در صورت رابطه نامشروع زن، مهریه تعلق می گیرد؟

در صورت رابطه نامشروع زن، مهریه تعلق می گیرد؟

در این مقاله آشنا میشوید با: در صورت رابطه نامشروع زن، مهریه تعلق می گیرد، حق مهریه زن، نفقه زن خیانتکار، مهریه زن خیانتکار، روش عدم پرداخت مهریه به زن خیانتکار، مجازات حکم خیانت زن به شوهر و حق و حقوق زن خیانتکار. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مسائل حقوقی مهریه، می توانید با وکیل مهریه تهران در ارتباط باشید.

حق مهریه زن

بر اساس قانون مدنی وقتی عقدی بین دو نفر جاری می‌شود، زن مالک مهریه می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی در آن داشته باشد. در واقع وقتی عقد نکاح به طور صحیح انجام شود، زن مالک مهریه می شود.

در صورت رابطه نامشروع زن، مهریه تعلق می گیرد؟

اگر مهریه زن مثلا: خانه یا زمین باشد هر موقع که خواست و اراده کند، می‌تواند مهریه را مطالبه نماید و اگر بخواهد می‌تواند مهریه را به شوهرش ببخشد.

به همین دلیل، مهریه حق زن است و زن می‌تواند هر نوع تصرفی در مهریه داشته باشد.

برای مشاوره حقوقی رابطه نامشروع، می توانید با وکیل رابطه نامشروع در تماس باشید.

نفقه زن خیانتکار

نفقه و مهریه در هر صورت به زن تعلق می گیرد و به بحث رابطه نامشروع ارتباطی ندارد. در صورتی که زوجه تمکین کند مستحق نفقه خواهد بود و اجرت المثل هم مطابق نظر کارشناس و شرایط موجود انجام خواهد شد و به زوجه تعلق خواهد گرفت.

مهریه زن خیانتکار

با عنایت به مواد مختلف قانونی، چنین باید گفت که حق مهریه، به موجب عقد ازدواج به زن تعلق گرفته است و او مالک مهریه اش شده است. بنابراین، علی رغم این که خیانت زن یا برقراری رابطه نامشروع از جانب زن، جرم می باشد و مرد می تواند در این خصوص علیه زن شکایت کیفری کند، حق مهریه زن کماکان پا بر جاست و در صورتی که زن مهریه اش را مطالبه نماید، مرد مکلف است که آن را به زن بپردازد.

در واقع، خیانت زن یا برقراری رابطه نامشروع از سوی زن سبب از بین رفتن حق مهریه زن نخواهد شد، چرا که مالکیت زن بر مهریه در زمان عقد نکاح محقق شده و مرد مکلف به پرداخت مهریه زن شده است.

روش عدم پرداخت مهریه به زن خیانتکار

هم چنان پرداخت مهریه زن از سوی مرد به قوت خود باقی است. البته در طلاق توافقی به دلیل خیانت زن اگر زن از مرد بخواهد که از مجازات قانونی وی صرف نظر کند و به دادگاه به خاطر خیانتش شکایت نکند مرد نیز در مقابل آن از زن بخواهد که قانون از مهریه خود صرف نظر کند.

در چنین حالتی مرد می تواند مهریه زن خیانتکار را پرداخت نکند البته ناگفته نماند که در صورت اظهار خیانت زن از سوی مرد باید آن را به اثبات برساند که یکی از راه های اثبات آن اقرار زن است.

مجازات حکم خیانت زن به شوهر

اما در مورد مجازات‌های که مربوط به خیانت است، مبنی‌ بر حقوقی یا کیفری بودن شکایت، می‌ تواند مغایر باشد. هم چنین بر پایه شواهد و اثبات قطعی خیانت نیز می ‌تواند متفاوت باشد.

در صورتی‌که فر‌د شاکی این امکان را داشته باشد که اثبات نماید همسرش با برقراری رابطه‌ زنا به وی خیانت نموده و شواهد و مدارک مستدل و منطقی داشته باشد و آن‌ها را به دادگاه ارائه نماید، از دید حقوقی می‌تواند حق طلاق را از قاضی دریافت کند و شکایت کیفری ممکن است منجر به حکم اعدام، قصاص هم چنین تراشیدن موی سر و تبعید گردد.

در صورت رابطه نامشروع زن، مهریه تعلق می گیرد؟

با این وجود شاکی باید این را در نظر داشته باشد که اگر اتهام زنا را عنوان کند ولی توانایی اثبات آن را نداشته باشد، فرد متهم می ‌تواند اعاده‌ حیثیت کرده و شکایت قذف یا تهمت نماید و این امر ممکن است برای شاکی مجازات به همراه داشته باشد.

هم چنین چنان چه شخصی از همسر خود برای خیانت شکایت کند، لزوما نیازی به اثبات زنا نیست، ولی کلیه‌ اعمال اشتباه و نشانه‌ هایی که نشان دهنده اعمال نا شایست و خلاف اخلاق هم چنین روابط نادرست باشد، می‌ تواند حاکی از خیانت باشد و تا نود ضربه شلاق را به دنبال خواهد داشت.

حق و حقوق زن خیانتکار

مهریه زن به‌ واسطه عقد ازدواج که در ابتدای نکاح جاری می‌ گردد، به زوجه تعلق گرفته و در صورت مطالبه زوجه باید پرداخت گردد. این موضوع به مواردی که پس از ازدواج مانند: خیانت زوجه و یا برقرای رابطه مشروع نداشته و حتی در صورتی ‌که زوجه به مرد خیانت نماید، در صورت مطالبه مهریه زوجه خیانتکار باید از طریق مرد پرداخت گردد.

درصورتی ‌که زن خیانت کرده باشد و رابطه نامشروع داشته باشد، مرد درخصوص این مسئله می‌تواند از همسر خویش شکایت کیفری کند. ولی حق مهریه زن خیانتکار هم چنان سر جای خود خواهد بود و در صورتی‌ که زن مهریه‌ خود را مطالبه نماید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *