راه های قانونی اطلاعات لازم را ندارند لذا در این موارد پیشنهاد می شود که به وکلای اهل فن و خبره در این زمینه مراجعه نموده و از آن ها در این امور استفاده نمایید.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به ایجاد مزاحمت، و تنظیم دادخواست حقوقی و کیفری به علت پارک خودرو جلو درب منزل مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *