قتل خونین ناشی از اختلافات مالی

قتل خونین ناشی از اختلافات مالی

در این خبر با قتل خونین ناشی از اختلافات مالی آشنا شوید.

در صورت هرگونه سوال می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

رسیدگی به یک پرونده قتل، از یک سال قبل به دنبال کشته شدن پسر جوانی به نام یاور مقابل خانه‌اش در جنوب تهران آغاز شد. ماموران بلافاصله رهسپار خیابان مورد نظر شدند و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

برادر «یاور» به نام «پیام» که با پلیس تماس گرفته بود، گفت: مدتی بود با یکی از دوستانم به نام «شهرام» اختلاف حساب مالی داشتم. امروز شهرام مقابل خانه آمده بود تا طلبش را از من بگیرد. می‌خواستم مقابل در بروم و با او صحبت کنم اما برادر بزرگم یاور اجازه نداد و گفت خودش این مشکل را حل می‌کند. او مقابل در رفت اما دوستم با ضربه چاقو به سینه‌اش کوبید و او را کشت و گریخت.

به دنبال اظهارات پسر جوان ماموران به محل درگیری رفتند و به پرس‌وجو پرداختند. شاهدان گفتند یاور در درگیری با پسری جوان چاقو خورد و متهم هم که در آن درگیری زخمی شده بود بلافاصله با موتور گریخت. ماموران به ردیابی متهم پرداختند اما وی به مکان نامعلومی گریخته بود.

شواهد نشان می‌داد وی پس از جنایت مخفیانه به کشور ترکیه رفته است. یک ماه از این ماجرا گذشته بود که وی به ایران بازگشت و خودش را معرفی کرد. شهرام به قتل اعتراف کرد و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

قتل خونین ناشی از اختلافات مالی

جلسه دادگاه

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند. سپس شهرام ۳۵ ساله به دفاع پرداخت و گفت: مدتی بود با دوستم پیام اختلاف حساب مالی پیدا کرده بودم. چند بار از او خواستم تا پولم را پس دهد اما هر بار بهانه می‌آورد و امروز و فردا می‌کرد. آخرین بار با او تماس گرفتم و گفتم برای حل اختلاف حساب مقابل خانه آن‌ها می‌روم. من به آنجا رفته بودم تا با او صحبت کنم اما پیام مقابل در نیامد. چند دقیقه منتظر شدم تا اینکه برادرش یاور درحالی‌که چاقوی سلاخی در دست داشت، مقابل در آمد. چون پدر آن‌ها قصاب است او با چاقوی قصابی به من حمله کرد و چند ضربه به من زد.

من که ترسیده بودم برای دفاع از خودم با چاقویی که همراه داشتم یک ضربه به سینه یاور زدم و گریختم. به بیمارستان رفتم و تحت درمان قرار گرفتنم و معجزه‌ آسا زنده ماندم و همان شب مخفیانه از ایران خارج شدم تا اینکه خانواده‌ام با من تماس گرفتند و گفتند یاور کشته شده است و به خاطر خانواده‌ام به کشور بازگشتم و خودم را معرفی کردم. باور کنید اگر در آن درگیری با او را با چاقو نزده بود ممکن بود حالا یاور در جایگاه من ایستاده بود. من قصد قتل و کشتن او را نداشتم و برای دفاع از خودم چاقو کشیدم.

سپس وکیل وی به دفاع پرداخت و قتل در دفاع از خود را مطرح کرد و در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *