شلیک با اسلحه

حکم و مجازات شلیک با اسلحه

در این مقاله آشنا میشوید با: حکم و مجازات شلیک با اسلحه، قتل با شلیک اسلحه، بهترین وکیل اسلحه. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی کیفری، می توانید با وکیل کیفری تهران در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره شلیک با اسلحه

قسمت بیست و هشتم رادیو حقوقی دادپویان حکم و مجازات شلیک با اسلحه سرد و گرم

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

مجازات شلیک با تفنگ ساچمه ای

یکی از سلاح هایی که در مغازه های لوازم شکار و تیراندازی به وفور یافت می شود تفنگ بادی یا ساچمه ای است که البته مسئولان وزارت دفاع، انواع تفنگ های زیر 5.5 میلیمتر آن را آزاد دانسته اما بالاتر از آن چون می تواند تبدیل به سلاح جنگی بزرگتر بشود، ممنوع اعلام کرده است.

در سال 1392 بود که مجلس شورای اسلامی قانون مجازات اسلامی را به تصویب رساند که در ماده 617 این قانون آمده بود که هر فردی با چاقو و یا هروسیله دیگر تظاهر به قدرت نمایی کرده و دراین حین برای مردم ایجاد مزاحمت کند، به حبس از 6 ماه تا 2 سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود که در نهایت در شهریور ماه سال 95 بود که با الحاق دو تبصره به این ماده ممنوعیت حمل سلاح سرد به تصویب رسید.

شلیک با اسلحه

بر این اساس حمل سلاح‌های سردی چون قمه، شمشیر، ساطور و چاقوی ضامن دار و سایر سلاح‌های سرد هم جرم محسوب می‌شود و مجرم به حداقل مجازات در این ماده محکوم می‌ شود این در حالی بود که پیش از این قانونی درمورد جرم تلقی شدن حمل سلاح سرد وجود نداشت اما با الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامی، حمل سلاح سرد جرم تلقی می شود.

برای مشاوره وکالت تلفنی، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

مجازات شلیک با اسلحه شکاری

به استناد ماده ۵۰۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ باید گفت: هرگاه کسی به روی شخصی سلاح بکشد و موجب ترس گردد و بر اثر این ترس شخص بمیرد یا مصدوم گردد حسب مورد بر اساس تعاریف انواع جنایات به قصاص یا دیه محکوم می‌گردد.

به هر حال حتی اگر این عمل سبب هیچ گونه حادثه‌ای نشود صرف عمل قدرت نمایی با سلاح گرم به قصد ترساندن دیگران عمل مجرمانه بوده و مرتکب به مجازات حبس و شلاق محکوم می‌گردد.

این در صورتی است سلاح مجوز داشته باشد. البته اگر سلاح فاقد مجوز باشد حمل کننده سلاح به مجازات حمل و نگهداری غیر مجاز نیز محکوم می‌شود. ضمنا حمل سلاح فقط برای دارنده مجوز، مجاز است نه دیگران هر چند از بستگان درجه یک وی باشد.

و حال مجازات شلیک با اسلحه شکاری هم از این قاعده مستثنی نیست اگر برای خودنمایی و قدرت نمایی باشد مشمول همین بند از قانون می باشد.

مجازات شلیک با سلاح گرم

هر کس با اسلحه (چه مجاز و چه غیر مجاز) باعث سلب آسایش دیگران گردد، چه با قصد و نیت قدرت نمایی و برای ترساندن دیگران این کار بکند و چه این که عمل نامبرده باعث اختلال در نظم گردد، به مجازات حبس و شلاق محکوم می گردد.

اگر اسلحه مجاز باشد بر اساس نوع عمل مرتکب، می تواند باعث لغو مجوز سلاح گردد. اگر سلاح غیر مجاز باشد شخص مرتکب علاوه بر مجازات های فوق از حیث نگهداری غیر مجاز سلاح (چه شکاری باشد و چه جنگی) به مجازات حبس و شلاق نیز محکوم می شود.

مجازات شلیک با کلت

قانون گذار درباره اسلحه و مهمات جرایم مختلفی را مفروض داشته است از جمله خرید و فروش، تولید، توزیع، تعمیر و قاچاق، اما در ماده ۶ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات به طور مشخص به جرم حمل و نگهداری اسلحه پرداخته و با توجه به نوع اسلحه ای که نگهداری شده باشد درجه مشخصی از حبس تعزیری را قرار داده است.

هم چنین در باب تشدید مجازات‌ آمده است که نگهداری و حمل بیش از یک قطعه اسلحه و کشف قطعات بیشتر می تواند مجازات را یک درجه تعزیری افزایش دهد. و مجازات شلیک با کلت هم جزو همین جرایم می باشد.

مجازات شلیک با تفنگ بادی

جرم حمل تفنگ بادی: حمل تفنگ بادی و سایر ملزومات آن، با توجه به خطرات جانی و آسیب های مالی که برای افراد جامعه دارد و به انتشار خشم کمک می کند، جرم محسوب می شود و استفاده از تفنگ بادی در چارچوبی که قانون تعریف کرده است ممکن است.

جرم حمل تفنگ بادی در ایران نیز مانند هر جای دنیا قوانین و مقرراتی دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد. برای بسیاری از افراد علاقه مند به شکار با تفنگ بادی سوال است که آیا حمل تفنگ بادی و پوکه های آن جرم حساب می شود؟

حمل تفنگ بادی 5.5 مجوز می خواهد؟ و یا تفنگ بادی تا چند ژول مجاز است؟ ابتدا باید بدانید که پوکه تفنگ بادی به این دلیل که از مهمات جنگی محسوب نمی شود، جرم ندارد اما در مورد جرم حمل تفنگ بادی، باید بدانید که باید طبق نظر وزارت دفاع عمل کنید.

استفاده و حمل تفنگ بادی در بسیاری از کشورها برای شهروندان ممنوع است و مجازات دارد. در کشور ما، ایران نیز برای حمل سلاح غیر مجاز مجازات سختی درنظر گرفته شده است و قوانین آن با سختگیری بالایی نوشته شده است.

قتل با شلیک اسلحه

در این مورد قتل با شلیک اسلحه ابتدا باید دید که هدف از شلیک با اسلحه و اینکه شخصی به قتل رسیده است چه بود آیا شلیک  و به قتل رساندن از روی عمد بوده یا سهوی این کار انجام شده و ما در این مورد اگر از روی عمد بوده باشد را بیان میکنیم، هرگاه شخصی عمدا با سلاح گرم به سمت کسی تیراندازی کند و آن شخص را به قتل برساند حکم آن شخص قصاص و اعدام می باشد.

بهترین وکیل اسلحه (وکیل سلاح سرد، وکیل سلاح گرم)

همان طور که شما مخاطبین عزیز خودتان مطلع هستید که پرونده های حقوقی و مخصوصا جنایی و کیفری از پیچیدگی های خاصی برخوردار می باشد و با توجه به تعدد مواد قانونی و مسائل حقوقی در مراجع قضایی و با آشنا بودن حقوق می تواند سیر پرونده در هر زمینه ای مخصوصا پرونده های کیفری و موارد مربوط به سلاح سرد و گرم آن را کامل به هر سویی بکشاند لذا در پرونده های مربوط به سلاح پیشنهاد می شود که برای تضییع نشدن حق و حقوق خود با وکلای خبره در زمینه کیفری مشاوره نمایید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *