ضرب و جرح با چماق

ضرب و جرح با چماق

در این مقاله آشنا میشوید با: ضرب و جرح با چماغ، دیه ضرب و جرح، درگیری با سلاح ئسرد، وکیل ضرب و جرح، چماغ در دعوا، مجازات حمل سلاح سرد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو درباره ضرب و جرح با چماغ

طنز حقوقی دادپویان ضرب و جرح با چماق

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

ضرب و جرح با چماق

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد و چماق رو سوال کنه که یکی از دوستاش با فردی دعواش شده. میدونید چقدر دیه باید بده؟

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

دیه ضرب و جرح

در قانون، برای هریک از این موارد دیه‌ای مقرر شده است که مجرم باید آن را به بزه دیده پرداخت کند.

دیه صدماتی که موجب تغییر رنگ پوست می‌شود در قانون مجازات اسلامی به شرح ذیل است:

  1. سیاه شدن پوست صورت: شش هزارم دیه کامل.
  2. کبودشدن آن: سه هزارم دیه کامل.
  3. سرخ شدن آن: یک و نیم هزارم دیه کامل.
  4. تغییر رنگ پوست سایر اعضا، حسب مورد، نصف مقادیر مذکور در فوق.

در این زمینه، بین این که عضو دارای دیه تعیین‌ شده باشد یا نباشد، فرقی نیست.

همچنین بین تغییر رنگ تمام یا قسمتی از عضو و نیز بقا یا زوال اثر آن فرقی وجود ندارد.

صدمه‌ای که موجب تورم بدن، سر یا صورت شود ارش نام دارد و چنانچه علاوه بر تورم، موجب تغییر رنگ پوست نیز بشود، حسب مورد، دیه و ارش تغییر رنگ به آن افزوده می‌شود.

منظور از ارش، مقدار مالی است که به عنوان جبران خسارت مالی یا بدنی پرداخت می‌شود و در قانون برای آن اندازه‌ای مشخص نشده است.

برای مشاوره ضرب و جرح، می توانید با وکیل ضرب و جرح در تماس باشید.

درگیری با سلاح سرد

سلاح سرد به هر نوع سلاحی که برای دفاع یا تهاجم مورد استفاده قرار بگیرد شناخته می شود اما در قانون تعریف مشخصی از سلاح سرد نشده است و در مواردی که قانون ساکت می باشد باید در آئین نامه ها یا بخش نامه ها تعریف را جستجو کنیم.

به موجب «آئین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز سلاح سرد وسایل ،آلات و ادواتی است که بر خلاف اسلحه های گرم در اثر استفاده صدا، شعله و حرارت ایجاد نمی کند و اصابت آنها به بدن منجر به ایجاد پارگی، خونریزی، از کار افتادن موقت یا دائم اعضا و در نهایت آسیب جسمی و روحی یا فوت می شود» البته همان طور که گفته شده در ماده 617 قانون مجازات اسلامی مجازات آن را تعیین نموده است و صرفا بر اساس آئین نامه دادرس می تواند تفاوت سلاح گرم را از سلاح سرد تشخیص دهد.

به موجب ماده617 قانون مجازات اسلامی هر کس به وسیله چاقو یا هر نوع اسلحه دیگر تظاهر به قدرت نمایی کند یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از شش ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و جرح عمدی در منازعات مسلحانه و دعاوی رایج قابل طرح در دادسرا از حقوق و منافع شما دفاع می نماید.

منازعات بسیاری در محیط های کاری، خانوادگی و همسایگی منتهی به ضرب و جرح گشته و غالبا منتهی به تشکیل پرونده در محاکم دادگستری می گردد، حضور و اخذ مشاوره از وکلای دادگستری متخصص در زمینه پرونده های ضرب و جرح عمدی می تواند از تضییع حق اصحاب دعوا جلوگیری نماید.

دفاع از پرونده های منازعه و ضرب و جرح عمدی و غیر عمدی احتیاج به تجربه وکالت در زمینه فوق می باشد چرا که پس از طرح شکایت در دادسرای صالح غالبا طواری دادرسی اقدامات حقوقی متناسبی می طلبد که محتاج به دانش حقوقی و تجربه عملی وکالت در این زمینه می باشد.

چماغ در دعوا

چماغ همان چوبدستی سرکلفت می باشد و از آن تحت عنوان گرز، عمود، کوپال، عصا، باتون، چوب پاسبان هم یاد می شود که امروزه در دعوا و نزاع ها استفاده می گردد.

برای ضرب و جرح و دیه، می توانید با وکیل ضرب و جرح و دیه در ارتباط باشید.

آیا چماق سلاح سرد است

اما در پاسخ به این سوال که آیا چماغ سلاح سرد است ابتدا باید سلاح گرم را مشخص کنیم که در عرف و قانون می گوید هر سلاحی که با شعله و صدا و حرارت باشد و سلاح های ناریه، که فشنگ آ ن ها دارای پوکه و مرمی است و قدرت شلیک آن ها به وسیله باروت یا سایر مواد منفجره است سلاح گرم محسوب می شود.

انواع سلاح های دیگر نظیر چاقو، زنجیر، قمه، پنجه بوکس، افشانه های خواب آور، شوکر نام برد هرگونه چماغ چوب دستی و هر چیزی که خصوصیات سلاح گرم را نداشته باشد جزو دسته صلاح های سرد محسوب می شود.

نمونه شکواییه ضرب و جرح عمدی و مطالبه دیه

ضرب و جرح، زمانی محقق می شود که کسی عمدا شخص دیگری را مورد ضرب و جرح قرار دهد. این عمل می تواند در اشکال گوناگون تحقق پیدا کند، اما مسئله ای که دارای اهمیت می باشد، نتیجه این اقدام است. مطابق قانون، اگر شخصی، دیگری را مورد ضرب و جرح قرار دهد و در نتیجه این عمل، شخص مورد نظر، دچار مشکلاتی، از جمله آسیب، نقصان یا از کارفتادگی شود، در صورتی که امکان قصاص وجود نداشته باشد، مرتکب به مجازات مقرر در قانون محکوم می شود.

بنابر این، شخصی که مورد ضرب و جرح قرار گرفته و از آثار آن متضرر شده است، می تواند با تکمیل فرم دعوا یا همان برگ شکوائیه، اقدام به شروع روند شکایت، از مرتکب نماید. فرمی که در این قسمت مشاهده می کنید، فرم خام شکایت نامه است که باید توسط شاکی تکمیل شود.

ضرب و جرح با چماغ

مجازات حمل سلاح سرد در قانون سال ۱۴۰۰

وارد کردن هر گونه اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل به کشور، خارج کردن آن ها از کشور، تولید، مونتاژ، نگهداری، حمل، پخش، تعمیر و هر نوع معامله آن ها بدون مجوز مراجع ذی صلاح جرم به حساب می آید و فردی که به این جرم مرتکب شود به مجازات ذکر شده در این قانون محکوم می شود.

برای مشاوره حقوقی دیه، می توانید با وکیل دیه در ارتباط باشید.

در ماده 6 مجازات این گونه جرم نیز مشخص شده است و به همین دلیل هر فردی به طور غیر مجاز سلاح سردی را خریداری نماید و یا آن را نگه داری و یا حمل کند و یا هر معامله دیگری را با آن انجام دهید، محکوم به حبس از 91 روز تا شش ماه و یا محکوم به جزای نقدی از ده میلیون تا بیست میلیون ریال می شود. البته در صورتی که موضوع جرم این ماده بیش از یک قبضه و یا قطعات تاثیر گذار از چند قبضه باشد مجازات مرتکب برحسب مورد یک درجه شدیدتر خواهد شد.

مجازات ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد

در صورتی که فردی برای ضرب و جرح از سلاح سرد استفاده کند بسته به اینکه جنایت او عمدی باشد و یا غیر عمدی به قصاص یا پرداخت دیه و حبس تعزیری محکوم می شود همچنین براساس تبصره ماده 614 قانون مجازات اسلامی اگر مرتکب آسیب های شدید مندرج در ماده 614 را وارد نکرده باشد ولی از چاقو و سلاح سرد استفاده کرده باشد مرتکب به سه ماه تا یکسال حبس محکوم می شود. 

نکته:حمل سلاح سرد اگر صرفا برای درگیری و نزاع باشد مرتکب علاوه بر محکومیت به دیه یا قصاص در صورت عمدی یا غیر عمدی بودن جنایت به مجازات مندرج در تبصره ماده 617 نیز محکوم خواهد شد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *