چک صیادی

چک صیادی

در این مقاله آشنا میشوید با: چک صیادی، چک صیادی بانک ملی، استعلام چک صیادی، ممنوع الخروجی چک صیادی، وکیل چک صیادی. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای مشاوره چک، می توانید با وکیل چک در تماس باشید.

نمایش ویدیو درباره چک صیادی

قسمت چهاردهم رادیو حقوقی دادپویان چک صیادی

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

چک صیادی چیست؟

از اردیبهشت سال۱۴۰۰ چک صیاد جایگزین دسته چک‌ های قدیمی در تمام بانک‌ ها شده است.

تمامی چک‌ های صیاد صادر شده از بانک‌ های مختلف به رنگ بنفش بوده و دارای کد‌ شناسه ۱۶ رقمی هستند و عبارت کارسازی این چک منوط به ثبت آن در سامانه صیاد است. در پایین آن درج شده است.

مهم‌ ترین وجه تمایز چک صیاد با چک‌های قدیمی کد یکتای ۱۶ رقمی آن می‌باشد که امکان استعلام حساب صادر کننده چک را به دریافت کننده می‌دهد.

و اما مهم ترین تفاوت چک صیاد با چک قدیمی در اعتبار آن است، در دسته چک‌ های قدیمی چک اعتبار زیادی نداشت، هرفرد حتی با وجود چک برگشتی در سوابق خود در صورتی که با مسئول شعبه آشنایی داشت به راحتی دسته چک دریافت می‌کرد و می‌توانست با هر مبلغی و هر تعدادی چک بلامحل صادرکند.

چک صیادی

درصورتی که در چک‌ های صیادی فرد باید حداقل دو سال حساب بانکی با کارکرد بالا داشته باشد و بانک نقشی در صدور دسته چک برای وی نداشته و فقط به عنوان واسطه درخواست صدور دسته ‌چک را در سامانه صیاد ثبت می‌کند.

در صورتی که فردی دارای چک برگشتی باشد تا زمانی که از سوابق خود رفع سواثر نکند نمی‌تواند درخواست چک صیاد کند.

چک صیادی بانک ملی

پیش از این بانک ملی ایران برای سهولت مشتریان خود جهت استفاده از خدمات الکترونیکی این بانک سامانه های مختلفی را طراحی و ارائه نموده است. با توجه به این که امروز بحث چک های صیادی بسیار داغ است بانک ملی ایران نیز به عنوان یکی از بانک های پر افتخار کشور تصمیم به ارائه خدمات در رابطه با چک های صیادی به صورت اینترنتی نموده است.

اشخاص حقیقی و حقوقی نیز به دنبال استفاده از خدمات چک های صیادی به صورت غیر حضوری می باشند. بانک ملی ایران در سامانه پیچک بانک ملی sayad.bmi.ir امکانات فراوانی را جهت خدمت رسانی به مشتریان خود برای ثبت چک های صیادی و یا استفاده از دیگر خدماتی که مرتبط با چک های صیادی می باشد را تهیه و در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

استعلام چک صیادی 

در استعلام چک صیاد با واردکردن شناسه ۱۶رقمی می‌توان به خوش‌ حسابی صادرکننده چک پی برد و در صورتی که فرد دارای چک برگشتی باشد از قبول چک خودداری کرد.

استعلام چک صیاد از روش‌های زیر امکان‌ پذیر است:

  1. استعلام چک صیاد از طریق ارسال شناسه ۱۶ رقمی به سرشماره ۷۰۱۷۰۱ (قالب ارسال پیامک : کد ۱۶ رقمی صیادی*۱*۱).
  2. استعلام چک صیاد از سامانه بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir.
  3. استعلام چک صیاد از طریق اینترنت بانک و برنامه های موبایلی مانند ساد۲۴.

با توجه به این که سامانه پیامکی هزینه بر بوده و هر استعلام ۱۵ دقیقه زمان می‌برد می توان از روشی جایگیزین مثل نصب برنامه های کاربردی اعم از استعلام چک صیادی هم نیز بهره برد.

ممنوع الخروجی چک صیادی

شخصی که چک را صادر می کند باید در تاریخ درج شده در چک به اندازه مبلغ نوشته شده در آن، در حساب بانکی خود وجه نقد داشته باشد، در غیر این صورت می توان علیه صادرکننده چک اقدامات قانونی انجام داد. به این نوع چک ها نیز چک برگشتی یا چک بلامحل گفته می شود.

علاوه بر عدم موجودی حساب یا کافی نبودن آن، چک به دلایل دیگری نیز می تواند برگشت بخورد. این موارد شامل صدور دستوری عدم پرداخت وجه چک از طرف صاحب حساب به بانک، وجود اشتباهات عمدی یا سهوی در خصوص تنظیم چک، صدور چک از حسابی که مسدود است، می باشد.

برای مشاوره حقوقی چک، می توانید با وکیل برای چک برگشتی در تماس باشید.

ممنوع الخروج کردن صادر کننده چک برگشتی از طریق دایره اجرای ثبت اسناد نیز مقدور خواهد بود. بدین منظور ذینفع باید به اداره ثبت اسناد مراجعه کرده و از طریق دایره اجرای ثبت اسناد لازم ‌الاجرا محل، تقاضای صدور اجراییه نماید.

واحد اجراییه ثبت پس از صدور اجراییه و ابلاغ آن به نشانی اعلامی در گواهی عدم پرداخت به درخواست دارنده چک، نسبت به توقیف اموال یا ممنوع الخروج کردن صادر کننده چک بلامحل اقدام خواهد کرد.

ماده 23 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در رابطه با ممنوع الخروج کردن صاحب چک برگشتی بیان می دارد مرجع اجرا کننده رای باید به تقاضای محکوم‌ له قرار ممنوع‌ الخروج بودن محکوم‌ علیه را صادر کند. این قرار تا زمان اجرای رای یا ثبوت اعسار محکوم‌علیه یا جلب رضایت محکوم له یا سپردن تامین مناسب یا تحقق کفالت مطابق قانون مدنی به قوت خود باقی است.

وکیل چک صیادی

چک از اسناد تجاری مهم و کاربردی است که مردم در کارهای و معاملات روزمره خود آن را مورد استفاده قرار می دهند.

با توجه به این که چک ضمانت اجرای حقوقی و کیفری دارد، آثار حقوقی آن در موارد مختلف باید مد نظر قرار بگیرد. و وصول مطالبات مرتبط با چک و دیگر اسناد تجاری نیازمند صرف وقت و رفت و آمد بسیار است.

وکیل مالی یا چک، سفته و اسناد تجاری، وکیلی است که به طور تخصصی در زمینه دعاوی مالی اسناد تجاری فعالیت دارد و می‌‌ تواند در زمینه مطالبه وجه چک با توجه به سابقه و تجربه ای که دارد، و با تکیه بر تسلط انواع اسناد تجاری و رسمی نظیر چک، سفته، برات، برگه سهام و تسلط و مهارت دفاع در انواع چک ها و تسلط بر فرآیند صدور قرار تامین خواسته و نحوه توقیف اموال دفاع مدبرانه در جلسه دادگاه و پیگیری مناسب پرونده تا از تضییع حق و حقوق قانونی موکل خویش جلوگیری نماید.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *