مهریه قبل و بعد نزدیکی

مهریه قبل و بعد نزدیکی

در این مقاله آشنا میشوید با: مهریه قبل و بعد نزدیکی، مهریه چیست، تعیین مهر در عقد نکاح، دادخواست مهریه قبل از دخول و طلاق و دریافت مهریه قبل از دخول. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مهریه چیست؟

مهریه، عبارت است از مالی که به موجب عقد نکاح دایم یا موقت، به ملکیت زن در آمده و او می تواند، در آن تصرف نموده و یا هر زمان که بخواهد، آن را مطالبه کند. مهریه، می تواند عندالمطالبه و حال باشد. در این صورت، باید، به محض تقاضای زوجه، پرداخت شود. یا عندالاستطاعه بوده و پرداخت آن، منوط به توانایی مالی زوج باشد.

برای مشاوره مهریه، می توانید با وکیل مهریه در تماس باشید.

هنگامی که زن و مردی، به عقد ازدواج یکدیگر در می آیند، معمولا پرداخت مالی، تحت عنوان مهریه یا صداق را حین عقد، مشخص می کنند. تعیین مهریه حین عقد نکاح، به این معنا است که مرد، متعهد می شود که هر زمان، زوجه اقدام به مطالبه مهریه خود نمود، آن را پرداخت نماید و این موضوع، ملازمه ای با درخواست طلاق یا جدایی آنها ندارد.

تعیین مهر در عقد نکاح

بر اساس ماده 1082 قانون مدنی، به محض اینکه زن و مردی به عقد ازدواج یکدیگر در آمدند، زن، مالک مهریه ای می شود که حین عقد نکاح، برای وی تعیین شده و مرد، مکلف به پرداخت آن می شود. البته، گفتنی است که تعیین مهریه در عقد نکاح دائم، برخلاف عقد موقت، اجباری و الزامی نیست.

مهریه قبل و بعد نزدیکی

اما اگر مهریه ای، حین عقد نکاح تعیین نشده باشد، پس از اینکه زوجین با هم رابطه زناشویی برقرار نموده و زوجه مهریه خود را مطالبه نمود، برای وی مهر المثل تعیین می شود که بر اساس جایگاه زن در جامعه و وضعیت خانوادگی او می باشد.

گاهی برخی از افراد، تصور می کنند که زن، تنها در صورتی می تواند مهریه خود را مطالبه کند که بخواهد از شوهر خود، طلاق بگیرد. اما این موضوع، اشتباه می باشد. و همانطور که گفته شد، به محض عقد، زن می تواند مهریه خود را مطالبه نماید.

درخواست مهریه قبل از دخول

اصولا زن، حتی قبل از دخول و نزدیکی، می تواند تمامی مهریه تعیین شده در سند ازدواج را مطالبه و دریافت نماید. و در حالت عادی میزان مهریه زن، قبل از دخول و نزدیکی، با میزان مهریه زن بعد از دخول و نزدیکی، تفاوتی ندارد.

برای مشاوره حقوقی مطالبه مهریه، می توانید با وکیل مهریه در تماس باشید.

پس میزان مهریه قبل از دخول و نزدیکی، کل مهریه تعیین شده است. و در این مورد فرقی می باشد در گرفتن کامل مهریه که توضیح می دهیم.

طلاق و دریافت مهریه قبل از دخول

در مورد میزان مهریه قبل از دخول و نزدیکی، یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که اگر زنی، قبل از دخول یا نزدیکی، قصد داشته باشد از شوهر خود طلاق بگیرد و در عین حال، مهریه خود را نیز مطالبه نماید، در این صورت، میزان مهریه وی، نصف می شود و نیمی از مهریه تعیین شده در قباله ازدواج، به وی تعلق خواهد گرفت.

به عبارت دیگر، اگر زن، بخواهد در دوران عقد و قبل از نزدیکی، از شوهر خود طلاق بگیرد، صرفا می تواند نیمی از مهریه را بگیرد. لازم به ذکر است که طلاق، قبل از نزدیکی را تحت عنوان طلاق بائن غیر مدخوله نام گذاری می نمایند. که در این نوع طلاق، مرد، امکان رجوع به زن در مدت عده را ندارد و زن، پس از طلاق، نیازی به نگه داشتن عده طلاق نخواهد داشت.

البته ممکن است که زن، قبل از وقوع رابطه زناشویی، تمامی مهریه خود را از همسرش مطالبه و دریافت نموده باشد. اما پس از مدتی قبل از این که رابطه زناشویی شکل بگیرد، اختلافاتی میان ایشان شکل گرفته و منجر به طلاق یا جدایی آنها شود. در این صورت، زن، باید نیمی از مهریه ای که دریافت کرده است را به شوهر بازگرداند. به دلیل این که رابطه زناشویی شکل نگرفته و زن، کل مهریه را از قبل، دریافت کرده است.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *