خاطره حقوقی

خاطره حقوقی

در این مقاله آشنا میشوید با: خاطره حقوقی، خاطرات موسسه حقوقی دادپویان، داستان های حقوقی، خاطره پرونده قضایی. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره با وکیل، می توانید با وکیل پایه یک دادگستری در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره خاطره حقوقی

قسمت سی و ششم رادیو حقوقی دادپویان خاطره حقوقی

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

خاطره حقوقی

یقینا هر کسی در هر سمت و جایگاه و هر شغلی که باشد و در موقیعت های مختلفی می تواند روزهای پر فراز و نشیبی را که می گذراند و آن حوادث خوب یا نا خوشایندی که برایش اتفاق می افتد در گوشه ای از ذهن خود نگاه دارد و از آن به عنوان خاطره یاد کند و برای دوستان و نزدیکان خود بازگو نماید و حال و هوای آن روزها برای خودش هم نیز مجدد در ذهنش تداعی می شود به طور مثال دیدید کسانی که سربازی رفته اند تا ایام پیری خودشان هم چنان خاطراتی را بازگو می کنند گویا به جای دو سال سربازی  سی و دو سال سربازی رفته اند، پس هر شخصی می تواند در هر جایگاهی خاطراتی را برای دیگران بگوید.

برای مشاوره حقوقی با وکیل، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

و اما موضوع بحث شیرین ما خاطرات حقوقی است هر چند که محکمه و قانون که برای احیای حق و مبارزه با ظلم می باشد و از یک نوع جایگاه بسیار جدی و کمی خشک برخوردار است ولیکن گاهی به یک موردهای بسیار جالب و خنده دار برخواهیم خورد که خودش می تواند به نوعی خاطره باشد سوای از خاطرات و تجربیات بسیار هولناک مثلا خاطرات جریانات کیفری و جنایی که وکیل یا قاضی یا بازپرس و هرشخصی که در این موارد از جرایم کار می کند نیاز به روحیاتی بسیار قوی و کمی محکم تر را می طلبد، ولیکن خوب در ذهن انسان بعضی از این خاطرات شاید خیلی ناخوشایند می ماند و به اقتضای کار و وظایف محوله است که کاریش هم نمی توان کرد.

اما از بحث خودمان دور نشیم خاطره حقوقی، هر شخصی اعم از وکیل یا موکل یا مجریان قانون می توانند از پرونده یا موضوع حقوقی که برایشان رقم خورده خاطره ای که در ذهنشان به جا مانده و گاهی بازگو کردن این خاطرات برای دیگران می تواند به نوعی تجربه و یا پندی و هوشیاری در تصمیمات آن ها بر جای بگذارد که اگر از دیدگاه مثبت به این قضایای بنگریم بسیار سودمند و مفید می باشد.

نمایش ویدیو درباره خاطره حقوقی دو

خاطرات موسسه حقوقی دادپویان

وقتی از خاطرات موسسه صحبت می کنیم احتمالا از موکلینمون باید بگیم و اتفاقایی که برای اونا میفته ولی امسال یه اتفاق عجیب برای خود موسسه افتاد. حدود ساعت 11 شب برای بردن پرونده ها و بررسی کارای فردا به موسسه اومدیم تا پرونده هامون رو چک کنیم و کارای روز بعدو مرتب کنیم. وارد ساختمون شدیم و دیدیم چراغ ها خاموشه و برق رفته. از پله ها بالا اومدیم و به طبقه دوم رسیدیم. دیدیم در واحد شکسته و باز شده.

تو همین اوضاع بودیم که 6 نفر سیاه پوش با نقاب و چراغ قوه از طبقه بالا بهمون حمله کردن و با شمشیر و قمه ما رو به داخل واحد بردن. خب طبیعی بود که فقط باید سکوت می کردیم و گوش می دادیم تا ببینیم قرار چه اتفاقی بیفته، بهتون توصیه می کنم اگه خدایی نکرده با سارقین مسلح روبرو شدید مقاومتی نکنید. چون هر آن احتمال داره با یه ضربه چاقو کار از کار بگذره. خداروشکر چیزی از موسسه سرقت نشد ولی کاملا با جرم سرقت مسلحانه آشنا شدیم.

داستان های حقوقی

وقتی برام ابلاغیه دادسرا اومد مبنی بر منع تعقیب خیلی تعجب کردم. متن قرار هم نبود و حسابی ذهنمو درگیر کرده بود. با خودم گفتم من شخصا پرونده ای نداشتم و جرمی علیه ام و به نفعم اتفاق نیفتاده که ابلاغیه منع تعقیب صادر شده باشه. خلاصه بعد چند روز که فرصت کردم و رفتم دادسرا و پرونده رو خوندم با بهت و حیرت عجیبی مواجه شدم و نظم و دقت سیستم قضائی که چقدر دادسراها و دادگاه های ما منظمه و رسیدگی به سرعت انجام میشه منو شگفت زده کرد.

داستان پرونده این بود که موبایلمو پنج سال پیش سرقت کرده بودن و من شکایت کردم و پرونده به اداره آگاهی رفت و تحقیقات شد و دیگه ابلاغی برام نیومد و دادسرا هم احتمالا حضور منو لازم نمیدید و خبری نشد تا این که بعد پنج سال به این نتیجه رسید که دلیلی بر سرقت وجود نداره و قرار منع تعقیب صادر کرد. گرچه هنوز موبایلم پیدا نشده و خبری هم از سارق نیست.

خاطره پرونده های قضایی 

وکالت یکی از جذابیتاش خاطره هایی که به یاد آدم میمونه و احتمالا خیلی از وکلا به خاطر همین خاطره ها تو وکالت دوام آوردن !!! خوب و بدشم خیلی مهم نیست. این جذابیت همین خاطره هاست که برای وکلا موندگاره.

یادمه تو سامانه ثنا برام ابلاغ اومد که ظرف پنج روز بیا شعبه بازپرسی به اتهام انتقال مال غیر. نمیدونستم چه مال غیری رو منتقل کردم ولی یقین داشتم نقل و انتقالی انجام نداده بودم. وارد شعبه که شدم بازپرس با تشر گفت وثیقه اوردی یا نه؟ گفتم لازم نبود.

چند تا لیچار که بارم کرد بهش گفتم من وکیلم و نقل و انتقالی انجام ندادم. بازپرسم که اول با غرور قضائی صحبت می کرد و نمی ذاشت پرونده رو بخونم یه نگاه کرد و اسم شاکی رو گفت. تو ذهنم که مرور کردم فهمیدم خوانده یکی از دعاوی من بوده که اطلاعات موکلم رو نداشته برای همین اطلاعات منو به عنوان متهم داده و من شدم متهم پرونده. بازپرس که موضوع رو فهمید با موضوع کنار اومد و دعوی رو رد کرد ولی خاطره جالبی برام به جا گذاشت.

نمایش ویدیو درباره خاطره حقوقی سه

خاطرات سفر وکیل موسسه حقوقی دادپویان 

موسسه حقوقی دادپویان یکی از تلاش هاش اینه که تو همه استان ها و شهرستان های ایران بتونه به مخاطباش خدمات حقوقی بده گرچه برای این کار به میدون مین بره. وقتی تو قصر شیرین پرونده داشتیم باید برای کارشناسی زمینای مزروعی می رفتیم سمت مرز ایران و عراق. دیدیم بعضی کارشناس ها این پا اون پا میکنن که نیان.

نمی دونستیم داستان این زمین ها چیه که انقدر سختشونه. خلاصه دادگاه قرار کارشناسی صادر کرده بود و برای کارشناسی باید وکلای موسسه و کارشناس ها میومدن. وقتی رسیدیم دم زمین دیدیم تابلو نوشته منطقه مین گزاری شده، مواظب باشی. تازه اون موقع بود که فهمیدیم چرا کارشناس های منطقه میترسیدن بیان برای کارشناسی.

بهترین وکیل تهران

وقتی صحبت از وکیل و بهترین وکیل می شود باید مد نظر قرار داد که مباحث حقوقی از گستردگی و دامنه زیادی برخوردار هست و الان با توجه به تخصصی شدن جرایم و مراجع قضایی نمی توان گفت که یک وکیل در تمام زمینه ها نمره احسنت را داره چون هر وکیل نهایتا تو چندتا زمینه می تونه خوش بدرخشه و مثل حرفه پزشکی به طور مثال دکتر چشم پزشک با جراح مغز یا دندانپزشک هر کدام به طور جداگانه کار مختص و منحصر به فرد خودشون رو انجام میدن.

مثلا: دکتر دندانپزشک نمی تونه بره تو اتاق جراحی و چشم رو عمل کنه هر کس در حیطه تخصصی خودش وارد هست و وکالت هم تقریبا تو موضوعات مختلف به سمت تخصصی شدن می ره موسسه حقوقی دادپویان تیمی بسیار قوی و با سابقه و با تجارب ارزنده از بهترین وکیل های تهران رو دور خودش جمع کرده تا بتونه تو هر زمینه ای پاسخ گوی موکلینش باشه و راهی دقیق و سریع و منطقی را پیش پای موکلینش بزاره.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *