قانون نحوه جبران خسارات کارکنان سازمان محیط زیست

قانون اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست‌ محیطی

در این مقاله آشنا میشوید با: قانون اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست‌ محیطی. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی در مورد قوانین، می توانید با وکیل آنلاین در ارتباط باشید.

ماده واحده

ماده واحده ـ قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست محیطی مصوب ۱۲/۱۱/۱۳۸۴ به شرح زیر اصلاح می شود:

۱ـ در ماده واحده بعد از عبارت«متصدیان کشف» عبارت «و مخبران» اضافه می شود و عبارت «و هم چنین افرادی که وظایف آن ها ارتباط مستقیم با موضوعات فوق الذکر را ندارد» حذف می گردد.

قانون اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست‌ محیطی

۲ـ متن تبصره ذیل قانون به این شرح اصلاح می شود:

تبصره ـ نحوه و میزان پرداخت به کارکنان مربوط و مخبران به گونه ای که قابل رسیدگی توسط دستگاه های نظارتی باشد و هم چنین نحوه و میزان پرداخت حق کشف، خسارت و دیه پرداختی به مخبرانی که رابطه استخدامی با سازمان حفاظت محیط زیست ندارند از محل اعتبارات قانون، تابع آیین نامه ای است که به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به تصویب هیات وزیران می رسد.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ هفدهم اسفند ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۸/۱/۱۳۹۵ به تایید شورای نگهبان رسید.

معرفی سازمان محیط زیست

تخریب محیط زیست و بهره برداری بیش از حد منابع در کشور ما نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان در طی قرن گذشته، چشمگیر بوده و تسریع در این روند در سال 1335 منجر به تشکیل دستگاهی مستقل به نام کانون شکار ایران، با هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن شد.

در سال 1350 نام سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به سازمان حفاظت محیط زیست و نام شورای‌ عالی شکاربانی و نظارت بر صید به شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست، تبدیل شد و امور زیست‌ محیطی از جمله پیشگیری از اقدام های زیان بار برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد.

در سال 1353 پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در 21 ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورت های برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

وظایف اساسی سازمان

  • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کشور و ترمیم اثرات سوء گذشته در محیط زیست
  • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست
  • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط در جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
  • برخورد فعال با زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگی های بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *