خرید حبس تعزیری

خرید حبس تعزیری

در این مقاله آشنا میشوید با: خرید حبس تعزیری، جهات تخفیف حبس تعزیری، انواع حبس تعزیری، مبلغ خرید حبس، وکیل حبس تعزیری در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی کیفری، می توانید با وکیل کیفری تهران در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره خرید حبس تعزیری

طنز حقوقی دادپویان خرید حبس تعزیری

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

خرید حبس تعزیری چگونه است؟

مجازات حبس قابل خرید و فروش نیست ولیکن آن چه که در میان عوام، خرید حبس تلقی می شود، جایی است که مجازات حبس را تبدیل به جزای نقدی می نمایند.

قانون گذار در تصویب قانون مجازات ۱۳۹۲ بسیاری از کاستی های قانون سابق را جبران نموده و نهادهایی در کاهش مجازات حبس پیش بینی نموده و نهادهایی که بیشتر نتیجه فعالیت جرم شناسان بوده در قانون آورده اند.

طبق ماده ۳۷ قانون مجازات اسلامی ۹۲ در صورت وجود یک یا چند جهت از جهات تخفیف، دادگاه می تواند مجازات تعزیری را به نحوی که به حال متهم مناسب تر باشد تقلیل دهد.

برای مشاوره وکالت تلفنی، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

جهات تخفیف حبس تعزیری

حبس تعزیری برخلاف حبس حدی قابلیت تخفیفی دارد .برای این که مرکتب بتواند از این امتیاز برخوردار شود باید یک یا چند مورد از شرایط زیر را دارا باشد:

خرید حبس تعزیری

  • رضایت شاکی یا مدعی خصوصی را جلب کند.
  • به نحو موثری در شناسایی شرکا یا معاونان، تحصیل ادله یا کشف اموال و اشیاء حاصله از جرم یا به ‌کار رفته برای ارتکاب آن همکاری کند.
  • اوضاع و احوال خاصی سبب شده باشد که او مرتکب جرم شده باشد. مثل: رفتار یا گفتار تحریک‌ آمیز بزه‌ دیده یا وجود انگیزه شرافت مندانه در ارتکاب جرم.
  • متهم قبل از تعقب اجرم را اعلام کند یا اقرار او در حین تعقیب و رسیدگی موثر باشد.
  • متهم نادم باشد یا این که دارای حسن سابقه و وضعیت خاص جسمانی باشد.
  • متهم در تخفیف آثار جرم یا جبران زیان تلاش کند.
  • ضرر و زیان ناشی از جرم متهم خفیف باشد.
  • مداخله و همکاری متهم به عنوان شریک یا معاون ضعیف باشد.

انواع حبس تعزیری

درجات هشت گانه حبس تعزیری براساس شدت و نوع جرم در قانون در نظر گرفته می شود.

حبس تعزیری درجه یک: حبس تعزیری درجه یک اگر مجازات مجرم از نوع تعزیری درجه باشد به بیش از ۲۵ سال حبس محکوم می شود.

حبس تعزیری درجه دو: حبس بیش از ۱۵ تا ۲۵ سال مستوجب حبس درجه ۲ تعزیری است.

حبس تعزیری درجه سوم: این درجه، به معنای حبس از ۱۰ تا ۱۵ سال است.

حبس تعزیری درجه چهار: این نوع  حبس معادل ۵ تا ۱۵ سال زندان می باشد.

حبس تعزیری درجه پنج: مدت حبس تعزیری درجه ۵ از ۲ تا ۵ سال است.

حبس تعزیری درجه شش: حبس بیش از ۶ ماه تا ۲ سال مشمول حبس درجه ۶ نوع تعزیری است.

حبس تعزیری درجه هفت: از ۹۱ روز تا شش ماه زندان درجه ۷ محسوب می‌شود.

حبس تعزیری درجه هشت: مجازات جرایم مستوجب و حبس درجه ۸ تعزیری، حبس تا سه ماه است. (طنز حقوقی دادپویان خرید حبس تعزیری)

خرید حبس تعلیقی

با استناد به ماده ۴۱ قانون مجازات اسلامی، اگر فردی به پانزده سال حبس تعزیری یا کمتر از آن محکوم شود، قاضی این اختیار را دارد که بخش از این حبس و یا حتی تمام آن را برای مدت زمان از یک سال تا پنج سال مورد تعلیق قرار دهد.

معلق کردن حبس در این شکل به آن معنی است که فرد محکوم به جای انتقال به زندان و اجرای حکم، آزاد خواهد شد.

اگر در مدت زمان تعلیق حکم یعنی این یک تا پنج سال فرد خاطی جرم دیگری مرتکب نشود، حکم حبس صادر شده از وی برداشته خواهد شد و در سابقه کیفری وی نیز آورده نمی‌شود.

اما اگر این فرد در مدت تعلیق حکم حبس مرتکب دیگری شود و مدت زمان حبس تازه ای برای او در دادگاه صادر گردد، وی محکوم به تحمل هر دو حکم حبس خواهد بود و تعلیق برداشته می‌شود.

طبق ماده ۴۶ قانون مجازات اسلامی؛ در جرایم تعزیری درجه سه تا هشت دادگاه می‌تواند در صورت وجود شرایط مقرر برای تعویق صدور حکم، اجرای تمام یا قسمتی از مجازات را از یک تا پنج سال معلق نماید. دادستان یا قاضی اجرای احکام کیفری نیز پس از اجرای یک‌ سوم مجازات می‌تواند از دادگاه صادر کننده حکم قطعی، تقاضای تعلیق نماید.

هم چنین محکوم می‌تواند پس از تحمل یک‌ سوم مجازات، در صورت دارا بودن شرایط قانونی، از طریق دادستان یا قاضی اجرای احکام کیفری تقاضای تعلیق نماید. تعلیق در مجازات حبس به این معناست که حبس درجه ۳ تا ۸ در صورت وجود جهات مقرر در تعویق حکم اجرای مجازات را یک تا پنج سال معلق کنند.

خرید حبس تادیبی

تادیب در لغت به معنای تنبیه، اصلاح، تربیت و ادب کردن می باشد و در اصطلاح عرفی، همان سر به راه آمدن فرد می باشد.

در حال حاضر حبس تادیبی از قانون مجازات نسخ (حذف شده) شده است، زیرا مجازات حبس تادیبی مربوط به قانون مجازات سابق (1304) بود.

مدت مجازات حبس تادیبی، در قسمت اخیر ماده 12 قانون مجازات اسلامی سابق، بین 15 روز تا 3 سال می باشد.

خرید حبس ابد

که در این حکم متهم و شخص باید تا پایان عمر خود در زندان بماند و باقی زندگی خود را در زندان سپری کند. این مجازات معمولا برای کسانی در نظر گرفته می شود که بزرگترین جرم را مرتکب شده باشند، مانند: قتل عمد، قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر و دیگر دزدی هایی که با آدم کشی و آسیب های بسیار سنگین جسمانی همراه باشد.

جالب است بدانید که در بیشتر کشور هایی که مجازات اعدام لغو شده است و دیگر اجرا نمی شود، به جای آن حبس ابد اجرا خواهد شد. به این مجازات به عنوان سنگین ترین مجازات ها است.

خرید حبس تعزیری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند تمام حبس‌های ابد غیر حدی به حبس درجه یک (حبس بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال) جزای نقدی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان، مصادره کل اموال و انحلال شخص حقوقی تبدیل شود.
و هم چنین تمام حبس‌های ابد غیر حدی مقرر در قانون و حبس درجه یک تبدیل می‌شود. 

آیا حبس را می توان خرید؟ 

اصطلاح خرید حبس، اصطلاحی غلط است که میان مردم رواج پیدا کرده است. بنابراین، حبس بر خلاف تصور مردم با پول خریدنی نیست.

اما با یک سری از شرایط می توان از میزان حبس تعزیری (نه حبس حدی) کاست. هم چنین، ممکن است در صورت وجود شرایطی مجازات حبس به مجازات جای نقدی بدل شود.

مبلغ خرید حبس تعزیری روزی چقدر می باشد؟

در صورتی ‌که مجازات مورد حکم، شلاق تعزیری یا جزای نقدی باشد، هر روز بازداشت، معادل سه ضربه شلاق یا یک میلیون (100/000) ریال است. می توان گفت، قیمت هر روز بازداشت، معادل 100 هزار تومان می باشد که هر سه سال یک بار، این مبلغ، افزایش می یابد.

همچنین، چنانچه محکوم، بخواهد، اقدام به خرید روزانه حبس تعزیری خود نماید، مبلغ آن، یک هشتم تا یک چهارم درآمد روزانه محکوم علیه بوده که این مبلغ، باید به تعداد روزهایی که برای حبس وی، در حکم، مشخص شده، ضرب گردد و توسط وی، به حساب دادگستری، واریز شود.

هزینه خرید 6 ماه حبس تعزیری

هزینه خرید شش ماه حبس تعزیری، از 9 تا 18 میلیون ریال بوده و در صورتی که قاضی، حکم بر پرداخت جزای نقدی روزانه دهد، محکوم باید به مدت 180 تا 360 روز، یک هشتم تا یک چهارم درآمد روزانه خود را به دولت بپردازد.

حبس تعزیری درجه 5 و6 و7 قابل خرید است؟

برخلاف باور عمومی که پنداشته می شود حبس خریدنی است باید گفت که حبس خریدنی نمی باشد و تغییر حبس به جزای نقدی تحت عنوان جایگزین های حبس یا تبدیل مجازات استثنا می باشد و نمی توان از باب خرید به این مسئله نگاه گرد.

براساس ماده 37 اصلاحی قانون مجازات اسلامی: در صورت وجود یک یا چند جهت از جهات تخفیف، دادگاه می‌تواند مجازات تعزیری را به‌ نحوی كه به حال متهم مناسب‌تر باشد تقلیل دهد یا تبدیل کند. 

براساس این ماده:

  • در حبس های درجه پنج و شش (حبس های شش ماه تا پنج سال) دادگاه می تواند در صورت وجود جهات تخفیف، به جزای نقدی نیز رای دهد. 
  • در حبس های درجه هفت، در صورت وجود جهات تخفیف، حبس منتفی بوده و دادگاه باید به جزای نقدی متناسب با درجه هفت حکم دهد.

وکیل حبس تعزیری در تهران 

بدون شک هر فردی برای این که روند رسیدگی خود را در دادگاه جلو ببرد به دنبال بهترین وکیل است و تا زمانی که پرونده اش در دادگاه رای مثبت بگیرد، دست از آن نمی کشد.

برای این که حبس تعزیری را به جریمه نقدی تبدیل کنید نیاز است که شما به دنبال بهترین وکیل باشید تا پرونده خود را به او بسپارید.

دادگاه شرایطی و قوانین مشخص شده ای را برای تبدیل حبس تعزیری به جریمه نقدی بیان می کند که وکلا با آن قوانین آشنایی بیشتر و کامل تری دارند. در برخی از مواقع ممکن است که قوانین تغییر پیدا کنند و در این موارد هم تنها وکلای متخصص در این زمینه می توانند با آگاهی بیشتری اقدام نمایند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *