بهترین وکیل ضرب و جرح و دیه

مشاوره حقوقی به صورت تلفنی و حضوری و تصویری با بهترین وکیل ضرب و جرح و دیه در تمام ایران

تیم موسسه حقوقی دادپویان

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل ضرب و جرح و دیه، مشاوره های حقوقی به صورت مشاوره تلفنی و حضوری و تصویری میباشد که شما با بهترین وکلای پایه یک دادگستری و مجرب در دعاوی حقوقی گفتگو خواهید کرد. بهترین حق الوکاله را پرداخت میکنید و خیالتان از بابت پیگیری پرونده ها راحت خواهد بود. تمامی وکلای دادپویان بیش از ده سال سابقه وکالت دارند و در کار خود خبره میباشند. لذا به بهترین شکل زیرنظر مدیر موسسه خدمات حقوقی انجام خواهد شد و شما هیچ نگرانی ندارید.

وکیل ضرب و جرح

بهترین وکیل ضرب و جرح تهران چرا که ممکن است شخصی بدون این که به وکیل ضرب و جرح رجوع کنند به ‌تنهایی اقدام به شکایت دراین‌ رابطه نماید و به جهت ثبت نادرست شکواییه در دفاتر الکترونیک قوه قضاییه شکایت توسط دادگاه قابل استماع نباشد و رد شود و این امر سبب شود شخص مجدد مجبور به پرداخت هزینه‌های دیگری شود و بدون داشتن آگاهی از راه‌های مناسب رسیدن به حق، رای مناسبی دریافت نکند.

بهترین وکیل ضرب و جرح در تهران ​

شما می‌توانید در خصوص مشکلات پیش ‌آمده ناشی از مواردی که به جرم ضرب و جرح مربوط می‌شوند و نسبت به آن متهم شده‌اید و یا جنایتی بر شما وارده شده است، با وکیل متخصص ضرب و جرح عمدی در امور کیفری اعم از قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری با  موسسه حقوقی دادپویان  که به کلیه قوانین این حوزه اشراف و آگاهی دارد مشاوره داشته باشید.

 و به جهت شرایط رخ ‌داده قراردادی را با وکیل موسسه منعقد نمایید تا به بهترین شکل از حقوق مسلم شما دفاع بشود، چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری درست در این زمینه می‌تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

مشاوره رایگان با وکیل ضرب و جرح

موسسه حقوقی دادپویان در سایت خود قسمتی را اختصاص به سوالات حقوقی رایگان داده و وکلای موسسه در اولین فرصت پاسخ شما را به صورت رایگان می دهند پس این فرصت و مشاوره رایگان را از دست ندهید.

هزینه وکیل ضرب و جرح و دیه

وکیل کیفری ضرب و جرح و دیه با توجه به سابقه و فعالیت خود و تجاربی که دارد و آن پرونده به چه مقدار پیگیری و زمان احتیاج که دارد از طرف وکیل به موکل اعلام می شود ولیکن در آخر توافقی این مسئله حل و فصل می گردد.

تعریف جرم ضرب و جرح

ضرب به عملی گفته می شود که عوارض آن موجب کبودی و ورم بدون خونریزی است. جرح نیز به عملی گویند که موجب از هم گسیختگی بافت هایی بدن فرد شود و منجر به ایجاد بریدگی و پارگی در بدن می گردد.

شکستن استخوان و نقص یا قطع عضو از مصادیق جرح می باشد. جرم ضرب و جرح از مصادیق جنایت بر عضو است. جنایت بر عضو شامل هر آسیب کمتر از قتل مانند قطع عضو، جرح و صدمه‌های وارد بر منافع می باشد.

ماده 614 قانون مجازات اسلامی در رابطه با جرم ضرب و جرح بیان داشته است که هر کس عمدا به دیگری جرح یا ضربی وارد آورد که موجب نقصان یا شکستن یا از کار افتادن عضوی از اعضا یا منتهی به مرض دایمی‌ یا فقدان یا نقص یکی از حواس یا منافع یا زوال عقل مجنی‌علیه گردد در مواردی که قصاص امکان نداشته باشد چنان چه اقدام وی موجب اخلال در نظم‌ و صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران گردد به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهد شد و در صورت درخواست مجنی‌علیه مرتکب ‌به پرداخت دیه نیز محکوم می شود.

شرایط اثبات ضرب و جرح

مانند سایر جرم‌ها، در قانون شرایط لازم برای اثبات ضرب و جرح نیز پیش‌بینی شده است که در صورت حادث شدن آن ها این جرم به اثبات خواهد رسید. شرایط لازم برای اثبات این جرم در قانون به شرح زیر است:

1- اقرار

در صورتی که فرد مرتکب شده به جرم خود دو بار اقرار کند، جرم وی ثابت شده و می‌توان به این دلیل برای اثبات این جرم استناد نمود.

2- شهادت شهود

در صورتی که دو مرد عادل یا یک مرد عادل و دو زن وقوع جرم را شاهد بوده و علیه مجرم شهادت دهند، شرایط لازم برای اثبات این جرم فراهم خواهد آمد.

3- قسامه

در صورتی که سایر دلایل و عوامل اثبات این جرم در دسترس نباشد، قسامه هم به عنوان یکی از شرایط اثبات آن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. قسامه به معنی سوگند اقوام و خویشاوندان مجنی علیه است.

4- علم قاضی

هر جرمی شواهد و شرایطی دارد و نشانه‌هایی از خود باقی می‌گذارد. از این رو در صورت عدم وجود هیچ یک از شرایط اثبات این جرم، علم قاضی با توجه به شرایط و گزارش‌های پزشکی قانونی و مواردی از این دست می‌تواند به عنوان شرایط اثبات ضرب و جرح تلقی گردد.

انواع ضرب و جرح

در قانون به دو نوع مختلف از این جرم پرداخته شده است که هر یک تعاریف مشخص و ویژگی‌های معینی دارند. انواع این جرم در قانون به شرح زیر است:

1- ضرب و جرح عمدی

2- ضرب و جرح غیرعمدی

برخورد و ضرب عمدی هر فرد توسط فرد دیگر به عنوان ضرب عمدی و در صورت بروز جرح، جرح عمدی تلقی می‌شود. البته باید یادآوری کنیم که هر یک از این دو نوع نیز به انواع و زیر دسته‌هایی تقسیم می‌شوند که قانون به صورت جداگانه به آنان پرداخته است. برای مثال ضرب و جرح عمدی همسر، ضرب و جرح با چاقو، ضرب و جرح با سلاح گرم و ضرب و جرح کودک و پدر از جمله زیر دسته‌های این موارد هستند که در قانون به آنها پرداخته شده است.

وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و شتم

وکیل مطالبه دیه

وکیل پزشکی قانونی

وکیل اجرای احکام

وکیل قصاص عضو

ما در کارمان بهترین هستیم.

هر مشکل حقوقی یا کیفری که داشته باشید، وکلای متخص دادپویان از عهده آن برمیایند.

دادپویان با بیش از سی وکیل پایه یک دادگستری تضمین در ارائه بهترین خدمات ضرب و جرح و دیه را به شما میدهد و مانند دیگر موسسات حقوقی و اپلیکیشن ها، دلال حقوقی به شما نمیرود که به شما وکیل معرفی کند.

بلکه خودش سی وکیل متخصص دارد و شما میتوانید به صورت تخصصی با هر کدام از وکلای متخصص ضرب و جرح و دیه مشاوره بگیرید.

تا حصول نتیجه همراه شما هستیم. مستحضر باشید که پرونده شما توسط یک تیم حقوقی متشکل از پنج وکیل پایه یک دادگستری بررسی خواهد شد.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

وجه تمایز دادپویان نسبت به دیگران

  • تغییر وکیل در صورت نارضایتی
  • به نتیجه رساندن بیش از سیصد پرونده ضرب و جرح و دیه
  • بررسی پرونده و احتمال شکست یا پیروزی
  • متکی نبودن به یک وکیل (بررسی توسط سه وکیل)
  • نظارت بر پرونده ها تا انتها توسط مدیر حقوقی دادپویان
نمایش کمتر بیشتر بخوانید

تضمین کیفیت

بهترین حق الوکاله

بهترین راهکار

بهترین پشتیبانی

بهترین وکلا

متخصص و مجرب