طلاق سالم

طلاق سالم

در این مقاله آشنا میشوید با: طلاق سالم، اولین اقدام برای طلاق، اگر زن تمکین نکند می تواند طلاق بگیرد؟ وکیل طلاق در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی طلاق، می توانید با وکیل طلاق در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره طلاق سالم

قسمت بیست و سوم رادیو حقوقی دادپویان طلاق سالم

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

طلاق سالم چیست؟

حقیقت امر این است که یک طلاق سلامت مانند ازدواج سلامت،احتیاج به تلاش دارد. بسیاری از ما به طور کلی آمادگی کار زیاد و تعهدی را که لازمه انجام یک طلاق محترمانه است نداریم. زوج‌ هایی که به صورت منطقی رفتار کرده‌اند.

طلاق سالم

بر روی این کار تلاش فراروان انجام داده‌اند. این به این معنی نیست که همسران جدا شده از هم عصبانی نبوده و ازدواجشان فاقد شور و هیجان بوده است. آن ها فقط خواستند که طلاقشان به یک میدان جنگ تبدیل نشود. شما نباید اجازه دهید که مقابل هم ایستادن و دلواسپی ناشی از بین رفتن جدی احساسات عاطفی، خانواده یا موقعیت آینده شما را تخریب کند. شما حق انتخاب دارید. (طلاق سالم)

برای مشاوره وکالت تلفنی، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

اولین اقدام برای طلاق

مطابق قانون فعلی کشور و مقررات فقهی، طلاق را در اختیار مرد قرار داده است و شوهر می تواند با شرایط طلاق زوجه که در قانون آمده است، یعنی پرداخت حقوق مالی زوجه و طی مراحل قانونی طلاق، دادخواست طلاق از مرد داده و به رغم مخالفت زوجه او را طلاق بدهد. اما بر عکس آن، زوجه برای گرفتن طلاق بدون رضایت شوهر راهی سخت و دشوار در پیش دارد.

پس پیشنهاد می شود تمام جنبه های این تصمیم مهم را در نظر بگیرید و در آخر اگر برای ادامه زندگی مشترکتان راهی به جز جدایی نداشتید تا حد امکان با از خود گذشتگی و با آرامش و توافقات لازم که دو طرف متحمل سختی و گرفتاری نشوید از راه قانونی اقدام به مورد طلاق نمایید.

آیا مرد می تواند زن را برای همیشه طلاق ندهد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت جواب خبر می باشد. برابر ماده 1130 قانون مدنی در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنان چه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود. (طلاق سالم)

تبصره ماده فوق در ادامه بیان می دارد عسر و حرج موضوع این ماده عبارت است از به وجود آمدن وضعیتی که ادامه‌ زندگی را برای زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن مشکل باشد. عسر و حرج مصادیق قابل احصا و مشخصی ندارد به طور کلی می توان هر مسئله ای را که ادامه زندگی مشترک را با سختی همراه کند مصداق عسر و حرج دانست.

اگر زن خودش طلاق بگیرد مهریه تعلق می گیرد؟

شرایط مهریه در صورت طلاق از طرف زن در قانون مشخص شده است. باید گفت مهریه حقی است که قانون برای زن در نظر گرفته، و با جاری شدن صیغه عقد، مهریه در تملک زن قرار می گیرد و می تواند هر زمان که خواست آن را مطالبه کند. (طلاق سالم)

اگر حق طلاق به زن سپرده شده باشد، گرفتن صداق به حدود اختیاراتی که در وکالتنامه قید شده است بستگی خواهد داشت. زمانی که درخواست طلاق از طرف زن و صداق و مسائل مربوط به آن مطرح شود، زن می تواند به وسیله اثبات عسر و حرج حکم طلاق را بگیرد، دادگاه درباره مقدار مهریه و قبول بذل آن با توجه به قانون جدید مهریه تصمیم گیری می کند، هرچند زن پیشنهادات خود را ارائه می دهد، اما تصمیم نهایی با دادگاه است.

اگر زن از شروط دوازده گانه مندرج در دفتر نکاح برای طلاق استفاده کرده باشد، خود او درباره قبول بذل مهریه و مقدار آن نظر خواهد داد و در اینجا راحت تر به صداق خود خواهد رسید و می تواند میزان بیشتری تعیین کند.

اگر زن تمکین نکند می تواند طلاق بگیرد؟

یکی از موارد مهمی که زن با استناد به آن از حق طلاق برخوردار می شود، اثبات عسر و حرج یا سختی غیر قابل تحمل در طول زندگی مشترک است که ادامه زندگی برای زن را همراه با مشقت نماید و تحمل چنین وضعیتی برای زن غیر قابل تحمل باشد. حکم قانونی مربوط به عسر و حرج زن برای طلاق در ماده 1130 قانون مدنی ذکر شده است که بر اساس این ماده:

در صورتی که دوام زندگی زناشویی موجب عسر و حرج زن باشد، وی می تواند به دادگاه مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنان چه عسر و حرج در دادگاه ثابت شود، دادگاه می تواند مرد را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار مرد به طلاق دادن میسر نباشد، زن به اذن دادگاه طلاق داده می شود و نیازی به اجازه مرد نیست.

اگر زن مهریه اش را ببخشد می تواند طلاق بگیرد؟

مهریه، آن مالی است که پس از وقوع عقد ازدواج در مالکیت زن قرار می‌گیرد (به مجرد عقد زن مالک مهر ‌می‌شود و ‌می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.) اما طلاق به معنای جدایی زوجین است که زن طی پروسه طلاق می‌تواند تقاضای پرداخت مهریه نماید.

و در پاسخ به این موضوع که با بخشیدن مهریه بتوان طلاق گرفت به طور کلی این مسئله مشکل دارد و درست نیست زیرا حق طلاق با مرد می باشد و در صورتی که زن بتواند عسر و حرج خویش را ثابت کند می تواند راهی برای جدایی و طلاق پیدا کند و در بخشیدن مهریه راهی برای سهولت در آن و جدایی می باشد که زن به مرد پیشنهاد می دهد در قبال جدایی و طلاق و همکاری از طرف مرد برای این امر زن مقداری از حق و حقوق و مهریه خویش را یا تمام آن را می بخشد، پس به طور کلی نمی توان گفت که با بخشیدن تمام مهریه زن می تواند از همسر خویش طلاق بگیرد.

وکیل طلاق در تهران

با توجه به این که در کشور ما طلاق یک مسئله مهم و گسترده است و افراد در صورت بروز کوچکترین مشکل در زندگی زناشویی تصمیم به طلاق می‌گیرند، استفاده از وکیل طلاق که در این زمینه دارای تخصص و تجربه است می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. در واقع وکیل طلاق فردی است که با تحصیل در رشته حقوق و کسب پروانه وکالت در زمینه طلاق و مسائل مربوط به آن دارای تخصص و تبحر خاصی است. از طرفی دارای روحیه منعطف و سازش دهنده بوده و تمام تلاش او جهت جلوگیری از طلاق و انسجام بنیان خانواده است.

در هر صورت وکیل در امر طلاق باید بکوشد که به بهترین نحو ممکن حقوق دو طرف را مدنظر قرار دهد و با توجه به تجربه و دانش خود بتواند در مورد حقوق موکل خود با نهایت تلاش آن موضوع را به نحو احسنت به سرانجام برساند.

و اما با توجه به گستردگی کلان شهری مثل تهران و با توجه به مراجع قضایی و دادگاه ها در هر منطقه از این شهر بزرگ پیشنهاد می کنیم از وکلای متخصص طلاق، در تهران مشورت و بهره بجویید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *