اثبات مالکیت وکیل ملکی

اثبات مالکیت

نمایش ویدیو درباره اثبات مالکیت دادپویان

قسمت نهم رادیو حقوقی دادپویان اثبات مالکیت

سلام به رادیو حقوقی دادپویان خوش آمدید.

رادیو دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

اثبات مالکیت چیست؟

به طور کلی مالکیت به رابطه‌ میان شخص و مال گفته می‌شود که موجب می‌شود سایر افراد نتوانند مال مورد نظر را تصرف کنند و در مقابل فرد مالک نیز بتواند بر اساس این رابطه، از مال متعلق به خود به هر طریقی که تمایل داشت، استفاده کند.

قبل از هر اقدام حقوقی، حتما با وکیل ملکی متخصص مشورت کنید.

یکی از مهمترین ادله اثبات مالکیت سند است که نشان دهنده و به نوعی اثبات کننده مالکیت شخص بر اموال مورد نظر می باشد. به همین جهت قانون مدنی درباره اثبات مالکیت سند را به دو دسته عادی و رسمی تقسیم می‌کند و حسب موضوع، این اسناد از اعتباری متفاوت برخوردارند.

اسناد رسمی در مقایسه با اسناد عادی از مزایایی برخوردار هستند که از جمله آنها می توان به قدرت اجرایی آن اشاره کرد. در حالی که اصل در اسناد عادی، نداشتن قدرت اجرایی است همچنین در مورد سند رسمی، فقط ادعای جعل قابل طرح است.

تنظیم قولنامه

در فضای معاملات، به ویژه معاملات نسبتا سنگین مانند خرید و فروش خانه، زمین یا خودرو، استفاده از قولنامه رواج زیادی دارد. با این حال، ممکن است حتی افرادی که تنظیم قولنامه انجام می‌دهند، به ابعاد حقوقی آن آگاه نباشند.

قولنامه به لحاظ ظاهری و تنظیم مواد و بندهای حقوقی، شباهت زیادی به قرارداد خرید و فروش دارد. یعنی متن یک قولنامه خرید خانه تا حد بسیار زیادی به متن قرارداد بیع خانه نزدیک است.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

در واقع تفاوت قولنامه با قرارداد رسمی در این است که قولنامه از نظر حقوقی، سند عادی محسوب می‌شود اما این به معنای تفاوت فاحش متن قولنامه و قرارداد نیست و قولنامه هم مانند هر قراردادی، بایستی با جزئیات زیاد تنظیم شود.

بندهای موضوع قرارداد، مبلغ قرارداد، مدت قرارداد، تعهدات طرفین، حل و فصل اختلافات و… در تنظیم قو‌لنامه نیز بایستی مد نظر قرار بگیرند.

وکیل اثبات مالکیت  (وکیل ملکی در شمال تهران)

وکیل اثبات مالکیت، فردی است که بخوبی ویژگی ها و تفاوت های اسناد رسمی و اسناد عادی را می داند.

چنین وکیلی (وکیل اثبات مالکیت) با اشراف کامل به قوانین ثبت اسناد، شرایط دادخواست اثبات مالکیت همچون مدارک و مستندات لازم و وجود قرارداد معتبر که امکان اثبات اعتبار آن وجود داشته باشد را می شناسد و می تواند به بهترین شکل ممکن از حقوق موکل خود دفاع کند.

لذا در خصوص وکیل گرفتن در مورد دادخواست اثبات مالکیت باید دقت زیادی کرد زیرا از دست دادن فرصت و گذشتن زمان در این نوع دادخواست ها خسارات جبران نا پذیری را در پی دارد.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به اثبات مالکیت و ملکی مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *