ضرب و جرح با چماق

ضرب و جرح با چماق

نمایش ویدیو درباره ضرب و جرح با چماغ دادپویان

طنز حقوقی دادپویان ضرب و جرح با چماق

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

ضرب و جرح با چماق

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد و چماق رو سوال کنه که یکی از دوستاش با فردی دعواش شده. میدونید چقدر دیه باید بده؟

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

مجازات ضرب و جرح

اگر کسی اقدام به ضرب و جرح عمدی فردی کند که این امر منجر به ایجاد آسیب و شکستگی و یا نقص عضو فرد شود، مجازات آن قصاص است .در صورت این که شرایط قصاص متهم مهیا نباشد، متهم به ۲ تا ۵ سال حبس و یا پرداخت دیه به شاکی پرونده می شود.

در رابطه با جنبه عمومی این جرم باید گفت بستگی به این امر دارد که این عمل به چه میزان در جامعه باعث ایجاد رعب و وحشت عمومی شود. مطابق با آن قاضی برای آن مجازات تعیین می کند.

دیه ضرب و جرح

در قانون، برای هریک از این موارد دیه‌ای مقرر شده است که مجرم باید آن را به بزه دیده پرداخت کند.

دیه صدماتی که موجب تغییر رنگ پوست می‌شود در قانون مجازات اسلامی به شرح ذیل است:

  1. سیاه شدن پوست صورت: شش هزارم دیه کامل.
  2. کبودشدن آن: سه هزارم دیه کامل.
  3. سرخ شدن آن: یک و نیم هزارم دیه کامل.
  4. تغییر رنگ پوست سایر اعضا، حسب مورد، نصف مقادیر مذکور در فوق.

در این زمینه، بین این که عضو دارای دیه تعیین‌ شده باشد یا نباشد، فرقی نیست.

همچنین بین تغییر رنگ تمام یا قسمتی از عضو و نیز بقا یا زوال اثر آن فرقی وجود ندارد.

صدمه‌ای که موجب تورم بدن، سر یا صورت شود ارش نام دارد و چنانچه علاوه بر تورم، موجب تغییر رنگ پوست نیز بشود، حسب مورد، دیه و ارش تغییر رنگ به آن افزوده می‌شود.

منظور از ارش، مقدار مالی است که به عنوان جبران خسارت مالی یا بدنی پرداخت می‌شود و در قانون برای آن اندازه‌ای مشخص نشده است.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

درگیری با سلاح سرد

سلاح سرد به هر نوع سلاحی که برای دفاع یا تهاجم مورد استفاده قرار بگیرد شناخته می شود اما در قانون تعریف مشخصی از سلاح سرد نشده است و در مواردی که قانون ساکت می باشد باید در آئین نامه ها یا بخش نامه ها تعریف را جستجو کنیم.

به موجب«آئین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز سلاح سرد وسایل ،آلات و ادواتی است که بر خلاف اسلحه های گرم در اثر استفاده صدا، شعله و حرارت ایجاد نمی کند و اصابت آنها به بدن منجر به ایجاد پارگی، خونریزی، از کار افتادن موقت یا دائم اعضا و در نهایت آسیب جسمی و روحی یا فوت می شود» البته همان طور که گفته شده در ماده 617 قانون مجازات اسلامی مجازات آن را تعیین نموده است و صرفا بر اساس آئین نامه دادرس می تواند تفاوت سلاح گرم را از سلاح سرد تشخیص دهد.

به موجب ماده617 قانون مجازات اسلامی هر کس به وسیله چاقو یا هر نوع اسلحه دیگر تظاهر به قدرت نمایی کند یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از شش ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و جرح عمدی در منازعات مسلحانه و دعاوی رایج قابل طرح در دادسرا از حقوق و منافع شما دفاع می نماید.

منازعات بسیاری در محیط های کاری، خانوادگی و همسایگی منتهی به ضرب و جرح گشته و غالبا منتهی به تشکیل پرونده در محاکم دادگستری می گردد، حضور و اخذ مشاوره از وکلای دادگستری متخصص در زمینه پرونده های ضرب و جرح عمدی می تواند از تضییع حق اصحاب دعوا جلوگیری نماید.

دفاع از پرونده های منازعه و ضرب و جرح عمدی و غیر عمدی احتیاج به تجربه وکالت در زمینه فوق می باشد چرا که پس از طرح شکایت در دادسرای صالح غالبا طواری دادرسی اقدامات حقوقی متناسبی می طلبد که محتاج به دانش حقوقی و تجربه عملی وکالت در این زمینه می باشد.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

چماغ در دعوا

چماغ همان چوبدستی سرکلفت می باشد و از آن تحت عنوان گرز، عمود، کوپال،عصا، باتون، چوب پاسبان هم یاد می شود که امروزه در دعوا و نزاع ها استفاده می گردد.

آیا چماق سلاح سرد است

اما در پاسخ به این سوال که آیا چماغ سلاح سرد است ابتدا باید سلاح گرم را مشخص کنیم که در عرف و قانون می گوید هر سلاحی که با شعله و صدا و حرارت باشد و سلاح های ناریه، که فشنگ آ ن ها دارای پوکه و مرمی است و قدرت شلیک آن ها به وسیله باروت یا سایر مواد منفجره است سلاح گرم محسوب می شود.

ژس انواع سلاح های دیگر نظیر چاقو، زنجیر، قمه، پنجه بوکس، افشانه های خواب آور، شوکر نام برد هرگونه چماغ چوب دستی و هر چیزی که خصوصیات سلاح گرم را نداشته باشد جزو دسته صلاح های سرد محسوب می شود.

نمونه شکواییه ضرب و جرح عمدی و مطالبه دیه

ضرب و جرح، زمانی محقق می شود که کسی عمدا شخص دیگری را مورد ضرب و جرح قرار دهد. این عمل می تواند در اشکال گوناگون تحقق پیدا کند، اما مسئله ای که دارای اهمیت می باشد، نتیجه این اقدام است. مطابق قانون، اگر شخصی، دیگری را مورد ضرب و جرح قرار دهد و در نتیجه این عمل، شخص مورد نظر، دچار مشکلاتی، از جمله آسیب، نقصان یا از کارفتادگی شود، در صورتی که امکان قصاص وجود نداشته باشد، مرتکب به مجازات مقرر در قانون محکوم می شود.

بنابر این، شخصی که مورد ضرب و جرح قرار گرفته و از آثار آن متضرر شده است، می تواند با تکمیل فرم دعوا یا همان برگ شکوائیه، اقدام به شروع روند شکایت، از مرتکب نماید. فرمی که در این قسمت مشاهده می کنید، فرم خام شکایت نامه است که باید توسط شاکی تکمیل شود.

ضرب و جرح با چماغ

مجازات حمل سلاح سرد در قانون سال ۱۴۰۰

وارد کردن هر گونه اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل به کشور، خارج کردن آن ها از کشور، تولید، مونتاژ، نگهداری، حمل، پخش، تعمیر و هر نوع معامله آن ها بدون مجوز مراجع ذی صلاح جرم به حساب می آید و فردی که به این جرم مرتکب شود به مجازات ذکر شده در این قانون محکوم می شود.

در ماده 6 مجازات این گونه جرم نیز مشخص شده است و به همین دلیل هر فردی به طور غیر مجاز سلاح سردی را خریداری نماید و یا آن را نگه داری و یا حمل کند و یا هر معامله دیگری را با آن انجام دهید، محکوم به حبس از 91 روز تا شش ماه و یا محکوم به جزای نقدی از ده میلیون تا بیست میلیون ریال می شود. البته در صورتی که موضوع جرم این ماده بیش از یک قبضه و یا قطعات تاثیر گذار از چند قبضه باشد مجازات مرتکب برحسب مورد یک درجه شدیدتر خواهد شد.

مجازات ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد

در صورتی که فردی برای ضرب و جرح از سلاح سرد استفاده کند بسته به اینکه جنایت او عمدی باشد و یا غیر عمدی به قصاص یا پرداخت دیه و حبس تعزیری محکوم می شود همچنین براساس تبصره ماده 614 قانون مجازات اسلامی اسلامی اگر مرتکب آسیب های شدید مندرج در ماده 614 را وارد نکرده باشد ولی از چاقو و سلاح سرد استفاده کرده باشد مرتکب به سه ماه تا یکسال حبس محکوم می شود.
نکته:حمل سلاح سرد اگر صرفا برای درگیری و نزاع باشد مرتکب علاوه بر محکومیت به دیه یا قصاص در صورت عمدی یا غیر عمدی بودن جنایت به مجازات مندرج در تبصره ماده 617 نیز محکوم خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به ضرب و جرح با چماق، مطالبه دیه ضرب و جرح مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

رزرو وقت در واتساپ

به واتساپ دادپویان پیام دهید تا کارشناسان وقت مشاوره حقوقی برای شما تنظیم کنند.
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *