قانون تفسیر چگونگی امهال وام

قانون تفسیر چگونگی امهال وام

در صورت هرگونه سوال راجع به قانون تفسیر چگونگی امهال وام می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

موضوع استفساریه:

آیا منظور از استمهال بدهی بانکی خسارت‌ دیدگان از حوادث غیر مترقبه موضوع بند (۶) ماده‌ واحده قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌ دیده در اثر حوادث غیر مترقبه مصوب ۱۳۹۲/۳/۱۹، این است که جریمه و الزامات و ممنوعیت‌های ناشی از غیر جاری شدن تسهیلات مذکور (دریافت تسهیلات جدید، افتتاح حساب جاری، دریافت دسته‌ چک و سایر خدمات بانکی برای تسهیلات‌ گیرنده) در طول دوره امهال متوجه تسهیلات‌ گیرنده و بانک نمی‌گردد و سود تسهیلات طبق بند (۶) بر عهده دولت می‌باشد؟

پاسخ مجلس: بلی.

تفسیر فوق در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیستم اسفند‌ ماه یک هزار و سیصد و نود و شش مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۲۲ به تایید شورای نگهبان رسید.

قانون تفسیر چگونگی امهال وام

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

بند (۶) ماده‌ واحده قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌ دیده در اثر حوادث غیر مترقبه مصوب ۱۳۹۲/۳/۱۹:

۶ ـ بازپرداخت کلیه تسهیلات اعطائی قبل از وقوع حادثه به افراد آسیب‌دیده (اعم از تولیدی و غیر تولیدی، در شهرها و روستاها) به مدت دو سال از تاریخ وقوع حادثه استمهال و سود متعلقه برای مدت مذکور توسط دولت تامین می‌شود.

هم چنین استفاده از تسهیلات تخصیصی اعم از مسکونی و غیر مسکونی شهری و روستایی، مشروط به نداشتن بدهی قبلی، نداشتن چک برگشتی، تاهل و حداکثر سن نمی‌باشد. پرداخت تسهیلات بانکی جهت ساخت، بازسازی و مقاوم‌ سازی مجدد برای افرادی که در گذشته از تسهیلات بانکی استفاده کرده‌اند ولی ساختمان مذکور آسیب ‌دیده و یا از بین رفته، بلامانع است.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *