شکایت توهین به دلیل ادرار کردن

شکایت توهین به دلیل ادرار کردن

نمایش ویدیو درباره شکایت توهین به دلیل ادرار در خیابان

طنز حقوقی دادپویان شکایت توهین به دلیل ادرار کردن

سلام به طنز حقوقی دادپویان خوش آمدید.

طنز حقوقی دادپویان قصد دارد در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، خانوادگی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند. (طنز)

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف طنز حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری

علیه هژیرخان شکایت شده و میخواد موضوع شکایتشو با آقای وکیل در میون بزاره.

موضوع شکایت هم توهین به شخصیت طرفی هست که رفته و شکایت کرده.

اگر میخواین از این موضوع مطلع شوید، حتما این ویدئو رو ببینید و از مشاوره رایگان با وکیل استفاده کنید.

شکایت کیفری توهین

در تنظیم شکوائیه برای جرم توهین، در ابتدا شاکی نام و مشخصات فرد توهین کننده یا همان متشکی عنه را مینویسد و شکوائیه را به مرجع قضائی صالح برای رسیدگی (دادسرای محل وقوع جرم) تقدیم می نماید و پس از آن پرونده در شعبه بازپرسی و یا دادیاری ثبت می شود.

در اینجا بازپرس و یا دادیار شما را احضار میکنند و در آنجا شما توضیحات لازم را ارائه می دهید، و اگر دلایل و یا شاهدی دارید نیز در رابطه با آن ها توضیحات کافی می دهید سپس اگر وقوع جرم توهین برای مرجع قضائی احراز شد متشکی عنه را به دادسرا احضار خواهند کرد و اتهام توهین را به او تفهیم میکنند.
پس از تمامی این مراحل دو حالت پیش می آید :

  • وقوع جرم محرز است و قرار جلب به دادرسی و کیفر خواست صادر میشود.
  • وقوع جرم محرز نیست و قرار موقوفی منع تعقیب صادر میشود.

در حالت اول پس از صدور کیفر خواست پرونده به دادگاه کیفری 2 جهت رسیدگی ارسال میشود و پس از صدور رای که قابلیت تجدید نظر برای طرفین را دارد پرونده به دادسرا و نزد دادیار اجرای احکام، جهت اجرای حکم برمیگردد.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

مجازات توهین

مجازات جرم توهین مطابق ماده 608 قانون مجازات اسلامی تعزیرات مصوب 1375، مجازات شلاق تا 74 ضربه و یا پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی میباشد.

اما پس از تصویب قانون کاهش مجازات های حبس تعزیری، مطابق بند ج ماده 1 این قانون، مجازات موضوع ماده 608 قانون مجازات اسلامی تعزیرات مصوب 1375 به جرای نقدی درجه شش تغییر یافت و مجازات شلاق از آن حذف گردید.

همچنین مطابق ماده 19 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 جزای نقدی درجه شش، جزای نقدی بیش از بیست ملیون ریال (20.000.000 ریال) تا هشتاد ملیون ریال (80.000.000 ریال) می باشد. (شکایت توهین به دلیل ادرار کردن)

شکایت توهین توسط وکیل (وکیل توهین و افترا)

یکی از جرایمی که پرونده های زیای را در دادسرا به خود اختصاص داده است جرم توهین می باشد. قانونگذار در قانون مجازات اسلامی توهین را جرم شناخته و برای آن مجازات تعیین کرده است. به موجب قانون توهین، فحاشی و استعمال الفاظ رکیک جرم است و با توجه به سمت کسی که مورد توهین قرار گرفته مجازات آن تعیین می گردد.

جرم توهین از جمله جرایم قابل گذشت است بدین معنا که با شکایت شاکی شروع می شود و با گذشت شاکی پروسه رسیدگی در دادسرا و دادگاه خاتمه می یابد.

لذا باتوجه به پیچیدگی های مسایل حقوقی و قانونی و گذراندن سیر ثبت این نوع از شکواییه ها و به حق قانونی خود رسیدن و تنبیه و متنبه کردن شخصی که توهین نموده است بهترین راه کار مشاوره با وکیل مجرب و متخصص کیفری و ثبت شکایت توسط آن وکیل به مراجع قضایی می باشد.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به شکایت توهین به دلیل ادرار کردن و یا توهین و افترا مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

2 دیدگاه

  • سلام چنان چه به رنگ ماشین شما آسیبی وارد گردیده باشد به عنوان تخریب می توانید شکایت کنید و در غیر این صورت تهت عنوان توهین می توانید شکایت کنید ولی معمولا به نتیجه هم نمیرسید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *