فوت موکل در زندان

فوت موکل در زندان

نمایش ویدیو درباره فوت موکل در زندان دادپویان

قسمت سیزدهم رادیو حقوقی دادپویان فوت موکل در زندان

سلام به رادیو حقوقی دادپویان خوش آمدید.

رادیو دادپویان قصد داره در هر قسمت یه موضوع یا داستان یا پرونده های جذاب حقوقی، کیفری و جنایی رو برای شما روایت کند.

با مراجعه به سایت حقوقی دادپویان یا دادپویان دات کام می تونید قسمت های مختلف رادیو حقوقی دادپویان رو دنبال کنید و چنانچه نیاز به مشاوره با وکیل متخصص و پایه یک دادگستری دارید، با وکیل آنلاین دادپویان تماس بگیرید.

فوت موکل

به طور کلی تکلیف وکالت و فوت موکل مشخص است. در حقیقت با توجه به ماده 679 قانون مدنی، یکی از راه‌ های باطل شدن عقد وکالت، مرگ وکیل یا موکل است. حال ممکن است سوالی مطرح شود مبنی بر این که اگر در عقد وکالت، شرط شده باشد که وکالت نامه در صورت مرگ موکل یا وکیل، همچنان معتبر است، تکلیف عقد تنظیم شده بین طرفین چیست؟ آیا به دلیل وجود این شرط در متن قرارداد، این عقد همچنان برای بعد از فوت نیز معتبر است یا آنکه مطابق اصل، اعتبار خود را از دست می‌دهد و در نتیجه باطل می‌شود؟

در پاسخ به این سوال، باید چنین گفت که اصولا حکم قانون گذار در ماده 679 قانون مدنی، حکمی کلی است و همچنین با توجه به جایز بودن این عقد، اثر فوت در وکالت بلاعزل، بطلان خواهد بود.

جعل امضای قاضی 

مجازات جرم جعل و استفاده از سند مجعول بسته به این که چه موضوعاتی مورد جعل قرار گیرد و یا توسط اشخاص عادی ارتکاب یابد یا کارمندان دولت متفاوت خواهد بود.

به موجب ماده 536 قانون مجازات اسلامی مجازات جعل در اسناد عادی و مجازات استفاده از سند مجعول عادی توسط هر کسی حبس از 3 ماه تا یک سال یا جزای نقدی از سه تا دوازده میلیون ریال می باشد.

اگر کارمند دولت در اسناد رسمی جعل کند به یک تا پنج سال حبس یا 6 تا سی میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. (فوت موکل در زندان)

اگر اشخاص عادی در اسناد رسمی مرتکب جعل شوند مجازات آنها 6 ماه تا سه سال حبس یا جزای نقدی از سه تا هجده میلیون ریال خواهد بود.

اگر کسی مرتکب جعل نسبت به احکام دادگاه ها و یا امضای قاضی شود یا با علم به مجعول بودن از آن استفاده کند به حبس از یک تا ده سال محکوم می شود.

رزرو آنلاین وقت مشاوره

با انتخاب وکیل برگزیده دادپویان با بهترین وکیل پایه یک متناسب با موضوع خود مشاوره بگیرید.
دادپویان

جعل دستور تخلیه

دستور تخلیه چون در قالب دستور اداری است بنابراین قابل عدول نیز هست، عدول از دستور تخلیه در صورتی است که شرایط شکلی اجاره نامه به گونه ای رعایت نشده باشد، اما در صورتی که شرایط شکلی اجاره نامه رعایت شده باشد، راهی برای عدول از دستور تخلیه برای مرجع صادر کننده آن نیست، پس اگر مستاجر مدعی حقی نسبت به عین مستاجره باشد، به عنوان مثال ادعای جعل نماید یا مدعی تمدید قرارداد اجاره باشد و یا مدعی مالکیت آن شود، راهکار دارد.

در این شرایط مستاجر باید به دستور تخلیه تمکین و برابر قواعد عام حقوقی اقامه دعوا نماید. اما آیا در این حالت (در صورتی که مستاجر مدعی حقی باشد و اقامه دعوا نماید) امکان توقیف عملیات اجرائی که در پی دستور تخلیه صادر شده است وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که اگر چه قانون گذار حالت فوق العاده ای را برای تخلیه عین مستاجره در جهت حمایت از موجر پیش بینی نموده است، اما عدالت اقتضا می کند در جایی هم که مستاجر دلایلی دال بر حقانیت خود ارائه می کند، مانع از سو استفاده موجر از این امتیاز قانونی شد. (فوت موکل در زندان)

به همین جهت هست که قانون گذار در قسمت دوم ماده 17 آئین نامه قانون مزبور چنین مقرر نموده است. اعلام شکایت مانع اجرا دستور تخلیه نمی‏ باشد، مگر این‏ که دادگاه رسیدگی‏ کننده، شکایت مستاجر را مدلل بداند، دراین ‏صورت پس از اخذ تامین متناسب با ضرر و زیان احتمالی موجر، قرار توقیف عملیات اجرائی تخلیه را صادر خواهد نمود.

مجازات جعل امضای مقامات دولتی

قانون مجازات اسلامی علاوه بر این که برای جعل امضای افراد عادی مجازات تعیین کرده است، برای کسانی که اقدام به جعل امضای مقامات نیز کرده اند مجازات در نظر گرفته است که در ماده 524 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات به آن پرداخته است. طبق این ماده مجازات جعل امضای رهبر، روسای قوه مقننه، قوه مجریه و قوه قضاییه از قرار حبس از سه سال تا پانزده سال است.

بهترین وکیل جعل امضا و جعل سند در تهران

با توجه به این که در قانون ایران تعریف دقیقی از جرم جعل ارائه نشده و تنها احکام و مصادیق مختلف جرم جعل طی مواد 523 الی 542 قانون تعزیرات مصوب 1375 و برخی دیگر از قوانین بیان شده است، لذا تخصص و دانش کیفری وکیل جعل در تشخیص عناصر متشکله جرم جعل و مصادیق آن موثر است. چرا که عموم افراد جامعه از قوانین کیفری آگاهی لازم را نداشته و این عدم آگاهی موجب ناتوانی در اثبات یا عدم اثبات وقوع جرم می شود.

بهترین وکیل جعل کسی است که تخصص حقوقی او در امور کیفری است و تسلط کافی به قوانین و مقررات جزا و جرم شناسی و کیفری داشته و سابقه درخشانی در اخذ رای مطلوب به نفع موکل داشته باشد. تا بتواند از حقوق موکل خویش با توجه به این که این روز ها مسئله جعل و استفاده از سند معجول بسیار زیاد شده است با دانش خود بهترین دفاع را نماید و تمامی حق و حقوق پایمال شده موکل را به او برگرداند.

پیشنهاد ما به شما در خصوص انواع مشکلات مربوط به جعل سند، جعل امضا، جعل نام و عنوان مشاوره با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادپویان می باشد.

موسسه حقوقی دادپویان با وکلای متخصص در زمینه حقوقی و کیفری می تواند شما رو توی این مسیر همراهی کند.

شما میتوانید جدیدترین مقالات و قوانین حقوقی را در قسمت وبلاگ مطالعه کنید.

خیلی ازتون ممنونیم که همراه ما بودید.

حق الوکاله مناسب

تضمین کیفیت در سریعترین زمان ممکن تا حصول نتیجه مطلوب با وکلای مجرب و متخصص
دادپویان

تیم پشتیبانی دادپویانمشاهده نوشته ها

Avatar for تیم پشتیبانی دادپویان

تیم پشتیبانی موسسه حقوقی دادپویان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *