تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح_بندی و الگوی هزینه_ها

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها

در این خبر با تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها، تعرفه خدمات، شاخصه‌ های تعرفه‌ گذاری مشاوره و پوشش خدمات معاضدتی آشنا شوید.

در صورت هرگونه سوال حقوقی و کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه

معاون مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه توسط رئیس قوه قضائیه خبر داد؛ بر این اساس به افراد فاقد تمکن مالی خدمات مشاوره‌ای معاضدتی و رایگان ارائه می‌شود.
حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی، معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از ابلاغ تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه توسط رئیس قوه قضائیه خبر داد.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار، در آذر ماه سال جاری تعرفه مشاوره و خدمات مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح‌بندی و الگوی هزینه‌ها از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح_بندی و الگوی هزینه_ها

تعرفه خدمات

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه خاطرنشان کرد: این تعرفه، شامل تمام خدماتی است که روان‌ شناسان، مشاوران حقوقی و مددکاران اجتماعی در کلیه کلینیک‌ها و مراکز وابسته به قوه قضائیه ارائه می‌دهند.

وی اظهار کرد: پیش از این مراکز مشاوره از نرخ‌های عمومی و به صورت غیر منضبط استفاده می‌کردند و اکنون این تعرفه به شکل اختصاصی و از سوی رئیس قوه قضائیه تعیین شده‌ است. در تعیین این نرخ و تعرفه‌ گذاری آیتم‌های متعددی لحاظ شده‌ است.

ابراهیمی با اشاره به اقدامات کارشناسی انجام شده برای تعرفه‌ گذاری عنوان کرد: یک تیم طی چند ماه کار کارشناسی، هزینه‌های ارائه خدمات مشاوره را در سراسر کشور متناسب با 400 حوزه قضائی بررسی کردند و با همکاری مرکز آمار ایران هزینه‌ های سال جاری در حوزه مسکن برای اجاره دفاتر خدمات مشاوره و هزینه‌های جاری و مصرفی مراکز برای اداره آنها توسط مشاوران استخراج شد و این هزینه‌ها متناسب با شهرها و مناطق متخلف دسته‌بندی شد.

سه سطح تعرفه مشاوره

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه عنوان کرد: در حال حاضر تعرفه برای سه سطح ارائه می‌شود؛ سطح اول تهران، سطح دوم استان‌های سطح دو و سطح سوم شامل استان‌های سطح سوم می‌شود.

وی افزود: استان‌های سطح دوم، شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، فارس، قزوین، قم، کرمانشاه، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: استان‌های سطح سوم، شامل استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گلستان و یزد است.

وی تصریح کرد: حق‌ المشاوره سایر شهرستان‌ها در هر یک از این سطح‌ بندی‌های اعلام شده، 20 درصد کمتر از نرخ مرکز هر استان است.

شاخصه‌ های تعرفه‌ گذاری مشاوره

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به شاخصه‌های تعرفه‌ گذاری یاد شده اذعان کرد: از جمله ویژگی‌های این تعرفه‌ گذاری که در میان سایر نهادهایی که خدمات مشاوره و روانشناختی ارائه می‌دهند آن را متمایز می‌کند، این است که کلیه تعرفه‌ها و حق‌ المشاوره‌ها با پشتوانه اقتصاد مراکز مشاوره و اقتصاد استان، مرکز و شهرستانی که در آن خدمات ارائه می شود در نظر گرفته شده است.

معاون مشاوران خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه عنوان کرد: رئیس قوه قضائیه طی چند مرحله ملاحظات و نکات مد نظر خود را نسبت به این تعرفه‌ گذاری انجام داده است و در نهایت با ارشادات ایشان و به‌ منظور رعایت حال مراجعان، مقداری از پیشنهاد کارشناسی اولیه کاسته شد و تعرفه برای اجرا، ابلاغ شد.

تعرفه مراکز مشاوره قوه قضائیه بر اساس سطح_بندی و الگوی هزینه_ها

پوشش خدمات معاضدتی

وی گفت: در این تعرفه‌ گذاری سعی شده که نسبت به اقشار ضعیف ملاحظه صورت گیرد.ابراهیمی در پایان بیان کرد: بر اساس دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده، فاقدین تمکن مالی و کسانی که از نظر اقتصادی امکان پرداخت حق‌ المشاوره را ندارند، تحت پوشش خدمات معاضدتی قرار خواهند گرفت و قوه قضائیه با معرفی که نسبت به فاقدین تمکن مالی خواهد داشت، هم از ناحیه خود خدمات معاضدتی و رایگان ارائه خواهد داد و هم با همکاری سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نسبت به ارائه خدمات رایگان به این افراد اقدام خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *