تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها

در این خبر آشنا میشوید با: تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها، تعرفه خدمات، شاخصه‌ های تعرفه‌ گذاری مشاوره و پوشش خدمات معاضدتی. تا پایان خبر با ما همراه باشید.

ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه

معاون مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه توسط رئیس قوه قضائیه خبر داد؛ بر این اساس به افراد فاقد تمکن مالی خدمات مشاوره‌ای معاضدتی و رایگان ارائه می‌شود. 

حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی، معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه توسط رئیس قوه قضائیه خبر داد.

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح_بندی و الگوی هزینه_ها

وی اظهار کرد: برای نخستین بار، در آذر ماه سال جاری تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

تعرفه خدمات

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه خاطرنشان کرد: این تعرفه، شامل تمام خدماتی است که روان‌ شناسان، مشاوران حقوقی و مددکاران اجتماعی در کلیه کلینیک‌ها و مراکز وابسته به قوه قضائیه ارائه می‌دهند.

وی اظهار کرد: پیش از این مراکز مشاوره از نرخ‌های عمومی و به صورت غیر منضبط استفاده می‌کردند و اکنون این تعرفه به شکل اختصاصی و از سوی رئیس قوه قضائیه تعیین شده‌ است. در تعیین این نرخ و تعرفه‌ گذاری آیتم‌های متعددی لحاظ شده‌ است.

ابراهیمی با اشاره به اقدامات کارشناسی انجام شده برای تعرفه‌ گذاری عنوان کرد: یک تیم طی چند ماه کار کارشناسی، هزینه‌های ارائه خدمات مشاوره را در سراسر کشور متناسب با 400 حوزه قضائی بررسی کردند و با همکاری مرکز آمار ایران هزینه‌ های سال جاری در حوزه مسکن برای اجاره دفاتر خدمات مشاوره و هزینه‌های جاری و مصرفی مراکز برای اداره آنها توسط مشاوران استخراج شد و این هزینه‌ها متناسب با شهرها و مناطق متخلف دسته‌بندی شد.

سه سطح تعرفه مشاوره

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه عنوان کرد: در حال حاضر تعرفه برای سه سطح ارائه می‌شود؛ سطح اول تهران، سطح دوم استان‌های سطح دو و سطح سوم شامل استان‌های سطح سوم می‌شود.

وی افزود: استان‌های سطح دوم، شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، فارس، قزوین، قم، کرمانشاه، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان است.

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح_بندی و الگوی هزینه_ها

ابراهیمی خاطرنشان کرد: استان‌های سطح سوم، شامل استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گلستان و یزد است.

وی تصریح کرد: حق‌ المشاوره سایر شهرستان‌ها در هر یک از این سطح‌ بندی‌های اعلام شده، 20 درصد کمتر از نرخ مرکز هر استان است.

شاخصه‌ های تعرفه‌ گذاری مشاوره

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به شاخصه‌های تعرفه‌ گذاری یاد شده اذعان کرد: از جمله ویژگی‌های این تعرفه‌ گذاری که در میان سایر نهادهایی که خدمات مشاوره و روانشناختی ارائه می‌دهند آن را متمایز می‌کند، این است که کلیه تعرفه‌ها و حق‌ المشاوره‌ها با پشتوانه اقتصاد مراکز مشاوره و اقتصاد استان، مرکز و شهرستانی که در آن خدمات ارائه می شود در نظر گرفته شده است.

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه عنوان کرد: رئیس قوه قضائیه طی چند مرحله ملاحظات و نکات مد نظر خود را نسبت به این تعرفه‌ گذاری انجام داده است و در نهایت با ارشادات ایشان و به‌ منظور رعایت حال مراجعان، مقداری از پیشنهاد کارشناسی اولیه کاسته شد و تعرفه برای اجرا، ابلاغ شد.

پوشش خدمات معاضدتی

وی گفت: در این تعرفه‌ گذاری سعی شده که نسبت به اقشار ضعیف ملاحظه صورت گیرد. ابراهیمی در پایان بیان کرد: بر اساس دستور العمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده، فاقدین تمکن مالی و کسانی که از نظر اقتصادی امکان پرداخت حق‌ المشاوره را ندارند، تحت پوشش خدمات معاضدتی قرار خواهند گرفت و قوه قضائیه با معرفی که نسبت به فاقدین تمکن مالی خواهد داشت، هم از ناحیه خود خدمات معاضدتی و رایگان ارائه خواهد داد و هم با همکاری سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نسبت به ارائه خدمات رایگان به این افراد اقدام خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر به قسمت کلیپ حقوقی مراجعه کنید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، میتوانند آنرا برای شما تنظیم نمایند و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به ایشان، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار در زمینه دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *