قتل ناشی از رانندگی

قتل ناشی از رانندگی

در این مقاله آشنا میشوید با: قتل ناشی از رانندگی، قتل غیر عمد رانندگی، تفاوت قتل عمد و غیر عمد، بهترین وکیل قتل در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو درباره قتل ناشی از رانندگی

قسمت دهم رادیو حقوقی دادپویان قتل ناشی از رانندگی

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

قتل چیست؟

قتل یا کشتن یا کشتار یا مرداندن گونه‌ای آدم‌کشی است که در آن کشتن انسان بدون حکم قانونی روی داده باشد. در حقوق کیفری در اصل قتل به دو دسته عمد و شبه‌عمد بسته می‌شود. قتل می‌تواند انگیزه‌های مختلفی داشته باشد از جمله قتل از روی حسادت، قتل ناموسی، قتل ایدئولوژیک، از روی عصبانیت، اختلاف نظر در تقسیم غنائم و … جرم قتل بیش از سایر جرائم سرو صدا دارد و خبر آن اکثرا منتشر می‌شود.

برای مشاوره حقوقی قتل، می توانید با وکیل قتل در تماس باشید.

قتل غیر عمد رانندگی

مشخص است که هنگامی که راننده با زیر پا گذاشتن قوانین و مقررات رانندگی مانند سرعت غیر مجاز باعث قتل فردی می شود، عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را به طور عمدی انجام داده است اما خواهان آن نبوده است که شخصی بر اثر این بی احتیاطی او به قتل برسد بنابراین قتلی که او مرتکب شده است قتل غیر عمدی است.

مجازات قتل غیر عمد در تصادفات رانندگی 
مطابق با ماده ی ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی در صورت قتل غیر عمد در تصادفات رانندگی راننده به مجازات زیر محکوم می شود:

  • شش ماه تا سه سال حبس.
  • پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم.

تفاوت قتل عمد و غیر عمد

قتل عمد قتلی است که مرتکب آن قصد فعل و قصد نتیجه داشته و آگاهانه عمل کشنده را انجام می دهد. اما در قتل غیر عمد چه از نوع شبه عمد چه خطا محض، مرتکب قتل قصد نداشته است ولی عمل او به علت بی مبالاتی یا اشتباه باعث فوت دیگری شده است.

بهترین وکیل قتل در تهران (وکیل قصاص نفس و عضو)

همانطور که می دانید یکی از جرائم بسیار سنگینی که دارای عواقب جبران ناپذیری می باشد، قتل است. در تمامی جوامع و نظام های حقوقی دنیا توجه بسیار زیادی به جرم قتل شده است و برای جلوگیری از گسترش این عمل خشونت بار، قوانین مختلفی برای مجازات مرتکبان آن تعیین شده است.

برای مشاوره قتل، می توانید با وکیل قتل در تهران در تماس باشید.

وکیل قتل کسی است که دارای مهارت و تجربه کافی در زمینه  حل و فصل پرونده های مربوط به ارتکاب جرم قتل می باشد و می تواند برای احقاق حقوق افراد از ادله اثبات و مدارک مستند استفاده کند. حقیقت آن است که به همان اندازه که جرم قتل دارای نتایج و آثار زیانباری می باشد، دارای روند دادرسی نسبتا پیچیده ای است و هرگونه کوتاهی و عدم شناخت قوانین مربوط به آن باعث تضییع حقوق افراد می گردد.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *