قانون دائمی‌ شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

قانون دائمی‌ شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

در صورت هرگونه سوال راجع به قانون دائمی‌ شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

ماده واحده ـ قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۲/۱۲/۲۰ با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اجرای آزمایشی آن، دائمی می‌شود.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ چهاردهم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۱ به تایید شورای نگهبان رسید.

استخدام نیروی انتظامی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هر ساله برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود نسبت به جذب نیرو از طریق دانشگاه افسری یا گزینش در مقطع درجه داری اقدام می نماید. پذیرش در دانشگاه افسری از طریق آزمون ورودی صورت می گیرد ولی شرکت در دوره های درجه داری گاها از طریق آزمون ورودی و مصاحبه یا صرفا از طریق مصاحبه و بدون نیاز به شرکت در آزمون انجام می شود.

همان گونه که تنها افراد واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی امین، می توانند نسبت به نام نویسی در مقطع افسری اقدام نمایند، متقاضیان مقطع درجه داری نیز بایستی برای شرکت و ثبت نام در آزمون ورودی دارای شرایط اعلام شده از سوی مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی باشند. از همین رو، داوطلبانی که علاقه مند به استخدام در نیروی انتظامی هستند باید در ابتدا از ضوابط مورد نیاز مطلع شوند و سپس در بازه زمانی تعیین شده به انجام اقدامات لازم بپردازند. 

قانون دائمی‌ شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

شرایط عمومی استخدام ناجا 

  • اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام. 
  • اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقعه فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن ها. 
  • تابعیت جمهوری اسلامی (داوطلبان باید ایرانی اصیل باشند و بدین معناست که پدر و مادر هر دو دارای شناسنامه ایرانی و ایرانی اصیل باشند). 
  • عدم سابقه عضویت و یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی در زمان استخدام ناجا. 
  • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی. 
  • نداشتن سوء پیشینه کیفری. 
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر. 
  • داشتن شرایط تحصیل و یا تخصصی لازم برای خدمت مورد نیاز. 
  • داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز به دلیل حساسیت بالای شغل نیروی انتظامی سلامت کامل الزامی است تا بتواند بدون هیچ مشکلی در شغل مورد نظر کار کند. 

علاوه بر این ارائه مدارک لازم برای استخدام نیروی انتظامی اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی وکیل آنلاین است.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *