بهترین وکیل سفته

مشاوره حقوقی به صورت تلفنی و حضوری و تصویری با بهترین وکیل سفته در تمام ایران

تیم موسسه حقوقی دادپویان

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل سفته، مشاوره های حقوقی به صورت مشاوره تلفنی و حضوری و تصویری میباشد که شما با بهترین وکلای پایه یک دادگستری و مجرب در دعاوی حقوقی گفتگو خواهید کرد. بهترین حق الوکاله را پرداخت میکنید و خیالتان از بابت پیگیری پرونده ها راحت خواهد بود. تمامی وکلای دادپویان بیش از ده سال سابقه وکالت دارند و در کار خود خبره میباشند. لذا به بهترین شکل زیرنظر مدیر موسسه خدمات حقوقی انجام خواهد شد و شما هیچ نگرانی ندارید.

هزینه وکیل سفته چقدر است؟

حق‌الوکاله وکیل با توجه به نوع پرونده مطرح شده و میزان سختی و پیچیدگی که دارد تعیین می‌شود و میزان آن با توافق میان وکیل و موکل تعیین خواهد شد و الزامی در خصوص تعیین یک تعرفه قانونی وجود ندارد و طرفین می‌توانند مطابق با آن چه در عرف جامعه وجود دارد و یا خارج از آن میزان حق‌الوکاله وکیل را تعیین نمایند، در این خصوص و برای تعیین میزان هزینه‌های دعاوی سفته می‌توانید با وکیل سفته موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم مشاوره داشته باشید تا به بهترین شکل راهنمایی شوید.

بهترین وکیل سفته در تهران

شما می‌توانید برای مطرح ‌کردن دعوای مطالبه سفته از وکیل متخصص در این زمینه یاری بطلبید، وکیل موسسه حقوقی دادپویان با اشراف و آگاهی کامل نسبت به قوانین مربوط به سفته می‌تواند به بهترین شکل اقامه دعوا نماید چرا که انتخاب وکیل درست و آگاه در این زمینه می‌تواند بهترین تصمیم برای رسیدن به حق شما باشد.

سفته چیست؟

پیش از آن که به بررسی هزینه وکیل برای سفته و چگونگی پیگیری این امور مالی بپردازیم بهتر است که با خود سفته آشنا شویم. سفته در واقع سند و نوشته ای است که به واسطه آن شخص متعهد می شود در یک زمان مشخص مبلغ تعیین شده را به فرد ذکر شده بپردازد.

 به بیانی دیگر سفته باید ضمن داشتن امضا و یا مهر تعهد تعیین کننده مبلغ تعهد شده، تاریخ و گیرنده وجه نیز باشد. به طور کلی می توان گفت که سفته نوعی سند تجاری خاص و وسیله پرداخت غیر پولی است که امروزه خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سفته

تمامی انواع سفته ها از نظر شکلی و قانونی یکسان هستند اما با توجه به علت استفاده به گروه های مختلفی دسته بندی می شوند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

سفته جهت پرداخت وام

امروزه بانک ها به ازای تسهیلات و وام هایی که در اختیار مشتریان قرار می دهند به منظوراطمینان حاصل نمودن از بازپس گیری وام اقدام به دریافت سفته یا وثیقه از فرد متقاضی می نمایند.

سفته برای تضمین حسن انجام کاری

معمولا کارفرمایان در زمان عقد قرارداد با پرسنل خود برای آنکه کارگران و کارمندان را نسبت به انجام وظایف خود متعهد نمایند از آن ها سفته می خواهند. سالانه دعاوی متعددی در این زمینه در دادگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

ویژگی های وکیل سفته

وکیل سفته، وکیل پایه یک ‌پایه دادگستری است که با توجه به مواردی که بیان شد باید شخصی آگاه به موضوعات مربوط به اسناد تجاری باشد و به ‌صورت مستمر اطلاعات خود را در این زمینه و کلیه موارد مربوط به قوانین حقوقی ایران بروز نماید و وکیل با توجه به تعهدی که نسبت به موکل خود دارد با تمام تلاش و سعی خود روند پیگیری پرونده  مطروحه را دنبال نماید تا در مواقع لزوم اقدامات متناسب به شرایط را انجام دهد.

مهلت اقدام قانونی واخواست سفته

مهلت واخواست سفته ۱۰ روز بعد از تاریخ سررسید می باشد، واخواست اولین اقدام بر روی سفته بوده و این عمل در بانک ها امکان پذیر می باشد.

واخواست سفته معادل گواهینامه عدم پرداخت (برگشتی) در مورد چک می باشد.

در صورتی که مهلت ده روزه وصول سفته سپری شود ابطال نمی شود اما دیگر آن سفته امتیازات حقوقی اسناد تجاری را نخواهد داشت ونمی توان در تامین خواسته، توقیف اموال و… به عنوان اسناد رسمی از آن بهره گرفت.

 و تنها به عنوان یک سند عادی محسوب شده وبرای وصول آن می توان از آن تنها به عنوان سند طلب استناد کرد و دادخواست مطالبه وجه به دادگاه تقدیم نمود، به عبارت دیگر بدون واخواست نیز امکان وصول سفته وجود دارد اما تنها به عنوان یک رسید عادی می تواند مستند دادخواست مطالبه وجه سفته قرار گیرد و ارزش اسناد لازم الاجرای تجاری را نخواهد داشت .

نحوه واخواست سفته

در ظرف زمان ده روز از تاریخ سررسید  سفته دارنده سفته می تواند به دادگستری مراجعه و اوراق واخواست را از دایره واخواست تهیه و اقدام نماید.

و بعد از آن سفته ها و واخواست ها به صادر کننده سفته (متعهد) ابلاغ  که بین یک تا دو ماه زمان برده و پس از انجام ابلاغ شما با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قادر به تقدیم دادخواست به شورای حل اختلاف یا دادگاه می باشید.

در صورت سپری شدن مدت ۱۰ روزه سررسید سفته یا عدم تمایل به واخواست نیز می توان به عنوان یک سند عادی دادخواست مطالبه وجه را ثبت نمود اما دیگر نمی توان از مزایای اسناد رسمی استفاده نمود.

اقدام سفته واخواست شده در مراجع قضائی

دادخواست مطالبه وجه سفته در دادگاه محل اقامت خوانده یا محل تعهد پرداخت قید شده بر روی سفته و یا محل عقد قرارداد قابل طرح و رسیدگی می باشد .

دادخواست سفته تا سقف ۲۰زیر میلیون تومان در شورای حل اختلاف و بالای آن در دادگاه رسیدگی می شود.

اقدام در اداره اجرای اسناد رسمی (اجرای ثبت) نیز امکان پذیر می باشد.

وکیل سفته

وکیل واخواست سفته

وکیل برگشت سفته

وکیل توقیف اموال

وکیل حکم جلب

وکیل خسارت سفته

ما در کارمان بهترین هستیم.

هر مشکل حقوقی یا کیفری که داشته باشید، وکلای متخص دادپویان از عهده آن برمیایند.

دادپویان با بیش از سی وکیل پایه یک دادگستری تضمین در ارائه بهترین خدمات سفته را به شما میدهد و مانند دیگر موسسات حقوقی و اپلیکیشن ها، دلال حقوقی به شما نمیرود که به شما وکیل معرفی کند.

بلکه خودش سی وکیل متخصص دارد و شما میتوانید به صورت تخصصی با هر کدام از وکلای متخصص سفته مشاوره بگیرید.

تا حصول نتیجه همراه شما هستیم. مستحضر باشید که پرونده شما توسط یک تیم حقوقی متشکل از پنج وکیل پایه یک دادگستری بررسی خواهد شد.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

وجه تمایز دادپویان نسبت به دیگران

  • تغییر وکیل در صورت نارضایتی
  • به نتیجه رساندن بیش از دویست پرونده سفته
  • بررسی پرونده و احتمال شکست یا پیروزی
  • متکی نبودن به یک وکیل (بررسی توسط سه وکیل)
  • نظارت بر پرونده ها تا انتها توسط مدیر حقوقی دادپویان
نمایش کمتر بیشتر بخوانید

تضمین کیفیت

بهترین حق الوکاله

بهترین راهکار

بهترین پشتیبانی

بهترین وکلا

متخصص و مجرب