مشاوره رایگان با وکیل آنلاین

برای مشاوره رایگان با وکیل آنلاین میتوانید سوال خود را در قسمت زیر بپرسید تا وکلای دادپویان به صورت رایگان به آن پاسخ دهند.

بیش از دوازده سال است که به صورت تخصصی وکالت میکنیم. در این سالها، بیش از پنجاه هزار سوال حقوقی رایگان را پاسخ داده ایم.

اگر سوال شما، در حد یک پرسش کوتاه حقوقی است، وکلای متخصص دادپویان به صورت رایگان به آن پاسخ میدهند.

اگر نیاز به مشاوره تلفنی با وکیل دارید، میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بهترین شیوه مشاوره حقوقی، مشاوره به صورت تلفنی با وکلای پایه یک دادگستری است و ما به شما مشاوره تلفنی را پیشنهاد میکنیم.

پرسش و پاسخ حقوقی رایگان با وکیل

پرسش و پاسخ حقوقی رایگان خود را با وکلای موسسه حقوقی دادپویان در میان بگذارید. (مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک) وکیل آنلاین

مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک

وکلای دادپویان بهترین پاسخ را متناسب با نیازهای شما خواهند داد تا بتوانید بهترین شیوه دفاع را به کار گیرید. مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک بهترین شیوه مشاوره است.

مشاوره با وکیل 

پاسخ های متناسب با سوالات حقوقی را از وکلای دادپویان در مشاوره با وکیل درخواست کنید.

وکلای دادپویان متشکل سی وکیل پایه یک دادگستری، همواره میکوشند تا شما را برای نیازهای حقوقی راهنمایی کنند.

مشاوره آنلاین و رایگان با وکیل پایه یک دادگستری داشته باشید.

آیا سوالی در خصوص مطالب خانوادگی دارید؟

قصد دارید تا طلاق توافقی بگیرید؟

مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری 

سوالی در خصوص تخلیه ملک مشاع مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری دارید؟

میخواهید مستاجر خود را تخلیه کنید؟

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری موجب میشود تا راه درست را برای مطالبه حق و حقوق خود به کار گیرید.

مشاوره رایگان حقوقی

به شما پیشنهاد میشود که ابتدا با وکلای موسسه حقوقی دادپویان مشاوره رایگان حقوقی داشته باشید.

اگر نیاز دارید تا مشاوره تلفنی بگیرید، میتوانید با پرداخت هزینه بهترین مشاوره تلفنی با وکیل را داشته باشید.

در صورتیکه میخواهید وکیل بگیرید، بهتر است با موسسه حقوقی دادپویان تماس گرفته و برای مشاوره با وکیل وقت مشاوره بگیرید.

مشاوره تلفنی با وکیل رایگان

زمانی مشاوره تلفنی با وکیل رایگان استفاده میشود که شخص نتواند به صورت حضوری مشاوره دریافت کند.

برای همین با پرداخت هزینه مشاوره، میتواند بهترین مشاوره را با وکلای پایه یک دادگستری بگیرد.

وقتی که مالک میخواهد مستاجر را تخلیه کند. برای دانستن بهترین و سریعترین راه ممکن میتواند با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره داشته باشد.

وکیل متخصص آقا، وکیل متخصص خانم از وکلای پایه یک دادگستری.

چه زمانی از پرسش و پاسخ حقوقی استفاده کنم؟

پرسش و پاسخ حقوقی (رایگان) بهترین وسیله کمک و راهنمایی برای اشخاصی است که اطلاعات حقوقی ندارند.

این اشخاص باید ابتدا پرسش و پاسخ حقوقی خود را با وکیل در میان بگذارند.

اگر جواب خود را گرفتند میتوانند به وکیل وکالت بدهند تا کار ایشان را به بهترین نحو انجام دهد.

بسمه تعالی

پرسش و پاسخ حقوقی چیست؟

با توجه به گستردگی زیاد مواد قانونی و تخصصی شدن خیلی از موضوعات حقوقی نمی توان گفت به صورت خیلی ساده و کلی هر کسی بتواند پاسخ درست و دقیقی بدهد. اما پرسش و پاسخ حقوقی را با وکلای دادپویان تجربه کنید.

لذا پرسش و پاسخ حقوقی از سایت ها و مراکز مشاوره های معتبر می تواند شخصی را که به آن سوال و ابهام خود برخورده است را به هدف و مقصودش نزدیک تر کند.

لذا در همین مرحله اول پیشنهاد می شود که از مراکز تخصصی و معتبر سوال خود را پرسیده تا به جوابی روشن و واضح و قانونی برسید.

پرسش و پاسخ حقوقی رایگان

همه افراد جامعه ممکن است به سوالات حقوقی متعددی برخورد نمایند و برای پاسخ دادن نیاز به یک فرد متخصص و با دانش حقوقی باشد، ولیکن گاها نوبت گرفتن به صورت تلفنی یا حضوری شاید برای اشخاص میسر نباشد و یا اینکه شخص وقتی در طول روز به علت مشغله های کاری نداشته باشد. برای همین پرسش و پاسخ حقوقی رایگان بهترین شیوه مشاوره با وکیل است.

لذا یکی از خدمات بسیار خوبی که موسسه حقوقی دادپویان آن را در اولویت کاری خود نهاده بخشی از کارهای وکلا در این مجموعه پاسخ دهی دقیق و پیگیری پرسش و پاسخ های عموم افراد می باشد، که بتواند خدمتی به مردم عزیز کرده باشد و پاسخ گوی سوالات شما عزیزان هستند.

اعتماد به پاسخ سوالات حقوقی رایگان

شاید این مورد برای شما عزیزان متصور گردد که چون پاسخ دهی به این سوالات به صورت رایگان می باشد حتما شاید اشتباهاتی هم در پاسخ های داده شده باشد، ولیکن این اطمینان را به شما عزیزان هدیه خواهیم داد و آن از این قرار می باشد که موسسه حقوقی دادپویان با بیش از 12 سال سابقه درخشان و قبولی کلیه دعاوی با وکلای متخصص پایه یک دادگستری که هر بخش از پاسخ دهی به سوالات توسط وکلای مجرب متخصص به موضوع حیطه کاری خود در آن مورد می باشد.

لذا پاسخ به سوال شما ابتدا توسط کارشناسان متخصص حقوقی بررسی سپس به وکیل مربوطه ارجاع و بعد از آن وکیل دیگری به نام وکیل نظارت بر پاسخ ها بررسی و در آخر توسط مدیر موسسه حقوقی دادپویان ملاحضه و مشاهده و در صورت تایید نهائی در اختیار سوال کننده قرار می گیرد.

پس با گذر کردن از چند مرحله جایی برای شک و شبهه در پاسخ های شما عزیزان نمی ماند.

در صورت عدم توانایی در پرداخت حق المشاوره

با توجه به اینکه شاید بعضا تعرفه های برخی از وکلا یا موسسات بسیار بالا بوده باشد و یا توانایی پرداخت مبلغ برای بعضی ها مشکل باشد باید در همین جا به شما بگوییم پایه ریزی قیمت تعرفه های موسسه حقوقی دادپویان بسیار مناسب می باشد که به عموم افراد از نظر مالی دچارو متحمل فشار اقتصادی نشوند ولیکن بعضا همین مقدار را هم برخی افراد نمی توانند پرداخت کنند، پس بدون پرداخت حق مشاوره می توانید به بخش پرسش و پاسخ حقوقی رایگان مراجعه نمایید و سوال خود را مطرح کنید.

مزایا و معایب مشاوره حقوقی رایگان

مزایا:

از آن جایی که گاهی سوالات شما بسیار پیش پا افتاده برای وکلا و متخصصین حقوقی می باشد و برای عموم مردم مبهم هست و برای این مورد، عزیزان می توانند با پرسش خود سریعا به جواب خویش برسند و دیگر نیازی به مراجعه و پرداخت حق الوکاله نمی باشد.

واین گونه سوالات برای افراد خیلی راهگشا بوده و شخص سوال کننده را به هدف خود سوق داده و به مطلوب سوال خود می رسد.

معایب:

هر چیزی به نوبه خود می تواند معایبی را هم به همراه داشته باشد، چرا اینکه شاید شما تصور کنید هر موضوعی را می توان از قسمت پرسش و پاسخ حقوقی رایگان پرسید، و به جواب رسید، اما اینگونه نیست وگرنه در کل شغل وکالت به وجود نمی آمد، و همه افراد با پرسش از وکیل، خودشان می رفتند دادگاه و کار خود را انجام می دادند.

و حال خودتان شاهد هستید با توجه به پیچیدگی هایی که در مسیر دادگاه و مواد قانونی موجود هست بیش از 79 درصد افراد در پرونده های تخصصی به رای مطلوب خود نمی رسند و گاها محکوم هم می شوند.

و از منظری دیگر ببینیم خیلی از سوالات بسیار تخصصی بوده و از پیچ و خمیدگی های زیادی برخوردار است.

و صرفا بخواهیم در سایت قسمت پرسش و پاسخ حقوقی آن را مطرح کنیم به جوابی کامل نخواهیم رسید زیرا باید بیشتر مواقع به صورت حداقل تلفنی یا حضوری با وکیل متخصص صحبت کرد، چون در خصوص پرسش شما سوالاتی برای بهتر جواب دادن وکیل، برایش پیش خواهد آمد.

و در کل نمی توان تمام ابعاد سوال را در سایت پرسید و از طرفی نمی توان تمام ابعاد پاسخ را در جواب آن بارگذاری نمود، زیرا وکیل باید با نگاهی حقوقی به سوالات پاسخ دهد و نیاز به نگاهی موشکافانه تر به موضوع دارد.

اهمیت گرفتن کمک از وکیل

اکثر مواقع مردم به هنگام ورود به مشکلات حقوقی خویش از وکیل کمک می گیرند، حال باید به این سخن از بزرگان نگاه ویژه داشت: که انسان قبل از به وجود آمدن و برخورد با مشکلات باید جوانب آن را بسنجد و برای آن اندیشه کند و جلوگیری از وقوع ضرر کند.

در تفسیر این مطلب باید گفت، قبل از این که به مشکل حقوقی برخورد و ورود کرده، باید با وکیل متخصص مشاوره نمایید و راه های جلوگیری از ضرر را بپرسید و قبل از ورود ضررو زیان های هنگفت دفع ضرر نمایید.

واین فرهنگ، گرفتن مشاوره حقوقی قبل از ورود به مسائل حقوقی با ید در جامعه نهادینه و جا بیفتد.

موضوعات پرسش و پاسخ حقوقی رایگان

یکی از خدمات بسیار خوب و مهم موسسه حقوقی دادپویان استفاده از وکلای متعدد و متخصص به هر موضوع حقوقی می باشد، یعنی اینکه موسسه حقوقی دادپویان در تمامی زمینه های حقوقی اعم از: کیفری، خانواده، تجاری که هر کدام از این موارد در بر گیرنده بیش از صد مورد موضوعات مختلف هست.

پس با خیالی راحت می توانید در هر زمینه حقوقی و کیفری سوالات خود را بپرسید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ دقیق خود برسید.

پیشنهاد موسسه حقوقی دادپویان در مورد پرسش و پاسخ حقوقی رایگان

ابتدا باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم، که یکی از اهداف موسسه حقوقی دادپویان حل مشکلات در اسرع وقت و رعایت حال موکلین و حق الوکاله مناسب می باشد، و یکی از خدمات مهم این موسسه که به آن می بالیم، پاسخ دهی روشن و دقیق قانونی به پرسش کنندگان می باشد.

لذا از شما عزیزان می خواهیم که هر وقت به مشکلات حقوقی قبل از اینکه وارد شوید از مشاوره های حقوقی حضوری و تلفنی و پرسش و پاسخ حقوقی رایگان استفاده لازم را ببرید.

موسسه حقوقی دادپویان با تیم وکلای متخصص و پشتیبانی کارشناسان حقوقی مجرب همیشه در کنار شما هستند تا بتواند بهترین راهکار حقوقی را به شما در اسرع وقت ارائه بدهند

نحوه پرسیدن سوالات حقوقی رایگان

لطفا یک نام نمایشی و یک ایمیل معتبر وارد کنید و سوال خود را در حداکثر دو خط یادداشت کنید.

274 دیدگاه

 • با توجه به اینکه توهین دارای جزای نقدی درجه شش می باشد و مجازات تعلیقی را منتفی می نماید لایحه ای به اجرای احکام ارسال نمایید و تقاضای لغو تعلیق نمایید و پرداخت مبلغ جزای نقدی تاثیری در لغو تعلیق ندارد . در صورت عدم پذیرش از دادستان تقاضا نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

 • با سلام،بنده در شهر خودم از شخصی بابت آتش سوزی ماشینم شکایت کردم که در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم شد و با اعتراض ایشان در دادگاه تجدیدنظر استان یزد ،قرار تعلیقی ساده (ازتاریخ صدور تا پایان قرار تعلیق مرتکب جرایم درجه یا تا هفت شود) به مدت چهار سال صادر کردند،در طول این چهار سال ،باز هم مرتکب جرم توهین (درجه شش)شد که به جزای نقدی شصت میلیون ریال در حق دولت محکوم شد،،،هردو پرونده بالا(تعلیقی و توهین) هر دو قطعی شده و به شعبه اجرایی احکام شهر خودم ارجاع داده شده،در حال حاضر وظیفه لغو قرار تعلیق برعهده کیست؟(دادستان شهر خودم یا قاضی صادر کننده قرار تعلیق در استان یزد)

 • ایجادلوث دررای صادره دادگاه دقیقابه چه علتی بوده است؟
  بابت ضرب وجرح عمدی که شاکی پرونده بودم. دادگاه رای قطعی به دیه داد. رای دادگاه کیفری اینگونه صادر شده است:
  درخصوص شکایت شاکی فرزند….ازمتشاکی فرزند….دایربرضرب وجرح عمدی وشکایت شاکی به اینکه بامتشاکی قبلااختلاف داشته وقرارمیگذارندتابه هم دیگررضایت بدهنددراین راستاجهت مراجعه به ثبت اسنادسوارخودرومیشوندومجدداباهم بگومگومیکنندوحسب اظهارات شاکی چون متشاکی عقب خودرونشسته بوده ازفرصت استفاده کرده وی راموردضرب وجرح قراردادند.
  علی ایحال شاکی جهت اثبات ادعای خود به گواهی پزشکی قانونی و یک نفر شاهد استناد نمودند و علاوه بر این متشاکی در خلال اظهاراتش اجمالا به درگیری اذعان داشتند ولی منکر ضرب شاکی شدند فلهذا دادگاه با عنایت به وجود لوث و به درخواست شاکی قرار اتیان سوگند صادر و شاکی قسم یاد نمودند ضرباتی که در گواهی پزشکی قانونی قید گردیده است توسط ضربات متشاکی به وی وارد شده است فلهذا دادگاه باتوجه به شکایت شاکی وگزارش کلانتری وگواهی پزشکی قانونی وشهادت شاهدواحدواتیان سوگندازسوی شاکی ودفاع غیرموثرمتشاکی بزهکاری مشارالیه رامحرزومسلم تشخیص واستنادابه مواد709و714ازقانون مجازات اسلامی ومواد374و375و427و431و433ازقانون ائین دارسی کیفری حکم به محکومیت متشاکی به دیه راداده است رای صادره حضوری وقطعی است.
  توضیح اینکه که لوث عبارت از وجود قرائن و اماراتی است که موجب ظن قاضی به ارتکاب جرم ازجانب متشاکی است.
  سوال بنده این است که دررای صادره دادگاه کیفری لوث حاصل شده است ایاوجودلوث بخاطروجودگواهی پزشکی قانونی وشهادت شاهدواحداست که لوث ایجاشده است یابخاطروجودگواهی پزشکی قانونی واظهارات متشاکی که درخلال اظهاراتش اجمالابه درگیری اذعان داشته ولی منکرضرب شاکی شده است لوث ایجادشده است کدامیک باعث ایجادلوث دررای صادره دادگاه کیفری شده است؟دقیقاکدام عامل باعث ایجادلوث شده است؟

 • سلام ،باید به سازمانی که قبلا مشغول به کار بودید بفرمائید که ترک کار شما را به بیمه اعلام کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل اداره کار در ارتباط باشید.

 • جایی تحت پوشش بیمه هستم بهم گفتند اگر متوجه شویم شغل داری و شاغل هستی خسارت باید بدهی حالا سوالم این است من که الان جای دیگری بیمه نیستم و حقوقم برام واریز نمیشه و بیکار هستم ولی تو سیستم و سایت سازمانی که قبلا شاغل بودم و خودم دسترسی ندارم الکی برام شاغل خورده و هر چی هم میگم درست نمیکنند آیا باید به این بیمه که الان هستم خسارت دهم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام با توجه به اینکه توهین دارای جزای نقدی درجه شش می باشد و مجازات تعلیقی را منتفی می نماید لایحه ای به اجرای احکام ارسال نمایید و تقاضای لغو تعلیق نمایید و پرداخت مبلغ جزای نقدی تاثیری در لغو تعلیق ندارد . در صورت عدم پذیرش از دادستان تقاضا نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

 • با سلام خدمت وکلای عزیز ، اینجانب از شخصی بابت آتش سوزی ماشینم شکایت کردم که در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم شد و با اعتراض ایشان در دادگاه تجدیدنظر حکم تعلیقی ساده به مدت چهار سال برای او صادر کردند،بدین صورت که چنانچه مشارالیه از تاریخ صدور تا پایان قرار تعلیق مرتکب هریک از جرایم حد قصاص دیه تا درجه هفت نگردد قرار تعلیقی لغو در غیر اینصورت علاوه بر مجازات جدید قرار تعلیقی هم اجرا خواهد شد،درطول این مدت تعلیقی بازهم از ایشان بابت توهین شکایت کردم که محکوم به جزای نقدی شصت میلیون ریال در حق دولت شد،،،،،،در حال حاضراینجانب برای به راه انداختن حکم تعلیقی بالا به اجرای احکام مراجعه کردم و گفتند که متهم جزای نقدی شصت میلیون ریال بابت توهین را پرداخت کرده و پرونده مختومه شده است و شما دیگر نمی توانید درخواست لغو تعلیق دهید،آیا راهکاری برای من دارین،تورو خدا کمکم کنید

 • سلام ، باید مدت حبس را سپری کنید، اما میتوانید از آزادی مشروط بعد از سپری شدن یک سوم حبس تان استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در ارتباط باشید.

 • سلام،بنده به علت جرمی (آتش سوزی عمدی )در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم شدم و با اعتراضم در دادگاه تجدیدنظر،حکم قطعی تعلیقی ساده به مدت چهار سال برایم صادر شد،در طول این مدت باز هم مرتکب جرم درجه شش(توهین به جزای نقدی شصت میلیون ریال )محکوم شدم که حکم قطعی صادر شد،با در خواست شاکی تعلیقی بالا به اجرا در آمد،،،،،آیا امکان تبدیل حبس تعلیقی به جزای نقدی وجود دارد یا اینکه حتما باید حبس را تحمل کنم .

 • سلام وقت شما بخیر این که شما میفرمایید یک هفته گذشته وکیل کاری نکرده تصور اشتباهی هست باید آگاهی خودتان نسبت به رویه قضایی بالا ببرید و فکر نکنید که وکیلتان برایتان کاری انجام نداده و می توانید از خودش بپرسید چه اقداماتی انجام داده است و در مورد عزل کردن و برگشت وجه عودت بستگی به قراردادتان دارد که آیا در مورد این موضوع اشاره ای کردید یا نه در هر صورت با وکیلتان در ارتباط باشید و شتاب زده عمل نکنید در کل پروسه های قضایی زمان بر می باشد. صبور باشید.

 • با سلام یک مشکلی دارم لطف کنید راهنمائی کنید. برای پرونده کیفری وکیل گرفتم و در قرار داد نوشته بیست میلیون نقدی و هفت درصد از مبلغ دیه پس از دریافت دیه. تاکنون یک هفته گذشته و هیچ اقدامی صورت نداده یک لایحه هم ننوشته حتی پرونده را هم گفت کپی بگیرم برایش ببرم. اگر عزلش کنم آیا این بیست میلیون بر می‌گردد یا خیر؟

 • سلام وقت شما بخیر جهت مشاوره کیفری می توانید با موسسه تماس و با وکیل کیفری موضوع خود را مطرح کنید تا راهکار قانونی به شما ارائه گردد.

 • بابت ضرب وجرح عمدی که شاکی پرونده بودم. دادگاه رای قطعی به دیه داد. رای دادگاه کیفری اینگونه صادر شده است:
  شاکی جهت اثبات ادعای خود به گواهی پزشکی قانونی و یک نفر شاهد استناد نمودند و علاوه بر این متشاکی در خلال اظهاراتش اجمالا به درگیری اذعان داشتند ولی منکر ضرب شاکی شدند فلهذا دادگاه با عنایت به وجود لوث و به درخواست شاکی قرار اتیان سوگند صادر و شاکی قسم یاد نمودند ضرباتی که در گواهی پزشکی قانونی قید گردیده است توسط ضربات متشاکی به وی وارد شده است فلهذا دادگاه باتوجه به شکایت شاکی وگزارش کلانتری وگواهی پزشکی قانونی وشهادت شاهدواحدواتیان سوگندازسوی شاکی ودفاع غیرموثرمتشاکی بزهکاری مشارالیه رامحرزومسلم تشخیص واستنادابه مواد709و714ازقانون مجازات اسلامی ومواد374و375و427و431و433ازقانون ائین دارسی کیفری حکم به محکومیت متشاکی به دیه راداده است رای صادره حضوری وقطعی است.
  حالاسوالم این است که باتوجه به اخذدیه ومختومه شدن پرونده واینکه ضارب مراواقعاکتک زده بوداگرمتشاکی بامدارکی شکایت کندوشهادت شاهدبنده رامثلابه علت کذب بودن اثبات کندوبعدانیزباماده 474اعاده دادرسی کندبااین اوصاف به غیرازشاهدادله دیگری دررای وجودنداردایاباوجودگواهی پزشکی قانونی شاکی واینکه متشاکی درخلال اظهاراتش اجمالابه درگیری اذعان داشتندولی منکرضرب شاکی شدند(متشاکی دردادگاه گفته بوددران روزشاکی من راکتک زده است ومن شاکی راکتک نزده ام)میتواندبایکدیگربه عنوان قرینه یااماره قضایی مبنی برایجادلوث(منجربه اتیان سوگندشاکی)موردقبول دادگاه عالی قراربگیردومانع ازنقض رای شود؟

 • با سلام دوست عزیزی و بزرگوار با توجه به اینکه سوال شما چندین ابعاد دارد و در پی آن سوالاتی دیگر از شما باید پرسیده شود تا پاسخی دقیق و شفاف داد لذا به شما پیشنهاد میگردد با موسسه تماس بگیرید و با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید که هم پاسخ مناسب دریافت نمایید و هم استرس شما کاسته شود.

 • بابت ضرب وجرح عمدی که شاکی پرونده بودم. دادگاه رای قطعی به دیه داد. رای دادگاه کیفری اینگونه صادر شده است:
  شاکی جهت اثبات ادعای خود به گواهی پزشکی قانونی و یک نفر شاهد استناد نمودند و علاوه بر این متشاکی در خلال اظهاراتش اجمالا به درگیری اذعان داشتند ولی منکر ضرب شاکی شدند فلهذا دادگاه با عنایت به وجود لوث و به درخواست شاکی قرار اتیان سوگند صادر و شاکی قسم یاد نمودند ضرباتی که در گواهی پزشکی قانونی قید گردیده است توسط ضربات متشاکی به وی وارد شده است فلهذا دادگاه باتوجه به شکایت شاکی وگزارش کلانتری وگواهی پزشکی قانونی وشهادت شاهدواحدواتیان سوگندازسوی شاکی ودفاع غیرموثرمتشاکی بزهکاری مشارالیه رامحرزومسلم تشخیص واستنادابه مواد709و714ازقانون مجازات اسلامی ومواد374و375و427و431و433ازقانون ائین دارسی کیفری حکم به محکومیت متشاکی به دیه راداده است رای صادره حضوری وقطعی است.
  حالاسوالم این است که باتوجه به اخذدیه ومختومه شدن پرونده واینکه ضارب مراواقعاکتک زده بوداگرمتشاکی بامدارکی شکایت کندوشهادت شاهدبنده رامثلابه علت کذب بودن اثبات کندوبعدانیزباماده 474اعاده دارسی کندبااین اوصاف به غیرازشاهدادله دیگری دررای وجودنداردایاباوجودگواهی پزشکی قانونی شاکی واینکه متشاکی درخلال اظهاراتش اجمالابه درگیری اذعان داشتندولی منکرضرب شاکی شدند(متشاکی دردادگاه گفته بوددران روزشاکی من راکتک زده است ومن شاکی راکتک نزده ام) میتواندبایکدیگربه عنوان قرینه یااماره قضایی مبنی برایجادلوث(منجربه اتیان سوگندشاکی)موردقبول دادگاه همعرض دیوان عالی قراربگیردومانع ازنقض رای شودیاخیر؟(خواهشااستدعادارم سوال رو باتوضیح پاسخ بدیدومن رو ازاسترس واضطراب نجات بدید)

 • سلام نیازی به قیم یا ولی نبوده و شخصا نسبت به عکس دار کردن شناسنامه خود اقدام نمایید.

 • بالای ۱۵سالمه،پدرومادرم فوت شده و قیم مادری هم فوت شده و خبری از خانواده پدری نیست و سراغی نمیگیرن،شناسنامه م رو میخوام عکس دارکنم،پیشنهادتون چیه؟

 • با سلام از دادگاهی که حکم قطعی تعلیق را صادر نموده تقاضای اجرای حکم تعلیقی را کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در ارتباط باشید.

 • با سلام ، اینجانب درسال1400 از شخصی بابت آتش سوزی ماشینم شکایت کردم که در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم شد و با اعتراض ایشان در دادگاه تجدیدنظر،قرار تعلیقی ساده به مدت چهار سال برای او صادر کرد ، بدین صورت که چنانچه مشارالیه از تاریخ صدور تا پایان قرار تعلیق مرتکب هریک از جرایم حد قصاص دیه یا تعزیر تا درجه هفت نگردد قرار تعلیقی لغو در غیر اینصورت علاوه بر مجازات جدید قرار تعلیقی لغو و اجرا خواهد شد،،،،،درحال حاضر درسال 1402از ایشان بابت توهین شکایت کردم به جهت اقرار به جزای نقدی پانصد هزار تومان محکوم شد ، آیا با این حکم محکومیت توهین میتوانم حکم تعلیقی بالا را به راه بیندازم ؟

 • سلام سفته ندهید اما تعهد محضری یا همان اقرار نامه در خصوص فروش امتیاز خودرو میتوانید بدهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای موسسه دادپویان مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام من پیش برادرم کار نمیکنم اما منو بیمه کرده و برام جواز کسب گرفته و وام گرفته برای خودش به اسم من
  الان میخام برم جای دیگه کار کنم ولی بیممو قطع نمیکنه که کارفرمای جدید بریزه.برای من از لحاظ کاری مشکل پیش میاد یا میتونم از چندجا بیمه بریزن برام؟

 • سلام.من قراره بابت فروش امتیاز خودرو، به شخصی سفته پشت نویسی شده به مبلغ قیمت بازار خودرو و تعهد محضری بدم. مشکل حقوقی برام پیش نمیاد با این مدارک؟

 • با سلام اگر مهلت اعتراض در دیوان عدالت اداری گذشته شده باشد. اعتراض شما شنیده نمی شود.
  مگر اینکه جنابعالی ادعا کنید به شما رای ابلاغ نشده است در این صورت ادعای شما در دیوان عدالت در صورت موجه بودن شنیده می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای دادپویان مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • باسلام شکایت کردم دردیوان ودردادگاه تجدیدنظردیوان رای صادرشده وارجاع داده شده به وزرات خانه اموزش وپرورش دروزرات خانه اموزش وپرورش شعبه تجدیدنظر رای برضددیوان صادرداشته وسه ماه مهلت داده به دیوان شکایت بشه ک ازمهلتش گذشته بیش ازچهارسال به کجاشکایت ک مهلت تاریخ شکایت نداشته باشه ممنون

 • سلام انتشار فایل صوتی اگر به معنای آبرو بردن شخصی باشد جرم محسوب می شود و اگر در فایل صوتی آبروی کسی برده نبرده شود جرم محسوب نمیشود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

 • سلام خسته نباشید .به ما در مراسمی تهمت زدند که علیه دخترشان پیش خواستگارش صحبت کردیم (برادرم و خانواده اش به ما تهمت زدند)..به من و دخترم تهمت زدن که ما عکس دختر برادرم را برای خواستگارش ارسال کردیم و از آن پیش پسره صحبت کردیم. چون بارها تکرار شد ما خسته شدیم و به این فکر افتادیم ثابت کنیم کاری نکردیم .به ان پسر (خواستگارش) همسرم صوت فرستاد وپرسید دخترم برای شما عکسی از این خانم ارسال کرده یا خبری درباره این خانم به شما داده؟ / پسر صوت فرستاد و گفت: من با این خانم چندسال در ارتباط بودم و عاشقش بودم و مادرش هم درجریان بود و اینکه نخیر دختر شما برای من عکس این خانم رو نفرستاده و چیزی درموردش به من نگفته. / همسرم از پسره اجازه گرفت تا این ویس را برای 5 نفر ( برادرم و خواهرم) ارسال کند. اما فقط برای خواهرم ارسال کردیم.آیا برادرم میتونه بابت انتشار این ویس از من شکایت کنه؟ آیا این پسر در صوتش موضوع خاصی را گفته که انتشار ان درست است یا نه؟چون همسرم فقط ازخودمان صحبت کرده و از رابطه دختربرادرم با خواستگارش سوالی نپرسیده ان پسر فقط همان دوجمله را گفته ایا این به معنای آبرو بردن دختر برادرم است؟ انتشار ویس آن پسر کار اشتباهی بوده یا نه؟ لطفا سریعتر کمکم کنید

 • سلام کوچه جز متراژ محسوب نمی شود شما بایستی برای ۳۵‌متر دادخواست حقوقی بدهید و پول آن را دریافت کنید برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل ملکی در ارتباط باشید.

 • سلام.حدود دوماه پیش بنده باغی از شخصی به متراژ305 متر خریداری کردم و در قولنامه نوشته حدود305 متر.تمام پول را پرداخت کردم و مبایعه نامه و وکالت هم بنام بنده شده است.
  حال امروز که مترکردم متوجه شدم حدود270 متراست.
  وقتی این موضوع را با فروشنده و بنگاه مطرح کردم گفتن که نیمی از کوچه هم مال شما است یعنی این اختلاف متراژ مربوط به کوچه مشاع است.
  درحالی که زمان فروش هیچ حرفی ازاین موضوع نزدن و درمبایعه نامه هم موضوع مشاع قید نشده است.
  فروشنده حدود35 متر کمتر به من فروخته است
  سوالم این است آیا میتوانم مبلغ آن 35 متر را پس بگیرم یا طبق گفته فروشنده کوچه هم جز متراژ باغ محسوب میشود؟
  در مبایعه نامه هیچ اشاره ای به کوچه نشده و مثلا متراژ ۳۰۵ متر با کوچه می‌باشد نوشته نشده است فقط نوشته شده است حدود ۳۰۵ متر باغ.
  درضمن کوچه اختصاصی نمیباشد و محل گذر تمام ۲۳ باغ شهرک میباشد؟؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام بله چت و اسکرین در پرونده های کیفری بنا بر تشخیص مرجع قضایی و با توجه به اوضاع و احوال پرونده دلیل طرح شکایت محسوب می‌شود برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در ارتباط باشید.

 • سلام میخواستم بپرسم میشه از چت و اسکرین اینستاگرام از کسی بابت تهدید و اخاذی شکایت کرد؟
  با توجه به اینکه اکانتشو دی اکتیو کرده و هیچ مدرک دیگ ای وجود نداره

 • سلام طبق ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی فعالیت تبلیغ علیه نظام یک سال می باشد. اگر سابقه نداشته باشید ممکن هست مدت حبس تعلیق شود . بهترین اقدام در این برهه گرفتن وکیل دادگستری در این موضوع می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

 • درود
  من چند عکس و مطلب از شاه و … در صفحه اینستاگرام شخصی ام استوری کردم و سپاه منو به دادگاه (دادسرا) معرفی و در دادسرا به جهت تبلیغ علیه نظام قرار صادر شد و در دادگاه بدوی محکوم شدم (رای اون ابلاغ نشده) به نظر شما برام چه مجازاتی صادر خواهد شد (دارای هیچگونه سابقه نیستم) و در صورت صدور رای مجازات چکار می‌شود کرد در تجدید نظر . با کمال تشکر از شما

 • سلام و وقت بخیر دختر نبایستی پاسخ پیام های آن ها را می داد. اگر اثبات گردد که دختر شما این کار مجرمانه رو انجام داده هست، قاضی به دختر شما تذکر و نصیحت مینماید و تعهد کتبی مبنی بر عدم انجام جرم میگیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

 • سلام دختر من ۱۲ سالشه عکس یه دختر ۲۲ساله رو از پروفایلش برداشته گذاشته روی پروفایل خودش به هیج وجه کاری جرمی انتشاری سواستفاده ای صورت نگرفته وقتی صاحب عکس فهمیده دخترم گفته ببخشید چشم برمیدارم و عذرخواهی کرده پیامکش هم هست ولی چند دقیقه بعد ازطرف این خانم و اشناهاش پیامکی شروع به تهدید و فحاشی کردن دخترمنم کم عقلی کرده بعدازفحاشی اونا جواب داده و به خودشون برگردانده فحاشی رو حتی بدترازاونا جواب فحاشیشون رو داده حالا دختره شکایت کرده مبنی بر نقض هتکه هکه و شکایت بخاطر فحاشی کامل توضیح دادم جریانو پیامک ها هم هست که بعدازاون جریان اونا اول فحاشی رو شروع کردن درضمن دخترمن دوازده سالشه توروخدا چیکارکنم دختر بدبخت نشه سابقه نشه براش کمکم کنید تورو قران

 • سبق تصرف کفایت میکند و اثبات مالکیت اهمیتی ندارد ولی ممکن است قاضی تجدیدنظر تا تعیین تکلیف اثبات قرار توقف دادرسی صادر نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل شهرداری در تماس باشید.

 • سلام بله طرف مقابل می تواند بدون نوشتن کد ملی از شما شکایت کند. اما در سامانه ثنا حتما ثبت نام کنید. که اگر شکایتی از شما مطرح گردید مطلع شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل دادگستری موسسه حقوقی دادپویان مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام ودرود، در دعوی تصرف عدوانی حقوقی سبق تصرف بنده وعدوانی بودن تصرفات شهرداری تایید وشهرداری دردادگاه بدوی محکوم شده است، شهرداری در تجدید نظر خواهی به ماده۱۶۳ قانون آیین دادرسی مدنی استناد نموده وگفته ایشان یعنی بنده قبلاًدعوی اثبات مالکیت مطرح نموده حق طرح دعوی تصرف عدوانی ندارد درصورتی که (دعوی اثبات مالکیت منجر به صدور قرار عدم استماع دعوی گردیده)نظرتون درمورد تجدید نظر خواهی شهرداری چیست؟؟؟خیلی ممنون

 • سلام اگه علیه من شکایت یا پرونده قضایی درست شده باشه آیا ممکنه ازش بی خبر باشم؟یا بدون اطلاع و بدون داشتن کد ملی می‌توانند از من شکایت ثبت کنند ؟

 • سلام اصطلاح صحیح و حقوقی خسارت است.
  در خصوص مبلغ اولیه میتوانستید خیانت در امانت شکایت کنید که چون مشمول مرور زمان شده نمی توانید در مورد پول اول امکان مطالبه وجه دارید نه پول دوم تحت عنوان مطالبه وجه نه خسارت تاخیر تادیه هم از زمان دادخواست می باشد نه گذشته. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • با سلام سوال من درمورد دریافت خسارت است و اینکه خسارت واژه ءمناسبتری است یا غرامت؟
  مبلغ ٥٢ میلیون تومان جهت رهن منزل درحساب یکی ازفامیل به امانت سپرده شده بود.درست سه روزقبل انعقاد قرارداد رهن منزل دارندهء حساب مبلغ ذکرشده رابدون هماهنگی و اجازه ،جهت دریافت وام ازبانکی دیگر،به حساب دیگری بنام خودش انتقال داده بود و چون سفتهءدرحال اجرا در دست طلبکارداشت ،حساب بانکی ایشان مسدود و تمام مبلغ ذکر شد‌ه جهت تادیه طلب طلبکارواگدارگردید.اینجانب مجبورشدم برای ازدست ندادن منزل رهنی با درخواست وام بانکی دوباره ٥٢ میلیون دیگر جهت رهن همان منزل به حساب مالک منزل واریز کنم ،حال سوال من درمورد مبلغ دوم است که چون دو بار جهت انجام یک کارهزینه کرده ام میتوانم برای ٥٢ میلیون تومان بار دوم که ناخواسته بوده و مجبورشدم وام بگیرم درخواست غرامت یا خسارت ازکسی که بدون اجازه پول را به حساب خودش دربانک دیگر انتقال داده بکنم.لازم به ذکراست که ٤ سال قبل اینکارانجام شده و آیا میتوان درخواست خسارت و محاسبه پول به نرخ روز کرد؟سپاسگزارم

 • سلام و وقت بخیر. پدر شما در خصوص سه دانگ صلح عمری نموده است و تا زمانی که خودشان در قید حیات شما نسبت به سه دانگ حق نقل و انتقال ندارید . و این حق از ناحیه شما قابل فسخ نمی باشد . پدر شما نمی تواند از این شرط برگردد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل ملکی مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام و وقت بخیر. یک سوال ملکی دارم. پدرم در سال 90 خانه ی خودش را خراب و دو طبقه ساخت که طبقه همکف خودش و مادرم زندگی میکند و در طبقه ی بالا من و همسرم. البته در سال 85 روبروی خانه ی ما، یک زمین مجزا برای برادرم خرید و خانه ی آنها را ساخت و همان موقع برای زمین و خونه ی برادرم سند به اسم برادرم زد و قرار شد که این زمین خونه ی من رو بعد از ساخت خونه به اسم بنده بزنه، سال 97 که ساخت خونه ی ماتمام شد و خواستیم سند بزنیم، سه دنگ از زمین ما رو سند قطعی به اسم من زد و سه دنگ هم سند مشروط زد با این شرط که تا خودش و مادرم در قید حیات هستند حق استفاده از منافع مورد معامله وحق فسخ را دارا می باشند و در ادامه نوشته این حق قایم به ذات بوده و قابل توریث نمی باشد. حالا برای من این سوال پیش آمده که این حق فسخ که ذکر شده به چه مناست؟ یعنی پدرم می تواند این سه دنگ مشروط را برگرداند و اینکه این حق را دارد که یک طرفه فسخ کند؟ چون ذکر هم شده است که 3 دنگ مورد ثبت برابر سند انتقال قطعی …… این دفترخانه با شرط مندرج در سند بدون قید و شرط به آقای حامد بابایی منتقل و از مالکیت فروشنده خارج گردیده و این سند برابر نقل و انتقال بعدی فاقد اعتبار است. ممنون از راهنمایی شما

 • سلام از کسی که پول به حساب ایشان واریز گردیده است باید شکایت کنید نه از سایت قمار. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلااام وقت بخیررر بزرگوار یعنی میتونم از صاحب کارتی که پول واریز میکردم شکایت کنم در کل منظورم شکایت از سایت شرط بندی هسته چونکه تو ایران قمار ممنوع هسته فکر کنم بعدا مشکل برای خودم پیش نیاد… سایت شرط بندی در ایران فیلتر هسته با فیلتر شکن وارد سایت میشدم بعداا ببخشیدا شکایت کنم میتونم پولمو پس بگیرم چونکه با پول خودم شرط بستم باخت دادم

 • سلام و وقت بخیر
  شما باید علیه کسی که پول رو به حسابش واریز نمودید دادخواست مطالبه وجه به علت ایفای ناروا مطرح و پیگیری کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام خسته نباشی ببخشیدا تو یه سایت ۶۰ میلیون پول منو خورد سایت شرط بندی بودش مقدار پول رو با رمز پویا انتقال میدادم و مقدار دیگه پولو کارت به کارت میکردم به حساب شخصی که تو سایت مشغول بودش آیا میشه از شماره کارتی که به حساب اون فردی که تو سایت شرط بندی هستش شکایت کرد . اقای وکیل به صورت های مختلف پول منو خورد هر بار یک میلیون یا چهار میلیون و ده میلیون وارد سایت میکردم و پولمو روی ضریب 1.5 قرار میدادم ولی به این عدد نمی‌رسید و پولم چند بار اینجوری سوخت اگه با پنج میلیون شرط بندی میکردم و روی عدد یا ضریب 1.50 می‌رسد پولم میشد هفت میلیون و پانصد یعنی دو میلیون و نیم سود میکرد ولی به این نمی‌رسید بیشتر موقع ها. خواهشا راهنمایم کنید از لطف شما بسیار ممنونم.

 • سلام از طریق دفتر خدمات قوه قضاییه اقدام به طرح دعوی مطالبه وجه ۳ میلیون تومان بفرمایید پرونده به شورای حل اختلاف ارجاع و رسیدگی میشود و پرینت حساب خود را ضمیمه و تقاضای استعلام از حساب راننده را بنمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای دادپویان مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام وقتتون بخیر باشه
  من حدودا دو هفته پیش ، با یک ماشین از سمت تبریز به سمت تهران اومدم، هزینه سفر حدودا ۳۰۰هزار تومن شد، راننده کارت و از من گرفت و اشتباهات ۳میلیون کارت کشید ، و سریع دکمه کنسل و زد، پیامک برداشت برای من اومد ولی وقتی بهش گفتم ، گفت وقتی شما کنسل و میزنی پول برگشت میخوره.
  من حرفشونو پذیرفتم و مجدد ۳۰۰هزارتومن کارت کشید.
  پول به حساب من برگشت نخورد، بانک هم مراجعه کردم گفت پول به حساب راننده نشسته و امکان برگشت نیست،
  به تعداد متعدد با طرف تماس گرفتم اما پاسخگو‌نبود ، حتی با شماره های مختلف هم تماس گرفتم اما جواب نداد.
  از طریق شغلش تونستم به شماره دیگه ازش پیدا کنم ، بعد از تماس های مختلف با شماره های مختلف ، بلاخره پاسخ داد و گفت که پول به حسابش نرفته، و گفت یه قرار میزاریم‌و صحبت میکنیم ، اما از اون روز به بعد به طور کل جواب تلفن نمی‌ده ، میخواستم بدونم آیا میتونم به طور حقوقی پیگیری کنم؟ و باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنم یا پلیس فتا؟

 • سلام
  مادر یک پسر سه ساله و کارمند هستم و الان در آستانه جدایی هستیم می خوام حضانت پسرمو بگیرم ولی برای تامین مالی و بهبود معیشتم باید به استان دیگری برم که با مکان فعلی 12 ساعت فاصله زمینی داره ، البته اونجا حمایت خانواده دارم…حالا همسرم میگن نمی تونی پسرمونو ببری البته ایشان قصد ازدواج مجدد داره هرچند سابقه مشکل روانی و افسردگی هم داره…راهی هست که بتونم حضانت پسرمو بگیرم؟اگر نشه من چطوری با پسرم ملاقات می کنم یه شهر بین دو جایی که هستیم یا من باید هر بار بیام شهر قبل از طلاق؟

 • سلام باید اظهارنامه بدهید که اقدام کند و در صورت عدم اقدام موارد را انجام دهید و بر مبنای فاکتور از وی مطالبه نمایید. برای اطلاع بیشتر می توانید با وکیل آپارتمان ها مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام موجر ۳ ماهه ک تعمیرات اساسی اسانسور رو انجام نمیده و خونه هم خط تلفن نداره ما میتونیم علاوه بر الزام به تعمیر خسارات این ماها ک تلفن نداشتیم و آسانسور خراب بوده رو بگیریم؟

 • سلام تاخیر تادیه تا زمان اجرای حکم می باشد و اجرای حکم به معنای اعسار یا معرفی مال به اجرای احکام می باشد و با توجه به معرفی مال به اجرا از همان زمان مشمول تاخیر تادیه نمی شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل چک مشاوره حقوقی و تلفنی داشته باشید.

 • سلام اگر اطلاعاتی از طرف مقابل دارید از ایشان تحت عنوان استرداد کارت ماشین طرح دعوی کنید. اگر هم که اطلاعاتی ندارید نسبت به المثنی کارت خودرو اقدام نمایید و کارت سابق از سیستم خارج می گردد شما می توانید با وکیل تصادفات مشاوره تلفنی داشته باشید.

 • سلام6 سال قبل از عقب بایک ماشین تصادف کردم بنده مقصر بودم ولی دوربین راهنمایی رانندگی نبود مامور هم نگفتیم بیاد کارت ماشینمو دادم بیمه تاریخ گذشته شخص ثالث دادم یادم رفت ازش مدرک بگیرم بهش گفتم من مقصر بودم من ماشینتو میبرم درست میکنم اون گفت جایی که خودش میگه باید بریم وبحثمون شد رفت شکایت کرد شواری حل اختلاف. میتونم بابت گم شدن کارت ماشینم شکایت کنم؟اگر طرف زنده نباشه چیجوری فک شکایت میشه؟

 • با سلام خدمت بزرگواران
  بنده چکی به مبلغ 45 میلیون به تاریخ سال 80 به شخصی داده ام ، ایشان چک را در همان سال برگشت زده اند و تا سال 91 اقدامی نکرده اند که در سال 91 از دادگاه حکم بر محکومیت بنده و شریکم (چک دو امضایی) صادر شد که بنده سرقفلی مغازه را که در یدم بود و ارزش بیشتری از چک را داشته به اجرای احکام معرفی کردم، متاسفانه ایشان ملک را در اختیار گرفتند ولی کارهای مزایده را انجام نداده اند به هر دلیلی،
  سوال بنده این است تاخیر و تادیه تا چه سالی محسوب میشود؟با توجه که از سال 91 ایشان مغازه ها را در اختیار دارد و اجاره داده است و یک دهنه سرقفلی از چند مغازه را که نیز با هم شریک هستیم فروخته است

  با تشکر

 • سلام نوع پرسش و طرح سوال شما معلوم نمی باشد که چه چیزی را می خواهید بدانید برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای موسسه حقوقی دادپویان مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام من شوهرم بخاطر اعتیاد به قرص روانگردان و شربت متادون و اینا اخلاقش خیلی بد شده بود در حدی که میترسیدم
  ماشین خریدم کار کنه ،
  به بهانه بیمه ماشین ازم امضا گرفته الان که گفتم ماشین بیار میگه ماشینی نداری
  چون امضادادم به خاطر ماشین از ترس تو خونه پدرش ممکنه ماشین بهم نرسه

 • سلام در مورد دریافت مطالبات، بهتر است تسویه انجام نشود و در خصوص سفته امکان استرداد از طریق محاکم وجود دارد و در مورد بیمه امکان دریافت مابه التفاوت وجود ندارد. پیشنهاد می شود با وکیل اداره کار مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام وقت بخیر
  یه سوال حقوقی دارم
  من از سال ۹۶ تا مرداد ۱۴۰۲ تو یه مدرسه کار میکردم. موسسه زمان قرارداد سال های اول سفته ضمانت میگرفت ولی چند سال آخر سفته عندالمطالبه گرفت. و اجازه ندادن روش بنویسم جهت ضمانت کاری
  الان میخوام برم برای سنوات و مرخصی ها و سایر حق و حقوق شکایت کنم. سرچ کردم نوشته بود اگر بری تسویه بعد شکایت کنی فقط سنوات رو میتونی بگیری بقیه حق و حقوق رو نمیتونی بگیری. درسته ؟
  نمیدونم اول برم تسویه حساب که سفته ها رو بگیرم بعد شکایت کنم یا قبل تسویه حساب شکایت کنم. نگرانم اگر شکایت کنم اما سفته ها رو نگرفته باشم سفته ها رو اجرا بزارن.

  مساله بعدی اینکه حقوق رو تو سوابق بیمه بالاتر از وجه پرداختی زدن آیا قابل پیگیریه؟ مثلا امسال حقوق رو ۳ میلیون بیشتر از چیزی که پرداخت کردن تو سوابق بیمه زدن

 • سلام از آن جایی که موضوع شما یک بخشش مربوط به ایجاد مزاحمت می باشد و یک بخش آن مربوط به ضرب و شتم و آسیب به دستانتان پیشنهاد می شود با وکیل کیفری موسسه حقوقی دادپویان مشاوره حقوقی نمایید.

 • من خونه ام همکفه و درب ورودی منزل به سمت کوچه باز میشه همسایه دیوار به دیوار من خودش پارکینگ داره اما جلوی درب و بعضی موقعها کنار پنجره خونه ام میذاره بارها محترمانه تذکر دادیم اما توجهی نکردن که هیچ
  حتی سر همچین موضوعی بدون اینکه ما فحاشی یا بی احترامی کنیم دعوا راه انداختن و قمه کشی هم کردن که دست خودم و همسرم دچار آسیب شدید شد بارها شد به پلیس زنگ زدیم اما نیومدن برای صورت جلسه مزاحمتشون کمتر نشده که هیچ بیشترم شده، حتی زیر پایی های ماشینشم جلوی درب و زیر پنجره خونه من میشوره و حتی زباله هاشم میذاره جلوی درب من
  میشه لطفا کمکمون کنید که باید چیکار کنیم !؟
  خدایی امنیت جانی نداریم روح و روانمون بهم ریخته

 • سلام حکم یا دستور تخلیه را بعد از اتمام مدت زمان اجاره میشه گرفت . در خصوص عدم پرداخت اجاره ، دادخواست مطالبه اجاره بها بدهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل آپارتمان ها مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • سلام،
  مستاجر بنده با تمام همسایه ها دعوا کرده و قبوض آب و گاز را پرداخت نمیکرده، به همین دلیل همسایه ها دیگه قبوض رو پرداخت نکردند تا خودش پرداخت کنه،و الان اجاره رو نمیده و میگه به دلیل مشکلات شخصی همسایه ها با صاحبخونه این اتفاق افتاده و اگر این مشکلات رو حل نکنید من هم اجاره رو پرداخت نمیکنم. یک بار در اردیبهشت ماه پرداخت نکرده بود و الان دوباره اجاره رو پرداخت نکرده و کلا دیگه قصد پرداخت نداره. چگونه میشه حکم تخلیه رو گرفت؟

 • با سلام در دوران نامزدی طرفین هر وقت بخواهند می توانند نامزدی را به هم بزنند اگر ارتباط جنسی در دوران نامزدی داشتید می‌توانید از طریق دادگاه برای مهریه آن اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل خانواده مشاوره نمایید.

 • سلام وقت بخیر
  من بعد از اشنایی چند ساله
  یک سال و چند ماه نامزدی متوجه اعتیاد نامزدم شدم با توجه به اینکه مهر ماه عروسیم بود تصمیم به جدایی گرفتم و اولین رابطه ام با ایشون بود و تنها پارتنر ایشون بودن
  با توجه به سنتی بودن خانواده ها و رد کردن این موضوع از طرف ایشون و بخصوص مادرشون
  راهی برای اثبات این موضوع وجود داره
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  عقد هم نبودیم

 • سلام خسته نباشید بنده برای سند تک برگ خانه ام درخواست دادم از ۱۹ اردیبهشت در حالت اجرا میباشد تا الان۲۳مرداد هیچ خبری نشده میخواستم بدونم چقدر دیگه امکان داره زمان ببره؟؟

 • سوال شما چندین وجه دارد که مشخص نکردید!!!
  نقش شماچی هست؟ پیمانگار؟ شهروند؟ چی؟
  یه بخش قرارداد فیمابین و اعتبار اون هست.
  یه بخش مقررات مالی هست.
  یه بخش قصور و تاخیر طرفین.
  و به شما پیشنهاد می شود از آنجایی که سوال شما کاملا تخصصی می باشد با وکیل شهرداری مشاوره نمایید.

 • سلام پارسال تابستون من از طریق دیوار با یک نفر آشنا شدم و ایشون در قبال خرید و فروش رمزارز به بنده پورسانت بدن بنده شک کردم و مبلغی که برام ریخته بودن نگه داشتم پیش خودم و باهاش رمز ارز خریدم و گفتم که یک شماره کارت بدید تا پول برگردونم ولی امتناع کردن گفتند شکایت میکنیم از شما موافقت کردم و منم گفتم بهتر چون میترسم پول شاعبه داشته باشه برگردونم به شخص اصلیش از پارسال تا حالا برام هیچی نیومده حالا اومده که شما متهم به کلاهبرداری رایانه ای هستید و میخواستم کمک کنید چجور ی اثباتش کنم من از پارسال تا الان مدارکش ندارم و در ضمن بگم که بنده دانشجوی پزشکی هستم همچنین باید بگم که حسابم هم حدود دو یا سه هفته بعداین اتفاق بسته شد که من گفتم حتما کار خود همین اشخاص بوده که برش گردونم مبلغ پول هم پنجاه میلیون تومان بوده که بنده مشکلی ندارم طی دو نوبت پرداخت میکنم
  با تشکر از توجه شما

 • با سلام
  در خصوص ممانعت از رفت و‌آمد باید تامین دلیل کنید و بعد از آن شکایت کنید و در خصوص استفاده از پارکینگ باید در سند و‌ صورتمجلس تفکیکی قید شود که بتوانید استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل ملکی مشاوره داشته باشید.

 • سلام. من مشمول سربازی بدون غیبت و در حال تحصیل هستم. خواستم ببینم امکان وثیقه گذاشتن و گرفتن مجوز سفر سیاحتی به خارج از کشور، چندبار در سال وجود دارد؟ باید بین اون‌ها فاصله‌ی خاصی باشه

 • در یک ساختمان8 واحد 80 متری در طبقه بالا و یک واحد در همکف اسناد همه 9 واحد مشاعات طبق قانون تملک آپارتمانها آیا واحد همکف که 50 متر است حق استفاده از پارکینگ دارد؟

 • با سلام یک ساختمان با 8 واحد 90 متری در طبقات بالا و یک واحد 50 متری همکف که در همه اسناد مشاعات طبق قانون تملک آپارتمانها قید شده آیا 8 واحد بالا میتوانند مانع از استفاده پارکینگ برای واحد 50 متری همکف شوند با تشکر

 • با سلام آیا در ساختمان 9 واحدی که در همه سندها نوشته مشاعات طبق قانون تملک آپارتمانها واحد همکف 50 متری نیز حق استفاده از پارکینگ را دارد و فرقی بین واحد 50 متری و 8 واحد 90 متری طبقات بالا نیست

 • با عرض سلام یک واحد آپارتمان 50 متری در طبقه همکف یک ساختمان 4 طبقه که هر طبقه 2 واحد دارد خریداری کرده ام در سند بنده قید شده (مشاعات طبق قانون تملک آپارتمانها )و در دفترچه پایان کار قید شده (117 متر پیلوت مشترک) اکنون 8 واحد طبقات بالا میگویند شما حق استفاده از پارکینگ نداری ( در صورتیکه در سند بقیه واحدها نیز مشاعات طبق قانون تملک آپارتمانها نوشته شده و هیچکدام پارکینگ اختصاصی ندارند ) و در ضمن در هنگام پارک اتومبیل ایشان راه بنده را مسدود که رفت و آمد حتی با یک ساک دستی برایم دشوار میشود استدعا دارم راهنمای بفرمایید 1_آیا من حق استفاده از پارکینگ دارم یا خیر ؟ 2-برای مسدود کردن راه رفت و آمد بنده چه اقدامی میتوانم انجام دهم ؟ با تشکر

 • پروژه قرار بوده سه ماهه انجام شود ولی ظاهرا بدلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار توسط شهرداری متوقف و فعلا کار تعطیل شده است،
  لطفا راهنمایی بفرمائید آیا ماده قانونی هست که طبق آن درخواست بازگشایی خیابان یا تسریع در پروژه را اعلام کنیم؟
  یا اینکه طبق کدام ماده قانونی میتوانیم از شهرداری شکایت و درخواست خسارت کنیم ؟
  با تشکر فراوان

 • سلام
  شکایت کیفری جعل شما مشمول مرور زمان شده است، و دیگر نمی توانید بعد از ۸ سال مجددا پیگیری کنید .اما در محاکم حقوقی می توانید دادخواست بدهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکلای دادپویان مشاوره نمایید.

 • برادران من ( دونفر) درسال ۸۹ باسواستفاده ازاعتمادمن وسه خواهردیگرم، پدرپیر ۹۷ ساله ام راباترفندوحیله برای اخذ اثرانگشت ازاو وبه بهانه پیگیری وانجام امورات قضایی اش اورابه دفترخانه اسنادرسمی برده وباهمدستی رییس دفترخانه وهمراهی پنج نفرازدوستان وهمکارانشان بعنوان شاهدین ! ، کلیه مغازه های پدرم ( دوباب مغازه وطبقات فوقانی آن) را بنام خودشان میزنند ( تحت عنوان خرید مغازه هاازپدرم آن هم به قیمت مسخره ده میلیون تومان !!!   وقید جمله "بادرنظر گرفتن رابطه پدروفرزندی !"  وطی یکفقره چک که معلوم نیست این چک نقدشده است یانه ؟ واگر احیانا نقد شده توسط چه شخصی نقد شده ودر چه تاریخی ؟ ) کلیه اوراق رسمی خریدوسرقفلی و واگذاری حق کسب وپیشه و…راهم دقیقا تنظیم وبه ظاهر اثرانگشت پدرم را هم اخذمیکنند .ما از این موضوع خبر نداشتیم تا اینکه درسال ۹۲ پدرم فوت کرد و برادران ادعای تملک مغازه ها راکردتد !  همه خواهران شکایت کردیم وبنا به خواسته مقام قضایی، کارشناس رسمی خط دادگستری اسناد بیع وقراردادها رابا سند اساس تطبیق ، مقایسه وارزیابی کرده ودر نظریه نهایی خود اعلام نموده که : " اثرانگشتها دارای اختلاف بوده وانطباق ندارند  ( منفی) " . درآن زمان به لحاظ رعایت حال مادرم وحفظ آبرو وحیثیت خانوادگی از پیگیری شکایت صرفنظرکردیم وپرونده مختومه شد . درحال حاضر بادرنظرگرفتن کلیه مواردفوق  ونظریه صریح کارشناس رسمی دادگستری که قیدشده ، آیا باطرح شکایت مجدد میتوانیم حقوق حقه خود و۱۹ نفرفرزاندانمان رااز آنها بگیریم ؟ آیا به لحاظ قانونی وقضایی راهی وامیدی برای پیگیری شکایت و بازپس گیری حقمان وجود دارد ؟ لطف کرده وراهنمایی فرمایید . باتشکر …

 • سلام اگر در تفاهم نامه توافق گردد که یک طرف مبلغ مشخصی را به طرف دیگر تا تاریخ مشخصی پرداخت نماید ایا التزام قانونی ایجاد مگردد و قابل شکایت میباشد.ممنون

 • وکالت فروش در حکم فروش نیست ولی اولا اگر شدنی است به میزان مبلغ سهمش به نام بزنید ثانیا یه صورتجلسه تنظیم کنید و اعلام کنید وکالت فروش بابت وام است و در صورت عدم انجام تعهد حقی نسبت به ملک ندارد برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل قراردادها مشاوره نمایید.

 • سلام
  منطقی تر این هست که شخصا به اجرای احکام مراجعه کنید یا اگر جلب شما صادر شده است وکیل بگیرید که پرونده رو مطالعه کنند بعد از آن تصمیم گرفته شود. ممکن هست مبلغی که از سوی اجرای احکام اعلام شده است بابت نیم عشر دولتی باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل چک مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • با سلام
  من امتیاز وام مسکنی به مبلغ یک میلیارد را داشتم. یکی از دوستان پول نیاز داشت خانه مادرخانمش را به اسم من زدیم و وام را نصف نمودیم.
  الان میگه بیا وکالت فروش را بزن به اسم مادر خانمم.
  تا اونجا که شنیدم اگر وکالت فروش بزنم در حکم همان فروش هست و ممکنه بعدا اگر ایشان اقساط را پرداخت نکند دست من به جایی بند نیست.
  من چکار بکنم؟

 • سلام وقت بخیر ،همسر من قبل پشت یه چک رو امضا کرده سه سال پیش رفتن شکایت کردن وهمسرمن نرفت دنبالش از اجرای احکام زنک زدن گفتن یک میلیون پانصد هزار واریز کنید پرونده بسته بشه ایا همچین چیزی امکانپذیرهس ؟ باتشکر

 • سلام شوهرم سه تا پیج اینستاگرام داره که از اون طریق میره و با زن و شوهرا قرار س… ،میزاره و بهشون پول میده .
  ۳ ساله که من متوجه شدم و بعد از کلی کتک خوردن و بی آبرو کردن من و انکار اولیه ، الان میگه خوب کردم و حقت بوده چون ۱۰ سال پیش فلان فحش و به من دادی
  من مهریه ندارم ، ایشون بچه دار نمیشه ولی من دوسش داشتم و مشکلی نداشتم تا این جریان که گفتم
  الان من چیکار باید بکنم تا این انقدر قلدر بازی نکنه و زور نگه به من
  منو از خونه بیرون کرده ولی همه جا میگه زنم رفته
  من باید چیکار کنم ؟ خسته شدم انقدر منو همه پاس دادن به وکلای مختلف و دست آخر گفتن شوهرت پول داره زورش بتو میچربه
  واقعا کسی میتونه به من کمک کنه ؟ من تمام حقالوکاله رو اول پرداخت میکنم فقط بخاطر خدا اگه میشه راهنماییم کنید از چه راهی میتونم ی کم از زجری که میکشم کم کنم و این آدم گوشمالی بشه
  ممنون

 • با سلام باید از همه مالکین اجازه (وکالت ) داشته باشید در غیر این صورت امکان اصلاح سند نیست. اسناد هم از اداره ثبت دریافت کنید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل ملکی مشاوره حقوقی داشته باشید.

 • با سلام
  من یک زمین ورثه ای در شهر انزلی خریداری کرده ام که از شش دانگ آن چهار دانگ سهم خود را به من فروخته اند و یکی از ورثه بدلیل عدم دسترسی و خارج از ایران بودن نتوانسته به من وکالت فروش بدهد
  برای سند تک برگ اقدام کردم و سندعرصه و اعیان برای اداره ثبت ارسال شده است.
  بدلیل مغایرت در ابعاد و مساحت زمین موجود و سند (سند 800 متر مربع است و زمین موجود 700 متر مربع) اداره ثبت گفته برای اصلاح و صدور سند تک برگ باید همه مالکین درخواست بدهند .
  با توجه به اینکه دسترسی به یکی از مالکین نیست ، در حال حاضر تکلیف چیست ؟
  سندها هم توسط دفترخانه برای صدور سنگ تک برگ سهم اینجانب در اداره ثبت می باشد.
  متشکرم

 • سلام وقت بخیر همسرم به عنوان رابطه نامشروع ازم شکایت کرد بعد صلح کردیم و رضایت محضری گزاشت رو پرونده اما قاضی لج کرد و پرونده رو باز نگه داشت و حکم ۷۰شلاق تعلیقی ب مدت س سال برید و الان کنکور دارم ایا سو پیشینه می‌شود؟لطفا کمکم کنین

 • سلام
  با توجه به بخشنامه سازمان ثبت احوال و رویه های متشتت محاکم قضایی استان تهران عموم قضات به جهت اینکه اولا نام های مذهبی تقدس خاصی داشته و ثانیا متقاضی دلایل متقاعد کننده ای که موجبات اقناع وجدان مرجع رسیدگی کننده را فراهم نماید ارائه نمیدهند لذا عموما با سختی و دشواری میپذیرند.

 • سلام وقت بخیر
  کتابی که مشابه آن می توانیم به شما معرفی کنیم، ارث کودکان آزمایشگاهی به نویسندگی دکتر سید حسین صفایی است. موفق باشید.

 • سلام وقت شما بخیر مبلغ یک و نیم هزارم دیه شما یک میلیون و سیصد و پنجاه هزارتومان می باشد.

 • با سلام مستاجر صرفا وجه التزام قراردادی رو می‌تواند دریافت کند یعنی صرفا ۲۰۰ هزار تومان رو‌می‌تواند دریافت کند و سود را نمی تواند دریافت کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل قرارداها مشاوره نمایید.

 • سلام
  من موجر هستم خونه‌ام رو 400 ملیون رهن کامل دادم به مستاجر

  مستاجر من الان خونه رو سر وقت تخلیه کرده و من پولش رو 10 روز دیرتر تونستم بدم بهش

  توی قولنامه هم نوشته به ازای هر روز باید 200 هزار تومان جریمه بدم

  حالا مستاجرم میگه من باید سود روزانه اون 400 ملیون رو هم بدم که میشه، 400 هزار تومن رو باید بدی توی این ده روز

  حالا من باید روزی 200 بدم یا 600

 • سلام. دانشجوارشد حقوق خصوصی هستم پایان نامه ام درباره ارث جنین در حقوق ایران و آمریکا می باشد اگر کتابی هست در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.

 • سلام وقت شما بخیر مبلغ دیه شما یک میلیون و سیصد و پنجاه هزارتومان می شود برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه دیه سال 1402 مراجعه نماید.

 • سلام من با ماشین خودم ۳ کیلو گرم مواد مخدر تریاک حمل میکردم بنام خودمه ایا مصادره میشود سابقه هم ندارم

 • سلام در هر صورت شما باید نسبت به حکم اعتراض خود را ثبت نماید برای اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت و تنظیم لایحه می توانید با وکلای متخصص دادپویان مشاوره نمایید.

 • سلام یه شکایت از من شده من باب تصادف و غیابی حکم صادر شده ۲۰ ملیون خسارت در صورتی که اصلا تصادفی وجود نداشته چه کار باید بکنم

 • سلام و وقت بخیر.
  دستور تخلیه فوری است لذا طبق بخشنامه های صادره اعلام کردند برای صلح و سازش جلسه تشکیل شود. در صورت عدم سازش و مهلت دستور تخلیه صادر می شود.
  و اینکه بعد از صدور دستور تخلیه به وسیله داورز شورای حل اختلاف و نماینده دادستان و پلیس تخلیه انجام میشود. در صورت اطلاعات بیشتر با وکیل ملکی و تخلیه موسسه دادپویان مشاوره نمایید.

 • با سلام
  بنده صاحب خانه ای هستم که مدت اجاره آن تمام شده اما مستاجر از ملک خارج نمیشود تمام بند قانون 1376 رعایت شده تاریخ داره 2 تا شاهد امضا کردن بنده درخواست تخلیه دادم دیروز
  اما 20 روز دیگه تازه وقت شورا دادن مگه دستور تخلیه فوری نیست مگه یک هفته بیشتر زمان میبره چرا انقدر طولش میدن
  2- 100% مستاجر بیرون میکنن خیالم راحت باشه

 • سلام و وقت بخیر
  اسمم توی شناسنامه علیه و درخواست تغییر نام دادم به سورنا، دادگاه موافقت کرد و ثبت احوال مخالفت کرد، نهایتا پرونده رفت مرکز استان و اونا اصلا فرصت دفاع ندادن و پرونده رو رد کردن و بستن. آیا امکان درخواست دوباره و موفق شدن وجود داره؟

 • سلام
  عقد بیع عقد رضایی هست یعنی به مجردی که قرار داد نوشته میشه طرفین فروشنده و خریدار متعهد به اون هستند و اگر ملک را به مستاجر تحویل نمی دهند باید برود دادگاه الزام مالک به تحویل عین مستاجره را بخواهد در هر صورت ابعاد سوال شما به گونه ای است که باید سوالاتی پرسیده شود از شما تا جواب دقیقی را داد لطفا برای مشاوره با وکیل متخصص ملکی با موسسه تماس بگیرید.

 • عرض سلام و خسته نباشید.بنده یه قرارداد اجاره منزلی رو چند روز پیش امضاء کردم و مبلغ 100 میلیون چک تضمینی بنام زدم.این ملک در حال خرید و فروش بود.قرار بود بخشی از پولی که خریدار باید در روز انتقال سند به فروشنده میداد، رو از پول بنده بدهند.به همین دلیل املاک اومدند قرارداد رو به اسم خریداری که هنوز سند به اسمش نیست نوشتند ولی بنده چک رو به اسم فروشنده نوشتم که ایشون بتونه همون روز سریع به محضر خونه برند و کار انتقال سند رو انجام بدن.ولی متاسفانه ملک مشکل داشته و طرف رفته اظهارنامه فرستاده و شکایت کرده از فروشنده.این وسط چک منم دست خریدار مونده و پس نمیده.البته چک رو به اسم فروشنده گرفتم.الان کلیدم به من نمیاد تحویل بده…موندم چیکار کنم؟! ممنون میشم راهنمایی کنید…کارم خیلیییی گیره

 • سلام برای شکستن و ترک برداشتن استخوان دیه تعیین شده، ولی برای در رفتگی اگر موجب از کارافتادگی نگردد ارش تعیین شده به مواد ۵۶۸ تا ۵۷۵ قانون مجازات مراجعه نمایید.

 • سلام خسته نباشید تو ماده 569 قانون مجازات اومده ک برای شکستن و خرد شدن و ترک استخوان پا و حتی در رفتگی دیه مقدر شده است ایا ممکنه ب ترک استخوان درشت نی ساق و ترک پاشنه دیه تعلق نگیره و ارش رو لحاظ کنن؟ تو قانون حتی برای کبودی هم دیه در نظر گرفتن پس ارش ب چه چیز هایی تعلق میگیره؟ الان تو قسمت تحتانی بدن چ صدمه هایی ارش دارن و دیه تعلق نمیگیره؟

 • سلام و علیکم در مورد عودت هدایای نامزدی امکان مطالبه آن میسر می باشد و در خصوص تجاوز باید شرایط تجاوز وجود داشته باشد و اگر تجاوز همراه با ضرب و جرح بوده باشد امکان اقامه دعوا می باشد و در صورت اثبات تجاوز امکان طرح دعوا کیفری در خصوص تهدید وجود دارد.

 • سلام ،آیا در طول نامزدی که صیغه عقد جاری نشه آقا میتونه از خانم شاکی بشه و اعاده هزینه و هدیه ها که خریده کنه ؟اگر بزور به خانم تجاوز کنه و تهدید به آبروریزی کنه چطور باید ازش شکایت کنم ؟

 • سلام
  سلام هزینه های جزیی و مصرفی مورد اجاره کلا با مستاجر می باشد و در صورت خرابی به عهده ایشان است فرقی نمی کند آبگرمکن باشد یا وسایل دیگر ولی در خصوص هزینه های کلی و غیر مصرفی به عهده موجر می باشد . لذا هزینه پنجره به دلیل کلی بودن و غیر مصرفی بودن با موجر است

 • با سلام
  من واحدم را به مستاجر اجاره داده ام و در قرار داد ذکر شده که همه چیز سالم‌ تحویل داده شده از جمله آب گرم کن دیواری و امضا هم کرد ه ایم )مستاجر بار اول با من تماس گرفت که پنجره دو جداره خراب شده (در صورتی که طبق قرارداد اجاره من مورد اجاره را سالم تحویل داده ام )آنرا درست کن ،من درست کردم و ششصد هزار تومان هم هزینه اش شد.این بار سر ماه دیدم 200هزار تومان اجاره کم داده .علت را جویا شدم گفت بابت تعمیر آبگرمکن دیواری بوده.مستاجر سر خود و بدون اطلاع من آبگرمکن دیواری را (که طبق قرارداد سالم تحویل داده ام)تعمیر کرده و هزینه اش را کم کرده است.
  1.هزینه تعمیر پنجره که در اثر استفاده نادرست مستاجر بوده با کیست ؟
  2.هزینه تعمیر آبگرمکن(به ادعای مستاجر تعمیر پیلوت که 200هزار تومان شده)هزینه اش با چه کسی است؟
  با تشکر

 • سلام
  شما باید سوالتان را از نزدیکترین دفتر اسناد رسمی بپرسید زیرا متراژ خانه و اینکه در کدام شهر و منطقه و کجا واقع شده و سهم شما چه مقدار هست و با توجه به، به روز شدن تعرفه دفاتر اسناد رسمی به طور دقیق دفاتر اسناد رسمی از میزان مبلغ اطلاع دارند و از حیطه موسسه حقوقی برای تعیین مبلغ خارج است.

 • سلام چند سال قبل بنا به مشکلی سهم سند خودم از خانه ورثه ای رو به مادرم انتقال دادم الان که مشکلم حل شده میخوام عودتش بدم فقط هزینه ای برگشت سند به نام خودم در اداره ثبت اسناد و یا دفتر خانه میخواستم بدونم چقدر میشه

 • سلام عدم صلاحیت یعنی این که اگر مادر اعتیاد داشاه باشد یا مشکلات روانی و بیماری داشته باشد که به کودک لطمه زند یا از نظر تربیتی و اخلاقی و سلامت جسمی و روحی فرزند با مشکلاتی روبه رو باشد یا مادر در صورت ازدواج مجدد و مواردی که در قانون حمایت خانواده به آن اشاره شده است. درصورت مشاوره و اطلاعات بیشتر با وکیل متخصص خانواده و حضانت مشاوره تلفنی دریافت نمایید. موفق باشید.

 • عدم صلاحیت شامل چ چیزایی میشه؟ وضعیت مالی و مسکن هم شامل میشه؟ مثلا اگ. بخام بد طلاق با خانوادم زندگی کنم و پدرم یابرادرم خرجمونو بدن دادگاه منو رد صلاحیت میکنه؟؟

 • سلام
  حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر است مگر این که عدم صلاحیت برای مادر اثبات شود و شما هر زمانی می توانید مهریه خودتان را ببخشید یا به اجرا بگذارید و هیچ ارتباطی به حضانت ندارد.
  برای مشاوره با وکیل خانوادگی می توانید با موسسه تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر من میخام جداشم واس اینک شوهرم ادم بددلیه ولی یه دختر 4ماهه دارم میخاستم بدونم میتونم حضانت دخترمو بگیرم و بجاش مهریرو ببخشم یا همزمان هم مهریه هم حضانت دخترمو بگیرم؟ در چ صورتی دادگاه حضانت دخترمو ازم سلب میکنه چنددرصداحتمال داره حضانت دخترمو بهم ندن

 • با سلام
  با توجه به اینکه در یک قرارداد تمامی بندها در کنار هم باید بررسی و ارزیابی شود پاسخ مربوطه نیازمند مطالعه مواد قراردادی می باشد.
  جهت ارزیابی قرارداد و مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

 • باعرض سلام.ملکی خریدم حدو۳۰متر در متن توضیحات آوردیم تا دومتر کم یا زیاد موردی از ناحیه دوطرف نیست پس از تفکیک وصدور سند ملک شد۳۲متر و۳۸ سانت بنده باید پول ۳۸سانت رابدم یا۲متر ۳۸سانت را ممنونم

 • کتمان حقیقت و پنهان کاری و دیدن قتل همسر توسط اعضای خانواده. و نگفتن به خانواده مقتول وحتی پلیس.تا ۱۴ روز جرم نیست؟

 • سلام خودرو تیبا دارم که مال پدربزرگ بود فوت کردن طبق وصیت وراث اومدن وکالت فروش دادن ۱نفر از وراث که پدر بنده هست نمیاد خبری هم ازاش ندارم دادگاه هم رفتم قاضی گفت سهمی که داری برو دفتر خانه بنام بزن یا تعویض پلاک برو سهم خودت رو سند بزنن رفتم این کارا شدنی نبود حالا موندم چیکار کنم لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

 • سلام
  بر اساس ماده ۷۰۵ قانون مجازات اسلامی قمار بازی با هر وسیله‌ای ممنوع است و مرتکب آن به یک تا ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود و در صورت اصرار و تکرار جرم قماربازی مرتکب به هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

 • سلام
  در صورت اثبات موارد گفته شده در مورد قتل پدر زن به قصاص، مادر زن به حبس از ده تا بیست و پنج سال، و همسر مقتول در صورت عدم همکاری و معاونت تبرعه خواهد شد.

 • سلام.و عرض ادب. در مورد قتل. پدرزن قتل رابه عهده گرفته. مادرزن گفته من فقط کمک کردم. همسرمقتول گفته من فقط صحنه رو دیدم.ودوازده روز جنازه را بردند انداختند در زیر یک پل. وکسی از مقتول خبر نداشت. مجازات چگونه خواهد بود. باتشکر

 • سلام
  ابتدا باید تشریف ببرید اپراتور خود و پیگیری نمایید و ببینید که بدون دستور قضایی پرینت به شما می دهند؟ اگر ندادن و موضوع کیفری می باشد باید با بازپرس صحبت کنید و اگر جرم از جرم های مهم باشد دستورش را صادر می کند و اگر جرم مهم نباشد احتمالا دستور ندهد و اگر پرونده حقوقی باشد احتمال دستور بعید می باشد و مگر این که ضرورت داشته باشد.

 • با سلام.
  اگر من بخواهم پرینت “متن” پیامک‌های ارسالی شماره‌ی شخصی خودم رو بگیرم و درخواست بدم، معمولا و حدودا چقدر طول می‌کشه تا قاضی -اگر صلاح دید- دستور اخذ پرینت متن پیامک‌ها رو بده؟ به هفته می‌کشه؟ یا اگر بستگی به دلیلم داره میشه باز هم بازه‌ی زمانی ممکن رو لطف کنید؟

 • سلام اگر چک در موعد تحویل شده وصول نشود قرارداد خرید و فروش فسخ می شود و شما ابتدا اظهارنامه و سپس در دادگاه دادخواست فسخ معامله را ثبت نمایید.

 • سلام اگر چک در موعدی که در قرارداد تعیین شده است پاس نشود و به این مهم در قرارداد تصریح شده است، که هر یک از چک ها به هر دلیلی پاس نشود، قرارداد قابل فسخ می شود. لذا شما ابتدا اظهارنامه مبنی بر اعلام فشخ و متعاقبا در دادگاه طرح دعوا نمایید.

 • بنظر شما اگر مبلغ چک برگشتی نسبت به کل مبلغ آپارتمان یک دهم باشد و حق فسخ یکطرفه را داشته باشم چقدر احتمال فسخ در دادگاه وجود دارد؟ممنونم

 • سلام من حق فسخ یکطرفه دارم.چک خریدار برگشت خورده ولی مبلغ آن یک دهم قیمت واحدم است.آیا باز هم میشه فسخ کرد؟

 • سلام ابتدا باید معاینه توسط پزشکی قانونی صورت گیرد بعد از صدور رای دادگاه دیه بر اساس دادنامه تعین خواهد شد.

 • سلام وقت به خیر
  در خصوص همسر دوم نیز میتواند یک چهارم مهریه را نیز توقیف کند و نیاز به تمام شدن مهریه اول نیست
  عیدی و پاداش آخر سال نیز به همسر اول که ابتدا توقیف کرده میرسد.

 • اجراییه مهریه از اداره ثبت
  با سلام
  همسر اول بنده اوایل سال ۱۴۰۰ مهریه خود را از طریق اداراه ثبت به اجرا گذاشت و یکسالی است از هم جدا شدیم و یک چهارم حقوق بنده را بابت مهریه دریافت می کند و عیدی و پاداش بنده را نیز توقیف کرده است و هم اکنون بنده مجدد ازدواج کرده ام. اگر همسر دومم نیز مهریه خود را از اداره ثبت به اجرا بگذارد یک چهارم دیگه ای از حقوقم به همسر دومم میرسه یا باید مهریه همسر اول تموم بشه و یا اتفاق دیگه ای میفته؟
  و عیدی و پاداش آخر سال از این به بعد به کدوم میرسه؟

 • سلام با توجه به ماده ۳۵۵ قانون مدنی مشتری فقط حق فسخ دارد، مگر اینکه طرفین به محاسبه نقیصه تراضی کنند.

 • سلام در مبایعنامه آپارتمانی نیمه کاره به مساحت تقریبی ۱۴۴متروظاهر باطن بدون سند وپایان کار به مبلغ یک وپانصد معامله شده ودر توضیح در مبایعنامه نوشته شده به رویت همدیگر هم ازنظر متراژ توافقی وظاهر وباطن ساختمان رسیده است ولی درموقع تحویل سند مساحت ۱۲۷ شده اگه شکایت کنم چیزی دستم میگیرد ممنون

 • سلام
  اگر وکالت رسمی می توانند بدهند همه وراث نسبت به سند مشاعی وکالت نامه رسمی تنظیم نمایند و اگر با سند عادی تنظیم می شود همه ورثه ذیل مبایعه نامه را امضا کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره تلفنی استفاده کنید.

 • با سلام خدمت شما
  قصد خرید زمینی موروثی رو دارم،که وارثین ۸نفر می باشند،و زمین را به قسمت مساوی تقسیم و دیوار کرده اند.
  ۴نفر یک سمت و ۴نفر سمت دیگر.

  وارثین گواهی حصر وراثت از دادگاه و نقشه utm زمین و تقسیم نامه ای که متراژ هر یک مشخص شده و همگی آنرا امضا و اثر انگشت زدند دارند.
  اما وصیت نامه و بنچاق کل زمین را ندارند.

  حال باید چه مراحل و چه کاری انجام داد که بتوانم این زمین را بدون مشکل خریداری کنم.
  با تشکر از شما.

 • سلام در صورتی که سه دانگ را هبه یا هدیه داده باشید می توانید ابتدا طی اظهارنامه ای به همسرتان مراتب رجوع از هبه واسترداد مال موهوب را اعلام کنید و سپس با رفتن به دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست تایید رجوع از هبه را ثبت نمایید.

 • با سلام با مدیر شرکت خودتان مذاکره کنید که بابت تحویل سفته ها به ایشان رسید می دهید که هیچ ادعایی راجع به سفته ها ندارید چنان چه قبول نکردن طبق ماده 256 قانون آیین دادرسی مدنی در خصوص استرداد سفته می توانید اظهارنامه ای تنظیم نمایید.

 • سلام برای نقل و انتقال سند نیازی به کارت پایان خدمت نمی باشد شما با خیال راحت به همراه پدر بزرگتان به دفاتر اسناد رسمی تشریف ببرید و نقل و انتقال را انجام بدهید.

 • سلام بله خواهر شما می تواند مهریه اش را به طور کامل به اجرا بگذارد ابتدا از اجرائیات ثبت پیگیری کنید که اموالی اگر دارد توقیف شود.

 • سلام برای شرط تنصیف دارایی که شرایط خاصی دارد و یکی از شروط اینکه زن نباید خودش درخواست طلاق بدهد، پس این مورد به همسر شما تعلق نمی گیرد. و اینکه شما به تازگی و برای فرار از دین این کار را انجام نداده اید.

 • چنانچه شما به عنوان ضامن پشت سفته کسی را امضا بزنید و سفته دهنده وجه سفته گیرنده را به هردلیلی پرداخت نکند شما به دلیل ضامن بودن متعهد به پرداخت می شوید.

 • سلام بله شما می توانید به دفاتر اسناد رسمی تشریف ببرید و اموالتان را به صورت عادلانه ای که خودتان صلاح می دانید بین فرزندانتان به صورت صلح عمری تقسیم نمایید و تا مادامی که زنده هستید اختیاراتش با خودتان می باشد.

 • سلام با توجه به ارجاع به کارشناس خط شناسی و معیارهایی که کارشناسان خط نسبت به امضا و لرزش و ارزیابی های امضا دارن چنان چه امضا برای شخص باشند قابل اثبات می باشد.

 • سلام عرض شد برای تعیین و تکلیف ملکتان و با توجه به اینکه مستاجر شما همکاری نمی کند و پاسخ نمی دهد پیشنهاد می شود به دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضاییه مراجعه و اظهارنامه ای در این خصوص تنظیم و برایشان ارسال بفرمایید.

 • وقت شما هم بخیر با توجه به اینکه شما در قبال فروش خودرو تمامی مبلغ را دریافت می کنید برای سیر مراحل سند مالکیت و تعویض پلاک چنان چه به فروشنده در این خصوص وکالتی بدهید هیچ منع قانونی ندارد فقط مدت آن را مشخص کنید که در آن مدت خریدار به تعویض پلاک اقدام کند. و از طرفی شما خودتان بدون اعطای وکالت می توانید به همراه خریدار برای کارهای اداری و تعویض پلاک به اتفاق هم مراجعه نمایید.

 • سلام چنانچه کلیه وراث با هم اتفاق نظر دارید بلی مشکلی نیست می توان به طور مساوی تقسیم کنید در غیر این صورت فقط تا یک سوم طبق وصیت می تواند به طور مساوی بین وراث تقسیم گردد و مابقی دو به یک می باشد پسر دو سهم و دختر یک سهم موفق باشید.

 • وقت بخیر از کجا می تونم متوجه بشم که آیا وراث گواهی انحصار وراثت گرفتن یانه؟

 • با سلام پدرم در وصیت نامه اش گفته است که ارث به طور مساوی بین بچه ها تقسیم گردد آیا این وصیت قابل اجرا شدن هست؟

 • وقت بخیر بنده خودرو دنا دارم و می خوام بفروشم که خریدار می گوید کل مبلغ را با بنده تسویه می کند و در مقابلش برای تعویض پلاک و مراحل اداریش به ایشان وکالت بدهم آیا این کار از نظر قانونی درست می باشد؟

 • سلام و علیکم حدود یک ماه مانده به تخلیه ملکم که در دست مستاجر می باشد هر چه تماس میگیرم جهت تعیین تکلیف برای بعد از پایان قرارداد و حتی بنگاهی هم تماس می گیرد پاسخ نمی دهد بنده برای تعیین و تکلیف ملکم باید چه کاری انجام بدهم؟

 • با سلام با شخصی دو معامله انجام دادیم که امضاهایش متفاوت هست و حالا معامله دوم را گردن نمی گیرد باید چه کار کنیم آیا دادگاه متوجه می شود که جفت امضاها برای خودش هست؟

 • سلام بنده می خواهم تمام اموال خودم را به طور مساوی بین 4 فرزندم تقسیم کنم که بعد از مرگم حرف و بحث و دعوایی نباشد و از طرفی نمیخواهم تا زمانی که زنده هستم به نامشان شود که عزت بنده محفوظ بماند آیا راهی هست که عادلانه تقسیم کنم؟

 • سلام به یکی از آشنایانمان مبلغ 22 میلیون پول دادم که کارش راه بیفته حالا پس نمیده میگه کدوم پول برو بزار باد بیاد. حالا باید چه کار کنم؟

 • وقت بخیر من حدود دو سال و نیم پیش تمام اموال اعم از خانه و ماشینم را به نام فرزند 6 ساله خودمان کردم و اینکه الان خانمم می خواهد درخواست طلاق دهد آیا می تواند از شرط نصف دارایی استفاده کند؟

 • سلام خواهر بنده حدود 14 ماه عقد کرده و هنوز سر خونه و زندگی نرفتن و اینکه شوهرش به خواهرم میگوید که دیگه علاقه ای به او ندارد و اورا نمی خواهد و حدود دو ماه هست که دیگه به منزل پدرمان نمی آید و رفت و آمدی نمی کند آیا خواهرم می تواند اقدامی برای مهریه کند و اینکه خواهرم دیگر دوشیزه نیست.

 • سلام عرض شد من هنوز کارت پایان خدمت ندارم و خدمت نرفتم و پدر بزرگم می خواهد یک خانه و ماشین به من بدهد چون حدود 7 سال کلی برایش زحمت کشیدم و او مرا دوست دارد حالا برادرم و مادرم می گوید تو پایان خدمت نداری به پدربزرگت بگو به نام مادرم یا برادرم بزن آیا باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشم؟

 • سلام برادرم که با بنده کمی مشکل دارد از خانه پدریمان یک سری مدارک و شناسنامه بنده را برده به خانه خودشان و بر نمی گرداند باید چه شکایتی از ایشان کنم؟

 • سلام وقت بخیر بنده در شرکتی مشغول به کار بودم و حالا دیگه در آن شرکت نیستم و خاتمه قرارداد شده بابت تضمین بنده سفته داده بودم رسید سفته را نمیدونم کجا گذاشتم صاحب شرکت میگه تا رسید ندی سفته خبری نیست باید چه کارکنم؟

 • با سلام من سه دانگ از خانه ام را به شوهرم هدیه دادم ولی با عوض شدن عادات و رفتارش می خواهم پس بگیرم و منصرف شده ام حال آیا راهی دارد با ید چه کنم؟

 • سلام شما می توانید با مراجعه به اداره کار حقوق های عقب افتاده و سنوات و عیدی و تمامی حقو و حقوقتان را دریافت نمایید. قدم اول مراجعه به اداره کار و ثبت درخواست می باشد.

 • وقت شما هم بخیر چنانچه این اقساط را ندهید همسرتان می تواند درخواست حکم جلب نماید و کار بیشتر گره می خورد در هر صورت باید کل اقساط عقب افتاده را یک جا پرداخت نمایید و بعد از آن که میفرمایید برایتان اقساط سنگین هست دادخواست اعسار و تعدیل محکوم به بدهید.

 • با سلام اینکه ایشان مذهبش را عوض کرده هیچ ربطی به حق و حقوق شما ندارد شما می توانید بروید و درخواست طلاق خود را با استناد به این موضوعات اعم از عسرو حرج و کتک کاری و تغییر مذهب ایشان بدهید و حتما برای کتک کاری و آثاری که روی بدنتان هست به پزشکی قانونی مراجعه و برگه دریافت کنید و بر روی دادخواست خودتان بگذارید که خیلی مثمر ثمر می باشد.

 • سلام شما باید دادخواست فک پلاک و پرداخت ثمن معامله را ثبت نمایید که دادگاه ایشان را ملزم به فک پلاک میکند و الباقی پولتان را می توانید بگیرید.

 • سلام با توجه به اینکه شما قرارداد دارید و وراث هم شاهد آن بودند و امضا کردن شما می توانید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را مطرح کنید.

 • سلام برای تغییر فامیل خودتان با توجه به اینکه به سن قانونی رسیده اید نیازی به اذن هیچ کس نیست با مراجعه به ثبت احوال محل زندگی تان می توانید درخواست عوض کردن نام خانوادگی تان را بدهید موفق باشید.

 • سلام ابتدا به آن شخص اظهارنامه بدهید بعد واخواست سفته را ثبت نمایید سپس به دفتر خدمات مراجعه و آن را ثبت نمایید.

 • در خصوص بیمه تمام وقت، معمولا بیمه شده از تمامی حقوق و مزایای متعلقه استفاده می کند. ولی در خصوص بیمه نیمه وقت، بیمه شده از نصف حقوق و یا کمتر از نصف حقوق و مزایا بهره مند می گردد.
  حقوق بازنشسته بیمه تمام وقت، معمولا به صورت کامل پرداخت می گردد، در حالی که بازنشسته بیمه نیمه وقت به اندازه حق بیمه پرداختی مستحق دریافت حقوق می باشد.

 • سلام شما وقتی در یک جایی می خواهید شاغل شوید قراردادی باید تنظیم کنید و در آن به نوع کار ساعت کار و تمام موارد مهم کاری و مرخصی همه چی اشاره شود مبلغ سفته توافقی هست مبلغ مشخصی ندارد و فقط شماره سفته را در قرارداد ذکر کنید در سفته و قرارداد حتما بنویسید بابت حسن انجام کاری و یک نسخه از قرارداد را هم برای خود از کارفرما بگیرید.موفق باشید.

 • سلام ابتدا اظهارنامه را ثبت کنید تا از آن به بعد خسارت تاخییر تادیه هم لحاظ شود اگر دیدی بعد اظهارنامه همچنان پاسخی نداد و طلبتان را نداد به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه سپس دادخواست مطالبه وجه با استناد به مستندات را ثبت نمایید. موفق باشید.

 • سلام بله شما خودتان می توانید به شعبه دادگاه مراجعه نمایید و مبلغ را به صندوق دادگستری ریخته تا پرونده شما بسته شود بعد برای رفع مسدودی با برگه دادگاه مراجعه نمایید موفق باشید.

 • سلام در ابتدا با شرکت تماس بفرمایید و نتیجه مجمع را سوال کنید، زیرا گاهی به جای پرداخت سود افزایش سرمایه می دهند و این که باید قبل از انجام هر اقدامی بدانید که جواب مرجع چیست؟ اگر پاسخی دریافت نکردید ابتدا به شرکت اظهارنامه بدهید درخواست سود سهام خود را کنید وبعد از آن بروید دادخواست بدهید.

 • با سلام همسرتان در زمان حیاتش باید یا کل اموال را به نام شما بزند یا باید در یا طی قراردادی به شما انتقال دهد یا در مرحله آخر با شما صلح عمری نماید که کل اموال بعد از فوتشان به شما برسد.

 • سلام ابتدا باید مشخص شود که مادر شما قبل از پدربزرگتان فوت شده یا بعد
  چنانچه قبل از پدربزرگتان فوت کرده باشد ارثی تعلق نمی گیرد ولیکن اگر مادرتان بعد از پدربزرگتان فوت کرده باشند شما به قائم مقامی از مادرتان به همراه دیگر وراث ارث خواهید برد فقط حتما برگه انحصار وراثت مادرتان را هم تهیه کرده باشید موفق باشید.

 • سلام بله این هر کسی دیگری را تهدید به انتشار و پخش عکس و چت های خصوصی بکند خودش جرم هست و مجازات حبس یا جزای نقدی دارد واگر بتوانید مستنداتی برای تهدیدشان ارائه دهید و ثابت کنید، مجازات حبس و شلاق را در پی دارد.
  و چنانچه مجدد تهدیدتان کرد می توانید خودتان به مددکار کلانتری محل زندگیتان بروید که به صورت خصوصی و محرمانه بدون اینکه خانواده تان در جریان باشد شما را کمک میکند. موفق باشید.

 • سلام با مرگ پدر بزرگتان وکالت باطل و بلا اثر شده و هیچ اعتباری ندارد شما کار خودتان را بکنید تشریف ببرید شورای حل اختلاف درخواست انحصار وراثت و تحریرو تقسیم ترکه را بدهید.

 • با سلام بر اساس ماده ۵ این طرح که قرار است جایگزین ماده ۷۰۹ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی شود، هر شخص، قماربازی، شرط‌ بندی یا بخت‌ آزمایی را تبلیغ یا ترویج کند یا اشخاص را به هر نحوی به شرکت در این اقدامات تشویق یا دعوت کند، به حبس و جزای نقدی درجه ۷ یعنی حبس از نود و یک روز تا شش ماه و جزای نقدی بیش از یک میلیون تومان تا ۲ میلیون تومان محکوم می‌شود.
  در کل نگران نباشید روز دادگاه ابراز پشیمانی کنید و تعهد بدهید انشالله که نهایت ملاحضه را باهاتان کنند.

 • با سلام چنان چه اگر وکالت بلاعزل نداده باشید می توانید به همان دفترخانه مراجعه و آن را ابطال نمایید و اظهار نامه ای به برادرتان بدهید که وکالت را باطل کردید و اقدامات بعدی ایشان بلا اثر می باشد و چنانچه اگر موضوع آن وکالت در این دوسال انجام شده باشد مورد وکالت کارش به اتمام رسیده باشد به خودی خود آن وکالت باطل شده و دیگر نیازی به کاری نیست.

 • بله به پسر دانشجو تا سن 25 سالگی و به دختر تا زمانی که ازدواج نکرده باشد و شغل و بیمه ای نداشته باشد تعلق می گیرد.

 • با سلام این کار تخلف می باشد و باید دید سازمان مربوطه برای این تخلف چه اقدام و جریمه ای در نظر میگیرد.

 • با سلام در ابتدا که اصلا فرار دختر مصلحت نمی باشد و عواقب ناخوشایندی دارد
  ولیکن دختر می تواند به دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضایی رفته و دادخواست اذن در ازدواج را ثبت نماید و دادگاه با رعایت مصلحت دختر و دیدن همسر آینده که چه شغلی دارد و آیا از عهده زندگی و مخارج دختر بر می آید یا نه سپس مبادرت به صدور رای می کند. با آن رای می توانید بدون اذن پدر به صورت کاملا رسمی در دفاتر ازدواج عقد نماید.

 • سلام بله اگر کلیه مالکین به یک اتفاق نظر رسیده باشند و به عبارتی راضی باشند می توانید برای گرفتن جواز از شهرداری اقدام نمایید.

 • سلام بله با توجه به آن حکم برائتی که دارید از آن دو نفر شاهد به عنوان جرم افترا اعاده حیثیت نمایید و شکایتتان را ثبت نمایید.

 • سلام مورد وثیقه شما آن سند مالکیت که به عنوان ضمانت گذاشتید ظبط می گردد لذا هر چه سریع تر برای پرداخت و تعیین و تکلیف اقساط عقب افتاده اقدام نمایید.

 • سلام شما با مراجعه به اداره کار هم می توانید حقوق عقب افتاده و هم پاداش و عیدی و سنوات این سه ماه و هم سفته را درخواست دهید و اگر تهدید ها برایتان به صورت مکتوب ارسال شده می توانید شکایت کیفری هم نمایید.

 • سلام با توجه به اینکه خانم باکره باشند و درخواست مهریه بدهند باید نصف مهریه را پرداخت نمایید و در صورت نداشتن یک جای آن تقسیط می گردد.

 • سلام با توجه به حکم شما احتمال شلاق و حبس و جزای نقدی می باشد ولیکن در کل نمی توان در مورد حکم شما نظر قطعی داد زیرا نمی توان این جور احکام را به طور دقیق مشخص کرد و همه چی به جلسه رسیدگی و قاضی مربوطه و نوع دفاع و حرف های شما دارد و در بهترین حالت پیشنهاد ما به شما گرفتن وکیل متخصص کیفری می باشد تا در پرونده شما ورود کند و بتواند از حق و حقوق شما دفاع و شما را راهنمایی و در این پرونده مهم همراهی نماید.

 • اگر پرونده اجرایی دارید و محل سکونتتان تغییر کرده برای پیگیری نمیتوانید ان را به دادگاه دیگری ببرید ولی اگر محل زندگی همسرتان تغییر کرده میتوانید تقاضای نیابت به دادگاه محل زندگی او بگیرید
  پرونده مهریه تا زمان وصول یا توافق طرفین مفتوح میماند

 • با استفاده از استشهادیه یا شهود میتواند عدم سوء نیت خود را احراز نماید که دلیل ارسال پیامک چه چیزی بوده

 • سلام با توجه به اینکه شما وکالت داده اید امکان ابطال مبایعه نامه ها وجود ندارد و عدم آگاهی شما تاثیری ندارد چون سند رسمی است و امضا نموده اید . کلاهبرداری و خیانت در امانت هم نمی توانید شکایت کنید . تنها کاری که می توانید انجام دهید دادخواست تعیین تکلیف دوران تصدی وکیل می باشد که اگر اموالی فروخته اید پول آن را چه کرده اید و مبلغ زمین ها را میتوانید از وکیل مطالبه کنید . در هر صورت با وکالت فروخته و ایرادی از این جهت نیست

 • سلام وقت شما هم بخیر با توجه به اسناد مالکیتی که دارید به راحتی می توانید اقدام نمایید ولیکن قبلش حتما باید برگه انحصار وراثت پدر بزرگ و پدرتان را هم داشته باشید و با اسنادتان برای باز پس گیری اموالتان به عنوان وارث اقدام نمایید.

 • سلام مالیات بر ارث، هزینه انتقال قهری اموال موروثی به ورثه هست باید پرداخت شود وگرنه امور مالیاتی پاسخ استعلامات را نمی دهد و میزان مبلغ آن بستگی به اموال ماترک و تعداد وراث دارد و چنانچه فردی از وراث نتواند پرداخت کند باید با بقیه وراث توافق کند که هزینه او را حساب کنند و سپس بعد از تقسیم اموال با فروش آن سهم خودش را به وراث برگرداند.

 • سلام شما به هیچ وجه چنین حقی ندارید که همسرتان را از دیدن خانواده اش منع نمایید و حق ایشان هست و به شما پیشنهاد می شود که با محبت و سیاست کینه ها را کنار بگذارید و دوستی و مهربانی همه چیز را درست می کند.

 • سلام ابتدا اگر چک ها امانتی بوده اند باید اثبات کنید و اگر قابل اثبات باشد در محاکم میتوانید رای بگیرید و اگر نه باید دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به را بدهید که برایتان دادگاه قسط بندی کند.

 • چک امانتی را برگشت زدن پول ندارم پرداخت کنم چه کار کنم من چند فقره چک بابت امانت بوده به شخصی دادم و حالا رفته برگشت زده و تمام حساب هام توقیف شده زندگیم مختل شده پول هم ندارم که بخواهم یک جا بهش بدم چی کار باید بکنم؟

 • سلام عرض شد آیا مرد می تواند نگذارد زنش به منزل خواهر و برادر و پدرش برود؟من از خانواده زنم زیاد خوشم نمیاد حسودن به من حسودی میکنند که وضعم از اونها بهتره و دلم نمیخواد زنم خونشون بره حاضرم بهش پول هم بدم که نره هر چی میخواد براش بخرم ولی اون میگه نمیخوام دوست دارم میرم سر میزنم به خانواده ام. چه کار باید بدکنم؟

 • هزینه مالیات بر ارث اگر توانایی پرداخت آن را نداشته باشند چه می شود؟
  اگر یکی از وراث یا همگی توان پرداخت مالیات بر ارث را نداشته باشند تکلیف چیست و چه می شود؟

 • وقت شما بخیر می تونم زمینی که به نام پدر بزرگم می باشد را از متصرفین پس بگیرم؟
  حدود سی و پنج سال پیش در شمال پدر بزرگ بنده حدود ده هکتار زمین کشاورزی و چهل هزار متر باغ مرکبات را به دست اقوام و آشنایانمان سپرده تا مشغول زراعت و باغداری شوند و پدر بزرگ بنده دو وارث بیشتر نداشته پدرم و یکی از عموهایم که هردو از دنیا رفته اند و پدر بزرگم قبل از فوتش تمامی اموال دیگر را در تهران و جاهای دیگر به نام پدر و عمویم انتقال داده اند الا باغ ها و زمین های گفته شده حال بعد از این همه سال که فوت شده آشنایانمان ادعای مالکیت کردن و اموال را پس نمی دهند و بنده تمامی اسناد و سند های مالکیت این باغ و زمین ها که به نام پدر بزرگم می باشد را موجود دارم آیا می توانم کاری انجام دهم؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

 • سلام آیا پسر زیر 18 میتونه با پاسپورت بدون حضور والدین از کشور خارج بشه؟
  آیا میتونم بدون اجازه والدین از کشور خارج بشوم؟

 • فرق بیمه تمام وقت با پاره وقت چیست؟
  آیا بیمه تمام وقت با پاره وقت فرقی داره می خواهم یک جا کار بگیرم تو چند مورد موندم کدوم رو انتخاب کنم درمورد بیمه های اینچنینی سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • سلام چگونه از سهامداری و عضویت هیئت مدیره یک شرکت سهامی خاص خلاص بشم؟
  چند سال قبل بدون اطلاع از مسئولیت‌ها و تبعات حقوقیکه یک شرکت می تونه برای آدم داشته باشه سهامدار و عضو هیئت مدیره یک شرکت خصوصی شدم. و حالا شرکت غیرفعال شده و شرکای آن متواری و غیرقابل دسترس هستند. چی جوری می‌تونم از شرکت خارج شوم؟

 • وقت بخیر آیا برای عوض کردن فامیلی اذن پدر و پدر بزرگ لازم هست؟ من دختری 27 ساله هستم و به علت تنفر از اقوام و فامیلی بسیار زشت می خواه آن را تغییر بدهم آیا اذن پدر و پدر بزرگم لازم هست؟

 • سلام آیا کل مهریه را باید پرداخت کنم من حدود دو سال با خانمم عقد کردم و هنوز زیر یک سقف نرفتیم و هیچگونه رابطه ای نداشتیم به علت اختلافات خانوادگی قصد جدایی داریم آیا باید کل مهریه رو به ایشان پرداخت کنم؟

 • سلام کارفرما از من سفته داره و قرارداد هم با من تنظیم نکرده و منو تهدید هم میکنه چه کار کنم؟
  من سه ماه انبار دار شرکتی بزرگ هستم و کارفرما از من 100 میلیون تومان سفته گرفته و قرارداد هم با من نبسته می گه 6 ماه اول آزمایشی و خیلی از من کار میکشن ده روزه که دیگه نمیرم ول کردم ولی منو مرتب تهدید میکنه سفته رو اجرا میذارم که هیچ گوشتم می برم و هیچ حقوقی به من هنوز ندادن میگه بیا برگه تصفیه امضا کن بنویس حقوقتو نقدی دادیم بهت تا سفته ات رو بدم وگرنه اجرا میزاریم باید چه کار کنم سه ماه مفت کار کردم سفته هم دستشون هست کمکم کنید لطفا.

 • وقت شما عزیزان بخیر برای ندادن اقساط دیه چه کار می کنند؟ من به دیه محکوم شدم و ضامن من هم سند مل شان را به عنوان ضمانت گذاشته اند حالا بعد از گذشتن 6 ماه که اقساط دیه را پرداخت نکردم برایمان احضاریه پرداخت اقساط عقب افتاده آمده حالا چی میشه می آن منو جلب می کنند؟

 • وقت بخیر می توانم از شاهدینی که شهادت کذب داده اند شکایت کنم؟
  در پرونده ای که در آن برای بنده حکم برائت صادر شده است دو نفر شهادت کذب داده اند و می خواستن با آبرو و شخصیت من بازی کنند آیا می توانم از آن دونفر شکایت کنم؟

 • سلام میخواستم بدونم که آیا شهرداری برای ساخت خانه هایی که در کوچه بن بست هستند برای ساخت وساز مجوز می دهد؟
  منزل ما به همراه چهار مالک دیگر که همه خانه ها مالکین، قدیمی ساخت و کلنگی می باشد در کوچه بن بست می باشد آیا شهرداری جواز تجمیعی می دهد که مجتمع بسازیم؟

 • آیا دختر بدون اجازه پدرش می تواند عقد کند؟
  راستش من با یک دختری در ارتباط بودم حدود ۱ سال از آشنایی ما میگذره، من اهل گیلانم و ایشون برای رفسنجان چند هفته پیش پدر و مادرم با خانواده ایشون تماس گرفتن برای امر خواستگاری، پدر ایشون در ابتدا موافق بوده بعد مثل اینکه خواهرشون صحبت کردن و گفتن نه به ما نمیخورن راه دورن. شاید اذیتت کنن و… حالا ما تماس گرفتیم و گفتن نه زنگ نزنید دیگه و دخترو تا میتونستن زدن در صورتی که خانواده من سطح خیلی بالاتری هستن و در ضمن پدر ایشون معتاده و همش به این دختر آزار میرسونه من کارم با پروژه های خارجیه و شاید در ماه ۴۰ میلیون هم کار کنم با هر پروژه با شرکتهای زیادی هم قرارداد بستم ولی سربازی نرفتم و تازه درسم تموم شده خواستیم صحبت کنیم و بعدش برم برای سربازی تا خونه جور کنم راستی ماشینم دارم ۱۱۱ و همه رو با کار خودم خریدم بعد سربازی هم از طرف بردارم تو شرکت اسنوا استخدام میشم حالا اون دختر که مخالفتای خانواده رو دیده میگه من میخوام فرار کنم و بیام خونه شما شما شمال، خواستم بدونم از نظر قانونی چه کاری میشه کرد؟
  آیا دردسری داره براش؟

 • سلام دختر مجرد برای مهاجرت نیازمند به اجازه پدرش است؟ من دختری مجرد هستم آیا برای مهاجرت نیاز به اجازه پدرم دارم باید چه کار کنم؟

 • سلام استفاده از دفترچه تامین اجتماعی و نسخه شخص دیگر چه حکمی داره
  من از دفترچه خواهرم استفاده کردم و نسخه ها رو به خواهرم دادم تا ازبیمه مبلغش رو بگیره این کار چه حکمی دارد؟

 • سلام به دختر و پسر دانشجو مستمری تعلق می گیره، پدرم فوت شده و من که دختر هستم ازدواج نکردم و درآمدی ندارم و برادرم هم دانشجو است آیا به ما مستمری تعلق می گیرد؟

 • سلام به برادرم دو سال پیش وکالتی دادم می خوام باطلش کنم راهش چیه؟
  حالا که میانمان زیاد خوب نیست می خوام وکالت را باطل کنم راهی داره؟ لطفا جواب بدید خیلی اعصابم خورده.

 • سلام تبلیغ سایت شرط بندی چه مجازاتی داره؟ حساب بانکی ام مسدود شده بود بانک گفت باید بری پلیس فتا رفتم اونجا گفتن تبلیغ سایت شرط بندی میکردی ازمن تعهد گرفتند گفت روز دادگاه باید بری جواب بدی حالا چه حکمی برام میبرن؟

 • سلام و عرض ادب می خوام بدونم آیا با مرگ پدر بزرگم وکالت بلا عزلی که به عمویم داده باطل میشه؟ پدر بزرگم فوت شده ودر زمان حیاتش عموم وکالت داشته ازش و کارهاش رو رسیدگی می کرده حالا میگه نمیزارم اموالی تقسیم بشه من وکالت دارم ما باید به کجا مراجعه کنیم؟

 • سلام حکم انتشار چت های خصوصی از واتساپ آیا جرم دارد؟ من مدتی بود به واسطه یکی از دوستانم با مردی که مهندس می باشد آشنا شدیم برای ازدواج و خانواده ام در جریان نبودن صبر کردم او را کامل بشناسم بعد معرفی به خانواده کنم حالا که متوجه شدم ایشان آدم لایقی نیست به او اعلام کردم تمایلی برای ادامه رابطه ندارم حالا او مرتب من را تهدید به انتشار عکس و چت های خصوصی مان می کند و نگرانم خانواده ام متوجه بشوند آیا جرمی دارد؟

 • پدر بزرگم فوت شده و مادرم هم فوت کرده آیا ارثی به من تعلق میگیرد؟ من پدر بزرگم کلی اموال داشته و حدود 3 سال هست که فوت شده و مادرم که دخترش بوده نیز فوت کرده آیا ارثی به من از پدر بزرگم میرسم؟

 • وقت شما بخیر و شادی تقسیم ارث بعد از فوت شوهرچه جوریه؟ من همسرم دارایی زیادی داره و اصلا با خانواده خودش رفت و آمدی نداره و اینکه نمیخواهیم بعد از فوتش چیزی به خانواده و پدر و مادرش برسه چون شوهرم بیمار هست باید چه اقدامی انجام بدیم؟

 • سلام عرض شد بابت عدم سود سهام یک شرکتی چه کاری باید انجام دهم؟ حدود 11 ماه از مجمع شرکتی می گذره و هنوز سودی به من پرداخت نکردن و جوابی هم به من نمیدن باید چه کاری انجام بدهم.

 • سلام وقت بخیرخواهان پرونده نمیره درخواست صدور اجراییه را بده باید چه کار کنم؟ در یک پرونده من محکوم به پرداخت 150 میلیون تومان شدم و حساب هام مسدود هست میخوام سریع تر پرداخت کنم و حساب هام باز بشه آیا راهی هست؟

 • وقت بخیر خدمت وکلای عزیز برای باز پس گیری طلبم از پسر عموم باید چه کاری انجام بدم؟
  2سال پیش به پسر عموم پول قرض دادم برکه هم امضا کرده و مبلغش مشخصه باید چه کنم پس نمیده؟

 • سلام خدمت شما برای مشغول شدن کار حتما باید به کارفرما سفته داد؟
  می خوام یک جایی مشغول به کار بشم باید چه جوری قرارداد ببندم و و آیا دادن سفته به کارفرما الزامی هست و مبلغش باید چقدر باشه و از قرارداد من هم باید داشته باشم؟

 • سلام آیا میشه توضیحات شناسنامه رو حذف کرد؟ فامیلی ما خیلی زشت بود و به علت تمسخر اطرافیان و دوست و آشنا مجبور شدیم عوض کنیم حالا در توضیحات شناسنامه مجدد آن را درج کردن آیا راهی هست که از توضیحات حذف شود؟

 • سلام چه جحوری وراث را ملزم به امضا تنظیم سند کنم؟ من در زمانی که پدرم در قید حیات بود دو دانگ از خانه اش را خریداری کردم و مادرم و 3 نفر از وراث خواهر برادرهایم به عنوان شاهد امضا کردن حالا که پدرم فوت شد آن ها زیر بار نمیرن من باید چه کار کنم؟

 • ماشینم که تصادفی بود با یک قرارداد قولنامه فروختم نه میاد فک پلاک میکنه نه تنظیم سند و نه الباقی پولمو میده حالا باید چه کار کنم با پلاک من داره تردد میکنه؟

 • مالک طبق قرارداد خریدی که دارم سند آپارتمان را انتقال نمی دهد چه کنم؟
  من سه سال پیش طبق قرارداد یک واحد آپارتمان را خریدم و بعد یک سال و چهار ماه حاضر شد و الان هم ساکن هستم ولیکن با توجه به اینکه همه اسناد آماده انتقال سند هست مالک نمیاد سند تنظیم کنه به بنگاه هم رفتم وساطت کنه ولی معلوم نیست چشه و نمیاد چه کار کنم؟

 • چه جوری از شوهرم که تغییر مذهب داده و منو کتک میزنه شکایت کنم؟
  شوهرم که شیعه بود حالا رفته سنی شده در شهر زاهدان و حکم از خلیفه هم گرفته و مرتب منو کتک کاری میکنه و میگه طبق رسم سنی ها تو نمیتونی درخواست طلاق بدی و مرتب منو کتک کاری میکنه و منو به چشم برده میبینه و کارهای ناشایست از من میخواست باید چه کار کنم آیا با اینکه مذهبش عوض شده من دیگه حقی برای درخواست طلاق ندارم؟

 • نپرداختن 6 ماه قسط مهریه چه حکمی داره؟ من حدود 6 ماه قسط عقب افتاده مهریه دارم کارم آزاده و شرایط بازار خیلی خرابه از عهده قسط ها بر نمیام باید چه کار کنم؟

 • عدم رضایت شوهر برای کار کردن زن چه جوری هست؟
  زنم بدون رضایت من رفته سرکار و من هم وضع و زندگیم خوبه و هیچ احتیاجی به کار کردنش نیست چه جوری می تونم جلوشو بگیرم؟

 • از کارفرما برای عدم پرداخت حقوق و سنوات چگونه پیگیری کنم؟
  سلام من 11 ماه برای یک سرکت خصوصی کار کردم و کارفرما به دنبال سو استفاده از من بود که من راه ندادم حالا حقوق سه ماه آخر من رو نداده و اخراجم کرده میگه برو هر کاری دوست داری بکن باید چه کار کنم؟

 • اقدام برای مالیات بر ارث و فوت شدن یکی از وراث چه باید کنیم؟
  سلام دو سال پیش پدرم فوت شد و حالا می خواهیم مالیات بر ارث را پرداخت نماییم و به تازگی مادر بنده هم فوت شد و در برگه مالیان بر ارث و وراث که می خواهیم اسناد را تنظیم کنیم و به نام وراث سند بخورد حالا که مادرم نامش در انحصار وراثت هست ولی فوت شده باید چه کار کنیم.

 • حکم شرکت در تجمعات و اعتراضات چه می باشد؟
  سلام من از طریق گروهای اینستاگرامی و فضای مجازی تشویق به اعتراضات خیابانی شده ام و مرا دستگیر کردن و دادگاه برام حکم شرکت در اعتراضات غیر قانونی و تهیه کوکتل مولوتوف و پخش تراکت و اعلامیه و پخش و ارسال فیلم و عکس به شبکه های معاند صادر کرده و در حال حاضر هم با وثیقه آزاد هستم خواستم بدونم چه حکمی می دهن و باید چه کار کنم آیا گرفتن وکیل الزامی می باشد؟

 • آیا برای کتک کاری و تهدید می توانم از پدرم شکایت کنم؟
  سلام پدر بنده اعتیاد به مواد مخدر دارد و مدام با مادرم جرو بحث و کتک کاری می کند من که این صحنه را دیدم برای دفاع از مادرم اقدام کردم که من را هم کتک کاری کرد و تهدید به اسید پاشی آیا می توانم از پدرم شکایت کنم؟

 • آیا می توان بعد از مختومه شدن پرونده مهریه آن را دوباره به اجرا گذاشت؟
  من پرونده مهریه ام را در اهواز به اجرا گذاشتم الان میخواهم از اهواز مختومه کنم و در کرج دوباره به اجرا بگذارم
  سوالم اینه که بعد از مختومه کردن پرونده مهریه میشه دوباره اون رو به اجرا گذاشت؟
  لطفا جواب بدین خیلی نگرانم که مهریه ام از دستم بره

 • آیا می‌توان از شهرداری به دلیل عدم پرداخت نامه انشعابات به دلیل طلب از سازنده متواری شکایت کرد یا خیر؟
  ما توی شاهد شهر یه واحد خریدیم در واقع پیش خرید کردیم
  ولی سازنده فرار کرده رفته، خونه ساخته شده ولی بخشی از کارهاش مونده، به شهرداری مراجعه کردیم ببینیم ساختمون چقدر بدهی داره؟ شهرداری میگه ۴۵۰ میلیون تومن! جالب اینجاست که میگه: کلا سازنده شما یک ریال پرداخت نکرده! حالا سوال اینه؟!
  شهرداری از اون سازنده که فراریه طلبکاره نه از ما… و الان میگه شما ۱۰ تا واحد باید بدهی شهرداری رو پرداخت کنید تا شهرداری نامه دریافت کنتورهای آب و برق و گاز رو صادر کنه، آیا ما میتونیم از شهرداری شکایت کنیم؟ و بگیم طلب شهرداری از سازنده ست نه از مالکین؟!

 • سلام یکی از کار آموزان یکی از دستگاه ها دچار مشکل روانی و جنسی است سابقه ی تجاوز در کودکی و اغفال را دارد
  و ان شخص در پی این است ک با اشخاص دیگری رابطه برقرار کند کسی مبنی بر اینکه ان شخص سراغ افراد نرود تا در زمان مناسب اطلاعات ان فرد ب دستگاه مربوطه ارسال شود شروع به ارسال پیام های منافی عفت نموده تا شخص از لحاظ ذهنی ارام گیرد و بعد اورا به شخص دیگری ک خود در ان سازمان بوده معرفی میکند و ان نفر با با اطلاع شخصی ک پیام ارسال کرده است به دستگاه مربوطه خبر میدهند .حال برای ان شخص اتهام ارسال پیامک برای ترغیب اعمال منافی عفت صادر شده است
  باتوجه ب پیام های بین متهم و ان شخصی ک گزارش را رد کرده است چگونه میتوان عدم سوء نیت را در ارسال پیامک ها ثابت کرد؟

 • با سلام و خداقوت
  بعداز فوت پدر بنده، وراث تصمیم به فروش زمین گرفتیم.
  متراژ زمین ۲۱ هزارمتر ( ۸ هزار نسخ دار ،۱۳ هزارتا تصرفی)
  چون سواد بالایی نداشتیم کسی به ما معرفی شد بعنوان خریدار و معامله سال ۱۳۸۸ انجام شد.
  با توجه به پیگیری های الان متوجه شدیم که از ما وکالتنامه تام گرفته شده و تصمیم اون زمان ما این بود که ۸ هزارمتر رو بفروشیم ولی چون تو وکالتنامه ذکر شده همه زمین ها چه نسخ دار و چه تصرفی همه رو فروخته.
  فرض هم براین بذاریم که کل زمین رو فروختیم مبلغی هم که بما داده شده خیلی پایین تر از ارزش روز همان سال بوده.
  سوال بنده اینکه احتمال کلاهبرداری هست؟مثلا زمین رو m تومان فروخته باشه و n تومان به ما داده باشه؟
  سوال بعدیم اینکه سال ۱۳۸۸ قانونی بر فروش زمین های تصرفی وجود داشته که طرف زمینی که هیچ سند ومدرکی نداشته رو فروخته؟
  در کل من چجوری میتونم پیگیر این ماجرا باشم.
  ممنون میشم راهنمایی کاملی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *