بررسی پرونده های کثیر الشاکی در دادستانی

بررسی پرونده های کثیر الشاکی در دادستانی

در این خبر با، بررسی پرونده های کثیر الشاکی در دادستانی، پرونده های شرکت آذویکو و خودروهای توقیفی مواد مخدر آشنا شوید.

در صورت هرگونه سوال حقوقی و کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بخش دوم جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه به بررسی و تفسیر بند «چ» ماده 474 قانون آیین دادرسی کیفری اختصاص داشت. بند «چ» ماده 474 قانون آیین دادرسی کیفری ناظر بر درخواست اعاده دادرسی در خصوص احکام محکومیت قطعی دادگاه‌ها اعم از آنکه حکم مذکور به اجرا گذاشته شده یا نشده باشد در مواردی است که عمل ارتکابی جرم نباشد یا مجازات مورد حکم بیش از مجازات مقرر قانونی باشد.

در این بخش حجت‌الاسلام مصدق، معاون اول قوه قضائیه، حجت‌الاسلام مرتضوی‌ مقدم، رئیس دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام رحیمی، معاون قضائی قوه قضائیه، حجت‌الاسلام مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، محمدباقر الفت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه، ذبیح‌ الله خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین علی القاصی‌ مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران، نقطه نظرات خود را در خصوص تفسیر بند«چ» ماده 474 قانون آیین دادرسی کیفری بیان کردند.

حجت‌الاسلام محسنی‌ اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه پس از شنیدن مباحث مطرح شده از سوی اعضای شورای عالی قوه قضائیه، نقطه نظرات خود را در خصوص دستور جلسه بیان کرد.

بررسی پرونده های کثیر الشاکی در دادستانی

پرونده‌ های کثیرالشاکی

رئیس عدلیه در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن قدردانی از برگزاری جلسات تخصصی بررسی پرونده‌های کثیرالشاکی از سوی دادستانی عمومی و انقلاب تهران، اظهار کرد: باید کاری شود که در آینده پرونده‌های کثیرالشاکی کمتری داشته باشیم.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه اگر تدبیر اولیه صورت بگیرد می‌توان تعداد پرونده‌های کثیر الشاکی را کاهش داد عنوان کرد: در پرونده‌هایی که این احتمال وجود دارد بعد از بازداشت فرد مورد نظر تعداد کثیری از مردم از او شکایت های کیفری و یا حقوقی ‌کنند، نباید بازداشت صورت بگیرد بلکه باید ترتیبی اتخاذ شود که پس از حصول اطمینان از عدم فرار یا مخفی شدن فرد مورد نظر، وی بتواند رضایت شکات خود را به دست بیاورد و با آنها تسویه کند.

علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران هم در سخنانی با اشاره به تدبیر صورت گرفته در خصوص حل و فصل پرونده‌های کثیرالشاکی گفت: در دادستانی تهران مقرر شده که روزهای سه‌شنبه هر هفته پرونده‌های کثیرالشاکی با حضور ضابطین مربوطه، معاون دادستان، قاضی مربوطه و نماینده شکات و مالباختگان بررسی شود و در خصوص نحوه پرداخت حقوق مالباختگان تعیین تکلیف صورت بگیرد.

پرونده های شرکت آذویکو

صالحی ادامه داد: اولین جلسه بررسی پرونده‌های کثیر الشاکی مربوط به شرکت آذویکو در روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد و امیدواریم به زودی مشکلات مالباختگان این پرونده حل و فصل شود.

وی همچنین با اشاره به 11 بازدید خود طی 8 روز گذشته از نواحی مختلف دادسراهای تهران، به مشکلات احصا شده در جریان بازدیدها و حضور در میدان اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های لازم در جهت مرتفع شدن مسائل انجام شده و برخی از این مشکلات تا آخر هفته جاری مرتفع خواهد شد.

صالحی با اشاره به بازدید خود از انبار اموال تملیکی تهران نیز گفت: در جریان این بازدیدها مقرر شد که در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف این کالاها اقدام شود.

بررسی پرونده های کثیر الشاکی در دادستانی3

خودروهای توقیفی مواد مخدر

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین به بازدید خود از پارکینگ خودروهای توقیفی مواد مخدر در تهران اشاره کرد و گفت: تا پایان دی ماه کلیه این وسایل نقلیه تعیین تکلیف می‌شوند.

حجت‌الاسلام مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری هم در سخنانی ضمن قدردانی از حضور حجت‌الاسلام محسنی‌ اژه‌ای در جلسه اخیر هیئت عمومی این دیوان، اظهار کرد: کارگروه خاصی برای تبیین دستورات و خط مشی‌هایی که رئیس قوه قضائیه در جلسه مزبور بر آنها تأکید داشتند، تعیین شده است.

رئیس دیوان عدالت اداری همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت لوایح تجدیدنظرخواهی در دفاتر خدمات قضائی از یک ماه پیش، گفت: ظرف این مدت بیش از 30 درصد درخواست‌های تجدیدنظرخواهی از طریق همین سامانه ثبت شده و امیدواریم تا پایان سال صددرصد درخواست‌های تجدیدنظرخواهی در همین سامانه ثبت شود؛ این در حالی است که پیش‌ تر مردم از اقصی نقاط کشور برای ثبت تجدیدنظر به تهران می‌آمدند.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *