آزمون مرکز وکلا 1402

آزمون مرکز وکلا 1402

در این مقاله آشنا میشوید با: آزمون مرکز وکلا 1402، مرکز وکلا٬ کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه، سامانه جذب مرکز وکلا، مراحل جذب وکلای مرکز امور مشاوران و شرایط ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضائیه 1402. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره وکالت تلفنی، می توانید با وکیل آنلاین در ارتباط باشید.

مرکز وکلا٬ کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه

مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده»، پیرو حکم مقرر در ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به‌ موجب آیین‌ نامه اجرایی آن ابلاغی 1381/06/13 رئیس قوه قضائیه، در سال 1381 تاسیس شد.

اصلاح نظام وکالت و نظام کارشناسی رسمی به‌عنوان بخش جدایی‌ ناپذیر نظام قضایی کشور بر عهده قوه قضائیه نهاده شده است که تاسیس مرکز، یکی از اساسی‌ ترین گام‌ های نظام قضایی در این راستا بوده است.

آزمون مرکز وکلا 1402

آیین‌ نامه اجرایی ماده 187 نحوه تشکیل و ارکان مرکز، فرایند صدور پروانه، برگزاری آزمون، نظارت بر فعالیت اعضا و سایر امور مرکز را در چارچوب قوانین و مقررات حاکم بر حوزه‌های وکالت و کارشناسی مشخص نمود.

این مركز كه در حوزه ارائه خدمات وکالتی، کارشناسی رسمی و مشاوره حقوقی فعالیت می‌كرد، به‌ موجب قانون حمایت خانواده مصوب 1392 و آیین‌ نامه آن صلاحیت گسترده‌ تری در حوزه مشاوره خانواده پیدا كرد.

برای مشاوره حقوقی با وکیل، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس دباشید.

سامانه جذب مرکز وکلا

سامانه جذب مرکز وکلا، سامانه ای است که از سوی مرکز وکلا قوه قضاییه طراحی شده و به پیاده سازی رسیده است. همه داوطلبان آزمون ها می توانند به منظور ثبت اطلاعات خود برای پیش ثبت نام و یا ثبت نام در آزمون های مرکز وکلا، به سایت جذب مرکز وکلا قوه قضاییه به نشانی jazb.23055.ir مراجعه کنند و از خدمات و امکانات این سامانه که شامل ثبت نام در آزمون ها، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج و… استفاده نمایند.

مراحل جذب وکلای مرکز امور مشاوران

مرحله اول: آزمون تستی

آزمون مرکز امور مشاوران از طریق آزمون دو مرحله ای (کتبی و شفاهی در قالب مصاحبه) مبادرت به جذب وکلای تحت پوشش خود می کند مرحله اول آزمون این مرکز تستی و سوالات آزمون اغلب از قوانین و محشای آن می باشد. در آخرین آزمون تستی چند برابر ظرفیت پذیرش اعلامی در آگهی به شرط اخذ حد نصاب (پاسخ به ۵۰ درصد کل سوالات) به مرحله دوم راه یافتند و مواد آزمونی عبارت بودند از: حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزا، آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری، امور حسبی، حقوق ثبت و فقه الوکاله. حد اقل سن شرکت در آزمون نیز ۲۴ سال عنوان شده که با طی پروسه گزینش و کار آموزی در حین تحلیف داوطلب ۲۵ سال قانونی لازم برای شغل وکالت را خواهد داشت.

مرحله دوم: مصاحبه شفاهی

پذیرفته شدگان مرحله آزمون تستی ملزم به شرکت در مصاحبه شفاهی هستند. در این مرحله پذیرفته شدگان توسط قضات با تجربه و اساتید دانشگاه مورد مصاحبه قرار می گیرند سوالات مصاحبه عبارتست است:
احکام دینی (فقط واجبات) و سوالات حقوقی از: حقوق اساسی و مدنی- قانون مجازات اسلامی، آیین دادرسی مدنی و کیفری- حقوق تجارت و حقوق ثبت (در حد متن مواد و اصول و قواعد کلی)

مرحله سوم: کار آموزی عملی

قبول شدگان مرحله مصاحبه به شرط احراز صلاحیت یعنی دادن تاییدیه تحصیلی، تاییدیه پزشکی قانونی و تاییدیه هسته گزینش قوه قضاییه (مفاد قانون استخدام کشوری در مورد داوطلب تحقیق می شود مواردی از قبیل حسن شهرت، عدم اعتیاد، عدم اشتهار به فساد اخلاقی وعدم سوء پیشینه کیفری موثر و تابعیت ایران و تبعیت از قانون اساسی و عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی) به کار آموزی دعوت می شوند.

مدت کار آموزی عملی شش ماه است و کار آموز حق وکالت ندارد (برخلاف کانون که مدت کار آموزی ۱۸ ماه است ولی کار آموز در معیت وکیل سر پرست حق وکالت در محاکم را دارد) کار آموزی عملی متشکل از چند قسمت است.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضائیه 1402

برای شرکت در آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضاییه 1402 هم شرایطی لازم است که تا حدودی با شرایط کانون وکلا متفاوت است. متقاضیان شرکت در آزمون وکالت مرکز وکلا قوه قضاییه ضروری است که واجد شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه باشند:

  • تابعیت ایرانی.
  • سوء شهرت نداشته باشد و تجاهر به فسق و فجور نکند.
  • در هیچ کدام از سازمان ها، نهادهای انقلابی، وزارتخانه ها، شهرداری ها و موسسات خدمات عمومی، ادارات و شرکت های دولتی مشغول به کار نباشد.
  • متقاضیان باید در موقع ثبت نام آزمون دارای حداقل 22 و حداکثر 63 سال سن باشند.
  • مدرک کارشناسی حقوق، فقه و حقوق، فقه و مبانی حقوقی و معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی که به تایید مرجع صالح رسیده باشد. کسانی که در حال تحصیل هستند می توانند در آزمون ثبت نام کنند مشروط بر آنکه مدرک تحصیلی خود را قبل از شروع دوره کارآموزی تحویل دهند.
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر با تایید پزشکی قانونی.
  • نداشتن سابقه کیفری موثر و محرومیت از حقوق اجتماعی.
  • ارائه کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت موقت یا دائم.
  • تعهد به اصل نظام و قانون اساسی.

به محض انتشار دفترچه ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و آزمون وکالت قوه قضاییه، شرایط ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری 1402 و آزمون وکالت قوه قضاییه 1402 اعلام خواهد شد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *