تاریخ برگزاری وکالت 1400

تاریخ برگزاری وکالت 1400

در این خبر آشنا میشوید با: تاریخ برگزاری آزمون وکالت 1400، برگزاری آزمون توسط قوه قضاییه، قابل واگذاری نبودن صدور پروانه وکالت، نظارت قوه قضاییه برکانون وکلا، منابع دو درس حقوق اساسی و متون فقه. تا پایان خبر با ما همراه باشید.

لزوم برگزاری آزمون وکالت 1400

روسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور در نشستی خبری بر لزوم برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ طبق قانون تاکید کردند و از قوه قضاییه خواستند از هرگونه مداخله فراقانونی در آزمون وکالت جلوگیری کند.

روز ۸ آذر تصویر نامه ای در فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن، قوه قضاییه معاون حقوقی و امور مجلس این قوه را به عنوان نماینده خود به منظور «هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب سال ۱۴۰۰ و اجرای ماده ۱۶۳ آیین نامه» به سازمان سنجش معرفی کرده بود.

تاریخ برگزاری وکالت 1400

قوه قضاییه در این نامه تاکید کرده است که کلیه مراحل و فرایندهای آزمون های وکالت از جمله انعقاد قرارداد با سازمان سنجش، تعیین زمان برگزاری آزمون، اعلام نتایج و تعویق زمان برگزاری آزمون باید با حضور نماینده این قوه انجام شوند.

برگزاری آزمون توسط قوه قضاییه

همچنین اعلام شده است که انتشار آگهی ثبت نام آزمون های وکالت و فراخوان جذب کارآموزان وکالت پس از تایید معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه انجام می شود و امنیت طراحی سوالات و صحت برگزاری آزمون نیز توسط نماینده قوه قضاییه برقرار می شود.

انتشار این نامه واکنش‌های گسترده‌ای را در میان وکلای دادگستری و داوطلبان آزمون وکالت ۱۴۰۰ ایجاد کرد.کانون‌های وکلای دادگستری نیز امروز، ۱۱ آذر، در نشستی اضطراری به بررسی این نامه پرداختند.

با پایان جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، نشستی خبری با حضور هیات رئیسه اسکودا و مدیران کانون‌های وکلای دادگستری کشور برگزار شد.

قابل واگذاری نبودن صدور پروانه وکالت

در ابتدای جلسه دکتر جعفر کوشا، رئیس اسکودا، با اشاره به درباره مذموم بودن مداخله حاکمیت در نهاد وکالت گفت: برگزاری آزمون وکالت و صدور پروانه،‌ حقی است که طبق قانون به کانون وکلا داده شده و این حق قابل واگذاری نیست. همانطور که ما نیز در آزمون قضاوت دخالت نمی‌کنیم و چنین حقی نداریم.

او با اشاره به بحران‌های موجود در کشور و تاکید بر این که کانون‌ها تابع قانون هستند افزود: از ٰآقای اژه‌ای می‌خواهیم برای آن که جامعه ملتهب نشود، در شرایط سخت کنونی، نگذاریم که بر مشکلات افزوده نشود. امیدوارم با رعایت قانون، نهاد وکالت و قوه قضاییه در جایگاه واقعی خود قرار بگیرند.

پس از کوشا نیز جلیل مالکی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به قوانین ناظر بر برگزاری آزمون وکالت، اظهار داشت که در هیچ‌ یک از قوانین مداخله نهادهای دیگر، از جمله قوه قضاییه، پیش‌بینی نشده و هرگونه مداخله در این زمینه مغایر با مواد ۱ و ۲ قانون نحوه اخذ پروانه وکالت است.

نظارت قوه قضاییه برکانون وکلا

او با بیان این که قوه قضاییه قصد دارد بر کانون‌ های وکلا نظارت استصوابی و حتی مداخله را در پیش بگیرد از این قوه درخواست کرد از مداخله در برگزاری آزمون وکالت و احیانا ایجاد مانع بر سر آن، خودداری کند.

مالکی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون وکالت، تکلیف قانونی کانون‌هاست بیان کرد: ما این آزمون را باید برگزار کنیم، چه توسط سازمان سنجش، چه توسط سازمان‌های دیگر، و حتی اگر لازم باشد خودمان از طریق اتحادیه کانون‌ها آن را برگزار می‌کنیم.

بر اساس مصوبه امروز شورای اجرایی اتحادیه، کانون‌ های وکلا آزمون را طبق قانون برگزار خواهند کرد و وارد فاز عملیاتی می‌شوند.

تاریخ برگزاری وکالت 1400

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز همچنین با اشاره به آیین نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلا گفت: دیدگاه ما درباره آیین نامه مصوب رئیس سابق قوه قضاییه، سخنی قانونی است که مورد موافقت قاطبه حقوق دانان است.

این حرف و دیدگاه را در ۲ نامه مفصل به رئیس قوه قضاییه ارسال کردیم اما متاسفانه هنوز پاسخی به نامه ۲۶ کانون وکلای دادگستری که از ۶۰ هزار وکیل دادگستری نمایندگی می‌کنند، داده نشده است.

۲۰ اسفند، تاریخ احتمالی برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰

در ادامه این نشست خبری رئیس اسکودا در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او خواسته بود درباره جزییات آزمون وکالت صراحتا تعیین تکلیف کند گفت:

آزمون قطعا برگزار می‌شود و به جدیت آن را پیگیری می‌کنیم. قرارداد برگزاری آزمون را با سازمان سنجش منعقد می‌کنیم. سازمان سنجش روز ۲۰ اسفند را به عنوان تاریخ آزمون پیشنهاد داده و در حال مذاکره برای قطعیت آن هستیم. به احتمال زیاد در همین روز برگزار خواهد شد.

او همچنین درباره شرط سنی داوطلبان آزمون گفت: علت تعیین سن ۲۴ سال برای آزمون، برابر شدن موقعیت داوطلبان زن و مرد است چون مردان به خدمت سربازی می‌روند و تا ۲۴ سالگی نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند.

منابع دو درس حقوق اساسی و متون فقه

جلیل مالکی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره منابع مطالعاتی دو درس جدید آزمون وکالت گفت:منبع سوالات درس حقوق اساسی، متن قانون اساسی است و منبع سوالات درس متون فقه، سه باب حدود، وکالت و شهادت از کتاب تحریر الوسیله امام خمینی خواهد بود.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، میتوانند آنرا برای شما تنظیم نمایند و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به ایشان، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار در زمینه دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *