فوت موکل در زندان

فوت موکل در زندان

در این مقاله آشنا میشوید با: فوت موکل در زندان، جعل امضای قاضی، جعل دستور تخلیه، مجازات جعل امضای مقامات دولتی، بهترین وکیل جعل امضا و جعل سند در تهران. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نمایش ویدیو درباره کلاهبرداری شبکه ای خودرو یک دادپویان

قسمت سیزدهم رادیو حقوقی دادپویان فوت موکل در زندان

سلام به رادیو دادپویان خوش آمدید.

رادیو حقوقی دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل دارید، با وکیل آنلاین تماس بگیرید.

فوت موکل

به طور کلی تکلیف وکالت و فوت موکل مشخص است. در حقیقت با توجه به ماده 679 قانون مدنی، یکی از راه‌ های باطل شدن عقد وکالت، مرگ وکیل یا موکل است. حال ممکن است سوالی مطرح شود مبنی بر این که اگر در عقد وکالت، شرط شده باشد که وکالت نامه در صورت مرگ موکل یا وکیل، همچنان معتبر است، تکلیف عقد تنظیم شده بین طرفین چیست؟ آیا به دلیل وجود این شرط در متن قرارداد، این عقد همچنان برای بعد از فوت نیز معتبر است یا آنکه مطابق اصل، اعتبار خود را از دست می‌دهد و در نتیجه باطل می‌شود؟

در پاسخ به این سوال، باید چنین گفت که اصولا حکم قانون گذار در ماده 679 قانون مدنی، حکمی کلی است و همچنین با توجه به جایز بودن این عقد، اثر فوت در وکالت بلاعزل، بطلان خواهد بود.

جعل امضای قاضی 

مجازات جرم جعل و استفاده از سند مجعول بسته به این که چه موضوعاتی مورد جعل قرار گیرد و یا توسط اشخاص عادی ارتکاب یابد یا کارمندان دولت متفاوت خواهد بود.

به موجب ماده 536 قانون مجازات اسلامی مجازات جعل در اسناد عادی و مجازات استفاده از سند مجعول عادی توسط هر کسی حبس از 3 ماه تا یک سال یا جزای نقدی از سه تا دوازده میلیون ریال می باشد.

اگر کارمند دولت در اسناد رسمی جعل کند به یک تا پنج سال حبس یا 6 تا سی میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. (فوت موکل در زندان)

اگر اشخاص عادی در اسناد رسمی مرتکب جعل شوند مجازات آنها 6 ماه تا سه سال حبس یا جزای نقدی از سه تا هجده میلیون ریال خواهد بود.

اگر کسی مرتکب جعل نسبت به احکام دادگاه ها و یا امضای قاضی شود یا با علم به مجعول بودن از آن استفاده کند به حبس از یک تا ده سال محکوم می شود.

برای مشاوره حقوقی کیفری، می توانید با وکیل کیفری در تماس باشید

جعل دستور تخلیه

دستور تخلیه چون در قالب دستور اداری است بنابراین قابل عدول نیز هست، عدول از دستور تخلیه در صورتی است که شرایط شکلی اجاره نامه به گونه ای رعایت نشده باشد، اما در صورتی که شرایط شکلی اجاره نامه رعایت شده باشد، راهی برای عدول از دستور تخلیه برای مرجع صادر کننده آن نیست، پس اگر مستاجر مدعی حقی نسبت به عین مستاجره باشد، به عنوان مثال ادعای جعل نماید یا مدعی تمدید قرارداد اجاره باشد و یا مدعی مالکیت آن شود، راهکار دارد.

جعل امضا

در این شرایط مستاجر باید به دستور تخلیه تمکین و برابر قواعد عام حقوقی اقامه دعوا نماید. اما آیا در این حالت (در صورتی که مستاجر مدعی حقی باشد و اقامه دعوا نماید) امکان توقیف عملیات اجرائی که در پی دستور تخلیه صادر شده است وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که اگر چه قانون گذار حالت فوق العاده ای را برای تخلیه عین مستاجره در جهت حمایت از موجر پیش بینی نموده است، اما عدالت اقتضا می کند در جایی هم که مستاجر دلایلی دال بر حقانیت خود ارائه می کند، مانع از سو استفاده موجر از این امتیاز قانونی شد. (فوت موکل در زندان)

به همین جهت هست که قانون گذار در قسمت دوم ماده 17 آئین نامه قانون مزبور چنین مقرر نموده است. اعلام شکایت مانع اجرا دستور تخلیه نمی‏ باشد، مگر این‏ که دادگاه رسیدگی‏ کننده، شکایت مستاجر را مدلل بداند، دراین ‏صورت پس از اخذ تامین متناسب با ضرر و زیان احتمالی موجر، قرار توقیف عملیات اجرائی تخلیه را صادر خواهد نمود.

مجازات جعل امضای مقامات دولتی

قانون مجازات اسلامی علاوه بر این که برای جعل امضای افراد عادی مجازات تعیین کرده است، برای کسانی که اقدام به جعل امضای مقامات نیز کرده اند مجازات در نظر گرفته است که در ماده 524 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات به آن پرداخته است. طبق این ماده مجازات جعل امضای رهبر، روسای قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه از قرار حبس از سه سال تا پانزده سال است.

بهترین وکیل جعل امضا و جعل سند در تهران

با توجه به این که در قانون ایران تعریف دقیقی از جرم جعل ارائه نشده و تنها احکام و مصادیق مختلف جرم جعل طی مواد 523 الی 542 قانون تعزیرات مصوب 1375 و برخی دیگر از قوانین بیان شده است، لذا تخصص و دانش کیفری وکیل جعل در تشخیص عناصر متشکله جرم جعل و مصادیق آن موثر است. چرا که عموم افراد جامعه از قوانین کیفری آگاهی لازم را نداشته و این عدم آگاهی موجب ناتوانی در اثبات یا عدم اثبات وقوع جرم می شود.

برای مشاوره جعل، می توانید با وکیل جعل در تماس باشید.

بهترین وکیل جعل کسی است که تخصص حقوقی او در امور کیفری است و تسلط کافی به قوانین و مقررات جزا و جرم شناسی و کیفری داشته و سابقه درخشانی در اخذ رای مطلوب به نفع موکل داشته باشد. تا بتواند از حقوق موکل خویش با توجه به این که این روز ها مسئله جعل و استفاده از سند معجول بسیار زیاد شده است با دانش خود بهترین دفاع را نماید و تمامی حق و حقوق پایمال شده موکل را به او برگرداند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکیل آنلاین یا وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه مشاوره با وکیل کارکشته دادپویان، با بیش از سیزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، وکیل میتواند آنرا برای شما تنظیم نماید و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به وکیل انلاین، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند. مشاوره حقوقی آنلاین بهترین روش جهت مشاوره با وکیل پایه یک است.

طراحی سایت موسسه حقوقی دادپویان به گونه ای است که در سریعترین زمان ممکن و به راحتی بتوانید از مشاوره حقوقی با وکیل استفاده کنید.

دادپویان حامی شما عزیزان و بهترین موسسه حقوقی است که با بیش از سیزده سال تجربه فعالیت های حقوقی و با بیش از سی وکیل پایه یک، به صورت تخصصی مشاوره حقوقی میدهد و وکالت میکند.

به عنوان مثال، چهار وکیل ملکی دارد که صرفا فعالیت و تمرکز خود را در حوزه دعاوی ملکی گذاشته اند. پنج وکیل اداره کار دارد که صرفا تمرکز آنها دعاوی اداره کار است و به همین منوال دعاوی دیگر.

در صورت تمایل میتوانید پادکست جنایی دادپویان را هم دنبال کنید. این پادکست روایت پرونده های جنایی ایرانی است که به موسسه حقوقی دادپویان ارجاع شده است.

مهم ترین مقالات حقوقی دادپویان شامل: طنز حقوقی، رادیو حقوقی، کلیپ حقوقی، پکیج حقوقی، بسته حقوقی، بیمه حقوقی، فیلم حقوقی است که میتوانید در سایت حقوقی دادپویان مطالعه نمایید.

بهترین موسسه حقوقی در تهران و ایران، مشاوره با وکیل های مجرب و با تجربه، بهترین وکیل پایه یک در تهران و شهرستان، مجرب ترین وکیل خاورمیانه، باهوش ترین وکیل پایه یک دادگستری، آدرس دفتر وکالت در تهران، مشاوره با وکیل پایه یک تهران و شهرستان، وکیل مجرب، بهترین وکیل آنلاین در تمام نقاط ایران، شماره وکیل با تجربه در تمام منطقه های تهران، شماره وکیل پایه یک دادگستری شهرری و شمیرانات، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل، عریضه نویسی آنلاین با با تجربه ترین وکلای ایران، وکیل دادگستری خوب، مشاوره با وکیل دادگستری تهران، وکیل تهران فوری، مشاوره حقوقی فوری و ارزان، فوری ترین و ارزان ترین تنظیم دادخواست، مشاوره حقوقی با وکیل، مشاوره حقوقی تصویری، مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی فوری، پادکست ایرانی، پادکست فارسی، پادکست واقعی، پادکست رایگان، پادکست جدید، پادکست کیفری، پادکست حقوقی، خفاش شب، فرید بغلانی، فیلم اعدام محمد بیجه در پاکدشت، عکس خفاش شب، لحظه اعدام محمد بیجه، پادکست های جنایی، پادکست جنایی رایگان، پادکست جنایی جدید را با دادپویان دنبال کنید. ضمنا شما میتوانید از طنز حقوقی، کلیپ حقوقی، کلیپ کیفری، کلیپ جنایی، کلیپ قانونی، کلیپ قانون، رادیو حقوقی هم در قسمت رادیو استفاده کنید. امیر هاشمی مدیر سایت موسسه حقوقی دادپویان است. اینستاگرام حقوقی و اینستاگرام وکیل را هم دنبال کنید. استفاده از طنز هم موجب خوشحالی شما خواهد شد.

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *