وکیل دربست

وکیل دربست

در این مقاله آشنا میشوید با: وکیل دربست، وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه؟ وکیل پایه دو کیست؟ وکیل آنلاین، مزایای وکیل آنلاین، وکیل خوب در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو درباره وکیل دربست

طنز حقوقی دادپویان وکیل دربست

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

وکیل دربست؟

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص اینکه برای جلسات فوری و بدون هماهنگی قبلی به وکیلی برای انجام کارهای حقوقی وکالت بده، صحبت کنه.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه؟

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که پس از گذراندن دوره لیسانس و پس از کسب مدرک در زمینه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی، در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری که رقابتی سخت در آن وجود دارد را پشت سر گذاشته و موفقیت در آن را بدست آورد. (وکیل دربست)

پس از قبولی در آزمون، فرد باید استعلاماتی نظیر گواهی عدم اعتیاد، عدم سو پیشینه کیفری و… را از پزشکی قانونی و نهاد‌های امنیتی دریافت و ارائه نماید. پس از موفقیت در آزمون و ارائه استعلامات و گواهی‌های خواسته شده فرد به عنوان کارآموز وکالت شناخته می‌شود.

وکیل پایه دو

برای این که فرد تبدیل به یک وکیل پایه یک دادگستری شود، باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص، که یه وکیل سرپرست معروف است، به عنوان کارآموز فعالیت کند و با شرکت در جلسات دادرسی در تمام زمینه‌های حقوقی تجربه و اطلاعات کسب نماید. علاوه بر این فرد کارآموز باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا یکبار در هفته برگزار می‌شوند نیز شرکت کند و همچنین در آزمون مهارت‌های کامپیوتری (icdl) نمره قبولی را کسب نماید.

در مرحله بعدی و پس از گذراندن دوره‌های گفته شده کار آموز باید در آزمونی به نام اختبار شرکت کند. فرد کار آموز باید در این آزمون، که دارای دو بخش شفاهی و کتبی می‌باشد، نمره قبولی را کسب کند. پس از کسب نمره قبولی در این آزمون فرد در مراسم سوگند یا تحلیف شرکت می‌کند و پس از سوگند یاد کردن به صورت رسمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته خواهد شد.

وکیل پایه دو کیست؟

در ابتدا باید گفت کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضائیه هر دو مرجعی رسمی و معتبر هستند . افرادی که آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری را قبول می شوند ابتدا کارآموز وکالت و سپس وکیل پایه یک دادگستری می شوند اما قبول شدگان آزمون مرکز امور مشاوران ابتدا کارآموز سپس وکیل پایه ۲ و در نهایت وکیل پایه ۱ می شوند. (وکیل دربست)

نحوه گزینش کانون وکلا سخت تر از مرکز امور مشاوران است، اما کارآموزان هر دو مرجع پس از اتمام دوره کارآموزی در صورت قبولی در آزمون اختبار، پروانه وکالت خود را دریافت می کنند که وکلای مرکز مشاوران پس از گذشت دو سال از دریافت پروانه پایه دو، در صورت قبولی در آزمون دیگری پروانه وکالت پایه یک را بدست می آورند.

هر وکیلی که مجوز و پروانه رسمی وکالت را از مراجع ذیصلاح کسب کرده باشد می تواند در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری اعم از معاملات، چک، ارث، وصیت، خانواده و … وکالت کند و اینکه وکلا در دسته بندی های کوچک تر و تخصصی تر (وکیل کیفری، وکیل حقوقی، وکیل چک، وکیل خانواده، وکیل طلاق، وکیل انحصار وراثت، وکیل ملکی، وکیل قراردادها و …) فعالیت می کنند بدین معنا نیست که فقط در یکی از موضوعات می تواند وکالت کنند یا پروانه آنان با هم فرق دارد، بلکه به دلیل پیچیدگی‌های روزافزون انواع دعاوی در کشور به صورت تخصصی کار می کنند. هرچند در حدود اختیارات و جواز وکالت بین وکیل پایه ۱ و پایه ۲ تفاوت هایی وجود دارد. (وکیل دربست)

وکیل آنلاین

امروزه وکلا و مشاورین حقوقی بسیاری از طریق اینترنت و شبکه‌های مجازی به انجام مشاوره حقوقی آنلاین می‌پردازند. وکیل آنلاین نامی است که به این افراد اطلاق می‌شود. وکیل آنلاین فردی است که دارای پروانه وکالت بوده و از طریق اینترنت، به سوالات حقوقی مردم پاسخ می‌دهد.

مشاوره حقوقی با وکیل فعال در شبکه‌های اجتماعی، یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های تماس با وکیل است. در این روش، موکل سوال خود را در قالب پیام متنی، صوت و یا ویدیو به وکیل منتقل می‌کند. هم چنین مدارک پرونده مدنظر خود را می‌تواند به صورت پیوست پیام ارسال نماید. وکیل با بررسی مدارک و نیز محتوای پیام، پاسخ را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به موکل اعلام می‌کند. به طور کلی، سرعت در پاسخ دهی یکی از فاکتورهای اساسی این روش است.

مزایای وکیل آنلاین

به طور کلی مزایای مشاوره حقوقی با وکیل آنلاین به شرح زیر است:

 • یکی از سریع‌ترین، آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های دسترسی به وکیل.
 • امکان مشاوره با وکلای مختلف در کمترین زمان ممکن.
 • ذخیره کردن تاریخچه پیام ها و پاسخ‌های وکیل آنلاین برای مرور دوباره.
 • طرح سوالات مختلف حقوقی.
 • امکان بررسی دقیق اسناد و مدارک پرونده با ارسال آن‌ها از طریق اینترنت و فضای مجازی.

وکیل خوب تهران

باید توجه داشت برای مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل حتما باید به تخصص وکیل توجه داشت. هم چنین، باید از دانش حقوقی فرد مشاوره دهنده اطمینان حاصل نمود. در بسیاری از موارد، افراد سودجو بدون داشتن اطلاعات حقوقی اقدام به ارائه مشاوره حقوقی می‌نمایند که این امر موجب گمراهی و تضییع حقوق وی در روند دادرسی می‌شود.

وکیل خوب در تهران

امروزه نیاز ‌به یک وکیل خوب در تهران به‌شدت احساس می‌شود. و اما وکیل خوب باید دارای ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارا باشد که ما برای شما توضیح خواهیم داد.

 • اشتیاق برای کار: به‌عنوان نقطه شروع، وکلای موفق تقریبا همیشه علاقه واقعی به شغل خود دارند.
 • دلسوزی برای مشتریان: بدون دلسوزی برای موکلان خود، یک وکیل هرگز به پتانسیل حرفه‌ای واقعی خود دست نخواهد یافت. 
 • مهارت‌های ارتباطی عالی: وکلا با موکلان خود، با سایر طرفین پرونده و با دادگاه ارتباط برقرار می‌کنند. برای این که به بهترین وکیل تبدیل شوید هرگز نباید فرصتی را برای تقویت مهارت‌های ارتباطی خود از دست بدهید.
 • تمایل به گوش‌دادن: بهترین وکلا به تمام اطلاعات مربوطه گوش می‌دهند و آن‌ ها را تجزیه‌ و تحلیل می‌کنند.
 • دانش بالا: بهترین وکیل در تهران از دانش گسترده‌ای در حوزه عمل خود برخوردار است.
 • توانایی نوشتن قوی: یکی از ویژگی‌ های مهمی که بهترین وکیل باید داشته باشد، مهارت بالا در نوشتن است. وکلای موفق باید بتوانند اسناد قانونی موثر، روشن و مستدل تهیه کنند.
 • خلاقیت: وکلای موفق اغلب افرادی بسیار خلاق هستند و می‌دانند که چگونه خلاقیت خود را متناسب با هر موقعیتی تنظیم کنند.
 • قضاوت خوب: بهترین وکیل عمیقا در فرایند کار مشارکت دارد، همه اطلاعات مربوطه را می‌داند و درک می‌کند و در نهایت آگاهانه تصمیم می‌گیرد.
 • شک و تردید سالم: بهترین وکیل شک و تردید سالمی دارد. او نباید یک فرد بدبین یا منفی‌ باف باشد، اما باید به این موضوع آگاه باشد که آن چه موکل می‌گوید ممکن است بیانگر کامل داستان نباشد.
 • استقامت: در نهایت، بهترین وکیل تهران می‌داند چگونه در زمان‌ های چالش‌ برانگیز استقامت کند تا به لحظات پر بار و معناداری برسد که ارزش آن را دارد.

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در برخورد با مشکلات حقوقی، مساله انتخاب وکیل است. این امر بسیار حائز اهمیت است زیرا انتخاب وکیل می‌تواند به طور کامل مسیر پرونده را تغییر دهد. اگر شما وکیل خبره‌ای انتخاب نکنید احتمال ورود ضرر بسیار زیاد خواهد بود. در مقابل اگر هوشمندانه عمل کنید و با جستجوی وکیل خوب و مجرب، انتخاب درستی داشته باشید حتما می‌توانید از ورود خسارت‌های جبران‌ناپذیر مادی و معنوی پیشگیری کنید. (وکیل دربست خصوصی)

یک وکیل خوب و با تجربه کسی است که با موکل خود روراست و صادق باشد. وکیل باید پیش از ورود به پرونده تمام جوانب را بسنجد، تحقیق کند، به روند قانونی و رویه قضایی مسلط باشد و حتما از صحت اظهارات افراد و به خصوص درستی اظهارات موکل خود اطمینان حاصل کند.

وکیل باید راستگو باشد، مسئولیت‌ پذیر و متعهد باشد و تمام زوایای پرونده را با موکلش در میان بگذارد. اگر سختی یا گره یا مشکلی در روند رسیدگی وجود دارد حتما باید آن را با موکل خود به اشتراک بگذارد. علاوه بر این یکی از خصوصیات وکیل حرفه ای این است که حتما مسائل حقوقی و قواعد پیچیده‌ای که ممکن است درک آن‌ها برای موکل سخت باشد را به خوبی برای موکل خود روشن کند.

در زمان جستجوی وکیل باید به این نکته توجه کنید که وکیل حتما باید امانت‌ دار و راز دار موکل باشد و به حسن اخلاق و حسن شهرت وکیل هم توجه داشته باشید.

و خوشبختانه وکلای موسسه دادپویان از همه جهات در کار و حسن اخلاق و شهرت و با توجه به تجربیات بالایی که دارند و هر کدام از آن ها که در حیطه تخصص خودشان فعالیت می کنند تشکیل یکی از بهترین تیم ها و موسسات را داده اند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *