خیار فسخ در بیع

وکیل خیار فسخ در بیع

در این مقاله آشنا میشوید با: وکیل خیار فسخ در بیع، حق فسخ در معامله، انواع خیارات در معامله، وکیل خیار فسخ در بیع. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو درباره خیار فسخ در بیع

طنز حقوقی دادپویان خیار فسخ در بیع

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

خیار فسخ در بیع

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص خیار فسخ در بیع صحبت کند.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

خیار فسخ در بیع چیست؟

منظور از خیار همان اختیار فسخ معامله است و می توان آن را به انواعی تقسیم نمود. خیار در یک تقسیم بندی کلی می توان خیارات را به خیارات قانونی و قراردادی تقسیم نمود. منظور از خیارات قانونی خیاراتی است که در صورت وجود شرایط قانونی و از سوی قانون گذار برای یکی از طرفین معامله یا هر دو در نظر گرفته شده است و منظور از خیار قراردادی اختیار فسخی است که در قرارداد و با توافق طرفین پیش بینی و درج می شود.

حق فسخ در معامله چیست؟

در واقع فسخ در معنای لغوی یعنی زایل کردن یا تباه کردن. زمانی که در یک قرارداد از فسخ کردن صحبت باشد معنی آن این می باشد که یکی از طرفین قرارداد، به انجام موارد ذکر شده در متن قرارداد، خاتمه دهد و از ادامه تعهدات خود امتناع کند. حق فسخ قرارداد یا معامله با توجه به توافقی مشخص می‌شود که طرفین در زمان عقد قرارداد مشخص می‌کنند، و یا یکی از طرفین از جانب قرارداد متحمل ضرری باشد که طبق مفاد قانونی حق فسخ قرارداد به او داده می‌شود. به حق فسخ قرارداد، خیار فسخ یا شرط فسخ نیز گفته می‌شود.

انواع خیارات در معامله

خیار مجلس
در بیع مکاتبه ای، تلفنی، اینترنتی و معامله با خود، خیار مجلس وجود ندارد.

خیار حیوان
از نظر قانون مدنی این خیار مختص مشتری است.

خیار شرط
خیار شرط در وقف، ضمان و نکاح راه ندارد، مبنای این خیار قرارداد است. تنها خیاری است که ثالث هم می تواند داشته باشد.

خیار رویت و تخلف وصف
اگر وصف اساسی باشد دیگر خیار ایجاد نمی شود و عقد باطل است.

خیار غبن
ویژه عقود معوض است.

وکیل خیار فسخ در بیع

خیار عیب
خیار عیب تنها خیاری است که ذی الخیار دو حق دارد. یکی خیار فسخ و دیگری خیار ارش.

خیار تدلیس
تدلیس ازجانب ثالث سبب ایجاد خیار نیست.

خیار تاخیر ثمن
این خیار با 4 شرط در ماده 402 محقق می شود.

خیار تبعض صفقه
این خیار در موارد قابل تجزیه قابل اجرا است.

خیار تخلف شرط
خیار تخلف از شرط صفت و خیار تخلف در شرط نتیجه باعقد بوجود می آید ولی خیار تخلف از شرط فعل بعد از عقد به وجود می آید.

خیار تفلیس
یک عوض عین معین وعوض دیگر کلی باشد صاحب کلی قبل از تسلیم مفلس شود عین معین موجود باشد.(صاحب عین معین خیار دارد).

خیار تعذر تسلیم
درمورد کلی، اول الزام می کنیم و اگر نشد خیار تعذر تسلیم اعمال می شود.

فوری بودن خیار معامله

در مورد مفهوم فوری بودن خیار فسخ معامله باید گفت فوریت مدنظر قانون گذار، فوریت عرفی است. این فوریت کاملا متغیر و قابل انعطاف بوده و در شرایط و اوضاع و احوال مختلف متفاوت خواهد بود و نمی توان به طور قطعی و ثابت گفت که مهلت اعمال خیار فلان مقدار است. این فوریت توسط قاضی و با توجه به اوضاع و احوال و شرایط صاحب خیار ارزیابی می گردد.

بنابراین صرف این که 20 روز از انجام معامله گذشته است مانع از فوریت اعمال خیار نمی شود. و این مساله با نظر قاضی و با تکیه بر عرف تعیین می گردد. در صورتی که فوریت در اعمال خیار رعایت شده باشد، خریدار می تواند معامله را به استناد خیار عیب فسخ نموده یا ارش دریافت نماید.

وکیل خیار فسخ در بیع در تهران

 با توجه به گستردگی معاملات و انواع مواد قانونی در خصوص بیع و معاملات و از آن جایی که در جامع امروز، و مخصوصا کلان شهری مثل تهران که بیشترین معاملات و قراردادهای مهم تجاری در این شهر انعقاد می گردد، جایی برای ریسک کردن در قراردادها و معاملات وجود ندارد.

و اما اگر اشتباهی از افراد در معاملات و متن قرار داد های بیع آنان رخ دهد صدمات مالی زیادی به بار می آورد لذا باید برای جلوگیری از این گونه ضررها در هر کار حقوقی و معاملات و قرارداد ها با اهل فن و وکلای متخصص آن بخش مشورت نمود و اما کار وکیل خیار فسخ در بیع، مطالعه و ملاحضه قرار داد و بیع مورد نظر می باشد و با دانش و تخصص خویش شما را در تنظیم و دفاع هر چه بهتر در خیار فسخ در بیع همراهی می نماید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *