وکیل قراردادی

وکیل قراردادی

در این مقاله آشنا میشوید با: وکیل قراردادی، قرارداد چیست، وکیل امور قراردادی کیست، ضرورت تنظیم قرارداد توسط وکیل دعاوی قراردی، ویژگی های وکیل دعاوی قراردادی و اهمیت وکیل قرارداد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی قرارداد، می توانید با وکیل قرارداد در ارتباط باشید.

قرارداد چیست؟

قرارداد سندی مکتوب بوده که به‌صورت رسمی یا غیررسمی تنظیم می‌شود. زمانی که عقود رایج به شکل مکتوب بین اشخاص نوشته‌ شده و شکل رسمی‌ تری به خود بگیرد، به آن قرارداد گفته‌ شده و بهترین وکلای قرارداد ایران در هنگام تنظیم و عقد قرارداد تاثیر زیادی بر استاندارد و مطابق با قوانین حقوقی کشور بودن قرارداد دارد.

هرچند حضور وکیل به‌ تنهایی نقشی بر رسمی بودن قرارداد ندارد اما می‌ تواند با استاندارد سازی و تنظیم آن در دفاتر اسناد رسمی آن را به قرارداد رسمی و قابل استناد قانونی تبدیل کرد.

برای مشاوره حقوقی قراردادها، می توانید با وکیل قرارداد ها در تماس باشید.

وکیل امور قراردادی کیست؟

این وکیل شخص حقیقی است که به عنوان وکیل دارای پروانه فعالیت است. این شخص علاوه بر پذیرش پرونده‌های مختلف، به صورت تخصصی در زمینه تنظیم قرارداد یا رسیدگی به دعاوی فعالیت می‌کند. علاوه بر مدرک تخصصی، چیزی که یک وکیل امور قراردادی و وکیل مطالبه وجه را از یک وکیل عادی متمایز می‌کند، مهارت‌ هایی مانند مهارت تنظیم قرارداد، مهارت انجام مذاکرات و هوش و ذکاوت در نوشتن محتوای قرارداد است.

وکیل قراردادی

اگر قصد دارید یک وکیل برای قرارداد انتخاب کنید و از او بخواهید که به نیابت از شما برای مذاکرات و امضای قرارداد حاضر شود، ابتدا باید مطمئن شوید که وکیل مورد نظر به فن مذاکره و آداب این کار مسلط باشد. وکیل شما می‌تواند به نیابت از شما حتی متن قرارداد مورد نظرتان را نیز امضا کند. بنابراین ممکن است وکیل ثبت قرارداد، با کسب مجوز از طرف شما قراردادی به نام شما امضا نماید و باعث شود مسئولیت‌های زیادی بپذیرید.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، هر وکیلی نمی‌تواند به عنوان وکیل تنظیم قرارداد فعالیت کند. وکیل تنظیم قرارداد باید دانش، آگاهی، تجربه و مهارت به خصوصی در زمینه تنظیم قرارداد داشته باشد. آگاهی به انواع قراردادها و مسائل حقوقی مرتبط به آن‌ها از مهمترین ویژگی‌های یک وکیل قرارداد مجرب است.

یکی از متداول ترین تخصص‌های وکلا، در زمینه پیمان کاری است. بسیاری از وکلا به صورت اختصاصی در زمینه قراردادهای پیمانکاری فعالیت می‌کنند.

ضرورت تنظیم قرارداد توسط وکیل دعاوی قراردی

متاسفانه عدم استفاده از مشاوره حقوقی قبل از تنظیم قرارداد با وکلای متخصص در این زمینه باعث بروز این مشکلات می شود. و در بسیاری موارد تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص در امور قراردادها می تواند مانع بروز این مشکلات شود. لذا دعاوی قراردادی توسط یکی از طرفین مطرح می شود. و در این مرحله نیز عدم استفاده از مشاوره حقوقی با وکلای متخصص در طرح دعوا می تواند باز هم مشکلاتی را به وجود آورد.

و باعث می شود علی رغم پرداخت هزینه دادرسی بالا و صرف وقت طولانی در مسیر دادگاه ها به نتیجه دلخواه خود نرسند.

گاهی اوقات مشاوره با وکیل قبل از تقدیم دادخواست باعث می شود از طرح دادخواست جلوگیری شود. چرا که ممکن است حل موضوع اختلاف از راه دیگری که به نفع موکل از لحاظ هزینه و زمان باشد کشف شود. لذا توصیه می شود قبل از طرح دعوای ناشی از قرارداد با وکیل متخصص تنظیم قراردادها در این زمینه مشورت نمائید. تا برای رسیدن به احقاق حق خود راهی درست را در پیش گیرید.

ویژگی های وکیل دعاوی قراردادی

امروزه تمامی افراد به این آگاهی رسیده اند که هیچ وکیلی واجد همه تخصص ها نمی باشد. و در هر موضوعی به وکیل متخصص در آن حوزه نیاز دارند. دعاوی قراردادها نیز از این امر مستثنی نمی باشد. بلکه با توجه به پیچیدگی این دعاوی ضرورت داشتن وکیل متخصص در دعاوی قراردادی بیش از سایر دعاوی احساس می شود.

چرا که تمامی روابط افراد ناشی از قرارداد می باشد. وکیل متخصص در دعاوی قراردادی در مرحله نخست تجربه و تبحر در تنظیم قرارداد داشته باشد. لذا وکیل متخصص در دعاوی باید وکیل متخصص در تنظیم قرارداد نیز باشد.

همچنین باید به تمامی قواعد و مقررات مرتبط در حوزه قراردادها اشراف کامل داشته باشد. و از همه مهم تر این که در زمینه دعاوی قراردادی سابقه و تجربه کافی را داشته باشد و بتواند با بکار گیری از دانش و تخصص خویش دعاوی قراردادی را به نحو احسن به سرانجام رساند و نتیجه مطلوب را به دست آورد.

اهمیت وکیل قرارداد

در گذشته نوشتن قرارداد مکتوب، امری مرسوم نبود و معمولا معاملات افراد بر اساس اعتماد طرفین و بصورت شفاهی صورت می گرفته و لکن در دهه های اخیر با توجه به افزایش حجم کلاهبرداری و کاهش اعتماد افراد جامعه به یک دیگر، نقش تنظیم قراردادهای مکتوب پر رنگ شده است.

متاسفانه  افرادی به جهت رو در بایستی‌ ها و یا به دلائل ظاهری و سطحی از جمله که او ظاهرا آدم معتبری بوده یا از اقوام من بوده و از این مسائل، از تنظیم قرارداد های مکتوب و حرفه ای خودداری می کنند.

و این گونه خود داری ها در آینده شاید ضربات و بار مالی سنگین جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *