جعل چک رمزدار

جعل چک رمزدار

در این مقاله آشنا میشوید با: جعل چک رمزدار، تشخیص چک رمزدار تقلبی، مجازات جع چک بانکی، چک تضمینی چیست؟ وکیل جعل چک رمزدار در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی چک، می توانید با وکیل چک در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره کلاهبرداری اینترنتی دادپویان

قسمت بیستم رادیو حقوقی دادپویان جعل چک رمزدار

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

جعل چک رمزدار چیست؟

چک یک سند خصوصی محسوب می شود، قانون به دارندگان دسته چک توصیه کرده که تا حد ممکن آن را در دسترس دیگران قرار ندهند تا کسی از آن استفاده نکند یا از قبل اقدام به امضا کردن چک بدون قرار دادن مبلغ در آن نکنند تا کسی با استفاده از این چک مبادرت به امر کلاهبرداری از دیگران نکند.

حال مبحث ما در مورد جعل چک رمزدار می باشد که این نوع چک ها را بانک خودش صادر می کند به در خواست متقاضی، ولیکن گاها کلاهبرداران با قصد و نیتی مجرمانه دست به جعل چک های از قبیل چک رمزدار می نمایند.

قانون به دارندگان چک توصیه می کند که خود با بی توجهی زمینه سو استفاده دیگران را از چک خود فراهم نکنند تا درگیر مسائل قضایی بعدی این مشکل نشوند.

در ماده ۵۲۳ قانون مجازات اسلامی، مصادیق جرم جعل مشخص شده است که از جمله: ساختن سند و جعل امضا یا مهر دیگری و خراشیدن و تراشیدن، یا تغییر در تاریخ سند جرم محسوب شده است.

برای مشاوره چک برگشتی و وکیل برای چک برگشتی می توانید در تماس باشید.

چک رمزدار چیست؟

کاربرد بسیار زیاد چک، به عنوان یکی از مهم ترین اوراق تجاری کشور، باعث شده تا علاوه بر چک های کاغذی عادی، چک های رمزدار و چک های تضمین شده نیز ایجاد شوند و اما چک عادی، توسط شخص صادر می شود.

در مقابل، چک رمز دار به درخواست فرد توسط بانک صادر گردیده و به وی داده می شود. دشواری های مالی، مقابله با کلاهبرداری و سو استفاده و ایجاد سهولت در حمل پول باعث شده اند تا چک های رمزدار پا به عرصه اقتصاد کشور بگذارند.

نحوه جعل چک رمزدار

برای صدور چک رمزدار، شخص پس از مراجعه به بانک، درخواست صدور چک رمزدار را ثبت می نماید.

با پرداخت وجه کارمزد، بانک چک را که با استفاده از رمزهای مخصوص بانکی صادر شده دریافت می نماید. هم چنین این چک پس از صدور، ضمانت پرداخت بانک را به همراه خود دارد، از این رو دریافت کننده بابت نقد شدن آن نگرانی نخواهد داشت. و از درجه اعتبار بسیار بالا می باشد.

تشخیص چک رمزدار تقلبی

ما برای این که بتوانیم چک رمزدار را تشخصیص بدهیم در ابتدا باید مقررات صدور چک رمزدار را بدانیم که در ادامه برایتان توضیح می دهیم.

  • برای صادر شدن این سند باید یک سری قوانین و مقررات عمومی رعایت شود تا این مدل حواله رسمیت داشته و قانونی باشد.
  • حتما برای صادر کردن این مدل سند باید یک متقاضی حقیقی وجود داشته باشد و امکان صدور آن ها در وجه حامل و بدون نام امکان پذیر نیست.
  • رقمی که در این سند نوشته می شود، نباید دست نویس باشد و حتما باید توسط ماشین، چاپ شده تا جنبه قانونی و رسمی پیدا کند.
  • چک بین بانکی بر عکس چک بانکی نقد نشده و باید به حساب خود شخص خوابانده شود.
  • شخص متقاضی برای صدور این حواله باید فرم مخصوصی را پر کرده و امضا و اثر انگشت خود را روی آن مرقوم کند.
  • بعد از دریافت این حواله پولی، متقاضی باید سندهای مربوطه را امضا کرده و اثر انگشت بزند.

مجازات جعل چک بانکی

جرم جعل در ماده‌ ۵۲۳ قانون مجازات اسلامی، به صراحت بیان شده است، بر این اساس جعل امضا یا مهر فردی دیگر، ساخت سند، خراشیدن و تراشیدن و تغییر در سند، جرم است. پس بر این اساس قانون دست بردن در چک را نیز جرم می‌داند، خواه در مبلغ یا تاریخ چکی باشد که قبلا صادر شده است.

بر اساس قانون مجازات اسلامی و با توجه به این که جعل چک و امضای آن جرم تلقی می‌شود، فرد مجرم در ابتدا باید خسارت و زیانی را که توسط جعل چک به دیگری وارد کرده را جبران کند، و علاوه بر آن طبق مقررات، دادگاه می‌تواند مجرم را از شش ماه تا دو سال به حبس محکوم کند و سه تا دوازده میلیون ریال جزای نقدی نیز در انتظار او خواهد بود. 

چک تضمینی چیست؟

چک تضمینی یکی از انواع چک‌ هاست که بسته به شرایط خاصی ممکن است در داد و ستد و معامله برای جابه جایی پول انتخاب شوند.

همزمان با گسترش و رشد سایر مظاهر و جنبه‌های زندگی مدرن انسان، پرداخت‌ها، داد و ستدها و انتقال پول در یک نگاه کلی با تغییرات زیادی مواجه شده است.

بشر در دوران باستان اساسا شناختی از پول نداشت، با کالا داد و ستد می‌کرد، همزمان با ضرب سکه، داد و ستد با سکه طلا را آموخت، پس از آن به اسکناس روی آورد و در نهایت به عصر حاضر، یعنی مدرنیته گام نهاد. مدرنیته همزمان با ایجاد انقلاب‌های عظیم و مداوم در روش‌های پرداخت، پدیده‌ای به نام چک بانکی را رایج کرد.

شما با یک چک بانکی می‌توانستید سندی مبنی بر پرداخت میزان معینی پول از سوی بانک به شخص خاصی را ارائه کنید. اما خود چک‌ها نیز محدود به این کاربری ابتدایی نمانده و به مرور زمان با پیشرفت و انواع متفاوتی به تسهیل فرآیند داد و ستد یاری رساندند.

این چک، نقش به سزایی در افزایش اعتماد، در معاملات مالی، داشته است. زیرا به علت صدور متعدد چک های بلامحل، ممکن است افراد با اعتماد کمتری در معاملتشان، از چک استفاده بکنند.

این چک، به صورت رمز دار مورد استفاده قرار می گیرد و شخصی که برای صدور آن درخواست می دهد، نیازی به داشتن دسته چک ندارد، نحوه وصول چک های تضمین شده، تابع مقررات قانون اصلاحی صدور چک 1400 است که می تواند با صدور چک های عادی متفاوت باشد.

وکیل جعل چک رمزدار در تهران

موضوع جعل از پرونده‌ها ی حساس و نتیجه آن بسته به نظر کارشناس و نحوه قضاوت قاضی دادگاه و البته مهم تر از همه تخصص وکیل دادگستری می باشد و تشخیص مدارک ارائه شده و موفقیت در نتیجه پرونده بستگی به مهارت وکیل متخصص در امور جعلی دارد.

وکیل متخصص جعل چک رمزدار با تجارب و دانشی که دارد و خیلی بیشتر از افراد عادی جامعه با این زمینه آشنایی که دارد بیشترین و بهترین کمک را به متضررین می کند.

بنابراین توصیه می گردد در مورد جعل و استفاده از سند مجعول لزوما پیگیری پرونده و یا دفاع از پرونده از طریق وکیل متخصص در امور کیفری و جعل انجام گیرد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *