قتل وحشیانه بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها

قتل وحشیانه بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها

در این خبر با قتل وحشیانه بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها آشنا شوید.

در صورت هرگونه سوال می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

عصر هجدهم اسفند سال گذشته، جوانی خودرو پراید طوسی رنگش را اطراف پارک مطهر (فضای سبز محلی) در یک کوچه شش متری پارک کرد. او و دوستش محمد از خودرو پیاده شدند و به درون پارک رفتند اما دقایقی بعد راننده یک دستگاه پراید هاچ بک آبی رنگ نیز که قصد داشت از پارک خارج شود سپر به سپر پراید طوسی قرار گرفت و سانحه تصادف جزیی رخ داد.

در همین حال راننده و سرنشینان پراید هاچ بک بدون توجه به برخورد سپر به سپر قصد عبور از محل را داشتند که (راننده پراید طوسی) متوجه ماجرا شد و از داخل پارک فریادزنان به طرف خودرو دوید اما به آنها نرسید. در همین حال به سمت خودروی خودش بازگشت تا به تعقیب پراید آبی رنگ برود اما هنگامی که در خودرو را باز کرد تا پشت فرمان بنشیند ناگهان مورد هجوم سرنشینان پراید آبی رنگ قرار گرفت و در این میان با ضربات کاردی که بر گردنش فرود آمد به شدت مجروح شد.

خون زیادی از دو سوی گردن او بیرون می‌زد به گونه‌ای که خون‌ها روی آسفالت خیابان جاری شد و مقدار زیادی نیز به روی پراید طوسی رنگ پاشید. طولی نکشید که پیکر غرق در خون راننده ۲۳ ساله به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت اما او بر اثر عوارض شدید ناشی از اصابت ضربات کارد و خونریزی جان خود را از دست داده بود.

ساعتی بعد با گزارش ماجرای این حادثه هولناک به قاضی ویژه قتل عمد مشهد تحقیقات در این باره آغاز و مشخص شد که جوان ۲۳ ساله با وارد آمدن تیغه کاردی به عمق حدود شش سانتی‌متری به قتل رسیده است.

پس از بررسی‌های مقدماتی در مرکز درمانی، تلاش کارآگاهان اداره جنایی با راهنمایی‌های قاضی صادق صفری و دستورات محرمانه قضایی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت وحشتناک درحالی ادامه یافت که دامنه تحقیقات به محل وقوع جنایت در خیابان آیت الله عبادی ۸۲ در اطراف پارک مطهر کشید و سرنخ‌هایی از یک دستگاه پراید آبی رنگ به دست آمد.

هر سر نخی که در این‌باره وجود داشت با جدیت پیگیری می‌شد تا اینکه یکی از شاهدان به طور مخفیانه اطلاعاتی را به قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب داد که حکایت از شناسایی جوان چاقوکش داشت. او گفت: هنگام درگیری جوانی را دیده که چاقو به دست دارد و به همراه دوستانش با راننده پراید درگیر بود. به دنبال این سرنخ مهم بلافاصله نیروهای انتظامی به تکاپو افتادند، به گونه‌ای که مشخصات این جوان، مورد شناسایی یکی از افسران کلانتری شهید هاشمی نژاد قرار گرفت چرا که بررسی‌های بیشتر نشان می‌داد که او (متهم به قتل) قبلا نیز سوابقی داشته و در پارک مطهر تردد می‌کند.

قتل وحشیانه بخاطر سپر به سپر شدن ماشین ها

دستگیری عاملان این جنایت

خیلی زود نشانی منزل وی از طریق رصدهای اطلاعاتی به دست آمد و گروهی از کارآگاهان اداره جنایی برای دستگیری وی عازم شدند اما او در منزل نبود و تنها موتورسیکلت وی در حیاط خانه پارک بود با انتقال موتورسیکلت به مقر انتظامی، تحقیقات پلیس با دستورات ویژه مقام قضایی در حالی ادامه یافت که سه متهم دیگر این پرونده بازداشت شدند.

تلاش‌ها در اردیبهشت گذشته به نتیجه رسید و کارآگاهان متهم فراری را در یک عملیات هماهنگ در مخفیگاهش دستگیر کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند. متهم این پرونده جنایی اگرچه ابتدا سعی می‌کرد خود را بی گناه جلوه دهد اما در بازجویی‌های تخصصی قتل را پذیرفت و گفت: قصد قتل نداشتم اما به خاطر مصرف مشروبات الکلی، در حال طبیعی خودم نبودم که وارد درگیری شدم و او را با ضربات کارد کشتم!

متهم به قتل ۲۰ ساله، پس از آنکه صحنه جنایت را در حضور قاضی صفری بازسازی کرد و جزییات این ماجرا را شرح داد، در آخرین جلسه بازپرسی گفت: راننده پراید را می‌شناختم. آن روز عصر دوستم حامد رانندگی پراید هاچ بک آبی رنگ را به عهده داشت و من هم درحالی روی صندلی جلو نشسته بودم که دو دوست دیگرم مجید و محمدرضا در صندلی عقب بودند. در این هنگام حامد به صورت دنده عقب حرکت کرد که از پارک بیرون بیاییم اما سپر خودرو به سپر پراید مرحوم برخورد کرد.

با فریادهای راننده پراید، حامد و محمدرضا از خودرو پایین آمدند و با او درگیر شدند من هم برای جدا کردن آنها رفتم که ناگهان درگیری شدت گرفت و من با کارد زنجانی که در کمرم بود دو ضربه به سمت راست و چپ گردن او زدم. وقتی دیدم مرحوم در آن طرف روی زمین افتاد و کارش تمام شد، حامد سوار بر پراید فرار کرد و من هم با پای پیاده گریختم. حالا هم بسیار پشیمانم اما قصد کشتن او را نداشتم فقط تحت تاثیر عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکلی قرار گرفتم.

تحقیقات قاضی ویژه قتل عمد درباره این پرونده جنایی درحالی تکمیل شد که دیگر متهمان پرونده نیز با اتهاماتی مانند شرب خمر و رانندگی بدون گواهی نامه خودرو و موتورسیکلت روبه رو هستند. متهم به قتل نیز که علاوه بر قتل عمدی اتهامات دیگری مانند تظاهر و قدرت نمایی با چاقو، شرب خمر و رانندگی بدون گواهی نامه با موتورسیکلت را در پرونده خود دارد با صدور دستور بازداشت موقت راهی زندان شد تا این پرونده قضایی، دیگر مراحل دادرسی را طی کند.

شایان ذکر است روز گذشته کیفرخواست این پرونده جنایی در شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب صادر شد تا پس از اظهارنظر دادستان مرکز خراسان رضوی به دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی ارسال شود.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *