تغییر تابعیت شرکت

تغییر تابعیت شرکت

در این مقاله آشنا میشوید با: تغییر تابعیت شرکت، تغییر مرکز اصلی شرکت، آثار تغییر تابعیت، تغيير اقامتگاه شرکت و تغییر تابعیت شرکت و انتقال مرکز اصلی. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تغییر تابعیت شرکت به اتفاق آرا

به موجب ماده قانونی: هیچ مجمع عمومی نمی تواند تابعیت شرکت را تغییر بدهد. اما در مواد 94 و ۱۱۰ قانون تجارت تغییر تابعیت شرکت به اتفاق آرا مجاز اعلام گردیده است.

در خصوص نحوه جمع حکم این دو ماده گفته شده که منظور قانون گذار از هیچ مجمع عمومی در ماده 94 مجامع عمومی پیش بینی شده با اکثریت های لازم جهت تشکیل و معتبر بودن تمصيمات مجامع مزبور است، اما اگر مجمع عمومی با حضور همه اعضا تشکیل و همگی به تغییر تابعیت شرکت رضایت دهند، طبق اصول حقوقی و وحدت ملاک ماده ۱۱۰ قانون تجارت تصمیم مجمع مذکور معتبر خواهد بود.

برای دعاوی شرکت ها، می توانید با وکیل شرکت ها در تماس باشید.

تغییر مرکز اصلی شرکت

  • انتقال جغرافیایی مرکز اداره شرکت از یک کشور به کشور دیگر.
  • محلی که مرکز اصلی شرکت در آنجا مستقر است بر اثر تجزیه کشور یا ضمیمه شدن به کشور دیگر و یا استقلال یافتن، تحت تابعیت جدید در آید.

تغییر تابعیت شرکت

در حقوق فرانسه نیز تغییر تابعیت شرکت با انتقال مرکز اصلی شرکت به کشوری خارجی ممکن است و این امر احتیاج به اجماع شرکا دارد. البته در شرکت سهامی بی نام و شرک مختلط سهامی این امر منوط به تصمیم مجمع عمومی فوق العاده است. با این وجود، تغییر تابعیت وقتی می تواند محقق شود که کشوری که مرکز اصلی شرکت به آنجا منتقل شده است، با کشور فرانسه معاهده خاصی داشته باشد که اجازه تحصیل تابعیت آن کشور و انتقال مرکز اصلی شرکت به آنجا و حفظ شخصیت حقوقی شرکت را بدهد.

آثار تغییر تابعیت

  • در صورت تغییر، شرکت تابع قوانین دولت جدید خواهد بود.
  • ممکن است آثار مالی مانند پرداخت مالیات مترتب باشد. مطابق قانون تجارت فرانسه تغییر تابعیت شرکت در حکم انتقال بنگاه است.

برای انحلال شرکت، می توانید با وکیل شرکت ها در تماس باشید.

تغيير اقامتگاه شرکت

تغییر مرکز اصلی شرکت هم با تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت ممکن است که در این صورت اگر تغییر مرکز اصلی اشخاص حقوقی منجر به تغییر مرجع ثبتی شود. مثلا: تغییر مرکز اصلی شرکت از تهران به یزد، پرونده شرکت به مرجع جدید انتقال پیدا می کند.

در عمل در حال حاضر این گونه پرونده ها در واحد ثبتی مبدا مورد داده آماری کامل قرار گرفته، و کلیه اوراق در سامانه اسکن می شود تا آرشیو تصاویر آن تکمیل و پرونده جهت انتقال فیزیکی از طریق پست به نشانی مرجع ثبت شرکت های مرکز استان مقصد ارسال می گردد.

استقرار مرکز اصلی شرکت در محلی غیر از مرکز اصلی شرکت که در اساسنامه ذکر شده و به مرجع ثبت شرکت ها اعلام شده است، اصولا باید در مقابل اشخاص ثالث غير قابل استناد باشد. کما این که در حقوق فرانسه نیز اعتقاد بر این است.

تغییر تابعیت شرکت و انتقال مرکز اصلی

طبق معیارهایی که به آن ها اشاره شد، شخص حقوقی در صورت تغییر اقامتگاه می تواند تابعیت خود را تغییر دهد. در همه شرکت ها، در صورتی که شرکا به اتفاق آرا بخواهند آن را تغییر دهند، شرکت تغییر تابعیت می دهد. به شرط این که مرکز اصلی خود را نیز به کشور جدید انتقال دهد.

برای مشاوره ثبت شرکت ها، می توانید با وکیل ثبت شرکت ها در تماس باشید.

اما چه اکثریتی قادر به این امر می باشند. باید گفت: در مورد برخی از شرکت قانون گذار این را بیان کرده است. به عنوان مثال در خصوص مسئولیت محدود، مقنن مقرر داشته است که هیچ اکثریتی نمی تواند تابعیت شرکت را دستخوش تغییر کند. در خصوص شرکت های سهامی هیچ مجمع عمومی (موسس، عادی، فوق العاده) مجاز به این امر نیست. در خصوص دیگر شرکت ها، قانون گذار پیش بینی خاصی نکرده است. به نظر می رسد در خصوص آن ها بتوان قبول کرد که اکثریت شرکا بتوانند تابعیت را تغییر دهند.

اما تغییر اقامتگاه، نیاز به موافقت همه شرکا ندارد. ولی در صورتی که تغییری صورت بپذیرد با رای اکثریت یا مجمع عمومی، تغییر اقامتگاه منجز به تغییر تابعیت نخواهد شد. نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که هم کشور مبدا و هم کشور مقصد این تغییر تابعیت را باید مجاز بداند. در رابطه با شرکت های با مسئولیت محدود نکته مهم این است که شرکا شرکت نمی توانند تابعیت شرکت را تغییر دهند، مگر به اتفاق آرا ( م ۱۱۰ ق.ت).

تصمیم گیری در مورد تغییرات اساسنامه باید با اکثریت عددی شرکا که لااقل سه ربع سرمایه را نیز داشته باشند به عمل آیند. اساسنامه شرکت می توانند حد نصاب دیگری را مقرر دارد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *