قانون اصلاح قانون بیمه عمر

قانون اصلاح قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان های تابعه یا وابسته به آن ها

در صورت هرگونه سوال راجع به قانون اصلاح قانون بیمه عمر می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

قانون اصلاح قانون بیمه عمر

ماده‌ واحده- در عنوان قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان‌های وابسته به آن ها مصوب ۱۳۷۶/۷/۱۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از واژه‌ «پرسنل» عبارت «و بازنشستگان و وظیفه‌ بگیران» اضافه شده و متن زیر به‌ عنوان تبصره (۲) به ماده (۱) قانون اضافه می‌شود:

تبصره ۲- بازنشستگان و وظیفه‌ بگیران هر یک از صندوق‌ های موضوع این ماده با کسر و پرداخت نیم‌ درصد (۰/۵%) از حقوق آن ها و پرداخت سهم دولت عضو آن صندوق محسوب و از مزایای مربوط برخوردار می‌شوند.

قانون فوق مشتمل بر ماده‌ واحده در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ هفدهم اسفند ماه یک هزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۸ به تایید شورای نگهبان رسید.

بیمه عمر، اصطلاحی است که بارها به گوش بسیاری از ما خورده است. عناوین دیگری نظیر بیمه آتیه، بیمه زندگی، آینده ساز نیز برای این بیمه به کار می‌روند. این بیمه در ایران بر خلاف سایر کشورها زیاد استفاده نمی‌شود. اطلاعات عموم مردم نسبت به بیمه عمر و شرایط آن محدود است

قانون اصلاح قانون بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر قراردادی است که طی آن بیمه‌گر متعهد می‌شود در مقابل دریافت حق‌بیمه در زمانی معین، مبلغی را به عنوان سرمایه و یا مستمری به بیمه‌ گزار یا ذی نفع تعیین شده از طرف او و یا وارث قانونی وی بپردازد.

بیمه عمر را در واقع یک سرمایه‌گذاری با سود تضمینی است. این بیمه علاوه بر آن که ماهیت سرمایه‌گذاری و پس‌انداز دارد، در مواقعی مانند بروز بیماری‌های خاص، نقص عضو، از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت شخص بیمه‌ گزار نیز به کمک وی و یا اشخاص تحت تکفل او آمده و هزینه‌ های آن را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مهم‌ترین مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

اندوخته بیمه عمر

با پرداخت مبلغ ناچیزی بصورت ماهیانه و یا سالیانه، می‌توانید در بلند مدت و پس از طی شدن زمان مشخصی، سرمایه قابل توجهی را دریافت کنید که نسبت به اشکال دیگر سرمایه‌ گذاری، سود بیشتری را نصیب شما خواهد کرد. سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، انتخابی مطمئن، بدون ریسک و با سود روز شمار تضمین شده است. این اندوخته بعد از یک سال به صورت یک‌ جا ( البته پس از کسر کسورات قانونی) و پس از ده سال به صورت مستمری قابل برداشت است.

مستمری بازنشستگی

اگر زمانی به هر دلیلی، توان یا قصد ادامه کار نداشتید، می‌توانید از مستمری بیمه عمر خود استفاده کنید. بعد از گذشت حداقل ده سال از قرارداد، می‌توانید اندوخته حاصل از پرداخت حق بیمه عمر را به صورت مستمری ماهانه دریافت کنید. این مستمری طبق قرارداد، می‌تواند مادام‌ العمر یا در بازه‌های زمانی مشخص پرداخت شود.

سرمایه فوت بیمه عمر

در صورت فوت بیمه‌ شده، دغدغه مشکلات مالی، به خانواده و بازماندگان وی متحمل نخواهد شد. چرا که در صورت داشتن بیمه عمر، شرکت بیمه و سرمایه فوت را به خانواده متوفی پرداخت می‌کند. مبلغ سرمایه فوت بسته به میزان حق بیمه پرداختی و ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر تعیین می‌شود.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *