شعر حقوقی

شعر حقوقی کوتاه (دوبیتی های حقوقی)

شعر حقوقی کوتاه (دوبیتی های حقوقی). سلام به رادیو حقوقی دادپویان خوش آمدید.

رادیو دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان
نمایش ویدیو درباره شعر حقوقی یک دادپویان

شعر حقوقی چیست؟

شعر در مجموع از احساسات انسان سرچشمه می گیرد و راجع به هر موضوع می توان اشعاری را سرود ولیکن باید شخصی که در آن زمینه می خواهد شعری را بسراید اولا باید طبع شعر داشته باشد و دوما به آن موضوع سر رشته و علاقه داشته باشد زیرا اگر بخواهیم کمی اصولی تر به این قضیه بنگیریم.

شعر از حواس 7 گانه انسان نشات می گیرد و ذهن با بررسی و جفت و جور کردن علایق و احساسات شخص با توجه به دامنه جمله بندی ها و ادبیات هر شخص که در ذهن خود دارد و با آن ها آشنایی دارد و با توجه به دستور و نگارش هر شخصی که ردیف و قافیه ها را بشناسد با تناسب به دامنه کلمات می تواند شعری را بر وزن و آهنگی خاص در ابیات یا مصرع های مختلف بگوید.

اما حال نگاهی باید بندازیم به اشعار حقوقی که کمتر کسی در این زمینه ورود کرده چون ذات حقوق و قانون کمی سفت و خشن می باشد ولیکن افرادی می باشند که این روحیات خشن بودن و در آن واحد انسانی لطیف و مهربان بودن را می توانند با هم داشته باشند و به تناسب هر دو در کنار هم حفظ نمایند و اشعار حقوقی می تواند از موضوع و ماده های حقوقی یا پرونده هایی که برای شخص در مسیر کاری وی به وجود آمده یا داستان و روایت های حقوقی که می توان از آن اشعاری را به وجود آورد تا دیگران هم از آن اشعار لذت ببرند و به تجربیاتشان اضافه گردد.

در کل هر شعری در هر صنفی ذوق و علایق به خودش را می خواهد و می تواند تاثیر به سزایی در جامعه بگذارد و ما در همین جا از علاقه مندان به سبک اشعار حقوقی اعلام می کنیم که برای سرودن اشعار حقوقی هیچ گاه دیر نیست هر کس با سبک منحصر به فرد خودش می تواند از اشعارش دیگران را مطلع نماید.

نمایش ویدیو درباره شعر حقوقی دو دادپویان

شعر در حقوق

در جامعه امروزی اگر بخواهیم نگاهی به اشعار گفته شده در زمینه های مختلف کنیم خواهیم دید که در زمینه های حقوقی اشعار کمی سروده شده است و حال می توان از این فرصت استفاده های شایانی کرد و مشکلات و معضلات و پیچیدگی های مواد قانونی را گاهی برای مخاطب از راه شعر و اشعاری نو خیلی راحت تر و واضح تر مفهومش را رساند در اشعار خیلی راحت تر می توان حس درونی موکل یا متهم را برای شنونده القا کرد.

گاهی بعضی از وکلا با نگاه ریز بین می توانند حوادث پرونده را در ذهن خود نگاه دارند و درخلوت خویش آن مورد را به قلم تحریر و در غالب شعر در بیاورند و این مورد خیلی در جامعه تاثییر پذیری بالایی در عبرت آموزی دارد.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

شعر حقوقی از نگاه قانون

اغلب کسانی که شعر حقوقی بازگو می کنند در بیشتر موارد نمی توانند آن را باز نشر دهند زیرا گاهی بعضی از موارد را نمی توان به صورت خیلی صریح بیان کرد زیرا دیدگاه های هرشخصی و هر مقام قانونی به آن شعر از نظر و منظر خودش را می بیند و شاید درکی از آن موقعیت و هدف شاعر که در چه شرایطی شعر گفته شده به عبارتی می خواهد به نعل بزند یا به میخ مشخص نمی باشد و شاید آن متن شعر برای آن شخص ایجاد دردسر کند.

لذا خیلی از افراد که می خواهند در زمینه حقوقی اشعاری را بسرایند باید خیلی محتاط و با دقت و یا شاید عامیانه تر مورد خودشان را به قلم شعر در بیاورند که برایشان ایجاد دردسر نکند.

جایگاه شعر در حقوق

طبیعتا حقوق یعنی میزان و عدالت در جامعه می باشد و هیچ گاه نسبت به چیزی به طور مثال اگر اشعاری جایگاه حقوق را به چالش بکشاند جبه نمی گیرد و در غالب حق و دفاع از خویش پاسخگوی هر گونه رفع اتهامی از خود می باشد و اتفاقا در قانون از سبک ها  یا لوگو و برندها یا  مقالات و آثار هنرمندان مطالب ارزنده ای دارد و از حق و حقوق قانونی آن ها صحبت کرده و دفاع می نماید.

نگاه قانون به شعر مانند هر نگاهی به موارد مختلف جامعه می باشد و هیچ گونه تبعیضی قایل نمی شود و اتفاقا قانون دوست دار هنر و شعر و ادبیات است زیرا خود قانون با ادبیات سرو کار دارد و می توان ادبیات و نگارش زبان را در محاکم و حکم های قضایی به وفور دید.

نقش هنرمندان و شاعران در جامعه و حقوق

در هر جامعه ای هنرمندان و شعرا به تناسب بسیار قابل توجه و بالایی سهم بسیار زیادی دارند چرا که هنرمندان و شاعران می توانند زمینه های فرهنگ سازی و قانون مندی را در سطح جامعه ضریب الگویی را بسیار بالا ببرند و همواره قانون به دنبال فراهم کردن بستری می باشد تا قواعد و قوانین حقوقی را در هرغالبی اعم از شعر یا طنز یا رادیو یا کلیپ های حقوقی و قانونی بتواند به سمع و نظر مردم برساند زیرا هر چه آگاهی مردم در این زمینه و آشنایی شان با قانون و حق و حقوقی قانونی خودشان بالاتر باشد نظم و امنیت بیشتری در جامعه حکم فرما می شود.

پس جایگاه شعر در حقوق و قانون از جایگاه بسیار ارزشمندی بر قرار می باشد و می تواند جامعه را به عدالت بیشتری سوق دهد.

وکیل متخصص در تهران

وکلای موسسه حقوقی دادپویان در زمینه های مختلف و تخصصی نسبت به هر موضوعی وکیل مربوط و متخصص خودش را دارد و یک وکیل هم زمان به هر پرونده ای نمی تواند ورود کند و فقط در حیطه خاص خودش را می تواند ورود کند اساس و هدف موسسه حقوقی دادپویان این می باشد که برای موکلین بستری را فراهم کند که هر موضوعی فقط با وکیل تخصصی خودش آن پرونده را پیش ببرد.

از این رو وکلای متخصص تهران موسسه حقوقی دادپویان آماده هر گونه کمک و همراهی با موکلین عزیز و شرکت های خصوصی و دولتی و عمومی می باشد تا بتواند همراه و هم گام شما حق و حقوق قانونی شما را به شما برگرداند.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به لایحه، تنظیم دادخواست حقوقی مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *