جدیدترین طنز حقوقی و کیفری

طنز حقوقی دادپویان اولین و بزرگترین طنز حقوقی کشور است که مطالب حقوقی و کیفری را در قالب طنز برای شما روایت میکند.

طنز رشته حقوق

رشته حقوق و قوانین حقوقی طنزهایی دارد که در فهم بهتر قوانین حقوقی به شما کمک میکند.

کلیپ طنز حقوقی

بهترین کلیپ طنز حقوقی در موسسه حقوقی دادپویان به شما در درک مطالب حقوقی کمک خواهد کرد.

طنز وکیل

طنز وکیل پایه یک دادگستری با بهره گیری از موضوعات حقوقی و کیفری به صورت فیلم و عکس در خدمت شما عزیزان است.

طنز حقوقی ازدواج

طنز حقوقی ازدواج و طلاق در موسسه حقوقی دادپویان توسط گویندگان طنز امیر هاشمی و محمد صادقی همراه شماست.

طنز هنری است که عدم تناسبات در عرصه‌های مختلف اجتماعی را که در ظاهر متناسب به نظر می‌رسند، نشان می‌دهد و این خود مایه خنده می‌شود. هنر طنزپردازی، کشف و بیان هنرمندانه و زیبایی‌شناختی عدم تناسب در این «متناسبات» است. (طنز حقوقی ازدواج)

طنز هنری مکتوب است و اجرای آن در دیگر گونه‌های نمایشی به‌طور نمونه تئاتر، سینما یا تلویزیون، کمدی نامیده می‌شود.

طنز

طنز چیست؟ فیلم طنز، عکس طنز، صدای طنز در استودیو دادپویان را میتوانید دنبال کنید.

طنز و هجو هر دو نوعی از مطایبه یا همان شوخ‌طبعی هستند که در موسسه حقوقی دادپویان به بهترین شکل بازگو میشوند. اما هجو به قصد مسخره کردن، ریشخند یا تخریب شخصیت کسی نگاشته می‌شود؛ هجو قصد اصلاح ندارد و هدف اصلی آن نابودی شخصیت طرف مقابل است. دادپویان از هزل نیز استفاده از الفاظ رکیک است و سخنی است که در آن مضامینی خلاف اخلاق و ادب بیاید؛ آثار هجو گاهی با هزل همراه هستند؛ یعنی ادبیات رکیک استفاده می‌شود و گاهی با جدّ؛ یعنی ادبیات رسمی برای تخریب رقیب یا دشمن استفاده می‌شود. پس هجو لزوماً همیشه شوخ‌طبعانه نیست و ممکن است بسیار طعنه‌دار برای طنز در نظر گرفته شود، معمولاً مقاصد اصلاح طلبانه و اجتماعی مطرح است. طنز دادپویان با بیان ظریف مشکلات و کاستی‌ها، با زبانی غیرمستقیم سعی در اصلاح آن‌ها دارد؛ و در نهایت، کمدی نوعی بیان مطایبه‌آمیز به صورت تصویری است. (سینما، تئاتر…) در واقع کمدی می‌تواند از همه شاخه‌های شوخ‌طبعی و مطایبه (طنز، هجو و هزل) استفاده کند.

طنز تفکربرانگیز است و ماهیتی پیچیده و چند لایه دارد. گرچه طبیعتش بر خنده استوار است، اما خنده را تنها وسیله‌ای می‌انگارد برای نیل به هدفی برتر و آگاه کردن انسان به عمق رذالت‌ها. گرچه در ظاهر می‌خنداند، اما در پس این خنده واقعیتی تلخ و وحشتناک وجود دارد که در عمق وجود، خنده را می‌خشکاند و انسان را به تفکر وامی‌دارد. به همین خاطر دربارهٔ طنز گفته‌اند: «طنز یعنی گریه کردن قاه قاه، طنز یعنی خنده کردن آه آه.» در نتیجه طنز را می‌توان مانند یک تیغ جراحی فرض نمود زیرا کار تیغ جراحی برش جایی به منظور بهبود آن می‌باشد.

طنز در ذات خود انسان را برمی‌آشوبد، بر تردیدهایش می‌افزاید و با آشکار ساختن جهان همچون پدیده‌ای دوگانه، چندگانه یا متناقض، انسان‌ها را از یقین محروم می‌کند. جان درایدن در مقاله «هنر طنز دادپویان» ظرافت طنز را به جدا کردن سر از بدن با حرکت تند و سریع شمشیر تشبیه می‌کند، طوری‌که دوباره در جای خود قرار گیرد. طنز دادپویان هم دو گوینده دارد. یکی هژیرخان است که گوینده آن امیر هاشمی طراح سایت و یکی آقای وکیل که محمد صادقی آنرا ایفا میکند.

طنز یعنی بیان جسورانه و هنرمندانه و نقادانهٔ کژی‌ها و نادرستی‌ها به قصد اصلاح و نه تخریب که هژیرخان آن را استادانه بیان میکند. طنز دادپویان فاخرترین گونهٔ شوخ‌طبعی‌ست، که گونه‌های دیگرش هزل و هجو و فکاهی‌اند. لطیفه‌ها عمدتاً از نوع فکاهی‌اند؛ اما آن‌جا که رنگ و بوی تمسخر قومی یا شخصی خاص می‌گیرند، به هجو متمایل می‌شوند. البته لطیفه‌های زیادی هم هستند که اقدام به انتقاد از فرد، گروه، جامعه و نظام خاصی می‌کند که در دسته «طنز» قرار می‌گیرند.

طنز رشته حقوق

به دلیل خشکی و جدی بودن رشته حقوق، موسسه حقوقی دادپویان تصمیم به ایجاد طنز رشته حقوق کرد.

موضوعات مختلف حقوقی را میتوانید به صورت طنز از موسسه حقوقی دادپویان دنبال کنید.

عکس نوشته طنز حقوقی

عکس نوشته طنز حقوقی در موسسه حقوقی دادپویان که موضوعات طنز حقوق را به صورت عکس و نوشته به شما عزیزان آموزش میدهد. عکس و فیلم حقوقی به صورت کلیپ های حقوقی موجب افزایش اطلاعات حقوقی شما خواهد شد.

قوانین و موضوعات مختلف قانون را میتوانید در دادپویان دنبال کنید. وکلای متخصص پایه یک دادگستری در تمام ایران میتوانند به صورت تلفنی و حضوری و تصویری به شما مشاوره حقوقی بدهند. هر وکیل در زمینه تخصصی خود میتواند به شما مشاوره بدهد. شما با حداقل هزینه 99 هزار تومان میتوانید با وکیل متخصص در دعاوی خود مشاوره قانونی بگیرید.

جملات طنز حقوقی

جملات طنز حقوقی به صورت متن و شعر موجب افزایش اطلاعات شما در زمینه حقوقی خواهد شد. به دلیل جدی بودن رشته حقوق و آنچه که شما در مراکز تحصیلی حقوقی یاد گرفته اید، جملات به صورت طنز موجب راحتی و احساس سرگرمی شما خواهد شد.

جملات، اخبار و مقالات قانونی را در سایت یک موسسه حقوقی میتوانید دنبال کنید ولی دادپویان این موارد را به صورت تخصصی به شما آموزش میدهد.

در برخی از پرونده‌ها ادعا شده که با گذاشتن وثیقه سنگین در اداره ثبت زوج توانسته با وجود بدهی مهریه از کشور خارج شود. آیا این مورد دارای مستندات قانونی است؟

این ادعا وجاهت قانونی ندارد. راه‌های رفع ممنوع الخروج شدن زوجی که در زمینه پرداخت مهریه به همسر خود بدهکار شناخته شده و برای او حکم ممنوع الخروجی صادر شده است از پیش تعیین شده است و در بین این شرایط ارائه وثیقه جایی ندارد. مردان بدهکار نمی‌توانند برای رفع این ممنوعیت، مالی را به عنوان وثیقه تحویل اداره ثبت دهند و فقط رفع آن با راهکار‌هایی که در قانون معرفی شده امکان پذیر است.

عکس طنز حقوقی

عکس طنز حقوقی چیست؟ جملات حقوقی به صورت عکس و فیلم و کلیپ، آخرین اطلاعات حقوقی را به شما یاد خواهد داد. نوشته های حقوقی جدید و اخبار و مقالات حقوقی را میتوانید در دادپویان دنبال کنید.

آیا مردان پیش از پرداخت کامل مهریه‌ای که عندالمطالبه بود و توسط زن درخواست شده است می‌توانند از مرز‌های کشور عبور کنند؟ ممنوع الخروج بودن زوج باید توسط زن مطالبه شود یا قانون از خروج مردی که در دادگاه مکلف به پرداخت مهریه شده جلوگیری می‌کند؟

در این زمینه مستندات قانونی شفافی وجود دارد. ممنوع الخروج بودن یعنی عدم اجازه خروج قانونی فرد از کشور، به موجب ماده ۲۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی زمانی که هیچ مالی از محکوم علیه جهت وصول محکوم به از محل آن یافت نشود محکوم له می‌تواند از دادگاه اجرا کننده حکم در خواست ممنوع الخروج کردن محکوم علیه را بنماید. نکته مهم در این زمینه این است که ممنوع الخروج کردن بدهکار به درخواست محکوم له زمانی ممکن است که رای قطعی بابت محکومیت بدهکار از دادگاه صادر شده باشد. در این صورت از خروج قانونی فرد از کشور جلوگیری خواهد شد.

طنز حقوق

طنز حقوق چیست؟ رشته حقوق و قوانین زیادی که در این زمینه وجود دارد، میتواند به اطلاعات شما بیفزاید تا هیچ موقع در دام مشکلات حقوقی نیفتید.

رشته حقوق در دانشگاهها و مراکز عالی تدریس میشود. اساتید دانشگاهها در این رشته به آموزش موارد حقوقی به دانشجویان اقدام میکنند. اما به دلیل سخت بودن و دشواری این موارد، ممکن است برخی نتوانند به شکل صحیح یاد بگیرند. لذا شما میتوانید آخرین دانستنیهای قانونی را در موسسه حقوقی دادپویان دنبال کنید.