تاکید مجلس بر رسمیت برگ سبز خودرو

تاکید مجلس بر رسمیت برگ سبز خودرو

در این خبر با تاکید مجلس بر رسمیت برگ سبز خودرو، الزامی نبودن مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، نقل و انتقال با برگ سبز خودرو آشنا شوید.

در صورت هرگونه سوال راجع به برگ سبز خودرو می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

نائب‌ رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: برگ سبز خودرو در حکم سند رسمی خودرو است.
حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر، نایب‌ رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در برنامه تهران 20 در پاسخ به سؤالی درباره نظر رسمی مجلس درباره موضوع نقل و انتقال خودرو با برگ سبز اظهار کرد: نظر صریح ما این است که نیروی انتظامی هم می‌تواند نقل و انتقال را با برگ سبز داشته باشد و احتیاجی در همه موارد به مراجعه به دفتر اسناد نیست.

وی افزود: بعضی از مصادیق وجود دارد مانند این که چند نفر با هم شراکت دارند که باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

تاکید مجلس بر رسمیت برگ سبز خودرو

مراجعه به دفاتر اسناد رسمی الزامی نیست

پژمانفر ادامه داد: امروز تلاش ما این است اگر آن اطلاعاتی که در اختیار دفاتر قرار می‌گیرد در اختیار نیروی انتظامی هم قرار بگیرد که الان تقریباً همه لینک‌ها انجام شده است، [برگ سبز] کفایت می‌کند و احتیاج به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست.

در ادامه مجری برنامه تأکید کرد: نظر مجلس این است که نیازی به مراجعه به دفترخانه نیست مگر در موارد خاص و استثنا؛ آقای محسنی‌ اژه‌ای هم دو هفته قبل اعلام کردند که در این موضوع ابهام هست که آقای پژمانفر اینجا گفتند هر ابهامی هست استفساریه بدهید و الان آقای اژه‌ای و قوه محترم قضائیه، پاسخ آن استفساریه همان پاسخی است که (نصراله پژمانفر، نائب‌ رئیس کمیسیون اصل نود مجلس) الان داد.حجت‌ الاسلام پژمانفر این سخنان مجری در این بخش از برنامه را تصدیق کرد.

نقل و انتقال با برگ سبز خودرو

نائب‌ رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در این برنامه تلویزیونی به صورت غیررسمی پاسخ استفساریه قوه قضائیه از مجلس درباره سند خودرو را اعلام کرد و گفت: نیروی انتظامی هم می‌تواند نقل و انتقال خودرو را با برگ سبز انجام دهد.

گفتنی است علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران روز گذشته به تسنیم درباره اقدام قوه قضائیه در خصوص درخواست استفساریه از مجلس درباره تعیین تکلیف ارگان دارای صلاحیت برای صدور سند رسمی خودرو گفته بود: هم‌اکنون 3 استفساریه بر له و بر علیه ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از سوی چند نفر مطرح شده و در مجلس در حال بررسی است که فعلا نتیجه خاصی از آن بیرون نیامده است.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *