پرداخت دیه به راننده بدون گواهی نامه

پرداخت دیه به راننده بدون گواهینامه

در این مقاله آشنا میشوید با: پرداخت دیه به راننده بدون گواهینامه، مجازات رانندگی بدون گواهی نامه، مجازات رانندگی بدون گواهی نامه، نداشتن گواهینامه در تصادف، وکیل رانندگی بدون گواهی نامه در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره حقوقی کیفری می توانید با وکیل کیفری تهران در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره وکیل برای مواد مخدر

طنز حقوقی دادپویان پرداخت دیه به راننده بدون گواهینامه

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

پرداخت دیه به راننده بدون گواهینامه

هژیر خان دادپویان میخواد با آقای وکیل در خصوص پرداخت دیه به راننده بدون گواهینامه صحبت کند.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل هم استفاده کنید.

مجازات رانندگی بدون گواهی نامه

برای مجازات رانندگی بدون گواهینامه، دو نوع مجازات در قانون حکم شده است. یکی، در قانون مجازات اسلامی، بخش تعزیرات و یکی، در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی. از این رو، در این جا مجازات رانندگی بدون گواهینامه را با توجه به این دو قانون، بیان می کنیم:

برای مشاوره وکالت تلفنی، می توانید با موسسه وکالت دادپویان در تماس باشید.

قانون مجازات اسلامی : مجازات رانندگی بدون گواهینامه در ماده 723 قانون مجازات اسلامی، به این ترتیب مقرر شده است: هر کس بدون گواهینامه رسمی، اقدام به رانندگی و یا تصدی وسایل موتوری که مستلزم داشتن گواهینامه مخصوص است، بنماید و هم چنین، هر کس که به موجب حکم دادگاه، از رانندگی وسایل نقلیه موتوری ممنوع باشد به رانندگی وسائل مزبور مبادرت ورزد، برای بار اول، به حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال و یا هر دو مجازات و در صورت ارتکاب مجدد، به دو ماه تا شش ماه حبس محکوم خواهد شد.

نداشتن گواهینامه در تصادف

در صورتی که راننده، گواهینامه نداشته باشد، چنان چه علت وقوع حادثه بی احتیاطی و یا بی مبالاتی طرف مقابل باشد، راننده به علت نداشتن گواهینامه مقصر قلمداد نمی شود. اما از حیث این که فاقد گواهینامه بوده قابل تعقیب ومجازات می باشد.
تشخیص این که مقصر حادثه از روی عمد این عمل را انجام داده، یا از روی بی احتیاطی یت بی مبالاتی بوده، بر عهده کارشناس راهنمایی و رانندگی است.

درتصادفات رانندگی یا سوانح رانندگی، ممکن است راننده علاوه بر نداشتن گواهینامه، سن قانونی برای رانندگی را هم نداشته باشد. در این صورت هم مرتکب جرم قتل غیر عمد شده، و هم مرتکب جرم نداشتن گواهینامه شده است. و مهم تر از همه نداشتن سن قانونی برای رانندگی شده است. (سن قانونی برای گرفتن گواهینامه ۱۸ سال کامل می باشد).

پرداخت دیه در تصادفات رانندگی

هرگاه در یکی از تصادفات رانندگی، آسیب جانی یا جسمی به شخص ثالث وارد شود، دارنده وسیله نقلیه، موظف به جبران خسارت مالی است.

پرداخت دیه تصادفات بر عهده شرکت‌های بیمه خواهد بود. بر این اساس و طبق قراردادی که میان بیمه‌گر و بیمه کننده منعقد می‌شود، پس از بررسی‌های لازم و اظهار نظر کارشناسان و در نهایت بر اساس حکم دادگاه، شرکت بیمه موظف است دیه تصادف را به شخص ثالث بپردازد.

توجه: در صورتی که وسیله نقلیه بیمه نشده یا راننده از محل وقوع تصادف، متواری شده باشد، پرداخت دیه تصادفات بر عهده صندوق تامین خسارت‌های بدنی خواهد بود.

عدم پرداخت خسارت و دیه راننده مقصر بدون گواهی نامه

طبق قانون، شرکت‌ های بیمه باید خسارت را تحت هر شرایطی پرداخت نمایند. حال در صورتی که راننده مقصر و فاقد گواهینامه باشد، بیمه شخص ثالث خسارت شخص زیان دیده را پرداخت خواهد کرد. اما بعد، از فرد مقصر تمامی مبلغ را دریافت می‌کند. حالا می‌تواند به صورت کامل یا قسطی باشد.

نکته بسیار مهم این است که اگر در زمان وقوع حادثه رانندگی بدون گواهی نامه باشد و خسارات جانی رخ دهد، راننده مقصر است و متهم به جرم قتل می‌شود. بهتر است که تحت هیچ شرایطی ریسک نکرده و بدون گواهینامه رانندگی نکنید. نداشتن گواهینامه رانندگی در هر صورت به ضرر شما خواهد بود.

مجازات رانندگی بدون گواهی نامه برای بار اول

مجازات رانندگی بدون گواهینامه، برای مرتبه اول، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا صد هزار تومان و یا هر دوی این مجازات ها خواهد بود. البته، مجازات حبس در این قانون، بر اساس بند 1 ماده 3 قانون، وصول برخی از درآمدهای دولت، به جزای نقدی تبدیل می شود.

قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی: به موجب ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی: در صورتی که راننده، بدون داشتن گواهینامه، مبادرت به رانندگی نماید، وسیله نقلیه، متوقف و راننده به مرجع قضایی معرفی می گردد. ضمانت اجرای دیگری که این قانون گذار در این ماده حکم کرده است، توقف وسیله نقلیه می باشد.

زیان دیده تصادف بدون گواهی نامه

چنان چه کسی که فاقد گواهینامه معتبر است تصادف کند و در حادثه مقصر باشد و به خودش آسیبی برسد به دلیل این که گواهینامه ندارد دیه به اون تعلق نمی گیرد.

وکیل رانندگی بدون گواهی نامه در تهران 

وکیل تصادفات و رانندگی بدون گواهی نامه به فردی گفته می شود که دارای تحصیلات حقوقی و مدرک وکالت است، این نوع از وکلا دارای تجربه و تخصص در زمینه وکالت پرونده های تصادفات و رانندگی بدون گواهینامه می باشند.
با تکیه بر مهارت و توانایی هایی که دارد به موکلان خود کمک می کند تا در جریان دعوای قانونی که قرار گرفته اند، سریعتر به نتیجه مطلوب برسند. اولین و مهمترین هدفی که این وکلا آن را دنبال می کنند، احقاق حقوق موکلین خود می باشد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *