طلاق توافقی

طلاق توافقی

در این مقاله آشنا میشوید با: طلاق توافقی و شرایط و راه کارهای آن و مدارک، متن طلاق توافقی و هزینه طلاق توافقی. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جدایی و طلاق

همان طور که از اسم آن می آید این نوع جدایی و طلاق، از توافق دو طرف می آید یعنی اینکه وقتی زوجین، مرد وزن به هر دلیل و علتی به نتیجه می رسند که ادامه آن رابطه و زوجیت خوشایند نمی باشد و هیچ جوره نمی توانند هم دیگر را تحمل کنند و با هم کنار نمی آیند تصمیم به جدایی می گیرند.

حال قبل از ثبت و اقدام به درخواست می توانند کلیه توافقات اعم از مهریه اجرت المثل نفقه و حضانت فرزندان و هر چیزی که مد نظرشان می باشد را باهم به جمع بندی برسانند که در ضمان حضور و درخواست طلاق هیچگونه ابهام و تعارضی ما بینشان نباشد زیرا در حکم و دادنامه طلاق کلیه توافقات نوشته و ثبت می گردد ویک سری توافقات که مابین خودشان می باشد جدا گانه و قبل از صیغه طلاق مرتفع گردانند.

شرایط طلاق توافقی

در ابتدا باید این نکته را بگوییم که شرایط دادخواست طلاق توافقی با دادخواست های طلاق به درخواست زن و طلاق به درخواست مرد کمی متفاوت تر است و مهم ترین آن همان مراجعه به مراکز مشاوره و خانواده بهزیستی می باشد که زن و شوهر باید در جلسات این مرکز که معمولا 5 جلسه می باشد شرکت کنند و چه بسا که شاید در این مدت زمان و با مشاوره مراکز، زن و شوهر از تصمیم خود صرف نظر نمایند.

طلاق توافقی

و چنانچه زوجین هیچ گونه تمایلی به سازش نشان ندادند یکی از کارهای مشاوره این می باشد که توافق نامه ای که اعم از تمامی توافقات زوجین عبارتند از مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان، جهیزیه و یا هر توافق مالی و غیر مالی دو طرف را تنظیم می کند که به دادگاه باید برده شود. برای صدور طلاق ،زیرا این موضوع را مدنظر داشته باشید که در کل طلاق امری خداپسندانه و زیبا نیست. برای مشاوره حقوقی طلاق، میتوانید با وکیل طلاق در تماس باشید.

گاهی شاید بتوانیم با یک مشاوره یا میانجگری بتوانیم به طور کل ختمه به خیر کنیم پس مدنظرتان باشد همه مادر مقابل زندگی عزیزانمان مسوئل می باشیم.

که در این جا شاعر بزرگ جناب مولانا می فرماید: ما برای وصل کردن آمدیم نی برای فصل کردن

 مراحل طلاق توافقی

مرحله اول همان طور که گفتیم مشاوره می باشد. که زوجین باید در سامانه نوبت دهی مشاوره و غربالگری ثبت نام نمایند. و پس از مشخص شدن روز و ساعت و گذراندن مشاوره ها. و گرفتن برگه مشاوره تحت عنوان گواهی عدم انصراف از طلاق. که آن را در مرحله دوم به دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضاییه به همراه مدارک دیگر برده و سپس دادخواست طلاق توافقی را ثبت می نمایند.

که بعد از  ثبت آن  ابلاغیه به حساب کاربری آن ها اعم از روز و ساعت حضور در دادگاه اطلاع رسانی می شود.

اما مرحله سوم اینکه پس از حضور در دادگاه قاضی به دادخواست رسیدگی می نماید. و با توجه به توافقات رای خود را صادر می کند و به حساب کاربری زوجین ابلاغ می شود و پس از گذشتن مواعد قانونی که اگر به حکم و شرایط و توافقاتی در دادنامه ارسالی اعتراضی نداشته باشند.

و عدم بارداری زوجه هم محرض گردید. به مرحله چهارم که مراجعه به دفاتر ازدواج و طلاق می باشد. و ختبه صیغه طلاق خوانده می شود. و زوجین به طور قانونی و رسمی از هم جدا شده می شوند.

طلاق توافقی

در این جا باید به این نکته اشاره کرد گاهی به خاطر این مواعد و پروسه های اداری و رفت و آمدها و اختلال در کارهای روزمره و شغل طرفین و تسریع در کار نتوانند در جلسات حضور پیدا کنند. که راحت ترین و سریع ترین کار این می باشد. که با دادن وکالت به یک وکیل خبره و مجرب و آشنا به امر وکالت خانواده به تمامی فعالیت های روزانه خودتان با خیالی آسوده می رسید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی

شناسنامه و کارت ملی زوجین و کپی آن ها، سند ازدواج و عقدنامه، گواهی مشاوره مبنی برعدم انصراف از طلاق، نامه غربالگری مبنی بر عدم بارداری. برای مشاوره حقوقی طلاق، میتوانید با وکیل طلاق در تماس باشید.

هزینه طلاق توافقی

در کل هیچ فرقی بین دادخواست طلاق چه از طرف مرد باشد. و یا چه از طرف زن باشد و یا طلاق توافقی نمی کند. و هزینه های آن طبق قانون آیین دادرسی مدنی جزء دعاوی غیر مالی محسوب می شود.

اما در خصوص هزینه وکیل در این دادخواست طلاق توافقی با توجه به تجربه و پیگیری ها. کاملا بستگی به وکیل انتخابی و توافقات دو طرف دارد.

متن طلاق توافقی

بنام خدا

قرارداد حاضر فی مابین آقای…….. فرزند……. به شماره شناسنامه……… و شماره ملی ……. به نشانی ……………… و شماره تماس….. و سرکار خانم…… فرزند……. به شماره شناسنامه…….. و شماره ملی…….… به نشانی ……………… به شرح مواد آتی منعقد گردید.

• مهریه:
سرکار خانم…… تعداد……… سکه از مهریه خود را در قبال اجرای صیغه طلاق به آقای….. بذل می نماید و حق رجوع به مابذل را از خود سلب و ساقط می نماید.
توافق گردید آقای………. جمعاً مبلغ………. به سرکار خانم…….. به عنوان مهریه/ نفقه/ اجرت المثل «عنوان دقیق حقوق مالی که مقرر است به زوجه پرداخت شود» پرداخت نماید؛ که در همین خصوص مبلغ………..… به عنوان پیش پرداخت در دفتر ازدواج و طلاق و ماهیانه مبلغ….. به شماره حساب/ شماره کارت…………….. واریز نماید.
نکته: بذل مهریه می تواند نسبت به تمامی آن و یا نسبت به بخشی از آن باشد و زوجه الزامی به بذل کل مهریه خود در قبال اجرای صیغه طلاق ندارد.

• جهیزیه:
سرکار خانم…………… جهیزیه خود را مسترد نموده/ مسترد می نماید/ ادعایی در خصوص جهیزیه ندارد/ مبلغ………….. بابت جهیزیه و در قبال اجرای صیغه طلاق می گیرد.

طلاق توافقی

• نفقه:
سرکار خانم…………… در خصوص نفقه گذشته، حال و آینده و همچنین در خصوص اجرت المثل، و در قبال اجرای صیغه طلاق ادعایی ندارد/ نفقه خود را به مبلغ………… طبق پرنده کلاسه…. دریافت می نماید/ نفقه و اجرت المثل خود را دریافت نموده و پس از اجرای صیغه طلاق ادعایی در این خصوص ندارد.

• حضانت فرزندان:
در خصوص فرزندان مشترک به نام های……… و………، فرزندان تحت حضانت پدر/ مادر می باشند و می توانند در هر هفته و در روزهای ۵ شنبه و جمعه یا… از ساعت….. الی ….. با پدر/ مادر خود در ………… ملاقات داشته باشند.

• نفقه فرزندان:
نفقه فرزندان طبق توافق برای هرکدام مبلغ………… و جمعا…… …….تعیین گردید که با توجه به شرایط موجود در هر سال ۱۰درصد به مبلغ اضافه می گردد و آقای………… مکلف است در هر ماه این مبلغ را از طریق کارت به کارت به شماره کارت …………. و یا از طریق بانک به شماره حساب……………. واریز نماید و ادعای پرداخت از سوی آقا بدون وجود فیش به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد.

نکته: در خصوص افزایش نفقه نیز می توان یک شخص مشخص را به عنوان داور مشخص نمود.
طرفین در قبال اجرای صیغه طلاق کلیه پرونده های حقوقی و کیفری مطروحه نسبت به یکدیگر را در قبال اجرای صیغه طلاق مختومه می‌نمایند. «نام برده شود به اضافه شماره پرونده و شعبه»

مزایای گرفتن وکیل

از آنجایی که به طور کلی انجام کارهای دادگاه و پروسه های رفت و آمد آن و مشاوره آن ها کاری وقت گیر و پر دردسر می باشد. و گاهی به خاطر مشغله های کاری زوجین نمی توانند وقت زیادی صرف مراحل اداری و مشاوره آن کنند. در اینجا وکلا با دانش و تجربه خودشان به یاری شما می آیند. و این فرایند را باتجربه درخشان خودشان هرچه سریعتر  راه را برای شما هموار می کنند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، میتوانند آنرا برای شما تنظیم نمایند و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به ایشان، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار در زمینه دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *