کروکی تصادف برای بیمه

کروکی تصادف برای بیمه

در این مقاله آشنا میشوید با: کروکی تصادف برای بیمه، انواع کروکی تصادف، شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه، تصادف با عابر بدون کروکی، درخواست کروکی بعد از تصادف، وکیل کروکی تصادف. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید با وکیل دیه تصادفات و یا وکیل تصادفات رانندگی تهران در تماس باشید.

نمایش ویدیو درباره کروکی تصادف برای بیمه

طنز حقوقی دادپویان کروکی تصادف برای بیمه 

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

کروکی تصادف برای بیمه چیست؟

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص کروکی تصادف برای بیمه صحبت کند.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

چه زمانی کروکی برای تصادف لازم است؟

یکی از طرفین مدارک لازم رانندگی مانند بیمه‌نامه، گواهینامه را نداشته باشد.

زمانی که یکی از طرفین در حرکت دنده عقب باشد.

زمانی که حادثه منجر به جراحت، صدمه بدنی و یا فوت باشد.

زمانی که یکی از طرفین یا هردو موتور سیکلت باشد.

زمانی که یکی از طرفین وسیله نقلیه سنگین باشد.

زمانی که یکی از طرفین تصادف وسیله نقلیه نظامی باشد.

زمانی که تصادف چند مرحله‌ای باشد، یعنی وسیله نقلیه بعد از برخورد با وسیله دیگر به جدول، درخت،… برخورد کند.

زمانی که تصادف با شی‌ ثابت مانند: درخت، تیر چراغ برق، وسیله نقلیه خاموش و… باشد.​

در صورت پیوسته بودن بیمه نامه یکی از طرفین با سال قبل.

مبلغ خسارت وارد شده به خودروی از مقدار مشخصی که توسط بیمه تعیین شده است بیشتر باشد (این مبلغ برای سال ۱۴۰۱، ۲۰ میلیون تومان است).

حداقل ۲۰ روز از زمان صدور بیمه‌ نامه طرفین تصادف گذشته باشد.

برای مشاور حقوقی تصادفات، می توانید با وکیل تصادفات در تماس باشید.

انواع کروکی تصادف

در تصادفات دو نوع کروکی وجود دارد که قوانین مربوط به هر یک با دیگری متفاوت است. در صورت وقوع تصادف و نیاز به کروکی می‌توانید از کروکی سازشی یا کروکی غیرسازشی استفاده کرد.

کروکی سازشی چیست؟

هنگامی که خسارات وارد شده در تصادف در سقف تعهدات بیمه باشد، افسر راهنمایی و رانندگی موظف به رسم کروکی سازشی و درج اطلاعات مربوطه در آن است. این کروکی در مواقعی رسم می‌شود که خسارت جانی به هیچ یک از طرفین وارد نشده باشد. برای دریافت خسارت از بیمه باید کروکی سازشی را به‌ همراه داشته باشید.

کروکی تصادف برای بیمه

کروکی غیر سازشی چیست؟

 • تفاوت های کروکی غیر سازشی با کروکی سازشی عبارتند از: اطلاعات موجود در این کروکی کامل‌تر از کروکی سازشی است و در دو صفحه تنظیم می شود. در صفحه اول اطلاعاتی مربوط به عابران،‌ دیگر خودروها و مشخصات رانندگان و در صفحه دوم شرح حادثه و مشخصات کامل افسر راهنمایی و رانندگی درج می‌شود. این کروکی مختص مواقعی است که میزان خسارت برآورده شده بیشتر از سقف تعهدات بیمه باشد. هم چنین در صورت وقوع خسارت جانی نیز باید کروکی غیر سازشی ترسیم شود.
 • شرایط دریافت خسارت تصادف بدون کروکی
 • وقتی یک تصادف خودرو اتفاق می افتد، معمولا برای هر دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، نیاز هست که به شرکت بیمه مراجعه کنند و با توجه به رابطه ای که در قالب مقصر و زیان دیده ایجاد شده است، نسبت به دریافت خسارت از محل یکی از این دو بیمه نامه اقدام شود. مسئله مهم این است که برای این که رابطه مقصر و زیان دیده مشخص بشود، به طور معمول نیاز به حضور مامور پلیس راهنمایی و رانندگی برای تعیین مقصر حادثه و رسم کروکی و تصویر حادثه است تا به عنوان یک مدرک معتبر توسط شرکت بیمه مورد استفاده قرار بگیرد. حال در مورد خیلی از این خسارت ها، به دلایلی نظیر کمبود وقت و سخت بودن دسترسی به مامور پلیس و هم چنین توافق طرفین حادثه، بهتر است که بتوانند بدون کروکی به شرکت بیمه مراجعه کرده و تقاضای خسارت کنند. اما این پرداخت خسارت بدون کروکی، نیاز به شرایطی دارد.
 • ابتدا باید هر دو طرف حادثه دارای بیمه شخص ثالث معتبر باشند. منظور از بیمه شخص ثالث معتبر این است که تاریخ انقضای هیچ کدام از دو بیمه نامه مقصر و زیان دیده نگذشته باشد.
 • راننده اتومبیل مقصر و هم راننده خودرو زیان دیده، باید دارای گواهینامه معتبر باشند.
 • مقصر حادثه، قبول داشته باشد که مقصر بوده و در این زمینه توافق وجود داشته باشد. در صورتی که مقصر حادثه، از پذیرش قصور خود سر باز بزند، نیاز به مراجعه به شورای حل اختلاف یا کروکی پلیس برای تعیین مقصر از راه قانون خواهد بود.
 • تصادف از روبه رو یا اصطلاحا شاخ به شاخ نباشد. در این زمینه نیاز به تعیین دقیق کارشناسی خواهد بود.
 • جلوی ماشین مقصر به عقب ماشین زیان دیده برخورد کرده باشد.
 • جلوی ماشین مقصر به کناره های ماشین زیان دیده از ستون وسط به قبل برخودر کرده باشد.
 • تصادف جرحی نباشد. یعنی هیچ کدام از سرنشینان هر دو خودرو دچار جراحت بدنی نشده باشند و خسارت صرفا منحصر به خسارت مالی باشد.
 • عابر پیاده در تصادف آسیب ندیده باشد. هر گونه تصادف با عابر پیاده از مواردی هست که شامل پرداخت خسارت بدون کروکی نخواهد بود.
 • تصادف با موتورسیکلت شامل خسارت بدون کروکی نمی شود.
 • میزان خسارت برآورد شده، بیش از حداقل تعهد مالی بیمه ثالث اجباری نباشد.
 • تحت هیچ شرایطی تصادف، ناشی از حرکت به عقب (دنده عقب) نباشد.
 • توسط اتومبیل مقصر حادثه، به چند خودرو به صورت همزمان خسارت وارد نشده باشد.

شرایط دریافت خسارت بیمه بدنه

فرد خسارت دیده باید ظرف مدت ۵ روز به مرکز پرداخت خسارت مراجعه کند.
همراه داشتن اصل کروکی
اصل و کپی کارت خودرو، بیمه‌نامه، گواهینامه مربوط به زیان‌دیده
اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر برای خودروی زیان دیده همراه بیمه‌گذار باشد.
تکمیل فرم درخواست رسیدگی به خسارت.
اصل کوپن بیمه شخص ثالث راننده مقصر.
اصل یا تصویر گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی یا پلیس یا گزارش کارشناس هیات منتخب قضایی.

تصادف با عابر بدون کروکی

برای شکایت از راننده‌ مقصر در تصادف‌ با عابر پیاده داشتن کروکی ضروری است. منتها اگر به‌ دلیل شرایط اضطراری حادثه شرایط دریافت کروکی در زمان تصادف ممکن نبود. فرد آسیب‌ دیده می‌تواند از طریق کلانتری و ارائه مشخصات و توضیح در مورد تصادف، شکایت علیه راننده مسبب حادثه ثبت کند. با این کار پرونده تصادف توسط مقامات قضایی بررسی می‌شود. اگر هم تقصر راننده در حادثه مشخص شود، بیمه راننده مقصر باید هزینه‌های معالجه و احیانا غرامت آسیب‌های بدنی وارد‌ شده در تصادف را پرداخت کند.

درخواست کروکی بعد از تصادف

برای ثبت میزان خسارت وارد شده در جریان یک تصادف و تشخیص مقصر، ثبت کروکی ضروری می باشد. چنانچه به هر دلیلی کروکی در محل تصادف یادداشت و ثبت نشود، طرفین تصادف می توانند نسبت به تنظیم دادخواست کروکی فرضی اقدام کنند. بهم خوردن صحنه تصادف یکی از شایع ترین دلایل تنظیم دادخواست بازسازی صحنه می باشد. شخص متضرر برای دریافت و مطالبه خسارت های وارد شده، باید مدارکی را به همراه دادخواست بازسازی صحنه تصادف به دادگاه ارائه کند. برای ثبت درخواست کروکی فرضی بهتر است با وکیل های زبده مشورت کنید. 

تنظیم دادخواست کروکی فرضی چیست؟ 

تهیه کروکی فرضی و تنظیم دادخواست کروکی فرضی طبق شرایطی است که به دلایلی کروکی تهیه نشده و برای دریافت و ‌‌پرداخت خسارت لازم است تا کروکی فرضی تنظیم شود. بر هم خوردن صحنه تصادف شرایطی است که فرد در طی آن می تواند خواستار تهیه کروکی فرضی شود.

کروکی تصادف برای بیمه

بر هم خوردن تصادف ممکن است ناشی از فرار مقصر از صحنه جرم باشد. مثلا خودرو مقصر با افراد عابر پیاده یا با خودرو در پارک برخورد نماید و از صحنه متواری شود. یا حالت های مختلف دیگر که روزانه شاهد آن خواهیم بود. اشخاص برای دریافت و ‌مطالبه خسارت از مقصر و یا طلب خسارت از بیمه باید مدارکی را تهیه کرده تا به مرجع مربوطه آن را ارائه دهد. 

مدارک تنظیم دادخواست کروکی فرضی  

همان طور که گفته شد، برای تهیه دادخواست کروکی فرضی لازم است تا مدارکی را جهت تهیه این درخواست آماده ارائه نمود. دادخواست مبنی بر درخواست تهیه کروکی فرضی باید همراه با بیمه نامه خودرو به دادگاه یا مرجع مربوطه ارائه کرد. مدارک خودرو مانند کارت خودرو یا برگ سبز خودرو الزامی خواهد بود. کارت شناسایی فرد مانند گواهی نامه، کارت ملی یا شناسنامه لازم خواهد بود. در صورتی که از طریق وکیل اقدام به تنظیم دادخواست شود بایستی مدارک شناسایی وکیل و برگه وکالت نامه ضمیمه دادخواست شود.

مدارک تنظیم دادخواست کروکی فرضی

  همان طور که گفته شد، برای تهیه دادخواست کروکی فرضی لازم است تا مدارکی را جهت تهیه این درخواست آماده ارائه نمود. دادخواست مبنی بر درخواست تهیه کروکی فرضی باید همراه با بیمه نامه خودرو به دادگاه یا مرجع مربوطه ارائه کرد. مدارک خودرو مانند کارت خودرو یا برگ سبز خودرو الزامی خواهد بود. کارت شناسایی فرد مانند گواهی نامه، کارت ملی یا شناسنامه لازم خواهد بود. در صورتی که از طریق وکیل اقدام به تنظیم دادخواست شود بایستی مدارک شناسایی وکیل و برگه وکالت نامه ضمیمه دادخواست شود.

کروکی تصادف موتورسیکلت

ابتدا باید موارد و تعهداتی که بیمه موتور سیکلت پوشش می‌دهد را مورد بررسی قرار دهیم:

بیمه موتور سیکلت مانند سایر بیمه‌های وسایل نقلیه می‌توانند موارد متعددی را پوشش دهند و خسارت‌های وارد آمده را جبران کنند. از جمله مهم ترین تعهدات بیمه موتور سیکلت در قبال فرد بیمه گرد شامل موارد زیر هستند:

 • تصادف، واژگونی، سقوط و آتش‌ سوزی موتور سیکلت.
 • جبران هزینه‌های درمانی ناشی از صدمه دیدن اشخاص ثالث در سوانح رانندگی.
 • جبران خسارات وارد شده به بار و محموله‌های موتور سیکلت شخص ثالث.
 • پرداخت غرامت فوت و نقص‌ عضو دائم و موقت اشخاص.
 • جبران انواع خسارت‌های وارد شده به شخص ثالث.

و اما هر جای در تصادفات چنانچه کروکی لازم بود و از آنجا که موتورسیکلت هم جزو وسایل نقیله موتوری می باشد در صورت لزوم کروکی برای آن انجام می شود.

مشاوره رایگان تصادفات 

باید مد نظر داشت که در مورد تصادفات رانندگی و مخصوصا تصادفاتی که منجر به جرح و خساراتی می شوند برای اینکه حقی از دو طرف تصادف ضایع نگردد لذا با توجه به اینکه قانون در این زمینه از پیچیدگی و ضرافت خاصی برخوردار است باید حواسمان را جمع کنیم و حداقل از مشاوره با افراد متخصص و وکلای خبره در این زمینه راهنمایی و مشورت بگیریم.

وکیل کروکی تصادف برای بیمه در تهران 

وکیل تصادفات به فردی گفته میشود که دارای تحصیلات حقوقی و مدرک وکالت است، وکیل تصادفات دارای تجربه و تخصص در زمینه وکالت پرونده های تصادفات می باشد.

با توجه به اهمیت مسئله قانون گذاری در زمینه تصادفات، قانون گذار کشور ما نیز قوانین نسبتا سختگیرانه ای را در جهت احقاق حقوق آسیب دیدگان در جامعه بنیان گذاری کرده است. کاملا طبیعی است که تمامی مردم عادی که دچار سوانح رانندگی می شوند از این قوانین اطلاع نداشته باشند و دقیقا ندانند که در هنگام مواجه با مشکل باید چه کار کنند، در چنین شرایطی وکیل تصادفات با هدف ارائه خدمات حقوقی به مردم فعالیت می کند.

هنگامی که یک سانحه رانندگی رخ می دهد، طرفین حادثه و حتی مردم اطراف آنان دچار شوک روحی نسبتا سختی می شوند و دقیقا نمی دانند که باید چه کاری انجام دهند. در چنین شرایطی وکیل تصادفات می تواند راهنمایی های لازم را در زمینه حادثه ای که رخ داده است، ارائه دهد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *