دانستنیهای قبل از ازدواج

دانستنیهای قبل از ازدواج

در این مقاله آشنا میشوید با: دانستنیهای قبل از ازدواج، شناخت قبل از ازدواج، آگاهی قبل از ازدواج و مواردی که قبل از ازدواج باید توافق شود. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی خانواده، می توانید با وکیل خانواده تهران در ارتباط باشید.

ازدواج

هر پسر و دختری که به سن رشد و بلوغ می‏ رسند بزرگترین ‏آرزویشان این است که ازدواج کنند، با تاسیس زندگی مشترک زناشویی، استقلال و آزادی بیشتری به دست آورند، یار و مونس مهربان و محرم رازی‏ داشته باشند.

آغاز زندگی سعادت مندانه خویش را از زمان ازدواج حساب‏ می‏ کنند و برایش جشن می‏ گیرند. زن برای مرد آفریده شده و مرد برای زن، و مانند مغناطیسی یک دیگر را جذب می‏ کنند، زناشویی و تاسیس زندگی‏ مشترک خانوادگی یک خواسته طبیعی است که غرائزش در وجود انسان ها نهاده شده است، و این خود یکی از نعمت های بزرگ الهی است.

برای مشاوره حقوقی، میتوانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

شناخت قبل از ازدواج

مهم ترین چیزی که شما باید در ابتدای آشنایی با فردی به آن تسلط پیدا کنید آگاهی و شناخت است. اگر قصد شروع کردن یک رابطه جدی که ممکن است منجر به ازدواج شود را دارید باید حتما به شناخت کافی از طرف مقابلتان برسید. این شناخت چیزی نیست که طی یک هفته و یا یک ماه به دست بیاید بلکه شما و شخص مورد نظرتان باید صبور باشید و رفتار او را در موقعیت های مختلف بسنجید.

و باید تکالیف زوجین نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک که باید با آنها دست و پنجه نرم کنند و با شناختی دقیق تر از هم باید به یک نقطه نظر مطلوبی برای زندگی برسند.

آگاهی قبل از ازدواج

آگاهی از وضعیت خانوادگی

باید سعی کنید که با سوالاتی که می پرسید در مورد وضعیت خانوادگی او اطلاعاتی به دست بیاورید. آدم ها تا حد زیادی شبیه به خانواده شان هستند. شاید با خود بگویید وقتی خودش را می توانم بشناسم چه نیازی به شناخت خانواده است؟

در این جا باید به این نکته توجه کنید که معمولا افراد وقتی در مورد خودشان صحبت می کنند، نکات منفی را فیلتر می کنند و سعی می کنند وجهه خوبی از خودشان نشان دهند در حالی که در مورد دیگران به این صورت نیست و به طور مثال: اگر شما از اخلاقیات خواهرش از او سوال کنید خیلی راحت خصوصیات بدش را نیز به شما می گوید.

دانستنیهای قبل از ازدواج

آگاهی از وضعیت مالی

بر کسی پوشیده نیست که مسائل مالی یکی از مهم ترین مسائل در شروع زندگی مشترک است. باید بتوانید از عنوان دقیق شغلی او، پایداری آن، میزان حقوق و مسائل دیگر به طور کامل آگاهی پیدا کنید.

آگاهی از اعتقادات

یکی از موارد مهم در ازدواج داشتن تفاهم در مسائل اعتقادی است. شاید شرایط مالی و یا حتی اجتماعی یک فرد تغییر پیدا کند ولی مطمئن باشید اعتقادات یک شخص به ندرت قابل تغییر است و یکی از نکات روانشناسی ازدواج هم همین موضوع است. «اگر با شخصی در اعتقادات تفاهم ندارید با او ازدواج نکنید» زیرا احتمال تغییر آن قدر ضعیف است که ریسک امتحان کردنش به یک زندگی ناموفق نمی ارزد.

آگاهی از شرایط اجتماعی و فرهنگی

از مهم ترین نکات قبل از ازدواج آگاهی از وضعیت اجتماعی فرد مورد نظرتان است. روابط او را زیر نظر بگیرید، سعی کنید دوستان او را بشناسید و از تفریحات مورد علاقه او سر در بیارید. این موارد اطلاعات دقیقی را از شخصیت او برای شما به ارمغان می آورد.

مواردی که قبل از ازدواج باید توافق شود

همان طور که گفتیم اگر هدفتان از آشنایی با کسی جدی باشد و به ازدواج با او فکر کنید نیاز است که همه چیز آگاهانه و با برنامه پیش برود. طبیعی است که وقتی مقداری از آشنایی شما بگذرد و آگاهی هایی که در بالا گفتیم را بدست بیاورید نیاز است که خانواده های طرفین نیز در جریان قرار بگیرند.

  • توافقات شخصی

یک سری از موارد هستند که فقط میان شما و همسر آینده تان قرار دارند. این موارد شامل:

نحوه ارتباط شما با دیگران

ارتباط با دوستانتان، رفت و آمد های خانوادگی، نحوه ارتباط شما با محیط کاری تان همگی از مواردی هستند که دو نفر باید در مورد آن ها به توافق برسند. این موارد به خصوص وقتی یک نفر بیشتر از دیگری اهل مهمانی و روابط اجتماعی است اهمیت پیدا می کند.

اجازه اشتغال زوجه 

گاهی بعضی از زوج ها حاضر و راضی نسیتند که زوجه آن ها بعد از شروع زندگی مشترک  اشتغال به کاری داشته باشد و خواستار عدم اشتغال زوجه می باشند و یا از شغل مورد نظری اکراه دارد  و باید قبل از شروع به زندگی در خصوص اشتغال یا عدم اشتغال زوجه مفصل صحبت کرد و به نتیجه قطعی رسیده تا در آینده از بروز اختلافاتی ناشی از این قبیل جلوگیری شود.

نوع پوشش

یکی از نکات قبل از ازدواج که باید در مورد آن ها توافق شود نوع پوشش است. برای مرد و زن هم فرقی نمی کند، نوع پوشش شما باید توسط همسرتان مورد تایید باشد.

فرزندان

بر روی مسائل مختلف در هنگام بچه دار شدن باید توافق داشته باشید. تعداد بچه ها، زمان بچه دار شدن، نحوه تربیت آن ها و سایر موارد مربوط به آن ها باید در جلسات خواستگاری به توافق طرفین برسد.

مسائل مالی

باید صریحا از طرف مقابل خود بپرسید که بودجه مد نظرش برای شروع زندگی چقدر است؟ چه حقوق ماهیانه ای را مناسب می داند. چه چیزهایی در خرج کردن برایش در اولویت قرار دارند؟ دانستن این مسائل به شما کمک می کند متوجه بشوید آیا به درد یک دیگر می خورید یا خیر؟

  • توافقات خانوادگی

در طی جلسات خواستگاری و صحبت های قبل ازدواج خانواده ها با یک دیگر باید مسائل زیر در نظر گرفته شود و توافقات بین خانواده ها انجام شود.

مدت زمان عقد

زمان عقد نباید آنقدر کوتاه باشد که شناخت لازم به دست نیاید و نباید آنقدر طولانی شود که طرفین فرسوده شوند. نظر خانواده های مختلف در مورد دوران عقد متفاوت است و هر کس عدد خاصی را برای آن در نظر دارد. این موضوع باید در صحبت های میان دو خانواده حل و فصل شود.

میزان مهریه

آمار بالای زندانیان مهریه و طلاق خود گویای اهمیت این موضوع است. البته فکر کنم نیاز به گفتن هم نیست زیرا یکی از پایه و اساس های صحبت های جلسه خواستگاری میزان مهریه است.

مراسمات مختلف

این موضوع با توجه به رسومات و فرهنگ های مختلف متفاوت هستند. تعداد این جشن ها در رسومات مختلف متفاوت است. برخی ها رسم دارند مراسم عقد را خانواده دختر و مراسم عروسی را خانواده پسر برگزار کند در حالی که برخی دیگر همه مخارج را تقسیم می کنند. بر سر این مسائل و حتی الامکان نحوه برگزاری آن و تعداد مهمان ها صحبت کنید.

دانستنیهای قبل از ازدواج

جهیزیه

رسم در اکثر نقاط ایران در مورد جهیزیه این است که چند وسیله را پسر قبول می کند و بقیه آن را نیز خانواده دختر باید تامین کنند. ولی این مورد نیز با توجه به رسومات مختلف متفاوت است. بر سر این موارد نیز دو خانواده باید به توافق برسند.

توافقات و نکات مهم قبل از ازدواج بسیار گسترده هستند و با توجه به خیلی از مسائل می توانند متغیر باشند. زیرا معقوله ازدواج کاملا به مسائلی مانند: دین و فرهنگ و قومیت وابسته است و ممکن است یک سری از مسائل برای آن ها با اهمیت باشد و مسائل دیگر خیر.

سخن پایانی در مورد دانستنیهای قبل از ازدواج

باید همه جنبه های موجود برای تشکیل یک زندگی خوب را مد نظر قرار دهیم و در مرتبه ای مهم تر و واجب تر می توانیم برای رابطه زناشویی خوب در آینده، قبل از ازدواج به مراکز مشاوره ازدواج مراجعه کرده تا به روشی اصولی تر و علمی تر خصوصیات اخلاقی یک دیگر را با کمک مشاور و راهنما بهتر و دقیق تر بشناسیم تا بتوانیم حتی الامکان با خاطری راحت تر و مطمن تر وارد یک رابطه جدی و زندگی زناشویی بشویم که خدایی نکرده بدون شناخت هم دیگر باعث این نشویم که زندگی دو طرف خراب شده و سر از دادگاه و محاکم قضایی در نیاوریم.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

متن h2 خود را وارد کنید

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *