قانون مبارزه با مواد مخدر نیاز جدی به اصلاح دارد

قانون مبارزه با مواد مخدر نیاز جدی به اصلاح دارد

در این خبر آشنا میشوید با: قانون مبارزه با مواد مخدر نیاز جدی به اصلاح دارد، تعیین تکلیف اموال مکشوفه، و اصلاح قوانین و برخورد با قاچاقچیان. تا پایان خبر با ما همراه باشید.

ضرورت اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر

حجت‌ الاسلام محمد مصدق پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی معاونان، مشاوران، مدیران کل ستاد و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر کشور گفت: پدیده مواد مخدر ابزار دشمنان برای از بین بردن استعدادهای جوانان ما، فروپاشی خانواده، از بین بردن جامعه انقلابی ما و گسترش آسیبهای اجتماعی است.

قانون مبارزه با مواد مخدر نیاز جدی به اصلاح دارد

معاون اول قوه قضائیه مقابله با این پدیده شوم را از ضروریات دانست و افزود: اعتیاد ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است. اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت است. لایحه جامع در این رابطه از مدتها قبل تنظیم شده که در این جلسه قول می‌دهم این لایحه به دولت و سپس به مجلس برود تا به صورت قانون تصویب شود. ضرورت دارد دستگاه‌های عضو ستاد‌ مبارزه با مواد مخدر با اقدامات جهادی انجام شود.

تعیین تکلیف اموال مکشوفه

مصدق بیان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم که باید تعیین تکلیف شود اموال مکشوفه است. در مقطعی از یکی، دو پارکینگ بازدید کردم، چند سال است که خودروها مقابل آفتاب پارک شده که بیت‌المال است و باید وضعیت آنها مشخص شود.

از دادستان‌های سراسر کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی می‌خواهم به پارکینگها نظارت کنند. بعد از دستور قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف این اموال، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

برای مشاوره حقوقی مواد مخدر، می توانید با وکیل مواد مخدر در تماس باشید.

وی ادامه داد: اخیرا درباره اموال تملیکی‌ برخی عنوان کردند چون حاکم شرع فقط در تهران است، برای تعیین تکلیف مشکل ایجاد می‌شود که اعلام کردیم آمادگی داریم حتی به صورت سیار این‌ تعیین تکلیف صورت گیرد و به حمدالله در دو ماه اخیر اقدامات خوبی انجام شده است.

امروز در برابر مردم هیچ بهانه‌ای برای انجام امور نداریم. در مواردی که حکم قطعی صادر شده خواهش می‌کنم که فرآیند فروش انجام شود‌.

اصلاح قوانین و برخورد با قاچاقچیان

این مقام مسئول ادامه داد: قوه قضائیه آمادگی کامل دارد با ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه اصلاح قوانین و برخورد با قاچاقچیان انجام شود. 45 درصد کل زندانیان ما صرفا به دلیل مواد مخدر در زندان هستند البته این آمار زمانیکه متهم اتهامات دیگری علاوه بر مواد مخدر دارد به بیش از 50 درصد می‌شود.

اکنون بالای 70 درصد زندانیان ما درگیر مواد مخدر سنتی هستند و نزدیک به 6 هزار نفر به دلیل زیر یک گرم مواد مخدر صنعتی (هروئین) در زندان هستند که باید در این رابطه نشستی گذاشت و فکر کرد. مشکل زمانی است که می‌بینیم فرد سابقه‌ای نیز ندارد.

مصدق گفت: حدود 36 هزار زندانی داریم که حداقل یک جرم آنها مربوط به مواد مخدر است و وزن مواد مخدر آن ها کمتر از 15 گرم است، نمی‌دانم چه باید کرد، واقعا باید فکری جدی در این رابطه انجام دهیم. موضوع اصلی ما مربوط به قاچاقچیانی است که خیلی دم به تله نمی‌دهند و باید با این افراد برخورد قاطع کنیم.

ما نیاز به بازنگری جدی درباره سیاست جنایی چه درباره مواد مخدر، جرائم خشن و سایر جرائم باید داشته باشیم. آیا نمی‌توانیم غیر از مجازات‌هایی مانند جزای نقدی و انفصال مجازات دیگری داشته باشیم؟ چرا این‌ ممکن است و باید در این‌ رابطه فکر کنیم‌.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به ایشان، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار در زمینه دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *