نقش والدین در طلاق

نقش والدین در طلاق

نمایش ویدیو درباره نقش والدین در طلاق دادپویان

قسمت شانزدهم رادیو حقوقی دادپویان نقش والدین در طلاق

سلام به رادیو حقوقی دادپویان خوش آمدید.

رادیو دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

نقش والدین در طلاق

جامعه شناسان و صاحب نظران به عوامل مختلف طلاق اشاره نموده اند. آنها معتقداند که یکی از ده عامل اصلی طلاق در کشور ما دخالت والدین است. لذا هدف تحقیق حاضر بررسی نقش خانواده همسر در افزایش و کاهش طلاق است.

روش تحقیق حاضر از نوع مروری است که با بررسی منابع، مطالعات و تحقیقاتی که در زمینه ارتباط زوجین و خانواده ها انجام گرفته بود، صورت گرفته است. یافته های تحقیق نشان داد روابط زوجین با خانواده ها را آسیب هایی نظیر مرزبندی های نادرست، انتظارات و توقعات نابجا، آزار و اذیت های کلامی و غیر کلامی، وابستگی ها و… تهدید می کند که می تواند سایر جنبه های زندگی زوجین را هم تحت تأثیر قرار دهد.

خانواده هایی که خود را از این آسیب ها دور نگه می دارند، با حمایت های عاطفی، اجتماعی و مالی خود از زوجین می توانند باعث تحکیم زندگی زناشویی زوجین شوند.

حضانت فرزندان در طلاق

حق حضانت فرزند تا پایان هفت سالگی با مادر خواهد بود و پس از آن، تا سن بلوغ حضانت به عهده پدر قرار خواهد گرفت. بعد از این که بچه بالغ، و از سنین طفولیت خارج شد، تصمیم این که با چه کسی زندگی کند با خود او است که این سن بلوغ برای دختران نه سال و پسران پانزده سال قمری است.

نقش والدین در تربیت فرزندان 

خانواده یکی از گروه‌های ابتدایی اجتماعی است که ارتباطش با افراد به صورت رو در رو و چهره‌ به‌ چهره است. یک خانواده از پدر، مادر و فرزند تشکیل می شود. یکی از مهمترین وظایف پدرو مادر تربیت فرزند می باشد. در واقع والدین نقش کلیدی و اساسی در تربیت فرزند دارند. پدر و مادر علاوه بر این که در تربیت جسمی فرزند نقش مهمی دارند، در تربیت روحی و روانی او هم باید توجه ویژه ای داشته باشد.

در حقیقت شخصیت اصلی و اولیه انسان در خانواده شکل می گیرد، از این رو این نهاد در تربیت نقش مهم واساسی دارد.
و اما پدر و مادر ها دوست دارند بچه های شاد و مودبی داشته باشند تا در کودکی و بزرگسالی از سوی دیگران مورد احترام قرار گیرند. هیچ پدر و مادری دوست ندارند کسی در مورد آنها بگویند که فرزندان بی ادب و بی تربیتی دارند.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

مشاوره با روانشناس خانواده

خانواده مهمترین ارتباطی است که انسان ها با یک دیگر دارند. جوامع حول محور خانواده تشکیل شده اند و بدون ارتباط ما با یک دیگر و غریزه زیست شناختی ما برای محافظت از خانواده هایمان، ممکن است انسان ها در راهی که پیش می گیرند تکامل نیافته و یا پیشرفت نکنند.
با این حال، همه خانواده ها بدون مشکل، استرس یا درگیری نیستند. نکته اصلی در داشتن و نگه داشتن یک واحد خانوادگی موفق و رو به پیشرفت این است که بتوانیم نیاز های فردی اعضای خانواده را بفهمیم و شناسایی کنیم و آنها را با سلامت واحد خانواده هم جهت کنیم. مشاوره خانوادگی نوعی درمان منحصر به فرد است که می تواند در رفع همه آن نیاز ها کمک کند.

اگر به فکر مشاوره خانواده هستید، این به خودی خود نشانگری خوب و به این معناست که شما به آن نیاز دارید.

وکیل طلاق در تهران

طلاق یکی از مسائل بسیار شایع در دنیای امروز و در سطح جامعه ما کنونی است. این پدیده ناهنجار در برخی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، به عنوان یک مسکن و حتی درمان قطعی راهگشا می‌باشد. در بسیاری از موارد حضور وکیل طلاق در مسیر پرونده می‌تواند افراد بسیاری را از مسیر نادرستی که طی می‌کنند، نجات دهد. بسیاری از افراد در پایتخت به دنبال وکیل طلاق در تهران هستند که پرونده خود را با خیال راحت به وی بسپارند.

وکیل طلاق، وکیلی است که با آشنایی به مراحل طلاق و انواع طلاق و نیز تسلط بر مراحل دادرسی می‌تواند فرایند طلاق را سرعت ببخشد. بعضی از انواع طلاق مانند طلاق از سمت زوجه دارای پیچیدگی‌ها و شرایط خاصی است که صرفا با حضور وکیل طلاق مجرب می‌توان در این گونه پرونده‌ها پیروز شد.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به نقش والدین در طلاق و حضانت فرزندان مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *