به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

در این مقاله آشنا میشوید با: به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق، مراحل گرفتن مهریه، مدارک لازم برای دریافت مهریه، وکیل مهریه تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی مهریه، می توانید با وکیل مهریه در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

طنز حقوقی دادپویان به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

اجرا مهریه بدون طلاق

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص این که چطوری میشه برای به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق اقدام کرد، صحبت کند.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

برای مشاوره حقوقی با وکیل، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در ارتباط باشید.

راههای وصول مهریه

مهریه، از جمله حقوق قانونی زن، در عقد نکاح است که به محض انعقاد عقد، مالک آن شده و حق هر گونه دخل و تصرف در آن را خواهد داشت. گرفتن مهریه، از طریق مراجعه به اجرائیات ثبت، همچنین، ثبت دادخواست و تقاضای صدور حکم به پرداخت آن، از دادگاه، ممکن می باشد. گرفتن مهریه، منوط به طلاق نبوده و گرفتن آن، بدون طلاق نیز ممکن می باشد.

گرفتن مهریه

بر اساس قوانین و مقررات، از آنجا که مهریه، از حقوق مالی زن است و مالکیت بر آن، با وقوع عقد نکاح، اتفاق می افتد، زن، هر زمان که بخواهد، می تواند، از یکی از راه های مطالبه مهریه، اقدام به گرفتن مهریه و مطالبه حق مالی خود کند. گرفتن مهریه، در عقد نکاح دائم و موقت، مطابق مراحل زیر می باشد:

اقدام از طریق اجرائیات ثبت

 در این روش، زوجه یا نماینده قانونی وی، به دفترخانه ای که ازدواج آن ها را ثبت محضری کرده، مراجعه می کند و با پر کردن فرم مطالبه مهریه از طریق اجرائیات ثبت و سپس ارجاع این درخواست، توسط دفترخانه به اداره ثبت اسناد و املاک، اقدام به توقیف اموال با سند رسمی زوج نموده و با مزایده گذاشتن اموال با سند رسمی او، مهریه خود را از محل فروش آن ها، تامین می نماید.

به اجرا گذاشتن مهریه بدون طلاق

اقدام از طریق دادگاه

در شرایطی که زن، پس از ثبت درخواست مطالبه مهریه از طریق اجرائیات، متوجه شد که مرد، هیچ مال با سند رسمی ای نداشته یا در عقد موقتی که صیغه نامه محضری و رسمی، وجود ندارد، زوجه یا نماینده قانونی او، باید، با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، اقدام به ثبت دادخواست مطالبه مهریه کرده و از دادگاه، تقاضای صدور حکم به پرداخت مهریه را داشته باشند.

مهریه های قابل اجرا گذاشتن

  •  مهریه باید جنبه مالی و ارزش مالی داشته باشد. و اگر ارزش مالی نداشته باشد مهریه باطل خواهد بود.
  • مهریه باید مشخص و معین باشد و اگر این گونه نباشد باطل است.
  • مهریه باید قابل تملک باشد.
  • مهریه باید مشروع باشد.

گرفتن مهریه بدون طلاق 

با توجه به قوانین ما امکان گرفتن مهریه بدون طلاق وجود دارد. مهریه دینی است که از لحظه جاری شدن صیغه عقد بر گردن آقا می‌باشد و باید در صورت مطالبه خانم آن را پرداخت کند.

بنا بر عرف و سنت خانواده‌ها در جوامع ما مهریه‌ هایی که برای خانم مشخص می‌شود، بدون توجه به سطح مالی آقا بوده و صرفا با توجه به سنت‌های خانواده است. به همین دلیل است که در زمان بروز مشکلات در سطح خانواده خانم‌ها از مهریه به عنوان اهرم فشار استفاده کرده و از آن طریق اموال آقا رو توقیف می‌کنند.

مراحل گرفتن مهریه بدون طلاق

مهریه یک پرونده‌ مالی و جدا از پرونده طلاق است. پس به صورت کلی دریافت مهریه هیچ ارتباطی به وقوع طلاق ندارد. از آنجایی که مراحل کلی دریافت مهریه بدون طلاق و در زمان طلاق فرقی با هم ندارد پس مراحل کلی دریافت مهریه را برای شما توضیح می‌دهیم.

تا مدتی قبل برای مطالبه مهریه خانم یا وکیل ایشان باید به دادگاه مراجعه می‌کردند و دادخواستی مبنی بر مطالبه مهریه را تهیه می‌کردند. در ادامه باید لیست اموال شوهر و حساب‌های بانکی آقا را به دادگاه تقدیم می‌کردند تا بعد از کارشناسی بخش یا همه‌ اموال آقا با توجه به میزان مهریه خانم توقیف می‌شد. در این پروسه دادگاه هزینه‌های چشم گیری را برای هزینه دادرسی مشخص کرده بود.

امروزه قوانین مبنی بر اقدام مهریه از اجرای ثبت تصویب شده به این صورت که باید برای مطالبه مهریه با در دست داشتن مدارکی که در ادامه عنوان می‌کنیم، خانم یا وکیل ایشان به دفتری که ازدواج در آن به ثبت رسیده مراجعه کنند و اقدامات اولیه برای دریافت مهریه را انجام دهند.

در این مرحله متصدی دفتر اسناد باید احراز هویت خانم را انجام دهد و در ادامه درخواست اجرا گذاشتن مهریه را به اداره اجرای ثبت اسناد ارسال می‌کند. در این نوع از اقدام برای پرداخت مهریه هم اگر آقا برای دادن مهریه خانم اقدامی نکند، اموال ایشان توقیف شده و یا مهریه قسط بندی می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت مهریه بدون طلاق

در هر صورت اگر خانم خودشان قصد اقدام برای مطالبه مهریه را داشت می‌تواند با در دست داشتن شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج‌ شان به دفتری که عقدشان در آن ثبت شده مراجعه کنند و اگر وکیل شان قصد پیگیری امور را داشت باید علاوه بر مدارک قبلی، وکالت نامه‌ای که خانم برای انجام امور مهریه به ایشان داده را همراه داشته باشد.

وکیل مهریه در تهران 

از آنجایی که قوانین مهریه نسبت به قبل تغیر کرده و مطالبه آن کمی سخت‌تر شده بهتر است حتما قبل از اقدام آن با وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید تا بعد از بررسی پرونده شما مراحل را توضیح دهد. و اما وکلای پایه یک دادگستری با توجه به آشنایی با قوانین و رویه های قضایی می توانند خیلی سریع تر و دقیق تر برای دریافت مهریه شما اقدام نمایند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *