بهترین وکیل دادخواست اظهارنامه شکواییه لایحه

مشاوره حقوقی به صورت تلفنی و حضوری و تصویری با بهترین وکیل دادخواست اظهارنامه شکواییه لایحه در تمام ایران

تیم موسسه حقوقی دادپویان

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل دادخواست اظهارنامه شکواییه لایحه، مشاوره های حقوقی به صورت مشاوره تلفنی و حضوری و تصویری میباشد که شما با بهترین وکلای پایه یک دادگستری و مجرب در دعاوی حقوقی گفتگو خواهید کرد. بهترین حق الوکاله را پرداخت میکنید و خیالتان از بابت پیگیری پرونده ها راحت خواهد بود. تمامی وکلای دادپویان بیش از ده سال سابقه وکالت دارند و در کار خود خبره میباشند. لذا به بهترین شکل زیرنظر مدیر موسسه خدمات حقوقی انجام خواهد شد و شما هیچ نگرانی ندارید.

وکیل اوراق قضایی

وکیل در کل وقتی وکالت پرونده ای را قبول می کند یک سری از وظایف بر او بار می شود و یکی از این وظایف پیگیری اوراق قضایی می باشد که دادخواست ها اظهارنامه اخطاریه ابلاغیه و هر برگ و اسنادی که در زمره اوراق قضایی باشد وکیل با آن ها سرو کار دارد.

بهترین وکیل دادخواست

هرچند که ما در قانون تعریف دقیق و صریحی از اوراق قضایی نداریم، اما با بررسی انواع آن در می‌یابیم که اوراق قضایی مجموعه‌ای انواع اسنادی است که در دادگاه‌های حقوقی و کیفری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 این اوراق به‌ صورت متحدالشکل با سربرگ دادگستری و فرم چاپی مخصوص، برای استفاده مراجعین در هر یک از مراجع قضایی آماده شده است. مانند زمانی که ما به بانک مراجعه می‌کنیم و فیش یا فرم خاصی را برای انجام درخواست خود با اطلاعات پر می‌کنیم، اوراق قضایی هم به همین صورت است.

 برخی از این اوراق از سوی مراجع در جایگاه خواهان یا شاکی باید پر شود و تقدیم گردد و برخی دیگر توسط برخی مقامات اعتبار می‌یابد. در هر صورت شناخت هر یک از این اوراق و قواعد مخصوص به خود در کنار احکام ابلاغ به شما کمک می‌کند تا هزینه دادرسی که پرداخت کرده‌اید و مطالبه‌ای که دارید، هدر نرود و مسیر پرونده شما به درستی طی شود.

بهترین وکیل شکواییه

دادخواست: نقطه شروع و سرآغاز دادرسی در پرونده‌های حقوقی با دادخواست است. دادخواست به تعریف قانون آیین دادرسی مدنی در ماده 48 شیوه رسمی طرح دعوی در محاکم دادگستری برای رسیدگی به امور حقوقی است. پس نکته اول این است که دادخواست‌ها فقط در دادگاه‌های حقوقی استفاده می‌شود و در دعاوی کیفری کاربردی ندارد.

برگه دادخواست درهمه محاکم حقوقی وجود دارد و همان‌طور که گفته شد برگه‌های چاپی با سربرگ مخصوص وزارت دادگستری است که به زبان فارسی تهیه‌ شده و عموم مراجعین باید از آن استفاده کنند. توجه داشته باشید که مهم شکل ظاهری دادخواست است و لازم نیست حتما از خود دادگاه حقوقی دریافت شود بلکه حتی ممکن است شما نمونه‌ای از این دادخواست را خودتان پرینت گرفته و پر کنید و سپس به مرجع قضایی تحویل دهید که در این صورت هم موردی ندارد.

بهترین وکیل اظهارنامه

اظهارنامه: بنا بر تعریف قانونی، اظهارنامه وسیله رسمی مطالبه حق است. هرچند که دادگاه را ملزم به رسیدگی نمی‌کند و طرفین را در یک رابطه دادرسی قرار نمی‌دهد. خوانده در مقابل اظهارنامه لزومی به دفاع یا جواب ندارد.

اظهارنامه درواقع مرحله قبل از ارائه دادخواست است و متعلق به موقعیتی است که فرد حق خود را از طریق اظهارنامه از دیگری مطالبه کند. این حق باید از موعد قانونش گذشته باشد و حال شده باشد تا قابلیت مطالبه از طریق اظهارنامه را داشته باشد.

اخطاریه: درواقع نوعی دعو‌ت‌ نامه از سوی دادگاه حقوقی رسیدگی ‌کننده به پرونده است که در مواردی حضور هر یک از طرفین، شهود یا اشخاص ثالث دیگری را برای بررسی ضروری و حتمی بدانند و این افراد را به جلسه رسیدگی بعدی فرا بخوانند.

اوراق اخطاریه هم مانند سایر اوراق قضایی به ‌صورت چاپی و با فرم خاصی تهیه ‌شده که دفتر دادگاه از آن استفاده می‌کند. در این اوراق دفتر دادگاه، مشخصات فرد یا افرادی را که قرار است فرابخواند مانند نام و نام‌خانوادگی، نام پدر، شهرت و پیشه، نشانی اقامتگاه، مکان و زمان تشکیل جلسه دادرسی و علت حضور دریافت ‌کننده را درج می‌کند و به امور ابلاغ می‌سپارد.

بهترین وکیل لایحه

اخطاریه‌ها مهم و جدی هستند و بسته به دلیل تشخیص ضرورت حضور یافتن افراد، ممکن است در صورت نبود آن‌ها برایشان ضمانت اجرایی را به دنبال داشته باشد.

احضاریه: زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که در پرونده‌های کیفری، بازپرس یا دادستان و حتی قاضی تشخیص دهد حضور شخص یا اشخاصی تحت عنوان مظنون، متهم یا شاهد برای کشف حقیقت ضروری است و از طریق احضاریه فرد یا افراد مذکور را در زمان و مکان خاصی احضار کنند.

 با توجه به ‌شدت و اهمیت جرم صورت گرفته ممکن است در برخی موارد عدن حضور فرد در پی ابلاغ احضاریه موجب صدور دستور جلب او شود. پس احضاریه چون برای جرم و جنایت صادر می‌شود، ضمانت اجرای قوی‌تری دارد. مدعی علیه باید برای عدم حضور خود عذر موجهی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است علاوه بر جلب، حتی تعزیر هم شود. در صورت داشتن عذرموجه مانند بیماری علاوه بر فرستادن گواهی عدم حضور باید نماینده‌ای را از جانب خود برای حضور بفرستد.

وکیل دادخواست

وکیل لایحه

وکیل شکواییه

وکیل اظهارنامه

وکیل اوراق قضایی

خدمات قضایی

ما در کارمان بهترین هستیم.

هر مشکل حقوقی یا کیفری که داشته باشید، وکلای متخص دادپویان از عهده آن برمیایند.

دادپویان با بیش از سی وکیل پایه یک دادگستری تضمین در ارائه بهترین خدمات دادخواست اظهارنامه شکواییه لایحه را به شما میدهد و مانند دیگر موسسات حقوقی و اپلیکیشن ها، دلال حقوقی به شما نمیرود که به شما وکیل معرفی کند.

بلکه خودش سی وکیل متخصص دارد و شما میتوانید به صورت تخصصی با هر کدام از وکلای متخصص دادخواست اظهارنامه شکواییه لایحه مشاوره بگیرید.

تا حصول نتیجه همراه شما هستیم. مستحضر باشید که پرونده شما توسط یک تیم حقوقی متشکل از پنج وکیل پایه یک دادگستری بررسی خواهد شد.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

وجه تمایز دادپویان نسبت به دیگران

  • تغییر وکیل در صورت نارضایتی
  • به نتیجه رساندن بیش از شش هزار پرونده اوراق قضایی
  • بررسی پرونده و احتمال شکست یا پیروزی
  • متکی نبودن به یک وکیل (بررسی توسط سه وکیل)
  • نظارت بر پرونده ها تا انتها توسط مدیر حقوقی دادپویان
نمایش کمتر بیشتر بخوانید

تضمین کیفیت

بهترین حق الوکاله

بهترین راهکار

بهترین پشتیبانی

بهترین وکلا

متخصص و مجرب