گواهی سوء پیشینه

گواهی سوء پیشینه

در این مقاله آشنا میشوید با: گواهی سوء پیشینه، مزایای دریافت عدم سوء پیشینه، مزایای سامانه ابلاغ سوء پیشینه و موارد لزوم گواهی سوء پیشینه. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

گواهی سوء پیشینه چیست؟

سوء پیشینه از نظر لغوی به معنای بدی پیشینه یا سابقه است و چنانچه که فردی در گذشته مرتکب جرمی خاص شده باشد، تحت شرایطی که در قانون مجازات اسلامی درج شده است، این امکان وجود دارد که در سابقه فرد یا همان پیشینه کیفری وی درج شده باشد.

برای سوء پیشینه کیفری، می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

گواهی سوء پیشینه، گواهی ای است که در آن سابقه محکومیت افراد به برخی از جرایم آورده می شود. صدور و دریافت گواهی سوء سابقه به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک قضایی (سامانه ثنا) امکان پذیر می باشد.

گواهی سوء پیشینه

شاید برای شما پیش آمده که برای یک سری روندهای اداری از شما گواهی عدم سوء پیشینه درخواست شود.گواهی عدم سوء پیشینه به معنای این است که شما در گذشته مرتکب جرم کیفری شده اید یا خیر، به همین خاطر درخواست این گواهی از زیر مجموعه های قوه قضاییه امکان پذیر است.

مزایای دریافت عدم سوء پیشینه

در گذشته ای نه چندان دور، تمام روند گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه کیفری به صورت حضوری بود. این اتفاق موجب ازدحام در دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی می شد، و به تبع آن زمان دریافت این گواهی به عقب می افتاد. به همین خاطر قوه قضاییه روش ساده ای را برای دریافت این گواهی ایجاد کرد که آن دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از سامانه ثنا بود. سامانه ثنا و سامانه ابلاغ هر دو از یک زیر مجموعه برای دریافت گواهی عدم سابقه کیفری هستند.

مزایای سامانه ابلاغ سوء پیشینه

  • دریافت عدم سابقه کیفری اینترنتی، کاهش زمان برای دریافت آن است. در مراجعات حضوری شاید چندین روز باید منتظر دریافت گواهی عدم سوء پیشینه می بودیم. اما در روش اینترنتی حداکثر تا ۴۸ ساعت گواهی عدم سابقه کیفری موثر صادر می شود.
  • سامانه ابلاغ سوء پیشینه، کاهش هزینه های مربوط به دریافت گواهی عدم سابقه کیفری است، به طوری که حدود نیمی از هزینه در روش درخواست عدم سوء پیشینه اینترنتی کاهش می یابد.
  • سامانه ابلاغ سوء پیشینه به صورت یکپارچه و کشوری است. به همین خاطر به هیچ وجه از شما انگشت نگاری نمی شود. در حالی که در روش حضوری، هویت افراد با اثر انگشت تایید می شد.
  • سامانه ابلاغ سوء پیشینه باعث کاهش چشمگیر مراجعات حضوری مردم به دفاتر پلیس ۱۰+ شده است.

موارد لزوم گواهی سوء پیشینه

از افراد در طول زندگی به دلایل مختلف گواهی عدم سابقه کیفری درخواست می شود، مخصوصا در مواقع استخدام، کارفرما و مخصوصا دستگاه های اجرایی و مراکز دولتی و مانند این ها از فرد داوطلب در هنگام گزینش، این گواهی را درخواست می کنند، ودر حال حاضر در هر کجایی که می خواهید گزینش بشوید برای عموم افراد و کارفرمایان این گواهی از درجه اهمیت بالای برخوردار می باشد و ازشما این گواهی را می خواهند.

برای سوء پیشینه، می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *